ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 09:31   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   AL SANA AÇILIM !!!!!!
 <<1...1314151617181920212223 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Oca.2010 Cmt 13:45:08sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
durty :
·zZkUmArBaZz· :

Sana göre " dünyanın en aptal laflarından biri" olan bu söz, bana göre dünyanın en anlamlı sözlerinden biri. Peki bir insana yada herhangi birşeye "aptal" demek, onu aptal yapar mı? Ya da ben senin bir " kafa" olduğunu söylesem, bu seni gerçekten "kafa" yapar mı? Hayır, bunlar boş laf olmaktan ileri gidemez. O yüzden boş laflar ile laf kalabalığı yapmayı bırakalım...

Asıl insanların kökeni önemli değil lafı bugünün Türkiye`si ile uyuşmaz. Doğuyu çok mu iyi bilirsin? Dizilerden mi yoksa renkli basından mı? Sen doğuyu, onu öcü  gibi gösteren medyadan izlemeye devam et.Kürtler Türklere kazma kürekle girişmekteymiş, türk de kürtlere burun kıvırmaktaymış. Ne kadar objektif, ne kadar gerçekçi sözler bunlar! Okuyan da gözünün önünde yaşandı bunlar zanneder. Bunları böyle kabul etmek vicdanını mı rahatlatıyor?

Kardeşim bu ayrım zaten yoktu Osmanlı zamanında. Cumhuriyet döneminden sonra başladı bunlar, bu kadar mı kör zihniyetlisin yahu? Niye milliyetçilik kavramı ile bu ülkenin türk olmayan kesimini mutsuz edersin ki? Dağa taşa " ne mutlu türküm diyene" yazarak nasıl sağlayabilirsin huzuru?  Yüzyıllardır bu vatandaki Türk-Kürt halklarını birleştiren, üst kimlikleri değil, dindir. Mesele bu sözü söylememek değil, mesele bu sözü söyleyene vatansever, söylemeyene vatan haini deme cahilliğidir. Memleketin milli değerlerinin, tabularının ardına sığınanların, ülkenin içine etmeleridir mesele. Vatan millet sakarya propagandaları ile ülkeyi karıştırmaktır mesele. Hiç uğruna insanların ölmesidir.

Bu topraklar, kimsenin babasının çiftliği değil. Bu ülkenin vatandaşına kapıyı göstermek de kimsenin haddine değil. Kimse, kimseye vatanseverliğini ispat etmek zorunda hiç değil.

bizleri birleştiren üst kimlik dindir derken kurtluş savaşında dedelerimizle savaşan binlerce bu ülkenin evladı- vatandaşı olan gayri müslümlere ayıp olmuyor mu ?  bizleri birleştiren üst kimlik din ise ozaman araplarlada kardeşiz ama onlar her daim hain olmuş ozamanda sırtından bıcakladıgı dedelerimize ayıp olmuyormu ? yada şöyle sorayım madem bizi birleştiren üst kimlik din pkk neden güney doguda  eylem yapıo ve kürtlerin bir kısmı tarafından destke görüo? türkler mi müslümanlıktan cıktı kürtlermi yeni bir dinmi keşfetti ?

yazdıgım yazıda ki örneklerin hepsi birer kinaye idi  ve bunu anlamanı beklemek saflıkmış meger.üst kimligini ögrenmek için pembe yada mavi nüfus cüzdanına bakman yeterli..orda uyrugun ne yazıyorsa o ..günümüz Türkiye sinde belki liyakatlar , özellikler , yaşam biçimleri , egitimler dini temeller üzerine oturtulmuş kişilere daha fazla şans tanıyor olabilir , devlet kurumlarını badem byıklılar işgal etti diye bizleri birleştirenin din oldugunu düşünüyosan taraf gazetesindeki köşeyazılarını kopyalamaya devam et sevgili kardeşim hayal ettigin dünya okudugun yazarların ütopyalarında mevcuttur..

Her ne kadar ILAZI gerekli cevapları verdiyse de şunları eklemeden geçemicem;

Sen hangi akla hizmet, bu topraklarda yaşayan milletleri birbirine bağlayan tek unsurun üst kimlik olduğunu söylüyosun bilmiyorum ama, hangi kaynaktan araştırırsan araştır, geçmişte kürtlerle türkleri birbirine bağlayan tek unsurun din olduğunu görürsün. Bu sebeptendir ki Cumhuriyetle birlikte halifeliğin kaldırılması ve medreselerin kapatılması sonucu birçok  isyan olmuştur. Hatta önemli kürt islam alimleri, türklerin geçmişte müslümanlık adına büyük savaşlar yaptığını söylemiş, birçok aşiretin ısrarına rağmen hem isyanlara katılmamış, hem de isyanları vazgeçirmek için ellerinden geleni yapmışlardır. 

Senin gibi hiçbirşey anlatmayıp, çok şey yazan, yani boş konuşan insanlara dert anlatmak bu kadar zor olmasa keşke. Hala kinaye bilmem ne diye kıvırıp duruyosun yahu. Sen git lise arkadaşlarını boz bu ergen laf çarpmalarıyla. Konuyu bir daha kişiselleştirirsen, hakettiğin muameleyi görüceksin haberin ola. Sana hayalden değil, tarihin gerçeklerinden bahsediyorum.

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Oca.2010 Cmt 14:40:05sohbet oyun linki

konuyu içselleştirip kişiselleştirmeye bununlada yetinmeyip sinirlenmeye gerek yok.. nezdinde hakettigim muamele beni zerre bozmadıgı gibi senide bozmasın..lise degil ilkokul arkadaşlarıma anlatsam anlayacakları bir konuyu  Cumhuriyet in ilanı ile birlikte medereselerin kapatılıp halifeligin kaldırılmasına baglamakda oldukça ucuk bir fikir..bak güzel kardşim konu özü ile şudur..Türkiye Cumhuriyeti nde türkü kürtü lazı cerkezi vs herkesi birbirine önce baglayan üst kimliktir buda Türk olmaktır..sonra alt kimlikler yani din - dil - cografi yaşam - örf- adet - töre - anane ile toplum birbirine baglıdır.. bu milliyetcilik degil sadece benim şahsi algılamamdır ..işine gelirse begenir alırsın işine gelmezse hadi lan der gecersin..kişiligine alınma onun için.

sen ve senin gibi düşünenler üst kimligin içerigini degiştirmeye calışıyorlarsa M.Kemal Atatürk ün göremedigi , öngörmedigi , anlayamadıgı , algılayamadıgı birşeyi algılıyorsunuz demektir ki  buda bence ne bu cihanda ne de öbür cihanda mümkün görünmemektedir. bugün daga taşa yazılan ne mutlu Türküm diyene yazılarına bozulursunuz , yarın devlet kamu kurumlarında Atatürk resimlerine , öbür gün hilafetin kaldırılmasına , inkilap devrimlerine vs bozulurusnuz ..siz bunlara bozuluyorsunuz ama bende sizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayı hazmedememenize bozuluyorum ama gidip bunun için molotof atmıyorum kimseyi öldürmüyorum vs vs..

en kolay degiştirebilir sey tarihin gercekleridir cünkü herkes kendi gözünden görür..sen istedigin şekilde görebilirsin ama benden de aynı şekilde görmemi bekleme bak buda beni bozar..

zZkUmArBaZz

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Oca.2010 Cmt 15:18:08sohbet oyun linki
durty :

konuyu içselleştirip kişiselleştirmeye bununlada yetinmeyip sinirlenmeye gerek yok.. nezdinde hakettigim muamele beni zerre bozmadıgı gibi senide bozmasın..lise degil ilkokul arkadaşlarıma anlatsam anlayacakları bir konuyu  Cumhuriyet in ilanı ile birlikte medereselerin kapatılıp halifeligin kaldırılmasına baglamakda oldukça ucuk bir fikir..bak güzel kardşim konu özü ile şudur..Türkiye Cumhuriyeti nde türkü kürtü lazı cerkezi vs herkesi birbirine önce baglayan üst kimliktir buda Türk olmaktır..sonra alt kimlikler yani din - dil - cografi yaşam - örf- adet - töre - anane ile toplum birbirine baglıdır.. bu milliyetcilik degil sadece benim şahsi algılamamdır ..işine gelirse begenir alırsın işine gelmezse hadi lan der gecersin..kişiligine alınma onun için.

sen ve senin gibi düşünenler üst kimligin içerigini degiştirmeye calışıyorlarsa M.Kemal Atatürk ün göremedigi , öngörmedigi , anlayamadıgı , algılayamadıgı birşeyi algılıyorsunuz demektir ki  buda bence ne bu cihanda ne de öbür cihanda mümkün görünmemektedir. bugün daga taşa yazılan ne mutlu Türküm diyene yazılarına bozulursunuz , yarın devlet kamu kurumlarında Atatürk resimlerine , öbür gün hilafetin kaldırılmasına , inkilap devrimlerine vs bozulurusnuz ..siz bunlara bozuluyorsunuz ama bende sizin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayı hazmedememenize bozuluyorum ama gidip bunun için molotof atmıyorum kimseyi öldürmüyorum vs vs..

en kolay degiştirebilir sey tarihin gercekleridir cünkü herkes kendi gözünden görür..sen istedigin şekilde görebilirsin ama benden de aynı şekilde görmemi bekleme bak buda beni bozar..

durty :

yüzyıllardır bizi birleştiren üst kimligimizdir bunu kimse unutmasın..

Kırmızı yazılara dikkat et, bu alıntıyı önemli olduğu için yapıyorum. Senin de dediğin gibi, üst kimlik bu toprakta yaşayan insanları " Türkiye Cumhuriyeti" kurulduktan sonra birleştirmiştir. Yani ilk yazında söylediğin gibi yüzyıllardır bu toprak insanlarını birleştiren şey üst kimlik değildir. Kendinle çeliştiğin de açıktır.

Yahu halifeliğe, medreselerin kaldırılmasına bağlıyorum çünkü o dönemde halkları birbirine bağlayan tek şeyin din olduğunu söylüyorum, medreselerin kapatılmasına karşı yapılan isyanlar da bunun kanıtıdır. Halifelik kaldırılınca, isyan başlatan aşiret reisleri, bizi birbirimize bağlayan tek şey olan dini ortadan kaldırmaya çalışıyorlar demişlerdir, yani gerekçeleri bu olmuştur.

Ben ya da bir başkasının derdi üst kimliğin içeriğini değiştirmek değil. Zaten konunun bununla uzaktan yakından alakası yok. Hele hele Türkiye vatandaşı olmayı hazmedememekle hiç alakası yok. Heralde ancak bu kadar çarpıtılabilir bir konu. Sana osmanlı zamanından bahsediyorum, Mustafa Kemal Atatürk`ten önce bu halkları birbirine bağlayan unsuru anlatıyorum. Tarihin gerçeklerini nasıl değiştirebilirsin yahu?  Ben istediğim şekilde görmüyorum, tarih zaten açık açık anlatıyor. Bunu kabul etmemenin tek nedeni, bununla ilgili araştırma yapmaman olabilir, okuyup başka türlü yorumlaman değil.

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Oca.2010 Pzr 15:36:35sohbet oyun linki

zZkUmArBaZz· Akp ve Hak

.AKP’nin Kürt açılımının başlangıcında “çağın eşitlikçi” değerleriyle, bu değerleri “kul eşitliğinde” içselleştiren bir dindarlık vardı ama açılım ilerleyince “milliyetçilik” öne çıkmaya, “eşitlik” bir pazarlık konusu olmaya başladı.

Bu ülkenin Kürt vatandaşları var, bu insanlar Türk vatandaşlarla “eşit” haklara sahip değil, hayatın her safhasında eşitsizlik yaşanıyor. 

HANGİ KÜRT MAĞDUR SÖYLEYİN

HANGİ Kürt kardeşimiz üniversite sınavlarını kazanıp, doktor olmak istedi de ona doktorluk yolları kapandı?

Hangi Kürt kardeşimiz mimar, mühendis olmak istedi de, onlar teknik
üniversiteye sokulmadı?

Hangi Kürt kardeşimiz ülkenin herhangi bir yerinde mağaza, dükkan,
 kebapçı açtı da ona izin verilmedi?

Hangi Kürt kardeşimiz şarkı-türkü okuyup kaset çıkartıp film yaptı
 da onun önü kesildi?

Hangi Kürt kardeşimiz Akdeniz`de, Ege`de 5 yıldızlı otel-motel
Hangi Kürt `mağdur`, söyleyin.

Akdeniz`de, Ege`de 5 yıldızlı otel-motel
 yapmak istedi de ona teşvik verilmedi ?

Hangi Kürt kardeşimiz banka kurmak istedi de ona izin verilmedi?
 Hangi Kürt kardeşimiz herhangi bir partiden milletvekili adayı oldu
da ona seçilme imkanı tanınmadı?

Hangi Kürt kardeşimiz turizm-seyahat acentaları kurdu da ona ruhsat
verilmedi?
Hangi Kürt kardeşimiz askerliği tercih etti de Ordu`da yükselmesinin
önü kesildi?

Hangi Kürt kardeşimiz geçmişte senato başkanı oldu da ona itiraz
 eden oldu?

Hangi Kürt kardeşimizin bu ülkeye cumhurbaşkanı olmasının önü kesik?

Hangi Kürt kardeşimizin Türkiye 1. Ligi`nde futbol oynamasının
 önünde engel var? 
Hangi Kürt kardeşimize kredi verilmedi, hangisine doktor bakmadı,
hangisine okul kapısı kapatıldı?

Hangi Kürt kardeşimize bu ülkenin İstanbul`unun, Ankara`sının,
 Antalya`sının, Mersin`inin, İzmir`inin kapıları kapalı?

Hangi Kürt kardeşimize yurtdışına çıkmak istediğinde pasaport
verilmiyor?

zZkUmArBaZz

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Oca.2010 Pzr 16:51:39sohbet oyun linki

Anayasal olarak yoklar.

Alıntının kime ait olduğunu da yazıverin bir zahmet.

LoveMeDo

LoveMeDo resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Oca.2010 Pzt 13:35:06sohbet oyun linki

Açıkçası ben okulda namaz kılan çocukları, hayvanlık yapıyorlarmış gibi haber yapan;

Ancak sınıfta alkol kullanan çocukları haber yapmayan Uğur Dündar`dan bir cacık çıkacağını sanmıyorum...

CC sohbet icin buraya
 <<1...1314151617181920212223 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir