ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

4 Mayıs 2024, Cumartesi 04:30   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Geyik Muhabbet > Öylesine muhabbet
forum sohbet oyun basliklari
   SİZ TÜRK MÜSÜNÜZ?
 <<1234 5>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:04:41sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Rest =) Bu konuyu biz büyütmeyelim çünki bu arkadaşın bir art niyetinin olduğunu düşünmüyorum. Jelin in bir yazısı vardı Bu konu hakkında orada tartışsak daha iyi olur bu konuyu. Çünkü inan bana Sorunu biliyoruz fakat yanlış yerde tartışıyoruz. Konuyla Türklük ün alakasını hala kurabilmiş değilim. Bu kadar ince olmayalım bence. Ben sadece nacizane bir tepki sundum, çünki arkadaşa fazla yüklenilmiş. Tüm sorunlar bu arkadaşta başlıyor ve bitiyormuş gibi oldu bu konu. Ben de bir öneri sundum, madem Biz Türk müyüz? Alın bize öneri. Hadi Tüm adlar TÜRKÇE olsun... Rest senin takma adına karşı değilim bu anlam çıkmasın ortaya ama daha esnek ve daha yapıcı olmak gerekir. Tepki veriyoruz ama karavanaya gidiyor tepkiler. Yoksa hepimizin kaygıları inanın aynı. Kendimi anlatabildim umarım.

Israr ediyorum saygı benden =)

annemGitKIzBulDedi

annemGitKIzBulDedi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:08:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İyi tükçe konuşan ve kullanan insan zeki insandır.

Hep süslü püslü cümleler kurulmuş.Sanki herkes edebiyat mezunu.Dilimiz çok güzel.Kullanmayan kullanmasın da daha çok bozulmasın.Elinde silah varken , taş atmaya çalışsınlar.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:25:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :

Çok sevdiğin bir Türkçe şarkı yok muydu türkü veya? Pire için yorgan yakan arkadaş ben değilim ki, bu konunun açılmasına neden olan arkadaşı yeren yazılar bence yorgan yakan yazılar. Madem samimiyiz, Bir Türkü adı secelim şöyle sevdiklerimizden. Tercih sebebidir değil mi bu? Hem fikiriz... Arkadaşımız da öyle anlatıyor kendini. Buna eziklik diyelim, buna psikolojik bir sorun diyelim ama bence tamamen ÇOCUKSU bir yazı sitili=) bu kadar masum bir olayı bu kadar genellemeye bence yorgan yakmak denir.

Saygılarımla.

Kullanılan cümlede masumiyet göremiyorum... Son zamanlarda yaygınlaşan sözde "tiky, emo" diye nitelendirilen kesimin, kendi aralarındaki kanuşma ve yazışmaya ait bir tarz... Tekrar altını çizerek söylüyorum... Kullanılan cümle bir şive değildir! Kullanılan cümle günlük hayatımızdaki konuşmalarda, kelimeleri yuvarlayarak konuşma şekli de değildir! Kullanılan cümle sadece bir örnek olurken,  forumumuzda da sık sık rastladığım olay; bazı kelimelerin Türkçe yapısından çıkartılıp değişik kıyafetlere bürünmüş olması... "sheker, jojuk, chilek, whay, yha" gibi kelimeler, tamamen tarz yaratmaya çalışan özenti gruplarca ortaya çıkardıkları, Türkçe nin kullanımına giderek sekte vuran anlamsız kelimelerdir... Bu kelimeler ne tamamen kendi kökeninde kalmış, ne de Türkçe kelime olarak tanımlanabilir... Çocuksuluk kavramına katılmıyorum... Eğitim küçük yaşlarda ilk önce ailenin verdiği eğitimle başlar, okulda devam eder... Hayat boyu çeşitli şekilerde ihtiyaç duyulan ve alınan bir olgudur... Alışkanlıklar vardır bir de... Alışkanlıklar da en çok küçük yaşlarda başlar... Fakat alışkanlıkların iyiliği ya da kötülüğü alınan eğitimle seçilir veya terkedilir... Bu gibi yazışmaların devamında alışkanlık oluşturacağı düşüncesindeyim... Bu da dilimizin zamanla yok oluşuna sebep olacaktır.

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:29:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :

Rest =) Bu konuyu biz büyütmeyelim çünki bu arkadaşın bir art niyetinin olduğunu düşünmüyorum. Jelin in bir yazısı vardı Bu konu hakkında orada tartışsak daha iyi olur bu konuyu. Çünkü inan bana Sorunu biliyoruz fakat yanlış yerde tartışıyoruz. Konuyla Türklük ün alakasını hala kurabilmiş değilim. Bu kadar ince olmayalım bence. Ben sadece nacizane bir tepki sundum, çünki arkadaşa fazla yüklenilmiş. Tüm sorunlar bu arkadaşta başlıyor ve bitiyormuş gibi oldu bu konu. Ben de bir öneri sundum, madem Biz Türk müyüz? Alın bize öneri. Hadi Tüm adlar TÜRKÇE olsun... Rest senin takma adına karşı değilim bu anlam çıkmasın ortaya ama daha esnek ve daha yapıcı olmak gerekir. Tepki veriyoruz ama karavanaya gidiyor tepkiler. Yoksa hepimizin kaygıları inanın aynı. Kendimi anlatabildim umarım.

Israr ediyorum saygı benden =)

Bir arkadaşa yüklenmemek lazım elbette. Cümlesinden alıntı yapılan arkadaş sadece bir örnek. Dediğim gibi art niyeti olduğunu ben de düşünmüyorum. Gerekli bilinci edinmediğinden kaynaklanıyor bu yazım şekli.

Biliyor musun, tepkiler karavanaya gitmiyor aslında. Birçok kişi özenli yazmaya gayret ediyor; sohbet odalarındaki yazıları ile forumdaki yazıları arasında bir hayli fark var.

Tepkimizi gösteriyoruz ama vur derken öldürmeyelim yeter. Yeterince hassas bir konu zaten.

Tekrar saygılar...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:34:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

HurremSuItaan :

Bu gibi yazışmaların devamında alışkanlık oluşturacağı düşüncesindeyim... Bu da dilimizin zamanla yok oluşuna sebep olacaktır.

Evet, her yeni nesil öncekinden daha kötü yazıyor. Bunun sebebi de Hürrem´in bahsettiği, "Bir şey olmaz" düşüncesiyle kazanılan alışkanlıklar. Özellikle sanal sohbetlerde öğrenilen yazım tarzları...

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 21:44:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

E hadi biz örnek olalım o zaman. Tamam öneriler sunalım. Tamam teşhisi de koyduk. ÖZENTİ dedik. Peki ilacımızı da açıklayalım. Nasıl kurtulmak gerekir bu türlü kullanımlardan.

Hurrem ben onun kullandığı cümleye ağız demedim bir arkadaş geliyom gidiyom demiş ona istinaden demiştim. Yuvarlama konuşma dilimizde olabilir bu ağız yapısından kaynaklanan bir durum. Balıkesir cevresinde Yapcem denir, İstanbul ağzında YAPACAĞIM burada kusur aramamız anlamsız olur ve tekrar diyorum yapcem diye mi yazıyoruz. Ama bazı dizilerdeki gibi yuvarlamalar gibi yuvarlamalarda hemfikiriz. Tekrar diyorum KONUŞMA DİLİNDE KUSUR ARANMAZ. Kusur derken de özentiliği cıkartıyorum aradan. Tamam, kızalım bu tür kullanımda bulunan kişilere SEN PİSSİN KAKASIN TÜRK MÜSÜN dersek kazanmaya mı çalışıyor oluruz, dilimizi mi koruyor oluruz. Derdim budur. Ben bir öneri sundum, hadi bakalım kaç kişi katılacak bu öneriye: Kullanıcı adlarımızı TÜRKÇELEŞTİRİYORUZ. Var mısınız? Meselâ bunun gibi öneriler gerek. Çözümler gerek. Yoksa sabaha kadar bunlara siz özentisiniz, kakasınız, Türk değilsiniz diyelim yine aynı değişen bir durum olmayacak.

Tamam birşey olmaz da demiyoruz, ne diyeceğiz: SEN TÜRK MÜSÜN diyeceğiz? Sorunu bulduk, sorunu ortadan kaldırmak için neler yapalım. Bu tür kullanımları yasaklayalım. Forum kullanma kurallarına Türkçe imla kurallarına uyalım ve Türkçe kelimeler kullanalım diyelim. Kurallara umayanları forumdan uzaklaştıralım diyelim. Bu da bir öneridir.

Kendimi anlatabildiğimi düşünerek, izleme moduna geçiyorum.

HurremSuItaan

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 22:02:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Senin öneri çok daha katı...İmla kurallarını bilmiyor diye veya yazılımında hatalar yapıyor diye forumdan uzak tutmak haksızlık olur...  Ben açmış olduğum başlıkta editör kimliğimle değil, tamamen kendi hür düşüncemle kişiyi, ya da bu gibi kişileri kınadım... "Siz Türk müsünüz?" sorusuna gelince, madem Türk isek neden bu gibi yazılara gerek duyuyoruz... Kendi Türkçe kelimelerimizle ifademiz bizi basitleştiriyor mu? Anlamadığım buydu ve bunun hesabını sormak adına o soruyu bilinçli sordum. İlk mesajlarımın birinde de dediğim gibi yöresi neresi olursa olsun, şive ve konuşmalar farklılık gösterse de yazılım dili tektir ve Türkçe dir... Örneğin ben Trabzon luyum... Ailemin bariz bir lehçesi var... Bu lehçe ne yazdıkları mektupta görülebiliyor, ne de resmi yazışmalarda... Ayrıca onlar yıllarca yaşadıkları etnik kökenin lehçesiyle "hoş geldun" dediklerinde (konuşurken) ne demek istediklerini anlarken, yeni nesil gençliğin şirinlik adına "kanka oj gel yha" gibi çıkardığı sesten ne demek istediğini anlamıyor, bu durumda yetersizliğin kendimde olduğunu ise hiç düşünmüyorum...

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Mar.2008 Cum 22:15:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Hicivledim sadece Hurrem Tabi ki o görüşte değilim  Öneri işte...

murist

murist resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2008 Pzr 02:51:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ebeveynler kötü değildir,düzgün imla ile Türkçe`yi kullanan insan sayısı o kadar minimum seviyede ki;insanın bazan kendinden nefret etmesine yetiyor.Hurremsultan unutmaki,sizlerin de seçmiş olduğu forum kurdu saydıgınız arkadaşlarımızın da yazımdaki anlamsız ve Türkçe dışı kelimelerden oluşan çok saçma cümlelerle kurduklarınıı bariz bir şekilde göreceksiniz.Bu bir kişinin yazdığı alakasız ve anlamsız cümlesi ile sınırlandırılmamalıdır.Şunu da unutmadan belirtmek istiyorum..
Foruma yazıyorum diye de kelimelerinize özen göstermeyin,CC içerisinde kurduğunuz cümleleri de göz önünde bulundurun lütfen,yani olduğumuz gibi davranalım!
Saygılarımla iyi geceler.
Dipnot:Bu başlık ile alakalı biryazı daha öncesinde de açılmıştı...!

HurremSuItaan

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Mar.2008 Pzr 03:18:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
murist :

Ebeveynler kötü değildir,düzgün imla ile Türkçe`yi kullanan insan sayısı o kadar minimum seviyede ki;insanın bazan kendinden nefret etmesine yetiyor.Hurremsultan unutmaki,sizlerin de seçmiş olduğu forum kurdu saydıgınız arkadaşlarımızın da yazımdaki anlamsız ve Türkçe dışı kelimelerden oluşan çok saçma cümlelerle kurduklarınıı bariz bir şekilde göreceksiniz.Bu bir kişinin yazdığı alakasız ve anlamsız cümlesi ile sınırlandırılmamalıdır.Şunu da unutmadan belirtmek istiyorum..
Foruma yazıyorum diye de kelimelerinize özen göstermeyin,CC içerisinde kurduğunuz cümleleri de göz önünde bulundurun lütfen,yani olduğumuz gibi davranalım!
Saygılarımla iyi geceler.
Dipnot:Bu başlık ile alakalı biryazı daha öncesinde de açılmıştı...!

Benim dipnotunu sevdiğim Murist kardeşim; forum kurtlarını yazılarına göre değil, foruma olan sürekli iştiraklarına göre seçtik... Sohbet odalarında sohbetin hızlılığı açısından yanlışlar, imla hataları olabiliyor... Bunu yadırgamamak lazım... Forum yazılarımız sürekli olarak site içinden olmayan ziyaretçi kişilerce de okunuyor... Ve burada avantajımız var ki, o da yazdıklarımızı kontrol edebilmemiz... Başlığa gelince; evet, bu başlığa benzeyen 2 başlık daha açtım... Üzerinden zaman geçti... Ne yazık ki, forumumuz müdavimlerinin çoğu dedikodu içerikli, oyun ve aşk-meşk mevzulu başlıkları tercih ediyor... Ben de bu konuyu farklı şekillerde yakalayıp, yeniden gündeme getiriyorum...
CC sohbet icin buraya
 <<1234 5>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir