ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

4 Mayıs 2024, Cumartesi 01:05   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Önemli Bilgiler
forum sohbet oyun basliklari
   ÖSS hazırlığında önemle dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

infumum

infumum resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2006 Cmt 02:18:20      ÖSS hazırlığında önemle dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
    Bildiğimiz üzere; 2006 ÖSS Sınavı Haziran ayı içerisinde yapıldı ve geçtiğimiz günlerde de ÖSS de tercih yapan öğrenci arkadaşlarımızın ÖSYS sonuçları açıklandı. Bazı arkadaşlarımız gayet memnun bir şekilde bu sonucu öğrenirken bazı arkadaşlarımız ise; "-Keşke .... " demekten kendisini alamadı. Velhasıl 2006 ÖSS den başarılı bir sonuş alıp bir Önlisans veya Lisans programına yerleşen arkadaşlara okuyacakları bölümlerinde başarılar diliyorum. Şimdi gelelim 2006-ÖSS de herhangi bir yükseköğretim programına yerleşemeyen; veya ilk defa 2007 yılında ÖSS ye girecek olan arkadaşlarımıza... Birçok web sitesinde, birçok dersane veya özel eğitim merkezlerinde rehberlik bölümü de benzer önerilerde bulunacaktır ama; bu konudaki düşüncelerimi önerilerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Bizzat bu anlattıklarımı yaşamış birisi olarak, yapacağınız hataları veya yanlışları şimdiden size yazmak istedim. Bu yazıyı okuduktan sonra sene sonu için alacağınız puanda 0,001 lik bir + puan olacağını düşünmek bile şu an beni mutlu etmeye yetiyor.
    1-) 2006 ÖSS de her ne öğrendiyseniz bunları tamamen unutun.
         a-)Ben şu konuyu biliyorum, hem de çok iyi biliyorum. Çalışmama gerek yok. Bu konudan şu kadar soru çözersem bu konu benim için tamamdır. 
YANLIŞ
         b-)Şu konularda sanıyorum bir eksiğim var, bu yıl onları tamamlayayım.    
YANLIŞ

c-)Kaynaklarımın bazılarında bakmadığım bölümler var, bu yıl öncelikle onlara bakayım.   
YANLIŞ
         d-)Bu yıl edinmiş olduğum, elimdeki kaynaklar bana önümüzdeki yıl için de yeter...   
YANLIŞ.
     2-) Bu yıl kazanamadım, dersaneye(kurs, v.s.) yeniden kaydoldum"Veya olmadım."
          -Okullar/dersane/kurs açılsın ders çalışmaya başlayacağım.
YANLIŞ
     3-) Ben çalışıyorum hem de çok çalışıyorum, aradan 3 ay geçti ama 3 puan yükselemedim. Demek ki ben bu kadarım. Sene sonuna kadar 15 puan ancak puanımı artırırım; o puan da taban puanın 20 puan üstüdür:) bana yetmez. Demek ki ben okuyacak adam değilim... 
FELAKET / HANDİKAP
     4-) Mayıs ayındayız; -Bütün konuları bitirdim en az 50,000 civarında da soru çözdüm. Yeter artık, konu ve pratik eksiğim yok sınavı bekleyeceğim... EN BÜYÜK YANLIŞ. BU TARİHTE BU DÜŞÜNCELER VARSA 2008-ÖSS İÇİN HAZIRLIKLAR BAŞLASIN.
     5-) Ben elimden geleni yaptım çalıştım. Puanım gelsin tercihi düşünürüz.
ÇOK YANLIŞ.

6-) .........
     Arkadaşlar kısaca bir ÖSS hazırlık öğrencisinin başından geçmesi muhtemel olaylardan bahsetmeye çalıştım.. İlk defa sınava girecek arkadaşlarda bu düşüncelerin bazıları hakim olmayabilir; ancak en az 2. defa ÖSS ye girecek olan ÖSS hazırlık öğrencisi arkadaşlarımızın çoğunda bu görüş hakimdir.
     ÖSS de Başarışlı olmak için; şu soruların cevaplarının olumlu ve kesin bir cevap olması gerekiyor;
       i-) Ben hangi Üniversitenin hangi bölümünü kazanacağım?
      ii-) Rahatlıkla ders çalışabileceğim bir masam, buna müsat bir odam var mı?
     iii-) Şu an itibariyle çalışacağım kaynakları belirledim mi?
     iv-) Bu yıl yapacağım zorunlu tek iş ders çalışmak mıdır?
      Buraya kadar hem fikir isek sorun yok arkadaşlar... Şimdi gelelim bu programın nasıl işleyeceğine;
     1-) Yarından tezi yok ders çalışacağımız odamızı ve masamızı ders çalışılır hale getiriyoruz. Kaynaklarımızı, müsvettelerimizi kalem, silgi v.s. kısacası ders için gerekli materyallerimizi temin ediyoruz.
     2-) Sene sonunda kazanmak üzere hedef belirlediğimiz bölüm için; aşağı yukarı kaç net (veya puan) almalıyım? Bunu hesaplayalım. Aşağı yukarı netlerimizi tespit ettiğimizde; ister istemez kafamızda bir ders çalışma planı ve çalışma ağırlığının hangi derslerde olması gerektiği hususunda bir düşünce belirecektir. "Siz bu dediklerimi yapın bu düşünceler kafanızda belirmezse beni bulun:)"
 Bu planı illa ki kağıda dökmek isteyenler, kağıt üzerinde de bir ders çalışma planı hazırlayabilirler.
     3-) Asla kendinize; günde 300-500 soru çözeceğim gibi bir şart koşmayın. (Bu maddeye kadar söylediklerimde bir sorun, aksilik yoksa tabii) Çünkü bu şart koşma durumu zamanla sizi yıpratacaktır. Zaten buraya kadar(Madde-3) sorunu sıkıntısı olmayan bir arkadaşımız ne zaman kaç soru çözecek hangi derse hangi gün çalışacak v.s. bunları kendisi otomatikman belirlemiş olacak. (Bunlar kafada belirmemişse;  i-) Ben hangi Üniversitenin hangi bölümünü kazanacağım? Bu sorunun cevabını tekrar düşünelim.)
  Önemli: Masamıza oturduk sorularımızı elimize aldık. Örneğin 28 soru çözeceğiz, kendimize bu soruları çözmek için 28 dk süre veriyoruz. Farzedelim 35 soru çözeceğiz; o zaman da 35 dk soru çözümleri için kendimize süre veriyoruz. Zamanla göreceksiniz başlangıçta çık hızlı geçen zaman ilerleyen günlerde geçmez olacak ve hatta zamanımız artacak. Ancak bu uzun bir süreçte olacak bir durumdur. Peki olur mu gerçekten? EVET OLUR.
     4-) Bir dersi 5-6 kaynaktan takip etmek bir dezavantajdır. Neden? Size sadece zaman kaybettirir. Bu sebeple konu anlatımlı, özgün niteliklerde ortalama 2 kitap yeterlidir. Aksi takdirde dersanenizin veya kursunuzun ders akışında çok geç kalırsınız. Zaman içerisinde de bu aradaki fark iyice artar, bu fark beraberinde stresi getirir. Çünkü hala henüz çalışılmamış çok sayıda konu ve çok sayıda da kitap vardır. Herhangi bir kursa gitmeyen arkadaşlar için ise; çok sayıda konu anlatımlı kaynak kitap, sizi sadece bocalama sürecine sokar, çünkü önünüzde takip etmeniz gereken bir müfredat yoktur. 8-10 aylık bir ders çalışma programını kendiniz belirlemişsinizdir. Bu 8-10 aylık süreç iyi değerlendirilmelidir. Bu sebeple konu anlatımlı kitaplar sınırlı tutulmalıdır. Soru bankası için bir üst sınır yoktur.
     Önemli: Sınav hazırlığında; hedeflerini belirlemiş bir grup arkadaşla ders çalışabilme durumu, sınava hazırlanan herhangi bir öğrenci için çok büyük bir kazançtır. Tatlı rekabet her zaman başarıyı getirir.
     5-) Zamanla; hemen hemen konuları yarılamış bir öğrenci arkadaşımızın puanı, ilk ders çalışmaya başladığı zamanlardaki puanına hala çok yakın bir puan olabilir. Bu bahsedilen tarih; Muhtemelen Aralık-Şubat aralığıdır. (Endişeye gerek yok. Bu durum anormal derecede normal bir durumdur. Siz şimdiye kadarki performansınızla aynen çalışmaya devam edin.) Kimi arkadaşımızda Aralık ayı, kimi arkadaşımızda da Ocak ayı içerisinde puan artışları (anormal puan yükselişleri) yavaş yavaş gözlenmeye başlayacaktır. Bu puan yükselişleri şimdiye kadar ekilenlerin ilk meyvesi diye düşünülebilir. Arkadaşlar; bu zaman aralığı birnevi kırılma noktasıdır.. Çok da geç kalmadan bu sürecin başlamış olması daha önceki çalışmalarınıza bağlıdır. Bu sebeple Ağustos, Eylül, Ekim , Kasım ayları çok iyi değerlendirilmelidir.
     6-) Artık kendimize güvenimiz tamdır. Çünkü çalışıyorum, başarıyorum. Bu olayı öğrenci bizzat yaşamıştır. Performansın en iyi olduğu aylar, Şubat, Mart ayları hatta Nisan ayını da dahil edersek artık yavaş yavaş finale gelinmiştir. Nisan ayı sonunda ÖSS hazırlık öğrencisi arkadaş şu sorunun cevabını rahatlıkla verebilir; Hangi bölümü kazanacaksın?
     7-) Mayıs ve Haziran ayları; (Sınava 1-2 gün kalana değin) Sene başından beri yapılan bütün çalışmaların rutuşlarının yapılacağı, her gün en az 1 deneme sınavının çözüleceği, son tekrarların olması gereken çok çok önemli 2 aydır. Bu 2 ay içerisinde hemen hemen her gün en az 1 deneme sınavı çözülmez, son tekrarlar da yapılmaz ise; Bu 2 ay, 2008-ÖSS hazırlığı doğrultusunda eksiklerimizi görebilmemiz için ideal bir örnekten öte bir zaman aralığı olmaz... Büyük bir samimiyetle söylüyorum; Mayıs ve Haziran ayları iyi değerlendirilmez ise şimdiden sınavımızın üzerine soğuk su içmeyi göze alalım... O kadar önemli...

Arkadaşlar; kısaca ÖSS maratonunda bir öğrencinin başına gelebilecek muhtemel olaylardan bahsetmeye çalıştım. ÖSS hazırlığı gerçekten bir plan, bir disiplin işidir. 
  "-Bu yıl zor sorulmuş."  Bu düşünce bahaneden öte birşey değildir. ÖSS ye çalışan kazanır.
    Çalışabilmeniz umuduyla, şimdiden 2007-ÖSS sınavına hazırlanacak olan öğrenci arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. 
    Yarın geç olabilir, ayrıca bu yarınlar hiç bitmez... O zaman bugün başlayalım!
    Ne dersiniz?

IRoSI

IRoSI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2006 Cmt 02:25:32sohbet oyun linki
       Oxford Üniversitesi Teknoloji bölümü Kaldırım Mühendisliği Kazandım..Deneyeceğim Bu sene abi olmazsa seni yakalarim bilesin.

ReyMysterio619

ReyMysterio619 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2006 Cmt 02:48:21sohbet oyun linki
ŞUNU DAHA ÖNCE NİYE VERMEDİN YAW İNF :((

tiniminikizz

tiniminikizz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2006 Cmt 17:27:53sohbet oyun linki

YANLIŞ

Kesinlikle içimde olan bir düşünceydi...Ama şöyle birşey var tatilden yeni geldim ve bi şekilde adapte olmam lazım bunuda dershane ile sağlanyacağım inancındaydım..Ama ilk adımı attım ve başlıyorum :))) İçimde keşke yok ama burukluk var bende ilk yılımda istediğim yerde olmak isterdim ama unutmayalımki İNANMAK BAŞARMANIN YARISIDIR..kendime ve başaracağıma inanıyorum   Aileminde istediği bu zaten ben çabamı sarfedeyim olmazsa yine olmaz ki olacaktır...Sonuçta ama okuyacağım ve kendi işimde çalışacağım

İnfu abim teşekkür ederim !!!!!

Not : Bundan sonra pek yokum buralarda :)))

xxlolitamxx

xxlolitamxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2006 Cmt 17:30:35sohbet oyun linki
daha 4  yılım war onu o zaman dusunurum...

infumum

infumum resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasiozel karakter ile sohbete katilozel odasi var sohbet icin kullaniyor
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Oca.2007 Cum 21:01:39sohbet oyun linki
26.Ağu.2006 Cmt 02:18:20       ÖSS hazırlığında önemle dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? 

Yukarıda belirttiğim tarihte yazmış olduğum mesaj (Sayfa başındaki mesaj) dahilinde, o tarih itibariyle elimden geldiğince ÖSS ye hazırlanan arkadaşlarımızın bu maraton boyunca yaklaşık olarak nasıl bir süreçten geçeceklerine dair düşüncelerimi paylaşmıştım. Şimdi  merak ediyorum, Hemen hemen 1. Dönemin sonuna geldik, ve bu zaman itibariyle ÖSS ye hazırlanan arkadaşlarımız bu sürecin neresindeler? Ne kadar yol alındı ve nasıl bir süreç geride kaldı? Kısaca ÖSS stresinizi paylaşmak isterim. 
    ÖSS sınavı ciddi ve planli bir çalışma işidir, ayrıca şakaya gelmeyecek büyük bir disiplindir.  ÖSS ye hazırlanan arkadaşlara başarılar dilerim.

DuBLeGo

DuBLeGo resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Oca.2007 Cum 22:26:54sohbet oyun linki
Hadi kazandık zamanında okuduk daha bugün bitti gitti üniverste.Bundan sonra napcaz

DJAYTAC

DJAYTAC resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Oca.2007 Cum 23:09:29sohbet oyun linki

turkıyenın % 80 ne yazıkkı boyle yapıyor 
         b-)Şu konularda sanıyorum bir eksiğim var, bu yıl onları tamamlayayım.    
YANLIŞ

c-)Kaynaklarımın bazılarında bakmadığım bölümler var, bu yıl öncelikle onlara bakayım.   
YANLIŞ
         d-)Bu yıl edinmiş olduğum, elimdeki kaynaklar bana önümüzdeki yıl için de yeter...   
YANLIŞ.
YANLIŞ
     3-) Ben çalışıyorum hem de çok çalışıyorum, aradan 3 ay geçti ama 3 puan yükselemedim. Demek ki ben bu kadarım. Sene sonuna kadar 15 puan ancak puanımı artırırım; o puan da taban puanın 20 puan üstüdür:) bana yetmez. Demek ki ben okuyacak adam değilim...  ....... NEYAZIKKI BOYLE ACI BI GERCEK AMA   SIZE ONERIM SADECE TEKRAR TEKRAR TEKRAR HER GUN GORFUGUNUZ KONULARI 2 SAAT TEKRAR ETSENIZ EMINIM KI COK YARARINI GORUCEKSINIZ

xminervax

xminervax resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Oca.2007 Cmt 02:55:48sohbet oyun linki
öss  mi?yerim ben onu.hay zıkkım sınav.o igrenç soruları kim hazırıo bilmem vicdanlarıda yok at gibi koşturuolar bizi öle aptal aptal yarışıoz

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Oca.2007 Cum 15:43:16sohbet oyun linki

Bilgilendirme için teşekkürler, son bişey kalmış onuda ben ekliyim arkadaşlar faydalansın

CC sohbet icin buraya
 <<1 2>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir