ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
5 Mayıs 2024, Pazar 17:07   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Nefertiti585> Forum Mesajları
    Nefertiti585'e ait Toplam 5266 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...492493494495496497498499500501502 503504505506507508509510511512...527>>

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Kameralarımız da oradaydı...>
  4.Haz.2006 Pzr 01:47:55

Chatcity nin clubber gençleri barbie67 nin doğum günü partisinde buluştu.Çılgınca dans edenler,köşelerde muhabbete dalanlar ooo neler neler bakta inanma

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Dijital Yaşam >Bilgisayar Donanım - Yazılım >ÖNEMLİ !!!>
  2.Haz.2006 Cum 22:51:29
Eline sağlık Vernon

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Dijital Yaşam >Bilgisayar Donanım - Yazılım >Ghost Nasıl Alınır?>
  2.Haz.2006 Cum 22:42:43
Bişey değil efendim

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Barbie67(L) Doğum günün Kutlu Olsun>
  2.Haz.2006 Cum 21:11:17
Barbie doğum günün kutlu olsun arkadaşım ,nice mutlu yıllara..

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Gelin Adaylarına :D>
  2.Haz.2006 Cum 08:41:52

Tombiş kızlar diyete  

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Moderatör Gözüyle :)>
  2.Haz.2006 Cum 08:27:16

abla aradım yemin ederim aradım böyle bi başlık yoktu!!
-silme zor ekledim  daha yeniyim
-bu başlık yoktu!hayırrrrrrrr
-yanlış yere açmadım!sporla ilgiliydi ama komikti ondan güncel haberlere açtım
-reklam yoktu mesajda!ya da ben görmedim!tamam belki siz görmezsiniz diye şey ettim
-bu attığım 10.mesaj!belki sizin için küçük bir adım ama benim için büyük bir adım!vatana millete hayırlı uğurlu olsun!
-paylaşım için saol!eline sağlık güzel olmuş!mesaj sayısını yükseltmek ne zor bea!!
-bak bu ikidir mesajımı siliyorsun hakaret ne ya fikrimizi yazamıycakmıyız camış olmasa der miyim?
-hakkımda başlık açmış bende açıcam silersen senin hakkında da açıcam
-bayan X:acan  adam neler yazıyo körmüsün ceza versene şikayet edicem seni

nefer:nası yani ya:?

bayan X:yazık sana bi de bayan olucaksın taraf tutuyonuz işte

nefer:
mesaj sayısını yükseltmeye çalışan yeni üye örnekleri:)
* 9kıza tecavüz eden sapık katil aranıyor
yeni üye-aferim helal olsun adama!

*bilim adamımız bir ilke daha imza attı!nobel fizik ödülünü aldı
yeni üye-yazık yaa

*bülent ersoy hamile kalmış
yeni üye-paylaşım için saol dostum bende bunu arıyordum!

*2009 dünyaya meteor çarpacak!!!!
yeni üye-eyvallah dostum eline sağlık!!

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Haz.2006 Cum 07:31:23

Bundan sonra karşımıza hangi sabit sürücünün imajını alamak istediğimizi soran ekran çıkar

Sürücümüzü seçtikten sonra OK tuşuna basıp aşağıdaki ekran görüntüsünü alıyoruz

İmaj dosyasının kaydedilecek yer olarak CD yazıcınızı seçtiğiniz zaman dosya ismin otomatik olarak kendisi atayacaktır. Save tuşuna bastığınızda sıkıştırmanın nasıl olacağına dair bir diyalog kutusu çıkar. No sıkıştımanın olmayacağını, Fast sıkıştımanın olacağını High ise sıkıştırmanın yüksek derecede olacağını belirtir.

İşlemleri yerine getirdikten sonra program size önce kaç CD nin kullanılacağını daha sonra da başlangıç disketine koyduğu program dosyasını CD ye yazdırıp yazdırmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunarı yanıtladıktan sonra CD ye yazma işlemini gerçekleştirecektir. 1. CD nin yazımı bittikten sonra diğer diskin yazıcıya konduktan sonra Ok ye basılmasını isteyecektir.

YEDEKLENEN DOSYAYI SİSTEME AÇMAK

Önceden yedeklediğimiz dosyayı sisteme açmak istediğimizde ise: bilgisayarı GHost disketiyle başlattıktan sonra menüden Local > Disc > From Image seçeneğini seçiyoruz. Açılan menüden yedeklediğimiz imaj dosyasını bulduktan sonra Open tuşuna basıyoruz. Program bizden seri numarasını isteyecektir. Bunu Program açılırken gelen uyarı görüntüsünün alt tarafında bulabilirsiniz.

Lisans numarasını girdikten sonra yükleme işlemi başlayacaktır.

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

2.Haz.2006 Cum 07:22:29

İŞLETİM SİSTEMİNİN NORTON GHOST İLE ZAHMETSİZ KURULUMU

Uzun süredir bilgisayar kullanan biri olarak şunu söyleyebilirim ki, bilgisayarın zaman içinde davranışları bir insanın yaşam süresini andırıyor. İşletim sisteminizi bilgisayarınıza tertemiz kurup bilgisayarınıza temiz kurup çalışmaya başladığınızda önceleri sistem tabiri caizse çakı gibi, deli dolu ama tecrübeden yoksun bir çalışma ortamına kavuşuyorsunuz. Daha sonra ayar ve programları yükleme süreci başlıyor. Donanımlarınızın yeni sürücülerini yükleyerek onları daha verimli ve sorunsuz hale getiriyor, bilgisayarınızdan sağlamayı planladığınız faydayı elde etmek üzere yeni programlar kuruyor ve tüm ayarları kendinize göre kişiselleştiriyorsunuz. Bu işlemlerin sonunda bilgisayarınız üzerine bir nebze yük bindiği için performansı en baştaki halinden bir miktar ödün vermekle birlikte daha tecrübeli, daha becerikli, daha tutarlı ve daha keyifli bir ortama ulaşıyorsunuz.

Ancak ideal olarak kabul edebileceğimiz bir olgunluk çağının ardından bir yaşlanma dönemidir başlıyor. Eklediğiniz her program yeni şeyler getiriyor, farkında olarak yaptığınız her ayar öncekilerle çakışıyori güncellediğiniz her yazılım geride bir şeyler bırakıyor ve bu sürekli değişim içinde birbiriyle uyumsuzluk çıkarması muhtemel yazılım ve donanım yopluluklarının sayısı artıyor. Sonunda karşınızda başlardaki olgunluktan eser kalmamış, verdiğiniz işi mızmızlanarak yapan ve fırsat bulduğu her an sorun çıkarmaktan geri durmayan, yorgun ve asabi bir işletim sistemiyle karşı karşıyasınız.

Ancak hayat ve bilgisayarı birbirinden ayıran bir yön var: Bilgisayarlarda bir şekilde zamanı geri alabiliyor, ilişkinizde tertemiz bir sayfa açarak tüm problem ve küskünlükleri geride bırakabiliyor ve zamanın onun üzerinde bıraktığı izleri silip atabiliyorsunuz. Ancak kurtarmak zorunda kaldığınız her ilişkide olduğu gibi, burada da katlanmanız gereken bazı zorluklar sizi bekliyor. Öncelikle tüm önemli verilerinizin yedeğini almanız, işletim sistemini tekrar yüklemeniz, dilediğiniz ayarları kurulum sırasında tek tek tanımlayarak yaklaşık yarım saat süren bir kopyalama seremonisinden geçmeniz, ardından donanımlarınızın sürücülerini ve size yardımcı olarak programları tekrar kurmanız ve son olarak bunların size özel ayarlarını yapmanız lazım ki, tekrar gönül rahatlığıyla işe başlayabilesiniz. Bütün bunlar için size gereken süre ise, tecrübe ve bilgilerinize bağlı olarak birkaç saat ve birkaç gün arasında değişiyor.

Peki bilgisayarınızın şu an olgun ve sorunsuz zamanına bir işaret koyup, yeni bir başlangıca ihtiyaç duyduğunuzda işaretlediğiniz geçmişe dakikalar içinde dönebilmeye ne dersiniz? [/i]

DİSK KLONLAMA YAZILIMI: NORTON GHOST 2002

İşte bu bahsi geçen işlemler ,sabit diskinizin imajını yaratan programlar sayesinde kısa süren ve uygulaması kolay bir işleyişe kavuşabiliyor. Sabit diskinizin imajının alınması olayını, belli bir anda bir diskinizin tüm içeriğini partisyon tabloları ve içerdiği tüm veriler dahil olmak üzere, sıkıştırılmış tek bir dosya haline getirilmesi olarak özetlemek mümkün. Böylece sahip olduğunuz tüm verileri, seçenekleri, programları ve ayarları kolayca yedekleyebilen bir tek dosyaya indirgiyorsunuz. İçinde o anın bütün bilgilerini barındıran, dilediğiniz zaman yedeğini aldığınız ana geri dönmek için kullanabileceğiniz tek bir dosya...
Bu nedenle disk klonlama yazılımları, çalışma ortamınızın genel bir yedeğini almak için günümüzde kullanabileceğiniz en kolay ve en güvenilir yöntemler arasında yer alıyor. Bu programlar, sistemin sağlam çalıştığı ve ihtiyacınıza göre özelleştirildiği anda alınan bir yedeği alarak, olası bir ciddi sorun veya zaman içinde aşırı yığılmadan kaynaklanan problemlerin rahatsızlık verdiği durumlarda size zahmetsiz geri dönüş olanağı sağlayabiliyorlar.

Ayrıca bu programları çalışma ortamınızın periyodik yedeklerini almak içinde kullanabilirsiniz. Bu yazıda size bu konuda çok başarılı olarak nitelendirilebilecek bir yazılımı tanıtmak istiyoruz: Symantec Norton Ghost 2002.

Symantec Ghost 7.0 gerçek anlamda komple bir disk klonlama yazılımı. Symantec in bu yedekleme canavarı ihtiyacınıza göre sabit diskinizin içindeki seçtiğiniz partisyonu klonlayabildiği veya yedekleyebildiği gibi, dilerseniz bütün diski de bir defada yedekleyebiliyor. Üstelik bu kadarla da kalmayıp, hazırladığı bu imaj dosyalarını ağ bağlantıları üzerinden gönderebiliyor. Hatta dilerseniz imajlarınızı anında CD ye tanışabilir depolama cihazlarına yazıp yanınızda taşımanıza izin veriyor.

Symantec Ghost paket içinde bulunan Ghost Explorer adlı araç sayesinde, hazırladığınız bu imaj dosyalarının içinde tıpkı sıkıştırılmış bir zip dosyasını incelermiş gibi gezebiliyorsunuz. Hatta gerektiğinde bu imajların içine kolayca yeni dosyalar ekleyebilmeniz de mümkün.Symantec Ghost diğer benzeri programlardan farklı olarak disk yedeklerini alabilmek ve bu yedekleri geri yükleyebilmek için öncelikle bilgisayarı açarken kullanabileceğiniz özel bir disket oluşturmanızı istiyor. Daha sonra bu disketi kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatıyor ve açılışta disketten yüklenen Ghost menüsüyle karşılaşıyorsunuz. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey, gerekli seçenekleri kullanarak dilediğiniz partisyonun veya tüm diskinizin yedeğini almaktan ibaret. Bu yedeklerin açılımında ise mutlaka paketle birlikte gelen seri numarını kullanmanız gerekiyor.

Ghost 7.5 sadece Ghost Explorer adlı aracı değil, sistem klonlama üzerine özellikle ağ yöneticilerinin kullanabileceği bir çok opsiyonu da beraberinde sunuyor. Bunların arasında hazırlanmış bir imajın ağ üzerinden aktarılması, ağ üzerinde sürücü ismi olarak belirlenen herhangi bir bilgisayar üzerine uzaktan imaj kurulumunun gerçekleştirilmesi gibi uzmanlar için faydalı özellikler mevcut. Ghost tarafından destek verilen CD yazıcıların sistemde mevcut olması durumunda imajı alırken direkt CD ye yazan açılış diskleri bile oluşturabiliyorsunuz. Bir CD nin alabileceğinden daha fazla yer kaplayan imaj dosyalarının bölünmesi olarak adlandırılabilecek span işlemi otomatik olarak yapılabiliyor.

Bir partisyonun yedeğini yine aynı sabit disk üzerinde bir yere almak istediğinizde ise, bu iş için yedeğini almayı planladığınız partisyonun dışında bir partisyon seçmeniz zorunlu.

Açılış disketlerinden Ghost çalıştırıldıktan sonra disk veya partisyon yedeklerini almak Windows benzeri arabirim sayesinde oldukça kolay.

Kullanımı kolay program sayesinde, sonuçlar her ne kadar sistem özelliklerine bağlı olsa da 500 MB lık bir disk yedeğini almak 10 dakikayı ve geri açmak 5 dakikayı geçmiyor. Hazırladığınız bu imaj dosyalarını bir takım güvenlik seçenekleriyle de donatabiliyorsunuz.

Örneğin programın arabiriminde bulunan seçeneklerle imaj dosyalırı şifre korumasına almanız, veya lınan imajın sadece yedeğinin alındığı sisteme kurulabilmesi için anakartın BIOS özelliklerinin kontrol edebilmesini sağlamanız mümkün.

Kısaca Ghost, bu türün oldukça uzun süredir ortalıkta dolaşan bir örneği olarak son derece hızlı, becerikli ve kullanımı kolay bir program.

SİSTEM YEDEĞİNİ ALMAK

Programın yarattığı başlangıç disketiyle bilgisayarımızı başlattığımızda Ghost menünüsü otomatik olarak açılacaktır. Burdaki ekranın sol tarafında bulunan menüden "Local" menüsünü tıklayıp "Disk > To Image" seçeneğini seçiyoruz

Alıntıdır.

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >İşte 78 YIL Önce ATATÜRK>
  2.Haz.2006 Cum 07:02:26
İŞTE ATA M....
Cumhuriyet in ilânından sonra istanbul da bir resepsiyon verilir. Tüm dünya ülkelerinin elçileri ve ateşeleri de davet edilir. Davet güzel bir şekilde devam etmektedir fakat ingiliz ateşesi olan binbaşının bakışları Mustafa Kemal in gözünden kaçmaz. Bütün davet boyunca kendisine dik dik bakmıştır ve bakmaya devam etmektedir. Ne olduğunu öğrenmek için yaverini gönderir. Yaver Mustafa Kemal e şöyle der:

Paşam kendisine neden ters bir tavır takındığını sordum, o da bana Mustafa Kemal in Çanakkale de babasını öldürdüğünü söyledi.

bunun üzerine Mustafa Kemal şöyle der:

Git sor bakalım babasının Çanakkale de ne işi varmış?

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >İşte 78 YIL Önce ATATÜRK>
  2.Haz.2006 Cum 06:52:09

Peeg emeğine sağlık muhteşem

MUHTAÇ OLDUĞUN KUDRET,DAMARLARINDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR . M. KEMAL ATATÜRK

<<1...100...200...300...400...492493494495496497498499500501502 503504505506507508509510511512...527>>