ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

13 Mayıs 2024, Pazartesi 09:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar
forum sohbet oyun basliklari
   Domuz etinin yenilmesi kesinlikle haram mıdır?
 <<123 >>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Nis.2010 Cmt 16:32:16sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
·HoKKaBaZ· :
Yanlışını hemen söyleyeyim; bu yazdığın cevap akıl ve mantık dini olan islam`a aykırı. Her ne kadar dinlerde felsefi açıdan "dogmatizm"den bahsedilse de islamiyet`te her şey neden-sonuç ilişkisine dayanır. Her varlığın dünyaya bir geliş nedeni vardır. Haramlar ve helaller de böyledir. Sana ilk ayeti hatırlatarak "Oku!" diyorum.

Konuya gelince; ben bilim adamı falan değilim, domuz konusunda bir araştırmam da olmadı. İlgili metinde anlatılan şeyler gayet mantıklı, her şeyi bir nedene bağlaması da islam`a yakışır güzellikte. Hatta Kuran`ın daha tıp daha gelişmemişken bu bilgileri insanlığa vermesi bile islam`ın ne kadar mükemmel bir din olduğuna işarettir. Bu bile ona tekrar tekrar hayran olmak için bir neden benim için.

Bilimin bugün bile cevaplayamadığı birçok soru varken domuz eti konusunda da açıklayamadığı sorular vardır muhakkak. Paranın her şey demek olduğu günümüzde ucuz olan eti helalleştirmek hiç de zor olmasa gerek...

Çok güzel bir örnek vermiştim. Keşke ona da dikkat etseydin. Besme çekilmeden kesilen bir hayvanın da etini yemek haramdır. Bu konuyu araştırabilirsin. Sence İslami usüllere göre kesilmeyen hayvanın kesilene göre ne zararı olabilir ?

Bir örnek daha Yahudilerin kuyruk yağı yemesi haramdır. Ama bu yasak müslümanlar için geçerli değildir.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Nis.2010 Pzr 03:17:48sohbet oyun linki
platoniclover :
·HoKKaBaZ· :
Yanlışını hemen söyleyeyim; bu yazdığın cevap akıl ve mantık dini olan islam`a aykırı. Her ne kadar dinlerde felsefi açıdan "dogmatizm"den bahsedilse de islamiyet`te her şey neden-sonuç ilişkisine dayanır. Her varlığın dünyaya bir geliş nedeni vardır. Haramlar ve helaller de böyledir. Sana ilk ayeti hatırlatarak "Oku!" diyorum.

Konuya gelince; ben bilim adamı falan değilim, domuz konusunda bir araştırmam da olmadı. İlgili metinde anlatılan şeyler gayet mantıklı, her şeyi bir nedene bağlaması da islam`a yakışır güzellikte. Hatta Kuran`ın daha tıp daha gelişmemişken bu bilgileri insanlığa vermesi bile islam`ın ne kadar mükemmel bir din olduğuna işarettir. Bu bile ona tekrar tekrar hayran olmak için bir neden benim için.

Bilimin bugün bile cevaplayamadığı birçok soru varken domuz eti konusunda da açıklayamadığı sorular vardır muhakkak. Paranın her şey demek olduğu günümüzde ucuz olan eti helalleştirmek hiç de zor olmasa gerek...

Çok güzel bir örnek vermiştim. Keşke ona da dikkat etseydin. Besme çekilmeden kesilen bir hayvanın da etini yemek haramdır. Bu konuyu araştırabilirsin. Sence İslami usüllere göre kesilmeyen hayvanın kesilene göre ne zararı olabilir ?

Bir örnek daha Yahudilerin kuyruk yağı yemesi haramdır. Ama bu yasak müslümanlar için geçerli değildir.

"Yanlışım var mı?" diye sordun, ben de yanlışını söyledim. Çünkü kurduğun cümleler mantık dini olan İslamiyet`e aykırıydı. Körü körüne bağlanmak diye bir şey söz konusu değildir yani senin dediğin gibi.

"Besmele çekmeden kesilen hayvanın etini yemek haramdır." mı o, yoksa "Besmelesiz yapılan bütün her şey haramdır." mı? Sen de araştırabilirsin bu konuyu. Biraz mantık yürütürsen şayet seni yaratanı unutmadan hareket ettiğin takdirde hal ve davranışlarına dikkat edersin. Misal; hayvan keseceksen o hayvana işkence etmeden bunu yaparsın. Buradaki besmele her şeyi yaratanı hatırlamaktır. Örneklerini kendin çoğaltabilirsin, bu o kadar da zor bir şey değil.

Yahudilerin kuyruk yağı yemesi onların kendi inancına göre mi haram, yoksa İslam dinine göre mi? İslam`a göre "Onlar yiyebilir." gibi bir şey demeyi kastediyorsan bu ırk ayrımına girer, bu da alakasız bir şey kusura bakma. Yahudilerin kendi dinlerine göre diyorsan şayet -ki bunu demek istedin tahminimce- ben bu başlık altında Musevilik konusuna hiç girmedim. Kaldı ki Musevilik kabul görmüş olsaydı İslam dini en son mutlak din olmazdı. Dolayısıyla Yahudilerin haram dediklerinin hepsinin doğru olduğu söylenemez, çünkü değiştirilmiş olduğu ondan sonra başka bir dinin gelmesinden kanıtlıdır.

Not: İmam olmama az kaldı...

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Nis.2010 Pzr 10:19:36sohbet oyun linki

Ben bu konuya şu şekilde yaklaşıyorum: Her şeyin cevabı tabii ki Kuran`da, hadiste ve sünnettedir. İnananlar için yargılanmadan kabul edilir bunlar. Neden mi? İnanlar onu örnek alır, bilirler ki O, bizim iyiliğimizi isteyen tek kişidir. O, dediyse doğrudur kabul eder bilir ve uygularız. Tekrar diyorum bu dediklerim İNANANLAR için geçerli. Bu inancı kendisine kâr getirici aracı olarak kullananlar kendi menfaatleri gibi kullananlar da vardır. Bunlara bakıp bu inanca lâf atacak kişiler olabilir. Sözüm onlara: Siz çok mu doğrusunuz? Yasaklamışsa bunun gibi şeyleri yapmayız. Araştırınca da çok haklı nedenler olduğu da ortaya çıkmaktadır zaten. Bazı arkadaşlar bunu yukarıda belirtmişler zaten.

Gelelim Sosyal açıdan bu konuyu değerlendirmeye: Küçük bir olayda Türk olmaktan gurur duyanların böyle bir konuyu ballandıra ballandıra anlatmasına şunu diyorum: Kültürel Emparyalizm, kültürel çarpıklık, kültür çatışması... İki kültür arasında kalındığı çok belli. Hangi zamanımızda görülmüştür, bizlerin bu hayvanın eti ile beslendiği. sofralarımızda aranan et olduğuna. Asıl cahiller işte bunlardır. Özünü kaybeden, kaybederken de geliştiğini sanan zavallılardır. ama şu gerçeği açıkca söylemek istiyorum: Besbelli ki değerlerini kaybetmiş, kültür çatışması içinde olanlardansınız. Bir de gelmiş cahillikten bahsediyorsunuz. Yersiniz yersiniz, saygı duyulur ama buraya gelip bu yaptığınızı burada ballandıra ballandıra anlatmanızı hayretle okudum. Domuz eti yemek ne zaman ÇAĞDAŞLIK olmuş anlayamıyorum. İleri gitmişliğe bakar mısınız domuz eti yemek. Biz zaten çağdaş dediğimiz ülkelerin böyle gerizekalıklarını kendimize örnek alırız. Ne çalışma disiplinini ne sanayisini vs vs ni örnek alırız. Kızan kızsın laf atan atsın. Böyle ballandıra ballandıra anlatılmasına çok üzüldüm açıkcası...

CC sohbet icin buraya
 <<123 >>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir