ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
3 Mayıs 2024, Cuma 07:53   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

HurremSuItaan> Forum Mesajları
    HurremSuItaan'e ait Toplam 4129 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...399400401402403404405406407408409 410411412413>>

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >BU KADARINA YUH ARTIK!!!>
  27.Mar.2006 Pzt 12:44:29
ALO 155 HATTINDA İHMAL...

Yenibosna da yaşayan Halil İbrahim Balta nın evine giren hırsızlar, para veya ziynet eşyası bulamayınca çocukların kumbaralarındaki paraları çalıp kaçtı. Hırsızlık olayının ardından polisi arayan Balta nın beklediği ekipler bir türlü gelmedi. Tekrar aradığından ise Baltaya, 155 Polis İmdat telefonuna bakan bir memure, 24 saat geçmesine rağmen "Beyefendi 2 defa aramak yetmez. 3, 4, 5 defa aramanız lazımdı. Ekiplerimiz yetersiz. Hırsızlıklar ve kazalar o kadar fazla ki sırasıyla alıyoruz bunları." dedi. 155 Polis İmdat telefonu sorumlusu bir emniyet yetkilisi ise, her ihbarın kayda girdiğini ve hırsızlığın yapıldığı adrese gidildiğini belirterek, "İhmal varsa şikayet edin." diye konuştu.

İstanbul Emniyeti 155 Polis İmdat telefonuna gelen ihbarları mobil ekiplere
veya karakola bildiriyor. Bu ihbarların ses kaydı saklandığı için ekipleri yönlendirmedeki sorumlu kolayca bulunabiliyor. Ancak bu durumda polis hırsızlarla uğraşacağına mağdur vatandaş polisle uğraşıyor. Hırsız olay yerinde kimliğini ele verecek parmak izi, kıl gibi bir delil bıraksa bile polis bunu araştırmadığı için Yenibosna daki hırsızlık sanki hiç olmamış gibi kayda girmedi.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

27.Mar.2006 Pzt 12:41:01
CHAT AŞKI SAHTE ÇIKTI...

Chatte tanışıp arkadaş olduğu genç tarafından Nevşehir den İstanbul a getirilen 17 yaşındaki kız, 3 gün zorla alıkonuldu. Fırsatını bulup kendisini alıkoyan şahsın elinden kurtulan genç kız, yol kenarında denetleme yapan trafik polislerine sığındı.

İddiaya göre, Nevşehir de oturan ve memur kızı olan F.Y.(17), internette chat yaparken İstanbullu Volkan Barış Yeşil (26) ile tanıştı. Gençler arasındaki sohbet zamanla arkadaşlığa dönüştü. F.Y., İstanbul Şehremini de tekstil ürünlerine reklam baskıları yapan bir işyerinde çalışan Yeşil i Nevşehir e davet etti.

İki chat arkadaşı Ürgüp te bir süre dolaştı. Yeşil de F.Y. yi İstanbul a davet etti. Teklifi kabul eden F.Y. ile Yeşil geçen hafta F.Y. nin ailesinden habersiz birlikte İstanbul a geldi. Ancak tekstilci genç, aradan 3 gün geçmesine rağmen genç kızı evine göndermeyip alıkoydu.

Yeşil in evine dönmesine izin vermediği ve 3-4 gün boyunca alıkoyduğu F.Y., öğle saatlerinde bir fırsatını bulup kaçmayı başardı. Yedikule den Samatya yönüne doğru koşan F.Y., yol kenarında denetleme yapan trafik ekiplerine sığındı. Polislere ağlayarak olayı anlatan F.Y., Yeşil in peşinden geldiğini söyleyerek yardım istedi. Ancak polislerin yaptığı araştırmada şahsa rastlanmadı.

Trafik polisleri, genç kızı teslim alması için olay yerine asayiş ekibi çağırdı. Bir süre sonra genç kızı almak için trafik ekibinin yanına gelen asayiş polisleri, olayı görüntüleyen basın mensuplarını farkedince F.Y. yi almaktan vazgeçti. Genç kız da koltuğun altına eğilerek yüzünü gizlemeye çalıştı. F.Y., sığındığı trafik ekibi tarafından Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ne götürüldü.

Polis olayın ardından kayıplara karışan Volkan Barış Yeşil in peşine düştü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

27.Mar.2006 Pzt 12:38:20
6 YILDIR AHIRDA...

Erzurum da, zihinsel engelli bir çocuğun çevresine zarar verdiği gerekçesiyle, 6 yıldır gündüzleri ailesi tarafından hayvanlarla birlikte ahırda tutulduğu bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Ilıca ilçesine bağlı Akdağ köyünde ikamet eden Sefer ve Yadigar Atmaz çiftinin üç çocuğundan ortancası 10 yaşındaki zihinsel engelli çocukları Sedat Atmaz, 6 yıldır hayvanlarla birlikte ahırda yaşıyor. Ahırda hayvanların önündeki yemlik bölümünde ayağına bağlanan iple tutulan Sedat, yalnızca annesinin boş zamanlarında ya da uyuma ihtiyacını gidermek için eve götürülüyor.

Hayvan pisliği içerisinde hayatını sürdürmeye çalışan Sedat, açlık ihtiyacını gidermek için de ahırda ne bulursa yemeye çalışıyor. Baba Atmaz, AA muhabirine, beynindeki tümör nedeniyle zeka gelişimini tamamlayamayan Sedat Atmaz ın 4 yaşından sonra çevreye zarar vermeye
başladığını, bu nedenle Sedat ı ahırda tutmak zorunda kaldıklarını savundu.

Sedat ı 4 yaşından beri sabah ahıra götürüp, akşam da yemek ve uyuma ihtiyacını gidermek için eve aldıklarını anlatan Atmaz, bu durumun kendilerini çok üzdüğünü ifade ederek, şöyle konuştu:

Eşim ve ben sürekli evde bulunamıyoruz. Zamanımızın büyük bölümü ahırda ya da tarlada geçiyor. Çocukla ilgilenecek kimsemiz de yok. Bu nedenle, yalnız kaldığı zaman eve zarar verdiği için Sedat ı ahırda tutmak zorundayız.

Atmaz, tedavi ettirmek için daha önce Erzurum ve İstanbul daki hastanelere götürdükleri ancak bir sonuç alamadıkları Sedat ı bir bakım evine vermek istediğini ifade etti.

Anne Yadigar Atmaz ise ev işlerinin ve ahırda hayvan bakımının çok zamanını aldığını, bu nedenle çocuğu ile fazla ilgilenemediğini söyledi.

Sedat ı ahırdan eve götürmek için işlerini bir an önce bitirmeye çalıştığını anlatan anne Atmaz, her ne kadar bakımı kendileri için zor olsa da Sedat ı bir bakımevine verme taraftarı olmadığını dile getirdi.

Bu arada, Atmaz çiftinin 8 ve 13 yaşlarında iki de kız çocuğu olduğu, okullarına giden bu çocuklarda herhangi bir sorun olmadığı öğrenildi.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Kopulası Şeyler >BİR ÜSTTEKİ HAKKINDA NELER DÜŞÜNÜYORSUNUZ:))>
  26.Mar.2006 Pzr 03:53:24
    volkybeyaw işte daa ne olasun..

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Sanat ve Felsefe >Tiyatro haberleri...>
  26.Mar.2006 Pzr 03:39:53
ÜCRETSİZ DÜNYA TİYATRO GÜNÜ ...

27 Mart Dünya Tiyatro Günü programına göre, Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından Küçük Tiyatro’da çocuk oyunu ‘Gölgenin Canı’, Akün Sahnesi’nde ‘Sandalım Kıyıya Bağlı’, Altındağ Tiyatrosu’nda ‘Sevgili Hayat’ ve Mahir Canova Sahnesi’nde çocuk oyunu ‘Masal Bahçesi’ izleyiciyle buluşacak.

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda, ‘Tek Kişilik Düet’ AKM Oda Tiyatrosu’nda, ‘Ben Ruhi Bey Nasılım’ AKM Aziz Nesin Tiyatrosu’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

İzmir Devlet Tiyatrosu’nun Konak Sahnesi’nde de çocuk oyunu ‘Büyüyünce Ne Olacaksın’, Karşıyaka Sahnesi’nde çocuk oyunu ‘Kıyçık Mahallesi’ ve ’7 Kadın’, İzmir Sanat’ta ‘Yaşasın Tiyatro’ tiyatroseverlerle buluşacak.

Bursa Devlet Tiyatrosu’nun AVP Sahnesi’nde ‘Akvaryum’, Adana Devlet Tiyatrosu Hacı Ömer Sabancı K.M.S.’de ‘Eşeğin Gölgesi’, Trabzon Devlet Tiyatrosu Atapark Haluk Ongan Sahnesi’nde ‘Ayak Bacak Fabrikası’, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu Orhan Asena Sahnesi’nde çocuk oyunu ‘Oyunun Adı Külkedisi’, Konya Devlet Tiyatrosu Sahnesi’nde ‘Sevdalı Bulut’, Sivas Devlet Tiyatrosu AKM Sahnesi’nde ‘Helikopter’, Van Devlet Tiyatrosu Kültür Merkezi Sahnesi’nde ‘Misafir’ temsil edilecek.

Ayrıca Ankara Devlet Tiyatrosu, Zonguldak turne sahnesinde ‘Tek Yol’u ve Erzurum Devlet Tiyatrosu, Oltu turne sahnesinde çocuk oyunu ‘Ben Bir Kurbağayım’ı sanatseverlerle buluşturacak.

Tiyatroseverler, “27 Mart Dünya Tiyatro Günü”nün ücretsiz biletlerini, tiyatro gişelerinden ve tiyatro müdürlüklerinden temin edebilir...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

26.Mar.2006 Pzr 03:27:23
KANADA DA FOK KATLİAMI BAŞLIYOR...

Kanada da en az 300 bin fokun öldürüleceği av sezonu bugün resmen açılıyor. Fokların öldürülme şekli ise, hayvan hakları savunucularının tepkisini çekiyor.
Fok avı Kanada da yıllardır hükümetle çevre ve havyan hakları savunucuları arasında ihtilaf olmayı sürdürüyor.
Her yıl, sayıları yaklaşık 6 milyonu bulan fokların yaklaşık 300 bini öldürülüyor. Bazı hayvanların derileri ise canlı canlı yüzülüyor.
Bunların çoğu, kürklerinin kaliteli olması için canlı canlı dövülerek öldürülen ya da çengellerle canlı avlanan yavru foklar.
Hükümet, fok avını balıkçılar için önemli bir gelir kaynağı olduğu gerekçesiyle savunuyor.

Sanatçılar foklar için savaşıyor

Fok avının sona erdirilmesi için yıllardır mücadele eden Fransız sinema oyuncusu Brigitte Bardot, protesto için geldiği Kanada da düzenlediği basın toplantısında gözyaşlarına hakim olamadı.
Protestoların daimi üyelerinden biri de Beatles grubunun eski üyesi Paul McCartney.
Geçtiğimiz yıl Kanada da 325 bin fok yavrusu avlandı. ABD, Kanada dan yavru fok kürkü ithalatını 1972 de, Avrupa Birliği ise 1983 te yasakladı.
Norveç, Rusya ve Çin, Kanada dan en çok yavru fok kürkü ithal eden ülkeler. İki haftalık av mevsimi, yılda 40 bin dolara kadar kazanabilen Kanadalı kürk avcıları için yaşamsal önemde sayılıyor ve Ottawa hükümeti bu hakkı tanıyor.
Beyaz fok yavruları, ilkbahar yaklaşırken sıklaşan avcılık mevsiminde annelerinden koparılıyor.
Anne memesinden koparılan yavrular, deri veya kürk son derece kaliteli olsun diye canlı canlı dövülerek öldürülüyor, çengellerle canlı avlanıyor. Hayvanların derileri canlı canlı yüzülüyor.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Film, Sinema, Dizi, Belgesel, Program >Sinema Haberleri...>
  26.Mar.2006 Pzr 03:24:55
BERLİN DE 4. TÜRK FİLMLERİ HAFTASI!

Organizasyonu Tiyatro Aktüel tarafından gerçekleştirilen 4. Türk Filmleri Haftası, Almanya nın başkenti Berlin de düzenlenen galayla başladı.

Galada konuşan Berlin Eyaleti Başbakanı Klaus Wowereit, Türk sineması bir başarı öyküsüdür dedi.

Türk sinemasının son yıllarda sadece nicelik olarak değil, nitelik açısından da büyük gelişme gösterdiğine dikkat çeken Wowereit, Fatih Akın ın Duvara Karşı filmini örnek olarak gösterdi ve Berlinliler olarak Türk filmleri Haftası nın Berlin de yapılmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

Wowereit, Türk sinemasına yaptığı katkılardan dolayı galaya katılan oyuncu Pelin Batu ya da bir ödül verdi.

Wowereit, ödülün Türk Filmleri Haftası kapsamında bu yıldan itibaren başlayarak geleneksel hale getirileceğini belirtti.

Berlin Başkonsolosu Ahmet Nazif Alpman da yaptığı konuşmada, Türk sinemasının ilkbaharını yaşadığını ve büyük bir değişim içinde olduğunu ifade etti.

Oyuncu Pelin Batu ise A.A muhabirine yaptığı açıklamada, ödüllerin gençleri motive ettiğini belirterek, Ödüller bizim üstümüze sorumluluk yüklüyor. Bizi daha verimli olmaya ve daha dikkatli davranmaya teşvik ediyor dedi.

Festivallerin ya da özel haftaların kültürleri birleştirmeye yardımcı olduğunu belirten Batu, böylelikle yabancı ülke insanlarının Türkleri daha iyi tanımaya fırsat bulduğunu kaydetti.

Batu, Türk sinemasıyla ilgili olarak şu görüşleri dile getirdi:

Sinema çok keyifli ama bir o kadar da zor bir iş. Son yıllarda Türk sinemasının gösterdiği gelişime elbette değer veriyorum. Karamsar değilim, ancak Türkiye de bir sinema endüstrisinin oluşmadığını hepimiz biliyoruz. Bu endüstri oluştuğu zaman Türk sinemasından çok daha iyi işler çıkacağına inanıyorum.

Galada birer konuşma yapan Berlin Eyalet Meclisi Yeşiller Milletvekili Özcan Mutlu ve Türk Filmleri Haftası nın Organizasyon Başkanı Selçuk Sazak, sponsorlara teşekkür ettiler.

Altın Perdeli Klarnet ödülü sahibi klarnet sanatçısı Hüsnü Şenlendirici de davetlilere küçük bir konser verdi.

Korkuyorum Anne filmi ile başlayacak olan Türk Filmleri Haftası nda, aralarında Derviş , Döngel Karhanesi , Karşı Pencere , Ayın Karanlık Yüzü , İki Genç Kız ın da yer aldığı 42 filmin yanı sıra TRT nin Asya nın Kandilleri , Bozkırın Düşü ve Asya da Uyanan Zaman adlı belgeselleri de gösterilecek.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >HABERLER...>
  26.Mar.2006 Pzr 03:20:31
SAATLER HAFTASONU 1 SAAT İLERİ ALINIYOR...

Bu Pazar başlayacak olan uygulama, 29 Ekim Pazar günü saat 02.00 de, saatlerin bir saat geri alınmasıyla sona erecek.

Uygulama, çalışma saatlerinin günün güneşli bölümüne alınması suretiyle, gün ışığından daha fazla yararlanılması, elektrik enerjisinin aydınlatmada kullanılan bölümünden tasarruf sağlanması amacını taşıyor. Ayrıca, yaz saati uygulamasıyla, akşam saatlerinde en yüksek değerine ulaşan enerji talebinin azaltılması hedefleniyor. Yaz saati uygulaması başlangıç ve bitim tarihlerinde Avrupa ülkeleriyle birlikte hareket ediliyor. Her yıl, ‘orta ölçekli bir hidroelektrik santralın yıllık üretimi kadar tasarruf sağlanan uygulamayla 1990 dan 2004 e kadar sağlanan elektrik tasarrufu toplam 7 milyar 41,7 milyon kilovatsaati buldu.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Şiir>
  26.Mar.2006 Pzr 03:17:11
YOLCULUK BİTTİ....

Dönülmez gidişlerim olur zaman zaman...
Çok isterim geri dönmeyi, ama olmaz.
Yola çıkarım
Ama bırakmaz peşimi kabuslarım...

Yine yola çıktım,
Sana geliyorum şimdi de...
Hadi bulsunlar da görelim...
Belki de ben bile kendimden artık haber alamam...
Gittim kendimden...
Senin için,
Sana gelmek için koyuldum bu kez yola...

Ve biliyorum,
Bunun da dönüşü yok...
Varsın olmasın...
Aşka yolculuk bu..
Uzağa, çok uzağa!
Aklımın yetişemeyeceği bir yol...
Hem haritası da yoktur ki, bulamaz beni...

Sen gidersin ya kendinden, aklın da terk eder seni...

Güzel bir şey olsa gerek bu aşk denen şey!
Hani ayaz gecelerde kar yağar ya,
Bir kuru soğuk çıkar,
İçini titretir...
Sonra bi bakarsın...
Yukardan döne döne iner aşağı kar tanecikleri...
İlk düştüklerinde erirler, yok olurlar..
Sonra yığılırlar üst üste...
Dağ gibi yükselir ve büyürler ya!

Aşk da böyle bir şey olsa gerek....

İlk düştüğünde yüreğe anlamazsın...
Ama üst üste yığıldığında titrer için,
Sonra ellerin titrer, sesin titrer...
Benim yolculuğum bitti şimdi...

Korkmuyorum artık...
Kabuslar yok...
Olmam gereken yerdeyim artık!
Sen olmasanda..................
.....................................
Ben..........
SENDEYİM!!!

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >Şiir>
  26.Mar.2006 Pzr 03:13:50
Daha az seviyorum seni..
Giderek daha az..
Unutur gibi seviyorum..
Azala azala..
Aramızdaki uzaklığın karanlığında..

Geceler kısalıp..gündüzler uzuyor öyle olunca..
Daha az seviyorum seni..
Kendini iyileştiren bir yara gibi..
Daha az..
Ve zamanla..

Sen geceyi tutuyorsun..ben nöbetini..
Uzak dağ kışlalarında..
Görmüyoruz birbirimizi..
Usul usul sis iniyor..
Kopmuş yollara..
Işığı hafif..uykusu ağır koğuşlarda üzerini örtüyorum senin..
Bir çığ gibi büyüyorsun rüyalarımda..
Sevgilim sevgilim
Yıldızları daha büyüktür bazı gecelerin
Nöbet kadar yalnızken öğreneceksin bunu da..

Artık daha az seviyorum seni..
Unutur gibi..ölür gibi daha az..
Yeniden ödetiyorum kendime
Onca aşkın öğretemediğini..
Kolay değildi..
Yalnızca sevgilimi değil..evladımı da kaybettim ben..
Kaç acı birden imtihan etti beni..
Bir tek gece vardır insanın hayatında..
Ömür boyu sürer nöbeti..
Bu da öyleydi..
İyi ol..
Sağ ol..
Uzak ol..
Ama bir daha görme beni..

Murathan Mungan
<<1...100...200...300...399400401402403404405406407408409 410411412413>>