ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

12 Mayıs 2024, Pazar 12:58   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   Başörtünün Dinimizdeki Yeri...
 <<1 23456>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 12:36:09      Başörtünün Dinimizdeki Yeri...sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Başörtünün Dinimizdeki Yeri...

Nihat Hatipoğlu nun dilinden: DİNLE

xxmsndelisixx

xxmsndelisixx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 17:07:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Paylaşm İÇin Teşkkrler !!

wernell

wernell resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 18:35:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ben farklı bir video mu izledim bilmiyorum ; ama benim gördüğüm ordaki resimde başörtülü değil çarşaflı bir bayan . Bence  önce örtünmekten ne kastetildiğini iyi anlamak ve anlatmak lazım. Ayrıca bu tarzdaki açıklamalardan çok (yasak mıdır ? yasaktır. Farz mıdır ? Farzdır.Günah mıdır Günahdır. şeklinde... )  , Kur an ayetleri okunup, fazla yoruma girilmeden  aktarılabilirse daha doğru olur diye düşünüyorum.

lCIAl

lCIAl resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 18:40:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
HÜRRİYET Gazetesi’nin din ve Şeriat konusunda “aykırı” yayınlarının ardı arkası kesilmez. İslâm’da kadınlar için başörtüsü emri olmadığına dair, bir ilahiyatçının aykırı yazısını bastı. Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslâm Felsefesi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şahin Filiz:

• İslâm dininde başörtüsünün yeri olmadığını,

• Kur’ân’da da başörtüsünün farz olduğuna dair herhangi bir ayetin bulunmadığını,

• Başörtüsünün Yahudilikte bir gelenek olduğuna dikkat çekerek,

• Yahudi geleneğinin İslâm’ı etkilediğini iddia etmiş.

İlahiyatçı Dr. Şahin Filiz, “Dinî temeller bakımından başörtüsü, kesinlikle dinin bir emri, ya da farz ibadeti değildir. İnançla da ilgili uygulanan bir ibadet olmadığı halde, sanki dinî bir emir ve farzmış gibi yansıtılıyor. Başörtüsü takılmadığı taktirde de, dini yönden büyük cezaları varmış gibi hareket ediliyor...”

“Başörtüsünün farz olduğunu kimse iddia edemez...” diyor.

Üniversitede ders veren bir ilahiyatçının din, fıkıh, Şeriat konusunda bu kadar aykırı fikir ve görüşler ileriye sürebilmesi gerçekten çok düşündürücü ve üzücüdür.

İslâm’da kadınlar için tesettür emri bulunduğu güneş gibi parlak ve açık bir gerçektir. Bunun inkârı mümkün değildir. Kadınların başlarını örtmesi:

• Kur’ân-ı Kerim âyetleriyle,

• Peygamberimizin sahih hadisleri ve sünnetiyle,

• On dört asırlık son derece güçlü bir icmâ-i ümmetle... sabittir.

On dört asırlık İslâm tarihinde, İslâm’da kadınların başlarını örtmeleri emri bulunmadığını iddia eden:

– Hiçbir müctehid fakih,

– Hiçbir mukallid fakih,

– Hiçbir icazetli din âlimi ve hoca çıkmamıştır. Sayın doçent bu konuda kendi tarafında olan tek gerçek ve icazetli âlim gösteremez. Bazı reformcu ilahiyatçılar böyle iddia ediyorlarmış, bozacının şahidi şıracı olurmuş.

Şu anda Türkiye’de din konusunda en yetkili makam ve merci, TC Diyanet İşleri Başkanlığı’dır. Başkanlığın kadınların tesettürü, başörtüsü takmalarının dinî bir mecburiyet olduğuna dair iki resmi kararı bulunmaktadır:

* Din İşleri Yüksek Kurulu’nun 3 Şubat 1993 Tarihli Kararı.

* 30.12.1980 tarihli, İmam-Hatip Liselerinde Okuyan Kız Öğrencilerin Kıyafetleri konulu yazı.

Bakınız, TC Diyanet İşleri Başkanlığı, bütün baskılara, bütün tehditlere, bütün yıldırmalara rağmen dini gerçeği cesaretle beyan etmiştir. Yukarıda zikrettiğim iki kaynak yazılıdır, arzu edenler okuyabilirler.

Evet, İslâm dininde kadınların başlarını örtmeleri farz-ı ayn derecesinde dinî bir vazifedir.

Bu farzı inkâr eden son derece vahim bir günah işlemiş ve inancını tehlikeye sokmuş olur.

Başörtüsünün bir Yahudi geleneği olduğu iddiasına gelince: Hayır, bu bir Yahudi geleneği değildir, evrensel bir giyim tarzdır. Şu anda dünya üzerinde Yahudi, Hıristiyan, Müslüman, Hindu milyarlarca kadın başlarını örtmektedir. Rusya Federasyonu’nda Ortodoks kiliselerine gidiniz, başları örtülü Hıristiyan kadınları göreceksiniz. Yunanistan’a, Sicilya’ya, İspanya’ya, Portekiz’e gidiniz, oralarda da başları örtülü kadınlar göreceksiniz.

Başörtüsü Yahudi geleneği değil, en geniş mânâsıyla evrensel İslâm’ın emri ve geleneğidir. Hazret-i Âdem’den beri usûl (temel inançlar ve hükümler) olarak din İslâm’dır. İşte başörtüsü bu kadim ve evrensel İslâm’ın emridir, farzıdır.

Sayın doçente şunu hatırlatmak isteriz: Şu anda ülkemizde başörtüsüyle en fazla mücadele edenler, Gizli Yahudilerdir. Onlara Beyaz Türkler de deniyor.

Evet, Yahudilikte kadınların başlarını örtmeleri, yabancı erkeklerle ihtilât etmemeleri, havralarda kadın erkek karışık oturmamaları vardır. Ancak bu Ortodoks Yahudilikte vardır. İzmirli sahte Mesih Sabatay Sevi, Ortodoks Yahudilikte birtakım devrimler, değişiklikler, yenilikler, reformlar yapmıştır.

• Kadınlar konusunda serbestlik getirmiştir.

• Ortodoks Yahudilikte Museviler, hangi ülkeye sığınmışlar ve orada barış ve güvenlik içinde yaşıyorlarsa cumartesi ayinlerinde o ülkenin devletine, devlet başkanına selamet duası ederler.Sabatay Sevi bunu da kaldırmıştır.

• Sabatay Sevi, Osmanlı devletinin bazı bölgelerini kendisine bağlı krallıklar olarak ilan etmiş ve bunların başına kendi adamlarını kral olarak geçirmiştir. Ortodoks Yahudiler böyle çılgınlıklar yapmazlar ve düşünmezler.

İslâm’daki başörtme-tesettür farz-ı aynının Yahudi geleneği olduğunu iddia eden İlahiyatçı doçente şunu söylemek istiyorum:

İddianız doğru değildir. Asıl gerçek, Türkiye’deki başörtüsü ve tesettür düşmanlığının ve Sabataist (Gizli Yahudi) geleneği olduğudur.

İlahiyatçılar içinde çok dostlarım var, çok muhterem ilim adamları ve araştırıcılar var. Buradan kendilerine hürmetle sesleniyorum:

İslâm’da başörtüsü farzı olmadığını, bunun Yahudi geleneği olduğunu iddia eden meslektaşınıza gereken cevabı vermeniz, sizin için yerine getirilmesi zarurî bir vazifedir. Bu hususta susmak, iddiaları çürütmemek, onları cevapsız bırakmak kesinlikle caiz olamaz. Polemik yapın, lüzumsuz tartışmalara girin demiyorum; bu doçente ilmî bakımdan cevap vermek gerekir. Aksi taktirde bütün Sünnî, dindar ilahiyat camiası töhmet altında kalacaktır.

Bu gibi hizmetleri yapmak bendenize düşmez ama başkaları yapmadığı için yapmak zorunda kalacağım. İslâm’da kadınlar için başörtüsü-tesettür farzı bulunduğu, bunun Kitab’la, Sünnetle, İcma ile sâbit bir farz-ı ayn olduğu, hiçbir Müslümanın bunu inkâr edemeyeceği gibi konuları açıklayan on altı sayfalık bir broşür bastıracağım. Bu broşür para ile satılmayacak, arzu edenler yüz adetlik paketini maliyet fiyatı olan 10 YTL’ye alıp dağıtabilecekler. Tabii ki, uygun görürlerse, beğenirlerse...

Hürriyet Gazetesi’nden çok rica ediyoruz, din konusunda böyle aykırı yayınlar yapmasınlar. Dindar halk bunları kabul etmez. Bir ara, ülkenin nüfusu bugünkünün yarısı kadar iken Hürriyet günde 1 milyondan fazla satış yapıyordu. Şimdi nüfus ikiye katlandı, satış yüzde elli düştü. Türkiye bir İslâm ülkesidir, İslâm dinine uymayan aykırı fikirler, görüşler, iddialar, propagandalar hoş karşılanmaz.

Diyanetin ilahiyatçı doçente mutlaka cevap vermesi gerekir. Birtakım güçler, politikacılar, gölgesinden korkan pısırıklar o makama baskı yaparak “sakın cevap vermeyin” diyeceklerdir...

Gerçekler söylenirse birtakım insî şeyâtîn ve ecinni çarpar... Haksız, yanlış, bozuk iddialara ilmî cevaplar verilmezse gazab-ı ilâhi çarpar, azap gelir. Tercih sizlere aittir.

ALINTIDIR..

CIA

wernell

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 19:24:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

iSiSe  Sence ben yazdığım yazıda aksi bir fikir mi öne sürmüşüm ? Anlayamıyorum demişsin, iyi okumazsan anlayamaman doğaldır. Bahsettiğim şey farklı bir olay orda, din konusunda tartışmalara girmekten hoşlanmıyorum, yazdıklarımın baş aşağı gösterilmesinden se hiç haz etmiyorum.

Keyifli Sohbetler.

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 19:28:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Başörtüsünün dinimizdeki yeri gayet açık bir şekilde belirtilmiş. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Tartışmaya da gerek yok çünkü tartışmaya yol açacak bir durum söz konusu değil.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 19:52:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

wernell :
Ben farklı bir video mu izledim bilmiyorum ; ama benim gördüğüm ordaki resimde başörtülü değil çarşaflı bir bayan . Bence  önce örtünmekten ne kastetildiğini iyi anlamak ve anlatmak lazım. Ayrıca bu tarzdaki açıklamalardan çok (yasak mıdır ? yasaktır. Farz mıdır ? Farzdır.Günah mıdır Günahdır. şeklinde... )  , Kur an ayetleri okunup, fazla yoruma girilmeden  aktarılabilirse daha doğru olur diye düşünüyorum.

Başından sonuna kadar hak veriyorum sana Wernell

Videodaki kadın başörtülü değil,çarşaflı.Gözleri gözüküyor sadece.Onu da kapatsaydı bari(kapatanlar da var)..Düşünebiliyor musunuz böyle bir şeyi?Bu insan yahu.Neden dünyaya gözlerini açmasın,neden bakmasın en doğru şekilde etrafına.İnsanlara bakmak günah ise Allah bu gözleri neden verdi bizlere?Edebinle bakmanın neresi günahmış..Oldu olacak sakallı erkekler de kapatsın gözlerini,onlar da çarşafa girsin.Kadın erkek eşittir islamda öyle değil mi?

Başörtüsü farklıdır,çarşaf farklıdır.Zaten işte bu ikisini ayırt edememekten çıkıyor ya bütün sorunlar..Benim annemin başında "başörtüsü" var,kimse onu çıkar demiyor.Yeri geliyor askeriye içerisine de giriyor "başörtüsü" ile,bir kişi de bir şey demedi bugüne kadar.

BAŞÖRTÜSÜ İLE ÇARŞAFI BİR TUTMAYIN

Bir konuya daha değineceğim."Allah rızası için gönder,Allah rızası için oku,Allah rızası için ...vs.vs..." bu ve benzeri şeylerden bıktım.Allah ın rızasını kazanmak için tabiki çabalayacağız, lakin bu sanki din istismarlığı oluyor.

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 19:57:14sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Hokkabaz sen edebiyle bakmaktan neyi kasttetin açar mısın ?

wernell

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 20:10:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

iSiSe Tartışma kelimesi de nereden çıktı ? Yazdığım cümleleri anlayamayan sen, anlamayıp üzerine kendince yorum getiren sen, daha da hala ısrar eden sen  ve bu durumda tartışan ben mi oluyorum ? Bencede tartışma benimle bu çok  anlamsız bir durum olur.

Sana ben kısaca demek istediğimi daha açık bir dille izah edeyim , ben başörtüsü karşıtı bir insan değilim, benim  karşı olduğum şey Burka dır. Dini vecibelerini yerine getirmek isteyen her kadın dinimize uygun şekilde "Üslubunca"  örtünmesi gereken yerleri örtünür, bunada herkes gibi benimde saygım sonsuzdur. Kişi ibadetinde çarşafı daha uygun görüyorsa onu da giysin, ama bunu siyasi amaçla yapmasın. Benim izlediğim görüntülerdeki kadın Burka lı bir kadındır. " Tekrar altını çizerek bastıra bastıra vurguluyorum o görüntüdeki kadının kapanış şekline başörtüsü denmiyor . " Cümle bu, umarım anlatabilmişimdir.

"Demişsin ki iSiSe İşte örtünmeyle ile ilgi ayetlerden biri;

Nur suresindeki ayet, iffeti korumaya yönelik  örtünme ile ilgilidir, : Mü min erkeklere söyle, gözlerini (haramdan) sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu, onların arınmasını daha iyi sağlar; Allah yaptıklarından şüphesiz haberdardır. Mü min kadınlara da söyle gözlerini sakınsınlar, iffetlerini korusunlar,  görünen dışında zinetlerini (çekici ve güzel yerlerini, süslerini) açıp göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerine kavuştursunlar. Zinetlerini kocaları veya babaları veya kayınpederleri veya oğulları veya kocalarının oğulları veya kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kızkardeşlerinin oğulları veya kadınları veya cariyeleri  veya kadına ihtiyacı kesilmiş olup hanedan geçinen erkekler veya kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayan çocuklardan başkasına göstermesinler. Gizledikleri süslerin bilinmesi için ayaklarını yere vurmasınlar. Ey Müminler! Kurtuluşa ermeniz için hepiniz tevbe ederek günahtan dönün." "

Bundan çıkardığın sonuç nedir senin ? Tanınmayacak hale gelip kimliğin dahi dışarı yansıtılmayacak şekilde örtünülmesi mi ? Bana alıntılar yapmana gerek yok, okuduğunu anlaman benim için kafi.

democum

democum resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2007 Pzt 22:44:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arkadaşım çok güsel olmuş  Hos Sohbetler(.Democum)

CC sohbet icin buraya
 <<1 23456>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir