ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
9 Mayıs 2024, Perşembe 22:45   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Haber > Güncel haberler
forum sohbet oyun basliklari
   Bilim ve Teknik´te Darwin Skandalı
 <<12 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ERROR95

ERROR95 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2009 Per 15:22:52sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
·releasing· :

Ohoo konu nerelere gitmişş..Darwin ve Fethullah Gülen hımm..Aynı cümle içinde olmaları bile beni heyecanlandırıyor :))

Darwin in teorisi bizim ülkemizde olduğu gibi,diğer müslüman-hristiyan ülkelerdede tartışılıyor..Tartışılmayada devam edecek.Çünkü bu bir ideoloji haline gelmiş ve içine siyaset karışmıştır.Einstein in teorileri bu kadar tartışılmadı :)) Hoş tartışılsa idi anlaşılabilinir miydi oda tartışılır..

Şimdi ben Darwin i ve teorisini tam anlamıyla bilmiyorum.Çok iyi bir gerçek var ki insanlar maymundan türemiştir,insanların atası maymundur dememiştir.Böyle dese idi bugün Darwin in maymun kadar aklı olup olmadığını tartışıyor olabilirdik :)

Şöyle mi demiş?İnsanlar ve maymunlar aynı ortak atadan bugüne kadar farklılaşarak gelmişler.Biri bana açıklasın...

Böyle dediğini varsayarak devam ediyorum.

Bilim adamları güneş sisteminin 4,5 milyar yaşında olduğunu söylüyor.Darwin in teorisi için bu kısa bir zaman değil mi?Milyar yıllar değil kattrilyon yıllar geçse yine de insan ve maymun arasındaki bu kadar farklılaşma için yeterli bir zaman dilimi değil.

Mutasyon bilimsel bir gerçektir.Ancak DNA üzerinde milyonlarca kod varken sadece mutasyon ve sadece 4,5 milyar yıl bütün bunlar için yeterli midir?Bana gerçekdışı geliyor..

İlk başta söylediğim gibi evrim artık ideoloji haline gelmiş ve içine siyaset karışmıştır.Oysa bilim bağımsızdır.Bilime,siyaset,din,dogma,kural karıştığı zaman bilim orada durur.Aynen bu dergide olduğu gibi.İnsanlar bunu bilimsel olarak değerlendiremiyor,konuşamıyor.Bu yüzden ben evrimi bilimsel bilgi olarak değil tamamiyle inanç sorunu olarak görüyorum.İnanç sorunu ile kastettiğim şey evrime inananlar onları bir yaratıcının yarattığına inanmıyor değil..Ancak ne yazık ki buna dönüştü demek istiyorum.

150 yıldır ispat edilememiş ve ispat edilemeyecek bir teorinin bilim-teknik dergisinde işi yoktur.(bana göre)

Ancak Darwin ve teorisiyle dalga geçmek yerine tartışmak ve bu konuda bilgi alışverişi yapmak çok ama çok önemlidir.

bu sütunlar üzerinden releasing e 1 yıllık sızıntı dergisi aboneligi armagan ediyorum..hem bilime dair herhangibir teori içeriginde yok hem insan maymundan gelmez içerikli yazılarla doludur..hemde darwinle dalga gecmez cok ciddi bir bilim-ilim dergisidir...

releasing

releasing resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2009 Per 20:27:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Diğer yazımda on kere satır başı yapmışım.Ve açıklamaya çalışmışım bana göre niçin bilim-teknik dergisinde dini ve siyasal bir darwin in olamayacağının.Olayın içine din ya da herhangi birşeyler dahil olur ise bilim konuşamaz ve gerektiği gibi değerlendirilemez,ne yazık ki Darwin in teorisine Türkiye de siyasette karışmıştır,dinde karışmıştır,modern tıptan,genetikten bihaber olan insanlarda karışmıştır.Böyle koşullarda kesinlikle evrim konuşulamaz.Konuşulsa dahi bilimsel anlamda değerlendirmek oldukça güç olur.Kaldı ki Tubitakta son yıllarda neler yaşandığını hepimiz uzaktan izliyoruz.

150 yıldır teori olarak geçen bu düşünce kanun oldu da benim mi haberim yok?Daha teoriden bihaber olan birinin burada evrim teorisinden bahsetmesi kadar gülünç birşey olamaz.Ben neyi bilip neyi bilmediğimi çok iyi biliyorum.Bilmediğim şeyler için ise bunu bilmiyorum diyebilecek kadar cesarete sahibim.

Einstein falan filanda demedim sadece einstein teorileri dedim..Şunuda belirteyim fiziktende anlamıyorum..Ama fizikte istisnalar kaideyi bozmazın geçerli olduğunu çok iyi biliyorum.

Sızıntı dergisi aboneliği armağan eden din kardeşime çok teşekkür ediyorum.Yanında ng istiyorum.Gerekli olan iletişimi bir şekilde sağlarız daha sonra..

Lamarck dan önceside varmış :) Darwin in dedesi bitki ve hayvanların birkaç ilkel türden çıkıp geliştiğini savunuyormuş.Ama ne Darwin in dedesi ne Lamarck ne de Darwin evrimin nasıl gerçekleştiğini açıklayamamışlar.

Ben evrime inanmıyor değilim sadece evrimin nasıl birşey olduğunu bilmiyorum.İnsanların atası maymundura kadar indirgeyemeyiz bunu.Bu çok karmaşık bir süreç olmalı.Bu karmaşık süreci anlamam için elbette soru sormam ve şüpheci olmam gerekiyor..Söylenilenleri olduğu gibi kabul etmek bilimle bağdaşmaz. :)

Evrim teorisine göre bütün canlılar tek bir hücreden bölünerek bu kadar karmaşık bir hal almış.O zaman değil maymunlarla silliler ile bile akrabayız..

Neyse ya benim için ösym neyi kabul ederse o geçerli :D

BecquereI

BecquereI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2009 Per 21:16:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kendinizi Fazla Yormayın:Pp

releasing

releasing resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2009 Per 21:23:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Bu kadar yüzeysel bakma olaya

SCHRODINGERINKEDISI

SCHRODINGERINKEDISI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Mar.2009 Per 22:21:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·releasing· :

Diğer yazımda on kere satır başı yapmışım.Ve açıklamaya çalışmışım bana göre niçin bilim-teknik dergisinde dini ve siyasal bir darwin in olamayacağının.Olayın içine din ya da herhangi birşeyler dahil olur ise bilim konuşamaz ve gerektiği gibi değerlendirilemez,ne yazık ki Darwin in teorisine Türkiye de siyasette karışmıştır,dinde karışmıştır,modern tıptan,genetikten bihaber olan insanlarda karışmıştır.Böyle koşullarda kesinlikle evrim konuşulamaz.Konuşulsa dahi bilimsel anlamda değerlendirmek oldukça güç olur.Kaldı ki Tubitakta son yıllarda neler yaşandığını hepimiz uzaktan izliyoruz.

150 yıldır teori olarak geçen bu düşünce kanun oldu da benim mi haberim yok?Daha teoriden bihaber olan birinin burada evrim teorisinden bahsetmesi kadar gülünç birşey olamaz.Ben neyi bilip neyi bilmediğimi çok iyi biliyorum.Bilmediğim şeyler için ise bunu bilmiyorum diyebilecek kadar cesarete sahibim.

Einstein falan filanda demedim sadece einstein teorileri dedim..Şunuda belirteyim fiziktende anlamıyorum..Ama fizikte istisnalar kaideyi bozmazın geçerli olduğunu çok iyi biliyorum.

Sızıntı dergisi aboneliği armağan eden din kardeşime çok teşekkür ediyorum.Yanında ng istiyorum.Gerekli olan iletişimi bir şekilde sağlarız daha sonra..

Lamarck dan önceside varmış :) Darwin in dedesi bitki ve hayvanların birkaç ilkel türden çıkıp geliştiğini savunuyormuş.Ama ne Darwin in dedesi ne Lamarck ne de Darwin evrimin nasıl gerçekleştiğini açıklayamamışlar.

Ben evrime inanmıyor değilim sadece evrimin nasıl birşey olduğunu bilmiyorum.İnsanların atası maymundura kadar indirgeyemeyiz bunu.Bu çok karmaşık bir süreç olmalı.Bu karmaşık süreci anlamam için elbette soru sormam ve şüpheci olmam gerekiyor..Söylenilenleri olduğu gibi kabul etmek bilimle bağdaşmaz. :)

Evrim teorisine göre bütün canlılar tek bir hücreden bölünerek bu kadar karmaşık bir hal almış.O zaman değil maymunlarla silliler ile bile akrabayız..

Neyse ya benim için ösym neyi kabul ederse o geçerli :D

Güzel kardeşim sana burda evrim teorisini ispat etmeye çalışmıyoruz

Tamda sana laf anlatmanın Fadime Şahine ne kadar faydası olacaksa sanada o kadar faydası olacağı izlenimi uyandırmaya başlamışken  bir kaç akıl dolu cümle kurup kendini aşmışsın.

Fizikte ve onu kapsayan bütün doğa bilimlerinde istisnalar herzaman kaideyi bozar.Öğrenmen gereken ilk gerçek budur.

Yazılarında papağan gibi sürekli Darwinden bahsediyorsun oysa Evrim Teorisi tıpkı diğer teoriler gibi onu ortaya koyan adamdan sonrada ispatlanmak için geniş çaplı araştırmalara tabi tutulurlar.

Evrim teorisi ispatlanamamıştır o yüzden gerçek değildir demek Rölativite teorisi ispatlanamamıştır E=mc2 değildir demekle aynı anlama gelmektedir.Çünkü bilimsel bir hipotezin teori olabilmesi için sağlam deneylerle ve kanıtlarla desteklenmesi gerekir.Buna rağmen bilimsel yaklaşım çok kuşkucu olduğundan çok daha uzun süre kanunlaşması için gerekli  sınamalara tabi tutar.

Bak arkadaşım bilmen yada öğrenmen gereken çok şey olduğun belli ama asıl sorun bu değil

Sen doğru olduğuna inanadığın şeyin kusursuzluğundan bu kadar emin olduğun için bazı şeyleri kabullenmen elbette zaman alacaktır.

Ancak bilmelisinki türkiyede bu tür şeyler dinsel tabuların baskısı altında ezilsede emin ol artık uygarlık mertebesinde oldukça aşşalanır pozisyonda kalındığından vatikan bile uyanık davranıp evrim teorisinin esaslarını kabul etmek  zorunda kalmıştır.Bilmem bu sana zamanında kopernikin yada galileonun başına gelenleri hatırlatıyormu ?

Yazdığın şu yazının içinde söylediğin en mantıklı cümle dizisi aşşğıda;

Emin ol şu cümleyi yazdığın gibi davranıp bununla ilgili arama motorlarından oldukça fazla bilgi edinirsen söylediklerini kendin eleştirebilir pozisyona gelebileceğinden kuşkum yok.

Burda sana bu teorinin ayrıntılı bilimsel içeriğini anlatmaktansa 500 sayfaya yakın olan KÖR SAATÇİ kitabını  alıp oradan bu bilgileri edinmen sadece senin değil sürekli maymun  ve darwin kelimelerini bir arada kullanan muazzam  kalabalık için oldukça faydalı olucakdır.

Fiyatı en son 8 ytl yada 10 ytl idi 2 sigara parası için çok görme karşıt fikirde olsanda al oku okumakla kalma orada yazılanların gerçek olup olmadını kendin araştır.

Bu yazdıklarım  umutsuz vaka becuel içinde geçerlidir.Gözlükle okumak her ne kadar zor olsada ztn karikatür tadında bir kitap.:)

Saygılarımla...

Sosono

Sosono resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Mar.2009 Cmt 02:04:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

-İlk insan kimdir sorusuna verilen genel cevap:Hz.Ademdir.(Tüm insanların babası kabul edilir)

-Evrim gerçeğin ta kendisi ise neden adı teoridir merak ediyorum  

-Adem ilk insansa acaba kuyruğu falan var mıydı ya da çocuklarında,torunlarında emekleyerek,kambur,elleri aşağıya sarkık,derken dik yürümeye başlama aşamaları kaydetmişler midir yaşamlarında

Daha da önemlisi konuşmaya nasıl başladılar acaba

Evrim Hz.Ademi tanımaz evet,ama evrime göre ilk insan (lar) bilimsel olarak herkimse böyle aşamalardan geçmiş olmalı değil mi?

Tamam kabul ediyorum teori hakkında ayrıntılı değil yüzeysel bilgiye sahibim :) Ne hikmetse bu teoriyi anlamak için okumaya başladığımda daha en başından mantıksız geliyor.

Durmak yok araştırmaya devam diyelim yinede...

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  22.Mar.2009 Pzr 01:16:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ortacı zihniyetteki Restlessoblivion u, bu başlığından ötürü kınıyorum...

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 19:42:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Alıntı-ül Radikal :
Dişi şempanzenin kalbine giden yol mideden geçiyor!
Dişi şempanzenin kalbine giden yol mideden geçiyor!

08/04/2009

Yiyeceklerini paylaşan erkekler daha fazla seks yapıyor

LONDRA - PLos One adlı dergide yer alan bir araştırmaya göre, şempanzeler seks karşılığında birbirlerine yiyecek et veriyor. Çalışmaya göre, erkek şempanzeler avladıklarını seks karşılığında dişi şempanzelere veriyor, böylece etlerini paylaşmayı tercih etmeyen hemcinslerinden daha fazla seks yapıyor. Araştırmacılar bu alışverişin uzun bir süreç olduğunu, dolayısıyla erkekler dişiler üreme döneminde değilse bile avlarını onlarla paylaştıklarını daha sonra cinsel ilişkiye girdiklerini açıkladı. Almanya daki Max Planck Evrimsel Antropoloji Enstitüsü nden Cristina Gomes ve ekibi, Ivory Coast taki Tai Orman rezervindeki şempanzeleri avlanırken ve çiftleşirken gözlemledi. Dr. Gomes, "Avlarını paylaşayan erkeklerin çiftleşme sayısı, dişilerin de kalori miktarı artıyor" dedi. Ekibi en çok şaşırtansa, bir erkeğin avını belli bir dişiyle paylaşması durumunda, erkeğin o dişiyle çiftleşme seferlerini ikiye katlaması olmuş. Bu durumda o erkek şempanzenin, dişiyi gebe bırakma olasılığını arttırıyor.
Et, içinde bulunan yüksek proteinden dolayı hayvanlar için önemli. Gomes un verdiği bilgiye göre dişi şempanzeler çok sık avlanmadığı için, kendi kendilerine et bulmakta zorlanıyorlar.
Dr Gomes buldukları bilgilerin insan evrimiyle ilgili de ipuçları verebileceği kanısında. Gomes, çalışmanın iyi avlanma becerisi ve üreme süreci arasındaki bağın anlaşılması açısından faydalı olabileceğini söyledi. (bbc)

Bu konuya da açıklık getirir misin, Profesör Resti?

Mooedig

Mooedig resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 19:55:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
BecquereI :

Kendinizi Fazla Yormayın:Pp

Darwin i komiğe almakla bi yere varamayız.Teorinin her yönü doğru olmasada gerçekliği tartışılmazdır.

R--O-M-E-O

R--O-M-E-O resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Nis.2009 Per 20:30:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Jisell :

Darwin 1800 lü yıllarda düşüncelerini ve kitaplarını kabul ettirmişken 2000 li yıllarda sansüre maruz kalması gerçekten çok düşündürücü..

Darwin in söledikleri teoride kalmıştır. Gerçekliğini tamamen kazanıp kanun olamamıştır. Ayrıca şöyle bir tezat var. 1800lü yıllarda kitaplara kabul ettirmek 2000 li yıllarda kabul ettirmekten daha kolay. Şimdi insanlar bilinçli o zaman dünyanın kare oldugunu iddaa edenler vardı.

Darwin israilogullarındandır İsrailogulları lanetlenmiştir. Maymuna çevrilmiştir..

Darwin Dedelerini insana çevirmeye çalıştı yapamayıncada.. İnsanları maymuna çevirmeye çalısıyor

CC sohbet icin buraya
 <<12 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir