ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
12 Mayıs 2024, Pazar 06:16   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   TAHAMMÜLSÜZLÜGÜN SINIRI YOK
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IdenizI

IdenizI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2008 Per 19:49:15sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Mustafa Kemal Atatürk ün Bursa Nutkunun metni

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır. Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek; ama hiçbir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek” Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haklı ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.” İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Kimseyi yargılamak bana düşmez , pOlemikde yaratmak, tartışmakda değil niyetim sadece Atatürkçü düşüncene.....    ( Durty )   EK Bİ SAYFA eklemek kendimce...

Ulu önder 5 Şubat 1933 de Bir gencin Kendi düşünce mücadelesinde , (ASLında her türk gencinin ama )maalesef  bu cümle yanlış olur...

-   o gün daha bir türk gencinin kişiliğini ve ülkesi adına düşünmesi gerekenleri kendi düşüncesinde benimsemiş; ama......!   acaba ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ün bizim ülkemiz adına yapmamız gerekenleri, bir türk gencinin Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk ilke ve inkilaplarını korumasının ve sahip çıkması gerektiği düşüncelerini acaba Biz benimseyebildik mi  _? Kendi düşünce ve kişiliğimizde.._?

Durty Kendi düşüncen ve kişiliğin benimsemiş olduğun şeyleri açıklarsan karşında hep birini bulursun ; Polemikler ortasında kalır ve savaşırsın zaten Mustafa Kemal Atatürk ünde dediği bu..! Ne olursa olsun düşünce özgürlüğü engellenmemeli kanısındayım.. Ama herkez için geçerli olan bişey..! söylediklerimiz ve söyleyeceklerimizi düşünerek konuşmalı ve sınırları aşmadan,şahsiyetleri karalamadan ve delil olmadan kendimizce yargılamadan (bu ne konuda olursa olsun) düşüncelerimizi aktarmalıyız............!!! Kimse kimsenin düşüncelerine hakim olamaz,sadece düşüncelerimiz aktarırken dikkat etmeliyiz.

Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz....Mustafa Kemal ATATÜRK

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2008 Per 22:21:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Allah dünya üzerinde yarattığı bu kadar nimetleri, bu kadar güzellikleri insanlar istifade etsin, varlık içinde yaşasın diye yaratmıştır ve azamî derecede faydalanabilmek için de, bütün yaratıklardan esirgediği zekâyı, akıllı insanlara vermiştir. ( 1923 ) M. KEMAL. ATATÜRK

Allah ın bana bahşettigi zekayı , aklı  daha iyi bir birey olmak için , daha iyi bir topluma sahip olmak için , Atatürk ün gösterdigi muassır medeniyetler seviyesine cıkabilmek için , aileme cocuklarıma torunlarıma laik demokrat cumhuriyetci bir gelecek bırakmak için tam bagımsız bir Türkiye bırakmak için kullanacagım...

Büyüklük odur ki, hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır, kendini büyük değil küçük, zayıf, vasıtasız, hiç telâkki ederek, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana büyüksün derlerse, bunu diyenlere de güleceksin.( 1908 )  M. KEMAL ATATÜRK

herkes  aleyhimdede olsa , gülse, küçümsese , kafir dese , cehennemde yanacaksın dese bile ben yinede inandıgım savundugum fikirleri yani ATATÜRK İLKE İNKİLAP VE DEVRİMLERİ ni savunmaya devam edecegim..kim ne derse yada ne söylerse söylesin bu yolumdan da dönmeyecegim

Dünyayı istediği gibi kullanan kuvvet, fikirler ve bu fikirleri belirleyen ve yayan kimselerdir. Fikrin özelliği de hiçbir itirazın bozamayacağı bir kesinlikle kendi kendisini kabul ettirmektir. Bu da fikrin yavaş yavaş duygular haline gelerek inanca dönüşmesiyle mümkündür ve böyle olduktan sonradır ki, onu sarsmak için bütün başka mantıkların, başka düşüncelerin hükmü olamaz. ( 1914 ) M KEMAL ATATÜRK

xxilkerxx11

xxilkerxx11 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2008 Per 22:58:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Maalesef bu ülkede her kesimden insan var ve onlarca değişik ideolojiyi benimsemiş gruplar var. Bu yüzden insanlar arasında ortak bir düşünceden söz etmek mümkün değil, mümkün olamaz da. Durty e bazı konularda katılıyorum bazı duurumlar da ise durty i faşist olarak görüyorum.  Ama sonuçta herkes birbirinin fikrine saygı göstermelidir. Tartışmanında bir seviyesi vardır.

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2008 Per 23:19:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

durty ın foruma katkılarından dolayı teşekkür ediyorum ben görüşlerini önemsiyorum ayrıca tüm yazdıklarına katılıyorum..Siyasi görüşleri sadece siyasetcilermi açıklıcak ?bence herkesin düşünceleri önemli ve herkes özgürce düşüncelerini  yazabilmeli. Düşüncelerini açıklamayan bir halk için alınan kararlar,onların beklentilerinden uzak olacaktır .belki denizde damla olabilir ama o denizi o damlalar  oluşturmaktadır .Siyasi yelpazenin neresinde olursak olalım hepimiz aynı gemideyiz .bu gemi herkesin üzerine düşen görevler vardır ister forum olsun ister basın olsun herkes üzerine düşen görevi hakkını vererek yerine getirmesiyle ileri doğru ilerleyebiliriz . kişisel rant üzerine kurulu siyasete lanet olsun diyorum.durty  tüm yazdıklarını takip ediyorum  ellerine sağlık.. umarım bundan sonra acılan başlıklar silinmez herkes özgürce düşüncelerini yansıtabilir.. saygılarımla..

10TuncaySanli10

10TuncaySanli10 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eyl.2008 Per 23:46:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
birbirinize katılacağınıza fikir üretseniz ya ? ben ona katılıyorum o buna katılıyor şu şuan katılamıyor .hepinize tahammül ederiz

RumuzKomsusunaAsik

RumuzKomsusunaAsik resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Eyl.2008 Cum 05:44:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
fitne sokmayı bırakda sende katıl tüncay sen git hem en son kim yazmış başlına yaz bide 10000 binden geriye say

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Eyl.2008 Pzt 02:08:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

tahammülsüzlügün gercekten sınırı yok.herkesin bilmedigi ama var olan gerceklerin yazılı oldugu 2. Cumhuriyet safsatası ve Tayyip Erdogan ın yıldızı nası parladı başlıklarım silindi..burda altını cizmek istedigim nokta başlıkların silinmesi degil insanların gecekleri ögrenmesinin engellenmesidir..her birey haber alma özgürlügüne sahiptir..aldıgı haberleri kendi bilgi birikim , egitim düzeyi ve kültürüne göre yorumlama hakkınada sahiptir..

Muhterem milletie tavsiyem odur ki sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkardıgı adamların kanındaki ve vicdanındaki cevher-i asliyi cok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an vazgecmesin ... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

10TuncaySanli10

10TuncaySanli10 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Eyl.2008 Pzt 02:22:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·RumuzKomsusunaAsik· :
fitne sokmayı bırakda sende katıl tüncay sen git hem en son kim yazmış başlına yaz bide 10000 binden geriye say

kendi yazılarına bakmanı isterim . istediğim yere de yazarım. tahammül edeceksin bana  verdiğim sürekli rahatsızlık için özür dilemiyorum  

CC sohbet icin buraya
 <<1234 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir