ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
11 Mayıs 2024, Cumartesi 11:09   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   AKP ANTİLAİK EYLEMLERİN ODAGI (MI) ?
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 22:50:01sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
bileydin :
durty :

Sosyal adaletten ve ulus cıkarlarından bahsetmişken yukarıda ben degil anayasa mahkemesi kararı ile anti laik demec ve olayların odagı haline geldigi söylenen ( ki bende aynı fikirdeyim ) olayların - demeçlerin sosyal adalet ve ulus cıkarları ile ne alakası var?Neden her olayda mason yada benzeri kurumların adı gecer ? Şıracı dediginiz türkiyenin en yüksek adalet kurumudur efendim ayrıca ..yapılan her olaydan başkasını sorumlu tutmak , olayları görmezden gelmek  sanırım külahınızın problemi..üstünüze alınmayın..

ki alınan arkadaşlar belli dermişim eklermişim masonlara yada şıracılara olan can siparane ilginiz gözlerimi yaşartıyor ucan kuşlar lakin gülmekten  Üç çıplak bir hamama yakışırmış bilmem başka nedenir yada söyle bir kavram üzerinden gidebiliriz kral cıplak tıp kı bazı arkadaşların düşünme yada sorgulama duyularından haiz oldukları gibi .can siparane anayasa kararlarını savunan arkadaşlar sizlere sesleniyorum daha gecen secimlerde meydanlarda sivil ANA YASA diye yırtınan kişilikler sözlerim sizlere ne oldu birden darbe anayasasının vazgeçilmez neferlerimi kesildiniz? zaten kafanızda üç tel saç kalmış cöllerdeki kaktüsler gibi o kaktüslerinizi kaybetme pahasına kendinizi hırpalamayın yazıktır .Anadolu insanı hep kucaklayıcıdır heb ana dır hep vericidir hep anlayışlıdır kendini bilmezlere karşı bile .aksi vukuuu bulsa safsatadan insanlar iktidar olur kendilerince sacmalamalarına devam ederlerdi lakin gördükleri iktidar bir tek cumhuriyet tarihi boyunca  M. KEMAL ATATÜRK ün ulusumuzu yürekten yakan vefatından sonra vuku bula bilmiştir ki bu iktidar ulu önderin ismini kullanarak halktan o makamı çalmış ve olabildiğince derinlere bir kene gibi yapışmıştır .her canlı kendini baki özel hissett miştir asırlar boyu tıp kı şimdi siyasi arenada boy gösterip ahkam kesen soğan cücükleri gibi üzerinize alın mayınız .entellektüel birikiminizin sığlığı biraz cahilce geldi bana lakin yazılı yada gizli tarihini incelemeyen siyaseti laf yapmak eleştirmek sanan arkadaşlar biraz araştırmayı okumayı okuduklarınızı idraketmeyi öğrenmelisiniz biliyorsunuz amiyane tabirle ıkınmak bel fıtığı yaparmış yaradanın bahsettiği güzelliklere eziyet etmeyiiniz yazıktır .

Dipnot :belki bilmeyenleriniz olanlar olabilir M. KEMAL ATATÜRK ün enyakın koruması olan  TOPAL OSMAN  denen şahsiyet ulu önderin emriyle bir cok işin hakkından azimle gelmiş lakin bir tek işi başaramamıştır.Bu başaramadığı işin neticesinde bilinen en beceriksiz ve zavallı bir siyasi hayatta kalmış ve ilk fırsattada onikiadaları satmıştır.Bilirmisinizki bu gün için muhalefet journalcileri bu zavallı adamların mahdumlarıdır.atası neyse torunuda aynıdır işleri siyasetle bölücülük yapmak ve bundan rant elde etmek unutmayın bu vatanın ekmeğini ihanet etmedende yediniz haladahada yiyorsunuz gününüze şükredin  böyle güzel bir vatanda böyle anlayışlı boyle boynu bükük insanların arasındasınız.

img145/3492/bileydinrk3.gif

Alınan arkadaşlar demekle ne ima ettigini anlıyorum ama seni kendi sosyal gelişmenle başbaşa bırakıyorum..gelişmen tamamlanınca ve toplumdaki yerini- aitlik duygusu yerine oturunca bu konuya döneriz...Duymak istemediginiz hoşuna gitmeyen seyleri okudugunuzda düşünme yada sorgulama duyuları haiz degil demişsin ki ozaman bize sylediklerinden senin ne farkın var :)  ?..Türkiye ye şeriatcı rejim getirmek isteyenlerin sivil bir anayasa hazırlayabileceklerine inanmıyorum..Entellektüel birikim den bahsetmek için benim yaşam tarzımı egitimimi kültürümü bilmek lazım ki bunları bilmeden konusmak anca bol keseden atma olur..keseye yazık yorma...Eleştri yapmak benim en dogal hakkım..begenmedigim hersey hakkında olumlu yada olumsuz eleştri yapma hakkına sahibim..sırf sen istemiosun-begenmiosun diye fikirlerimi beyan etmekten vazgecmem...haddimizi bilelim...Son söz olarak bu iktidarın sivil anayasa yapmak gibi bir derdi olmadıgına demokrasi kisvesi altında farklı emelleri olduguna inanıyorum..evet bu iktidarla 100 sene geriye gitmektense darbe ile 10 sene gitmeyi yeglerim...işine gelirse...

DingiI

DingiI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 23:12:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
esnafı haraca bağlayan, zorbalık yapan, haraç çetesi kuran, sivilin masumun canına kasteden darbecilerle mi

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Ağu.2008 Cmt 23:21:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti, pekala bilirsiniz ki eski Babıâli hükümeti değildir, eski Osmanlı Devleti değildir. Onlar artık tarihe karışmıştır. Düşmanlarımız Osmanlı Devletini yıkarak asli unsur olan Türk milletini de imha etmek istiyorlardı. Halbuki Türk Milleti yeni bir insan ve kesin bir milli azimle yeni bir devlet kurmuştur” 

“Osmanlı devleti maatteessüf (yazık ki) ölmüştür. Bâbıâli hükümeti maatteessüf ölmüştür; affedersiniz hata ettim maatteessüf demeyecektim, maaliftihar (övünelim ki) ölmüştür. Çünkü onlar ölmeseydi milleti öldüreceklerdi

Mustafa Kemal Atatürk

Kaynak

bileydin

bileydin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Ağu.2008 Pzr 16:08:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Alınan arkadaşlar demekle ne ima ettigini anlıyorum ama seni kendi sosyal gelişmenle başbaşa bırakıyorum..gelişmen tamamlanınca ve toplumdaki yerini- aitlik duygusu yerine oturunca bu konuya döneriz...Duymak istemediginiz hoşuna gitmeyen seyleri okudugunuzda düşünme yada sorgulama duyuları haiz degil demişsin ki ozaman bize sylediklerinden senin ne farkın var :)  ?..Türkiye ye şeriatcı rejim getirmek isteyenlerin sivil bir anayasa hazırlayabileceklerine inanmıyorum..Entellektüel birikim den bahsetmek için benim yaşam tarzımı egitimimi kültürümü bilmek lazım ki bunları bilmeden konusmak anca bol keseden atma olur..keseye yazık yorma...Eleştri yapmak benim en dogal hakkım..begenmedigim hersey hakkında olumlu yada olumsuz eleştri yapma hakkına sahibim..sırf sen istemiosun-begenmiosun diye fikirlerimi beyan etmekten vazgecmem...haddimizi bilelim...Son söz olarak bu iktidarın sivil anayasa yapmak gibi bir derdi olmadıgına demokrasi kisvesi altında farklı emelleri olduguna inanıyorum..evet bu iktidarla 100 sene geriye gitmektense darbe ile 10 sene gitmeyi yeglerim...işine gelirse...[/QUOTE]

Zeki olduğunu imgesel olarak anlıyorum olayı çözmüşün sahsını tebrik ediyorum .Yazılar takip edildiğinde yazan kişinin ideolojik yada yaşamsal aktiviteleri üzerine ipucları verir.sosyal gelişim kavramının en uzak olduğu noktadan yapmış olduğunuz basit analizse latince harfleri çözmeye başladıgınızı gösterdi ki kulaktan dolmada olsa eminim tamamen boş değil enazından arada tıngırtıyor.Öz eleştiri yada fikir beyanı hususuna göz atalım ki anti görüş belirten biri olarak muhatabınız belkii de kavramsal olarak tek başedemediğiniz muhatabınız olarak size (durty,sevgin,özüm ,hokkabaz vb vb) yaptığınız eleştirilerden yada yorumlardan dolayı hiç bir zaman anti pati duymadım ideolojiler kişilerin özlük hakları cercevesinde ele alınır benim bildiğim sahsen ben öyle alırım sizin şahsınız yada benzeri sahıslar hakkındaki eleştirilerimiz asla mesnetsiz olmamıştır bugüne kadar iftira yada camur olarak düşüneceğiniz hiç bir deliliniz olmadığını bilen sizleri eleştirmek benim endoğal hakkım tıpkı sizlerin beni yada fikirlerinize ters düşen kişileri eleştirmeniz gibi.Ön görüler hususunda biraz anti patik olabilrim lakin duymak istemediğim bir şeyin olması mümkün olamaz çünkü bilgi dağarcığında bir kum tanesi olarak görürüm kendimi başlıklarımı yada yorumlarımı inceleme zahmetini gösterseniz bahsettiğiniz şekilde bol keseden attığım kanatini taşımazdınız.Yaşam tarzı hussuna el atalım bildiğim yada inçelediğim kadarıyla burdaki her insanın kendine ait bir sosyo kültürel çevresi var aksini düşünmek yada iddia etmek saçmalıktan öte bir şey olamaz.Haa mevzu şu ise kıroyum mıroyum ama para bende yada rant bende gibilerden bir bahsiniz ise eğer biz üç kuruşa kişilik satan modellerden değiliz derim.Benim farkında olduğum lakin size daha yeni yeni nuzul eden farkında olma ve farkındalık algılama mevzusunda gelişimleriniz üzerinde etkilerim olduğunu görmek başlıklarınıza şevkle yorum getirme ve doğrusunu izah etme isteği uyandırıyor umuyorumki tartışma forumlarında bahsettiğimiz bir çok başlık size yada yeni yetişen arkadaşlara ışık olacaktır.Darbe yada iktidar değişimlerinin tek başına ülkeyi geriye götürmeyeceği gerceğini nazi almanyasının bitip yerine modern almanyanın inşaasını yada tamamen kahbelerin yabancılara peşkeş çektiklerii  vatan topraklarını yokluklar içinde mücadeleyle geri alan insanımızı gösterebiliriz.Toplumumuzun her bir bireyinin özleriyle kopmadan eğitimi yada yetiştirilip modern dünyanın karşısına dimdikdiklmelerini istemeyen siz yada sizin gibiler bunun önüne can siparane direnmeye devam etsenizde geleceğin idrakiniz dışında aydınlık olduğunu söylemek benim görevim.Sorun olmak görevimizi terkedip,ortak paydalar üzerinden siyaseti benimsemek  farklı görüşdeolan   arkadaşlar için daha yapıcı olacaktır.bizler içinde .İsteyen her insan şarkı söyleyebilir bu doğal hakkıdır ama her insan sanatcı olamaz yada siyaset yapamaz biz eniyisi yine en iyi bildiğimiz işi yapalım kendi doğrularımız olsun milletin avukatlığına soyunmayalım .kolaygelsin şimdiden başarılar

Dipnot:Kulaktan duyma,efsane içerikli,herhangi bir yazar ın görüşlerini yazdığı kitap.broşür,risale,makale,şiir gibi edebi olarak alınacak kaynakları tarih yada delil alarak göstererek kendi tarihinizi yaratma yada yorumlalama eylemlerini bırakalım arkadaşlar

img145/3492/bileydinrk3.gif

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir