ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
26 Nisan 2024, Cuma 05:53   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Film, Sinema, Dizi, Belgesel, Program
forum sohbet oyun basliklari
   İKİ DİL BİR BAVUL
 Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Eyl.2009 Pzr 11:25:57      İKİ DİL BİR BAVULsohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

FRAGMAN

Filmin Konusu:
Bir sınıf öğretmeni okulundan mezun olduğu yıl uzak bir Kürt köyüne atanır. Bu köyde yalnız ve yabancı olmasının dışındaki en büyük sorunu okula yeni başlayan çocukların Türkçe bilmemesidir. Öğretmen de onların dilini bilmez.

İki Dil Bir Bavul , bu öğretmenin bir yıl boyunca Kürt çocuklarla nasıl anlaştığının, yalnız başına bu köyde ne yaptığının, ne hissettiğinin ve çocukların yabancı bir dille temaslarından kaynaklanan dünyasının hikayesidir.

İki Dil Bir Bavul 23 Ekimde gösterime girecek.

-------

Mutlaka izlemek istediğim bir film. Çok merak ediyorum.

zZkUmArBaZz

zZkUmArBaZz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Eki.2009 Per 04:06:32sohbet oyun linki

Ben de merak ediyorum cidden.

zülküüüf  kitap okicanmı yazın?

hayır

Ne demek hayır lan

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Eki.2009 Cum 16:06:13sohbet oyun linki
köylü çocukların oyunculuk çok doğal, sırf o yüzden izlenir...

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ara.2009 Pzr 00:38:29sohbet oyun linki

ilkokul hayatının bir kısmını benzer şartlarda geçiren biri olarak fillmi beğendim. Film konu üzerinde yorum yapmadan bir belgesel kıvamında akıp gidiyor. dolayısıyla dusunmek ve irdelemek seyirciye kalıyor.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2010 Cmt 18:10:39sohbet oyun linki

`İki dil, bir bavul` bir garip ödül

12/02/2010 10:26

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen `1. İlk Yönetmen Uluslararası Film Festivali`nde müziği olmayan `İki dil, bir bavul` en iyi müzik ödülünü kazandı

BAHAR ÇUHADAR

İSTANBUL - Yönetmenliğini Orhan Eskiköy ile Özgür Doğan’ın yaptığı, Urfa’nın Demirci Köyü’ne atanan Denizlili öğretmen Emre Aydın’ın, Kürt çocuklarla geçirdiği bir seneyi anlatan ‘İki Dil Bir Bavul’, sene boyunca çok sayıda ödül toplamıştı. Eskiköy ve Doğan; Adana’da Yılmaz Güney ve SİYAD ödüllerine, Saraybosna’da ‘EDN Talent’a, Abu Dabi’de en iyi Ortadoğu belgeseli ödülüne, Antalya’da en iyi ilk film Altın Portakal’ına layık görülmüştü. Ama şüphesiz hiçbiri, ikiliyi son aldıkları ödül kadar şaşırtmadı. ‘İki Dil Bir Bavul’, son olarak Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘1. İlk Yönetmen Uluslararası Film Festivali’nde ‘en iyi müzik’ ödülünü kazandı. Plaket, yönetmenlere postalandı. Her şey iyi hoştu, ama ortada bir tuhaflık vardı; zira ‘İki Dil Bir Bavul’da müzik kullanımı yok!
Olan biteni Özgür Doğan’dan dinliyoruz; “Aralık başında Bayındırlık Bakanlığı’ndan aradılar, bir festival düzenlediklerini söyleyip ve bizden jüriye sunmak üzere filmin DVD’sini istediler. Bir süre ses seda çıkmadı. Daha sonra bakanlıktan bir sekreter aradı, ‘Size bakanlıktan bir şey yollayacağız, adres verir misiniz?’ dediler. Ödül plaketini gönderdiler, ‘en iyi müzik ödülü’ vermişler, filmimize. Filmimizde hiç müzik yok. Bakanlığı aradım, kimseye ulaşamadım. Çok şaşırdık. İmkansızı başardık ve hiç müzik kullanmadan en iyi müzik ödülü aldık!” Şaka gibi!

Kaynak: Radikal

Keşke zahmet edip filmi izleselermiş!

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2010 Cmt 18:20:42sohbet oyun linki
Tamam Film ödül alıyor da O şartlarda görevini yerine getirmeye çalışan meslektaşlarım yeterli değeri görüyor mu? Bu film değil ki Tamamen gerçek bir yaşam öyküsü. Yaşandı, yaşanıyor ve yaşanacak... Ne güzel bir sürü ödül almış, ya o şartlarda çalışan öğretmenlerimiz? Koca birer soru işareti. Film övülsün tabii ki ama FİLM ÖVÜLÜRKEN de ÖĞRETMENLER unutulmasın. Tamamen bir TÜRKİYE gerçeği... Ben izledim ama sıkıldım, niye mi bu film daha gösterime girmeden bu filmde ben de rol aldım... Ben buralarda bu şartlarda görev yapmaktan gocunmadım gocunmayacağım da 5 senedir de bu filmi oynuyorum, ama çok garip ki bu film bir çok ödül almış. Sadece film bir çok ödül almış. O kadar çok bu filmde rol alan arkadaşlar var ki. Bu ödüllerin hepsi onlara verilmesi gerekir. Çünki bu film yeni bir film değil...
CC sohbet icin buraya
  Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir