ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
20 Mayıs 2024, Pazartesi 11:21   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > !!! Son Dakika !!!
forum sohbet oyun basliklari
   TÜRBANA GEÇİT VERİLMEDİ
 <<12345 6789101112131415>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 20:53:21sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
platoniclover :

Ona bakarsanız sizin deyiminize göre laiklik eğitim hakkı ilkesi ile çelişmiyor mu ?

Eğitimde laiklik diye bir kavram var.

Eğitim hakkıyla laikliği karşılaştırman çok yanlış.Bunlar kıyaslanamaz.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:06:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Güray o bir kaç istisna dediğin zamanla çoğalır.Gruplar oluşur ve ülke anlamsız bir kaosa doğru sürüklenir.Bu da hiçte içi boş bir korku değildir.İçi boş bir korku olduğu anlaşıldığı için mi bir zamanlar üniversitelerde serbest olan türban tekrar yasaklandı?

Vatandaşların dini inançlarını nasıl yaşamaları gerektiğine ya da nasıl yaşamak istediklerine devlet karışamaz.Zaten karışamadığı için devlet kurumlarında dini simgelere yer yoktur.İnancını türban takarak yaşamak isteyenler olduğu gibi çarşaf giyerekte yaşamak steyenler var.Eğer devlet dini simgelere izin verirse laiklik o zaman tam anlamıyla anlaşılmış ve yürütülüyor mu olacak?

Öyle bir zaman gelir ki;"Al sana şu kadar para vereceğim her ay,ama başını kapatacaksın."diyenler olur,başını kapatmayanlara Allahsız gözüyle bakılır,Çevresinden gördüğü baskı yüzünden başını kapatan kızlar olur.Bu da çok tehlikeli bir durumdur.Zaten yok mu baskıyla ve zorla başları bağlanan kızlar?

Devlet vatandaşlarının her birine eşit davranmakla yükümlüdür.Türbana izin verilirse,çarşafa da izin verilmesi gerekir.Onlarda öyle inandıkları için çarşaf giymiyorlar mı?O halde adalet nerede olur?Ve devlet bir kere taviz verirse bu konuda geri dönüşü olmayan bir bataklığa sürüklenir.

Oluşabilecek bir baskıdan bahsetmişsin. Güzel... Çoğu kişinin korkusu bu yönde zaten. Madem bir baskının oluşmasından çekiniyorsun, baskı oluştuğu zaman baskı unsurlarına gereken cezayı verirsin. Çok da ağır bir ceza olur, bu mesele çözülür. Peki ya baskı kurmaya niyeti olmayan, herkesin serbestçe istediği şekilde yaşaması gerektiğine inananlar ne olacak? 3 kurunun yanında 300 yaş yanıyor. Hani onların hakkı?
Bu aynen neye benziyor biliyor musun? Mahallenin çocukları top oynuyorlarmış. Çocuklardan biri evlerden tekinin camını kırmış. Ev sahibi de çıkmış camını kıran çocuk yerine tüm çocukları dövmüş...

Çarşafa da izin verilsin. Çarşaflı kaç kişi var da kaçı üniversite kazanabilecek bilimsel düşünce yapısına sahip de kaçı çevresinden etkilenip çarşafın içinden çıkmayacak da çarşaf bir sorun olacak... Tavşanın suyunun suyunun suyu.

Vatandaşların dinini nasıl yaşamaları gerektiğine devlet karışamıyor, evet. Ama dinini tam olarak inandığı şekilde yaşamak isteyen kızlara "Ya başını aç, ya da ağzınla kuş tutsan okuyamazsın" diyor. İnanç serbestliği bu değildir
.

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:08:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Affedersiniz ama bence saçmalıyorsunuz. Sebep ise laikliği öne sürerek başı örtülü vatandaşların okuma hakkının gaspedilmesini meşru görmenizdir. Devletin görevlerinden biride insanların dini inançlarını rahat yaşayacakları bir ortam sağlamak değil midir ? Eğer öyleyse ne demek oluyorda başörtüsü ile okuyamazsın.Bu halk bu hükümete oy verirken ( % 47) kendisine hizmet etmesi sorunlarına çözüm bulması için verdiler bu oyları.

platoniclover

vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:14:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çarşafa izin verilmesini isteyen yok zaten. Olmaz da.

Ayrıca başörtüsünün Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesiyle gerginlik daha da arttı yoksa iptal edilmeseydi artacaktı ? Bu sorunun cevabıda çok önemli.

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:21:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :
nAoNnGaEmLe :

Yani ülkenin bütünlüğü arasında Türbanlılara yer yok, onlar olmasa tam bir ülke olucaz.

enteresanmış

İnsanın inandığı bir din vardır ve ne emrederse onu yapmak ister, senin dini simge olarak bahsettiğin şey kadının dininin gereği!

Bende belki zamanında namazlarımı kılmak istiyorum.Nasıl dayanacağız ozaman bu devlette?

Ozaman Devlet kurumda yer bulabilmek için Dinsizmi olmak gerekiyor? hani dini simgelerin yeri yok diyorsun ya.

ee nolcak şimdi Q ?

( ben cevabını biliyorum, hiç bir mantıklı cevap gelmiyecek, o yüzden kimsenin kasmasına gerek yok, hep den den olarak devam ediceksiniz. )

Bu ülkede sadece müslümanlar yok.Hristiyanı var,yahudisi var,ayrı ayrı mezheplerden insanlar var,ateisti bile var.

Devlet türbana ve benzerlerine izin verirse diğer dini inanç simgelerine de izin vermek zorunda kalır.Yarın bir gün türbanlılar,başı açıklar,yahudiler,hristiyanlar,sünniler bilmem neler olarak bölünür insanlar.Millet olmaktan çıkarız.Sonra bak bunun başı açık bu Allah a inanmıyor derler,bak bunun başı bağlı bağnaz derler,kavgalar çıkar üniversitelerde.İçimizde,kendi aramızda sorunlar yaşarız.Bu; ülkenin milletinin bölünmesinden sonra,toprak bütünlüğünün bölünmesine kadar gider.

Sen dinsiz olmak zorunda değilsin ama halkına eşit davranabilmek adına devletin dinsiz olmak zorunda.Türbana geçit verilirse diğer dinlere inananların simgelerine de eşit olabilmek adına taviz vermek zorunda kalınır.Eğer vermezse bu devletin adaletiyle bağdaştırılabilinir mi?

dediğim gibi hep " den den " olursa , yaparsa , vs...

kesin olucak dermisin bu dediklerin ?

cevap veriyorum : Hayır.

Hem hayatımı sürdürmek için hem dinimi yaşamak için ? Ben napıcam ozaman Q ,ne yapmalıyım ? O kız kerdeşin napmalı ?

nasıl çözüceğiz bu sorunu :)

not: üniversite kazanmış insanlar bölünecekse , bu ülkeden zaten hayır beklemeyelim...

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:23:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Güray çarşafada izin verilsin dediğine inanamıyorum.Ve senin gibi birinin böyle birşey demesi beni çok şaşırttı.

nAoNnGaEmLe;

Peki sen kesin olmayacak diyebilir misin?

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:35:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çarşafı tasvip eden biri değilim. Hatta başörtüsünü de savunuyor değilim. Türban ve Türkiye başlığında dinin başörtüsünü farz kıldığı konusunda şüphem olduğunu da yazmıştım. İlgili ayet farklı yorumlanabilir bana göre. Ancak o işin dini boyutu.

Sadece diyorum ki, yüzü tanınacak şekilde olduktan sonra isteyen istediğini giysin üniversitede, kimsenin kıyafeti yüzünden eğitim hakkını elinden almayalım. Asıl kutuplaşma herkes kendi tarafına çekildiğinde yaşanıyor zaten, kaynaşmak lazım.

Neyse, ben milli maçı izlemeye gidiyorum. Çok sıkıcı bir tartışma bu.

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:40:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Türbanı beylere takmak lazım. En çok onlar tartışıyor.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 21:50:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
En basit, en okunabilir, en yalin hali ile yaziyorum.

Gunduz isyerinde gece ccde tartis dur alinan yol bir adim bile degil...

Bir daha da yazmam bu konuyu yeter ve ne haliniz varsa gorun...

Turkiye devleti bir cumhuriyet midir?    
-EVET

Turkiye Cumhuriyeti devleti bir anayasaya sahip midir?    
-EVET

Bu anayasa osmanliya mi aittir yoksa yeni kurulan Turkiye Cumhuriyetine mi?
-EVET Turkiye Cumhuriyetine ait.

Peki demekki bu anayasa su an bizim EN UST makamimizdir (her hukuk devletinde oldugu gibi)
-EVET cunku
kurtulus savasiyla sekillenmis ve bizleri bagimsiz TURKIYE CUMHURIYETI yapan ANAYASADIR.

Buraya kadar hemfikiriz saniyorum.

Simdi gelelim zurnaya ve ZIRT diyen yere;

Anayasaya gore  su an TURKIYE CUMHURIYETI NIN resmi dini NEDIR?

........ (ses var mi?) YOK !

Demek ki

BENIM DiNiM, RESMI DINDIR DIYEMEZ KIMSE....

Ve devaminda Inanislari gerektiren ortunmeyi ANAYASA nin hukum surdugu alanlara tasiyamaz HIC KIMSE...

Demekki, biz cogunluguz, bizim dini unsurlarimiz kullanilir bu anayasada DIYEMEZ  HIC KIMSE...

Ve son soz;

Mustafa Kemal ATATURK ve silah arkadaslarinin ve TURK HALKININ kurtulus savasiyla var ettigi bu ANAYASAYI

DELMEK kimsenin haddine degildir.

Bu millet ermenisiyle, yahudisiyle,alevisiyle, sunnisiyle vs vs bir millettir.

Bunu 100 yil once ATATURK biliyordu ve ona gore anayasa hazirlamisti.

sizler 100 yila ragmen anlamiyorsunuz ve eminim asla anlamayacaksiniz...

Demek ki ;

ATATURK, her yuzyilda hatta yuzbin(100.000) yilda bile bulunamayacak bir DEGERDIR...

ONUN ANAYASASI ISE YINE ESSIZ DEGERDEDIR...

son bir ek gundeme dair;

* Universite de ozgurluk, kiyafette ozgurluk gibi bahanelerle anayasada belirtilen,
DEGISTIRILMESI TEKLIF BILE EDILEMEYEN ilkeleri by-pass etme politikasi da GECERSIZDIR
ve GECERSIZ kalacaktir.

* Rejimin temel ilkelerini, yasama ne derse o olur mantigini one surerek ortadan kaldirmak
mumkun DEGILDIR olmayacaktir.

* Demek ki, Cumhuriyetin temel nitelikleriyle oynamak kimsenin haddine DEGILMIS...

* O agizlari doldura doldura soylenen yuzde bilmem kac oy aldik gibi kavramlar
Cumhuriyetin temel ilkelerini degistirmeye KILIF YAPILAMAZMIS...

Anlamayan varsa ki eminim var, demek ki

halen daha kurtulus savasi veriyoruz, verecegiz anlasilan...

platoniclover

vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Haz.2008 Cmt 22:04:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Üniversitelerde başörtüsü sanki Atatürk zamanında mı yasaklandı ?
CC sohbet icin buraya
 <<12345 6789101112131415>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir