ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
3 Mayıs 2024, Cuma 23:28   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   SİZ TÜRK MÜSÜNÜZ?
 <<123 45>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

okanxx39

okanxx39 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2008 Çar 14:52:52sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Bye Bye Türkçe..

annemGitKIzBulDedi

annemGitKIzBulDedi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2008 Çar 21:58:56sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Dünyadaki en güzel dil e sahip olupta kullanamayan ve değerini bilemeyen insan topluluğu önce rumuzlarınızı değiştirin

pLutOnn

pLutOnn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Mar.2008 Çar 23:11:59sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

inanamıyorum yaa bukadar buyuttunuz bu konuyu yaani brawoo evet türkçe güzel kullanılmalı tamam ama bukadar da büyütülmezki kardeşim  olay siz türkmüsünüz e kadar uzadı yazıkk  şahsen bende türkçenin dogru ve düzgün yazılmasını isterim ama kim hataa yapmazki bukadar büyütmemek laazımtürklükten bahsediyosanız zaten öncelikle türkçeye yabancı dillerden giren kelimeleri kaldırın yok kaldıramıyorsanız bu konuyu fazla irdelemeyin ve merak etmeyin türkçe herzaman varolucaktır

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 11:26:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
"Siz Türk müsünüz?" sorusunu HürremSultan "..AnaaMm.xD Meümm PaPamDan dHa qötüyhLerü frmıJjj...>.<         .xD" cümlesini kullanan arkadaşa ithafen söylediğini sanıyorum kimsenin üstüne alınmasına gerek yoktur. Bende bir Türk olarak düzgün konuşulup düzgün yazılmasını, toplumumuzun temellerini sarsmak yerine aksine sağlamlaştırmak istiyor ve elimden geleni yapmaya çaba sarf ediyorum. Gel gör ki yukarıdaki alıntı  cümle hata değil kasıtlı bir harekettir, gençlerimizin yozlaşmaya başladığının kanıtıdır! Kimse hatadan bahsetmesin.

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 16:14:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Aslında bu başlık altında sadece kullanılan dil değil yaşanılan coğrafyanında maalesef farkında olmadan yetişen bir gençlikten bahsetmek istiyorum...Hani tamam hepimiz bazen konuşurken kelimeleri yuvarlarız yok bebek gibi konuşucam derken kelimede değişiklikler yaparız bunu yaparkende kelimenin anlamı bozulmaz ses çıkışı farklıdır...Benim derdim Türkçe anlam yeterliliği varken yabancı kelimelerin dil içine yerleştirilmesi bu yanlış...Ayrıca cc içersinde veya dışarda bahsettiğim durumların dışında elbetteki hepimiz düzgün ifade cümleleri kuruyoruz ama geçenlerde bir baktım bir grup insan farklı bir Türkçeyle ciddi ciddi kavga ediyorlar ...İki bayan yozlaşmış bünyede nekadar ciddi anlatım cümlesi olabilecekse en aza indirgenmişi ve bayağı bir ses çıkışlarıyla  NE KONUŞUYO Kİ BUNLAR olmamıza sebep oldular tuhaf...Hadi bunlar Türk de geçenlerde bir programda üniversitelerde gençlere sorular soruluyor İstanbul Maltepede ki malum özel üniversitede kantinde bir bayana soruluyor Gaziantep hangi bölgemizdedir? cevaba bakın kız EGE dedi sonra AY PARDON AKDENİZ dedi ....Türklüğünden, insanlığından ben utandım....Tamam Eğitim sistemi zaten felçden kangrene döndüde ya insan hiçmi merak etmez yazık cidden çok yazık...

JELİNUS

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 17:02:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
      Jelin e katılıyorum... Ama sadece bu konu değil, bununla benzer bir çok konu milli kimliğimizi kaybettiğimize delalettir... Bir magazin programı 30 Ağustos zafer bayramına rastlıyor... Muhabir elinde günün önemine uygun sorular yöneltiyor manken ve şişirme ünlülere... "Atatürk kaç yılında vefat etti?" sorusunu yöneltiyor... Gündemden düşmeyen medya maymunu ünlü biraz düşündükten sonra "10 Kasım 1923" diyor... Sonra gülerek, "soru çok ani geldi" diyor ve uzaklaşıyor kameralardan... Bunun gibi daha niceleri, ilk okul 1. sınıfta öğretilen bu konuya cevap veremeyecek kadar yozlaşıp çıkıvermiş benliğinden... Bu toplum ucubelerinden ve onlara prim yaptıran insanlarımızdan utanıyorum... 
       Aslında toplumsal kültürümüzden uzaklaşmamızın en önemli etkenlerinden biri de, görsel basın ve magazin programları... Bayrampaşa nın kenar mahallesinden gelip, bir yarışma programında asabi ve amiyane tavırlarıyla dikkat çekip ve hatta kendine sempatizan toplayan Kaynana Semra Hanım ın; "Belediye başkanlığına adayım" demesi toplumca nerelere kadar daha batacağımızın başlangıcına işaret değil midir?
       Medyanın öncülüğünde yok olan milli değerlerimizi sahiplenmekte zorluk çeken milletimiz günden güne pusulasının yönünü şaşırmakta... TV lerde gündüz programları evdeki hanımlarımızı bilinçsizleştirirken, hanımlarımızın sırtından voleyi vuranlar Atatürk ün ölüm yılı gibi basit bir soruya cevap veremiyor... Milletçe üzerimizden rant sağlayıp, ortalıkta fink atan misyoner özentisi insanlara taviz vermekteyiz... Burada da kişiliği zayıf insanlarımızın kimlik arayışı başlıyor... Dolayısı ile gençlerimiz gördüklerinin esiri olup, milli kimliğimizin yok oluşunu farkedimiyorlar...

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 19:18:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Başlık dikkatimi çekmedi değil. Şöyle bir yorumlara da bakıverdim ve şu dikkatimi çekti: Biz konuştuklarımızı eleştiriyoruz fakat konu yazı için açılmış. Yazılarda değişik kullanımlardan kaynaklanan bir sorun var. Şunu da gelmişken hatırlatmak istiyorum, kullandığımız alfabe LATİN ALFABESİ, TÜRK ALFABESİ değil. Bunu dedikten sonra arkadaşımızın kendini anlatma şekli demek ki bu şekilde ne diyebiliriz ki. Bu platform gayri resmi bir platform. Sanırım o arkadaşın yaşı küçükçe ve de bir öğrenci varsayarak diyorum ki sanmayın ki yazılı kağıtlarına da bu şekilde yazıyor. Büyüyünce bir dilekçe yazacak bu şekilde yazacak. Tekrar diyorum madem konuşmamızıın değişmesini eleştiriyoruz, konuşmamızın yabancılaşmasını konuşuyoruz, KONUŞMA DİLİNE bakmak gerek. KONUŞMA dilimiz ne kadar yabancı kelimelerin boyunduruğunda buna bakmak gerek. Asıl sorun burada olmalı. Yoksa bu yazı şekline bakıp gençlik elden gidiyor Türklük elden gidiyor fırtınaları koparmak bana mantıksız gelmektedir. Konuşma dilinde kullandığımız 10 kelimenin kaçı yabancı kökenli buna bakmak gerek. Sorunu doğru bulmuşuz fakat teşhis yanlış.

Bir arkadaşımız da geliyom gidiyom diyorlar, diyor. Normal bu ağız farklılığından kaynaklanan bir şive farklılığı bu. Bu konuşma dilinde hata aranmaz derler ki katılıyorum buna. Bunlar da bir hata yoktur.

Bir de yorum yapan arkadaşların CCde kullandıkları adlara baktım da pek bir çelişki gördüm yazdıklarıyla. Buradan şu çağrıyı yapmak istiyorum: Gelin kullandığımız isimleri değiştirelim, Türkçe kelimeler seçelim. Madem samimiyiz, değiştirelim hadi buyurun. Madem o arkadaşın düşünecelerini yazma biçimine kızdınız hadi buyrun Hodri meydan...

Saygılarımla.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 19:43:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :

Bir de yorum yapan arkadaşların CCde kullandıkları adlara baktım da pek bir çelişki gördüm yazdıklarıyla. Buradan şu çağrıyı yapmak istiyorum: Gelin kullandığımız isimleri değiştirelim, Türkçe kelimeler seçelim. Madem samimiyiz, değiştirelim hadi buyurun. Madem o arkadaşın düşünecelerini yazma biçimine kızdınız hadi buyrun Hodri meydan...

Bir çelişki olduğunu düşünmüyorum ben. Kullanıcı adımızın (nickname) Türkçe olmamasının dilimize bir zarar getireceğini de sanmıyorum. Mesela ben zamanında sevdiğim bir şarkıyı kullanıcı adı olarak seçmişim. Orijinalliğini bozup şarkının ismini Türkçeye mi çevirseydim?  Pire için yorgan yakmayalım. Önemli olan -en azından- anlaşılır bir dille cümlelerimizi kurabilmek, dolayısıyla kendimizi ifade edebilmektir.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 20:33:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Çok sevdiğin bir Türkçe şarkı yok muydu türkü veya? Pire için yorgan yakan arkadaş ben değilim ki, bu konunun açılmasına neden olan arkadaşı yeren yazılar bence yorgan yakan yazılar. Madem samimiyiz, Bir Türkü adı secelim şöyle sevdiklerimizden. Tercih sebebidir değil mi bu? Hem fikiriz... Arkadaşımız da öyle anlatıyor kendini. Buna eziklik diyelim, buna psikolojik bir sorun diyelim ama bence tamamen ÇOCUKSU bir yazı sitili=) bu kadar masum bir olayı bu kadar genellemeye bence yorgan yakmak denir.

Saygılarımla.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 20:42:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hocam elbette sevdiğim Türkçe şarkılar da var, türküler de. Olmaz mı?
Sanat evrenseldir. Müzik olsun, edebiyat olsun, sinema olsun Türk-yabancı ayrımı yapmam şahsen.

Arkadaş cümlelerini isteyerek bozuyor. Belki farkında değil ama dili katlediyor. Biz bu farkındalığı sağlamaya çalışıyoruz ve kendi adıma bu olayı masum olarak değerlendiremem. Bence bu ciddi bir konudur.

Görüş farkı diyelim en iyisi.  Benden de saygılar olsun...

CC sohbet icin buraya
 <<123 45>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir