ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 13:20   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   AH BİZ KADINLAR...
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

CaLlKusu

CaLlKusu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Mar.2009 Cmt 15:02:05      AH BİZ KADINLAR...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Ah biz kadınlar…

Birbirinizi sevin ama sevgiyi esaret yapmayın. Sevgi, ruhlarınızın kıyıları arasında, gidip gelen deniz olsun. Birbirinizin kadehini doldurun ama bir tek kadehten içmeyin. Birbirinize ekmeğinizi verin ama  aynı dilimi yemeyin. Birlikte şarkılar söyleyip, dans edin ama her biriniz yalnız ölün.

Kahlil CİBRAN

Evlilik yıllarımdaydı, bir gün eşime, “Sana ne maddi ne de manevi ihtiyacım yok. İkimize de keyif verdiği sürece bu evlilik sürmeli” demiştim.

Tabii ki sonuç, bir haftaya yayılan tartışmalar ve küskünlüklerdi. Ona göre nasıl olur da bir kadının eşine maddi ihtiyacı olmazdı. Hele manevi ihtiyacı?

Tabi, beni eve girecek hırsızlardan, öcülerden eşim koruyacaktı. Çünkü o benden güçlüydü. Onun pazıları sert yumrukları vardı.  Bense narin, bir tokatla devrilecek küçücük bir kadındım.

Beni anlayamamıştı ne yazık ki… Anlamaması da çok doğaldı. Her ikimizde evlilikten ya da beraberlikten farklı şeyler bekliyorduk. Aynı evi, mutfağı, yatağımızı, çocuklarımızı paylaşmak, ailece görüştüğümüz dost sohbetleri ona öylesine yetiyordu ki… Oysa benim beklentilerim,  onun beklediklerinin çok ötesindeydi. Karı-koca olmak yerine hep sevgili kalmayı istemiştim.

Tabii ona, onun anladığı anlamda ihtiyacım yoktu. Kendimi hırsızlardan da, öcülerden de koruyabilirdim. Çalışıyordum. Maaşım ve mesleğim vardı. Yani ekonomik anlamda da kendime yetebilirdim. Ama ne var ki, kendi kendimi saramazdım. Kendi kendime güzel, sevgi sözleri söyleyerek hoşnut olamazdım. Yanağıma, alnıma, dudağıma bir öpücükte konduramazdım. Benim istediğim, geceler boyunca sevgiyle kollarında sarılıp, uyuyacağım, kendi dünyamı paylaşacağım, bireyliğimi koruyarak sürdürebileceğim bir beraberlikti. Adı ister evlilik olsun ister gönüllü beraberlik.

Oysa ben dünyamı ne kadar büyütmeye çalışıyor olsam da, için de bulunduğum kurum, o denli dünyamı küçültüyordu. Evet, eşime yeten o küçücük dünya, bana yetmiyordu.

Çoğu zaman, işimden çıktığımda evime, mecbur olduğum için gidiyordum. Oysa bir yerlerde oturmak, arkadaşlarımla sohbet etmek, belki bir iki kadeh bir şeyler içmek. Ya da, bazı geceler, sadece bana ait bir odada, yalnız kalmak veya yatmak. Düşünmek, kendi sevdiğim müziği dinlemek. Ya da, istediğim zaman, tek başıma çıkıp, yürümek.

Hayır, bunların yapılabilmesi, evlilik kurumu içinde neredeyse olanaksızdı. Belki bu özgürlükleri beyler, kadınlara göre,  daha rahat yaşayabiliyorlar. Zaten öğretilen kurum içinde, benim yaşadığım özlemleri duyan kadın sayısı da sanırım çok az.

Erkek dostlarımı şöyle bir kez daha gözden geçiriyorum. İlginç ki çoğunun, eşlerinin dışında sevgilisi var. Yani öteki kadın…

Ama inanın ki, bu erkek dostlarımın bir çoğu, eşlerinin dışında, değişik bir cinsel yaşam seçtikleri için değil, aşık olmak, sevgililiği yaşamak, özlemek ve özlenmek istedikleri için öteki kadını var ediyor. Yani küçülen, heyecanın kalmadığı dünyalarını büyütmek istiyorlar.

Çünkü kurum içinde bir şeyler eksik yaşanıyor. Çünkü yasaklar, evlilik kurumunun içinde, sınırlar var.

Ah biz kadınlar… Evlenir evlenmez, iyi bir eş, iyi bir anne olmaya soyunu veririz.

İşimiz, evimizin işleri, çocuğumuz ve de akşamdan akşama görüştüğümüz eşlerimiz, hemen de yetiverir.

Giderek haftada bire inen cinsellik, zaman içinde, angaryaya dönüşerek aylara düşer. Yani beden doyumu… Çoğu gez, giysiler bile çıkmadan…

Çünkü kadınlar böyle öğrendi. Çevresinden böyle gördü. Çok azımız küçülen dünyamıza baş kaldırıyoruz.

Ama çoğumuzun talebi, o kurumun küçülttüğü dünyada, eşimizle birlikte olmak. Yani, küçülen dünyada, yapışık kardeş gibi yaşamak zorunda kalan eşler…

Oysa yaşam öylesine kısa ki… Gelin, kurum adına bu güzel dünyayı küçültmeyelim. Yaşamı kendimize kahretmeyelim. Birbirimizin kadehlerini dolduralım ama tek kadehten içmeyelim. Varsın dünyalarımız alabildiğine büyüsün. O büyüyen dünyalarımız içinde, kollarımız hala birbirini buluyor ve istiyorsa, işte mutluluk yakalanmıştır.

Hem de baskısız, zorunluluk duymadan, sadece sevgiyle…

Uğur ilhan 
alıntıdır

CaLlKusu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2009 Per 20:01:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

AHH biz kadınlar

CaLlKusu

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2009 Per 20:11:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Şub.2010 Sal 21:53:40sohbet oyun linki

10 yaşındaki kız gerdek gecesi dehşetini anlattı

22/02/2010 11:28

Yemen`de henüz 10 yaşındayken evlendirilen küçük kız çocuğu, gerdek gecesi dehşetini şöyle anlatı: "Yere bir çarşaf serdi, beni üzerine yatırdı. O şeyden sonra kanama oldu. O günden beri o adamı ölümün kendisi olarak görüyorum."

Yemen’de başlık parası karşılığında yetişkin bir adamla evlendirilen 10 yaşındaki kız çocuğunun yaşadığı “gerdek gecesi” dehşetini anlattı. Kızın dramı, Birleşmiş Milletler’in ajansı IRIN’e konu oldu.

IRIN’in haberine göre, bir gün okuldan alınıp babasının evinden başka bir köydeki hiç tanımadığı bir adamın evine gelin gönderilen 10 yaşındaki Ayşe, yemek pişirmek, temizlik yapmak ve yaşlı kocasıyla seks yapmaktan ibaret olan evliliğinin ilk gecesinde yaşadığı dehşeti şu sözlerle anlattı: “Yere bir çarşaf serdi, beni üzerine yatırdı. O şeyden sonra kanama oldu. Canım o kadar yandı ki ağlayıp bağırmaya başladım. O günden beri o adamı ölümün kendisi olarak görüyorum.”

BAŞLIK PARASINI GERİ İSTEDİLER

IRIN ajansına göre, bir hafta süren dayak ve ağlamalardan sonra damat tarafı Ayşe’nin babasını çağırarak, kızlarını geri alıp 200 bin Yemen riyali (1000 dolar) başlık parasını geri vermesini istedi.

Adı gizli tutulan baba bir ilaç yapıp kızına içirdi. İçtiği ilaçla başı dönen Ayşe’nin tekrar kocasıyla yatması istendi. Habere göre çıkan her sorunda bilinmeyen bir ilaç içirilip sakinleştirilen Ayşe iki yıl sonra evden kaçtı.

EVLENDİRİLDİ BOŞANAMIYOR

IRIN ajansı bugün 12 yaşında olan Yemenli kız çocuğunun, Yemen yasalarından dolayı halen kocasından boşanamadığını yazdı. Yemen yasalarına göre kız çocuklarının 15 yaşından önce evlendirilmesi yasak. Ancak anne babasının rızasıyla evlendirilen çocuklar için herhangi bir kısıtlama yok. Bu çocukların boşanması davası açabilmesi için ise yine 15 yaşını doldurması gerekiyor.

wsirine

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Şub.2010 Sal 22:17:12sohbet oyun linki

Biz KADINLARI hiç sevmedik! 

Saçlarını sevdik hele bir de sarışınsa daha çok sevdik... 

Ağızlarını sevdik hele bir de şehvetli ve dolgun ise daha çok sevdik... 

Göğüslerini sevdik... 

Bacaklarını sevdik hele bir de sütun gibiyse bayıldık... 

Kalçalarını sevdik... 

Gerçekten güzel vücutlu ve "çıtırsa" daha çok sevdik... 

Yolda, arabada, televizyonda, internette onlara hep "baktık"... 

Her yerlerine iyice ve dikkatle! Baktık... 

Pekiyi görememiş olacağız ki bir daha baktık... 

Bir daha ve bir daha... 

Kadınların her yerlerine baktık ama

GÖZLERİNE ya hiç bakmadık ya da baktığımızda çok GEÇ olmuştu... 

Biz kadınlara çok dokunduk! Onlar istese de istemese de dokunduk... 

Son yıllarda dini motiflerden güç bulanlarımız oldu.. 

Eh yozlaşan toplum ve geç gelen adalet olunca da 

13–14 yaşındaki ÇOCUKLARA bile dokunmaya başladık! 

SAPIK damgası yemeyi göze alanlar bile şaşırdı çünkü 

SAPIK diye haykıran ne kadar azdı!

Kimimiz "araştırmacı" oldu icraata geçemedi! Onlar CD ve DVD ler ile idare etti! 

Hatta SAPIKLARA tepki bile gösterdi... 

ya onlar ne yaptı? 

Gerçek dünyada namuslu olanlar sanal dünyada bu çocukları aradı... 

Aradı. .ve hep buldu! 

Kadınlara "dokunmada" dünya sıralamasında üst yerlere geldik...

2009 itibariyle rakamlar oldukça "umut verici". 

% 40 ını SÜREKLİ DÖVDÜK... 

%45 ine DUYGUSAL ŞİDDET uyguladık (küfür, hakaret, küçük düşürme)... 

%16 sına ZORLA SAHİP OLDUK... 

ve olmaya devam ediyoruz... 

Tüm bunlara maruz kalan HER 3 kadından biri İNTİHARA kalkıştı ama biz hiç oralı olmadık...(bize ne değil mi? Fener ya da CimBom maç kaybedince çok üzüldük ama kadınlar söz konusu olunca pek oralı olmadık) 

% 9 una daha MASUM BİRER ÇOCUKKEN bile dokunduk... 

Ama hep SUSTULAR... çünkü konuşsalar kimse inanmazdı..." 

kim bilir neler yaptın ki sana tacizde ya da tecavüzde bulundu 

AMCAN ya da KOMŞUN" bu da sana DERS olsun...

Ama bu DERS o kadar acıdır ki biz ERKEKLER bilemeyiz... 

Bizlere sorduklarında %25 imiz "bazı durumlarda 

KADIN DÖVÜLÜR" demeyi doğal bir şey gibi dile getirdik... 

İSLAMİ ÖĞRETİ yalanları ile KADINLARI ve KIZLARI bizlerin 

KÖLESİ yapmaya başladık ve bu çabalar sonuçlarını vermeye başladı... 

Artık kadınlar o bildiğiniz kadınlar değil!

% 51 i erkekler ile tartışmayı bile "saygısızlık" sanıyor artık...

%36 sı kendisi para kazansa bile parasını nasıl harcayacağına karar veremeyeceğine inanmış... ya da inanmak zorunda kalmış...

% 52 si "erkek kadından sorumludur" diyecek kadar kadınlığını unutmuş... 

ya da unutturulmuş...

% 49 u "erkek ne zaman isterse bana sahip olabilir benim itiraz hakkım olamaz" diyecek konuma gelmiş,

ya da getirilmiş... 

Kabul edelim biz kadınları KULLANMAYI çok sevdik...

evde, işte, siyasette, okulda kısacası her yerde...Parti kongrelerinde sözde liderler konuşurken arka fonda 3-4 kadın vardı hep...Onlardan VİTRİN yaptık...İMAJ yaptık..

Başörtülü, normal türbanlı, modern türbanlı ve türbansız....Parti çalışmalarında kapı kapı dolaşanlar hep KADINLARDI.. koşturan ve çabalayan hep KADINLARDI.. .

Miting olduğu zaman onları ön sıralara toplayıp KARANFİLLER attık üzerlerine ve iki lafın birinde anam, bacım edebiyatı yaptık....ama "ANANI DA AL GİT" demek bize daha çok yakıştı!

"Cennet anaların ayakları altında" diye diye büyütüldük...

Ama ANALARI hep ayaklarımız altında ÇİĞNEDİK... EZDİK ...TEPİKLEDİK...14 şubat sevgililer günü ya da Anneler Gününde bir kaç saat ara verdik! 

Ama sonra yine ezmeye devam ettik...

İş verirken bile onları hep düşündük! 

İş yerinde gözümüz gönlümüz açılsın ya da malum niyetler ile BAYAN ELEMAN ARANIYOR ilanı vermeyi çok sevdik...

2009 Türkiyesinde KADIN olmanın ne kadar zor olduğunu biz erkekler bilemeyiz... 

Çünkü artık KONUŞMUYORLAR. ...KONUŞAMIYORLAR... 

KONUŞTURULMUYORLAR...

islam dinini sömüren ve kullanan KARANLIK ZİHNİYET kendi kadınlarını yetiştiriyor. ..susan, itaat eden ve kaybolmuş kadınlar...kızlar. ..hatta çocuklar..

gurcu

gurcu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Şub.2010 Per 22:13:31sohbet oyun linki

Neredesinden okunursa okunsun cok sacma bir yazi.. Bu tur arastirmalarin sonucunu gelip islamiyet`e ve Din`e baglanip birakilmasi.. yazinin amacinin ne oldugunu zaten gostermis..

Yazinin kime ait oldugunu goremedim..  Kesin bu yazi sarhos bir kose yazarina aittir.. Zaten normal kafayla bir insan bu kadar sacmalamasi beklenemez..

manakok

manakok resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Şub.2010 Cum 10:38:37sohbet oyun linki
Çok güzel, Tüm kadınların ve de erkeklein okumasında yarar var,

wsirine

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Mar.2010 Pzt 11:52:32sohbet oyun linki
Demişler ki haram nedir
Bilmez hayyam ben haram ile helalı karıştırmam.
Dost ile içilen şarap helaldir puşt ile içilen su bile haramdır..

Gurcu :Senin için yazının kime ait oldu çokmu önemli önemli olan içerik değilmi? Evt arkadaş yazıyı dikkatlice okursan kadınlarımızı nasıl sömürüldüğnü ve erkek  egemen dünyası  vurgulanmış..Gurcu bu yazıyı herkim yazarsa yazsın bu yazı sana ne kadar ters de gelse hakaret etme hakkını vermez. Tüm yazıyı görmezden gelip son 2 satır üzerinde iyi kitlenmişsin .Evt bu yazıdan sen bunları çıkartıysan o zaman soruyorum sana ..Din baskısı ,töre baskısı,gelenek baskılarını yok saymak  gördüklerimizi görmezden gelmek  hayıııırr yok bunlar deyip inkar etmek  gözlerimizdeki kara gözlüğü hiiççç çıkartmamak lazım..  aslında sende haklısın be gürcü biz  hiç bi zaman görmeyi beceremedik

Kadınlarımızı erkeklerin malı gibi  gören toplumu göremedik..
Kadınlarımızı ikici  sınıf vatandaş gören toplumu göremedik..
Kadınlarımızı aşağlıyan  toplumu göremedik..
Kadınlarımızı  örten  toplumu göremedik .
Kadınlarımızı öldüren tolumu göremedik
Kadınlarımızı namus uğruna  eve kapanları namus uğruna dövenleri sövenleri göremedik..Hep sindirildik hep bastırıldık.

CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir