ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
2 Mayıs 2024, Perşembe 00:06   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   Kitap,Kitap,Kitap...
 <<1234 56789101112>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Eki.2006 Pzr 02:33:41sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Bana Bukowski ne anlam ifade ediyor diye sorarsanız şu olur cevabım,

Bukowski aslında toplumda çok az bulunan ama varoluşundan beri isyanda olan ve toplumla aslında anlaşamayan yada şöyle diyelim,toplumu çoktan aşmış bir kişilik derim...

Şu cümlemi kaç kişi anlar bilemiyorum,

Hayata, doğduğun andan itibaren binlerce adım önde başlamak gibi birşeydir bu...

Küçüklüğünüzden itibaren hep birşeyler anlatılmadan anlarsınız...

Bazıları elini sıcağa hesapsızca uzatarak ya da eğlendiğini sanarak uzatır ve yakar ve adına deneyim derken bu şapşallığın...  siz sadece bakarak yanıcılığı anlarsınız...

Ve bu gibi birsürü angarya ile uğraşmadan kısa yoldan hayatı yaşamaya başlarsınız ... Ama gerçek anlamda bir yaşamdır bu...

Sokakta ki yaşanan birçok şey sizde sadece tebessüm oluşturur...

Mesela birilerinin kavga etmesini ilgi ile izlemektense, onları izleyenlere bakar ve güler geçersiniz...

Ayrılıklar sizi fazla sarsmaz...

Ölümler sizi çok derinden üzmez...

Maddi kayıplarınız asla ve asla önemli olmaz...

Ama ruhsal anlamda hep bir kavga içindesinizdir ve hep bir gelişmeye atılıma ,aşmaya yönelmişsinizdir...

Hayat nereye sürüklerse yaşam biçimini barışık yaşayanlardan olursunuz...

VE ÜNVANINIZ SANATÇI OLUR....

çünkü diğerleri sosyal hayatta yürüyerek yol alırken siz uçarak yol alırsınız...

işte Bukowski bu insanlardandır...

(Devamı gelecek... Burada yazan hiçbir bilgi diğer başlıklarımda olduğu gibi alıntı DEĞİLDİR...)

-şiirler ve eserler hariç... onlarda da şairin ismini mutlaka yazarım...-

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Eki.2006 Pzr 09:36:37sohbet oyun linki

PRANGAx açtığın konu başlığı ve önerdiğin kitaplar çok hoş özellikle alamut kalesini ve semerkant ı bende hararetle öneririm. Hasan Sabbah ı ve bakış açısını okuyan her insan eminim kendinide sorgulama ihtiyacı duyacaktır. hani insan diyor ki birde Nizam-I mülk anlatan bir kitap olsada bu üçlünün eksik ayağı tamamlansa...

Bunun dışında benim şiddetle tafsiye edeceğim bir kitap Gabriel Garcia Marquez in Yüzyıllık Yalnızlığı dır. Latin amerikanın bu büyük üstadı bir ailenin yüzyıllık bir tarihinden yola çıkarak önce ülkesinin sonrada tüm latin amerikanın tarihini bunun içerisinde göstermektedir. Büyülü gerçekçilik akımının başlıca temsilcisi olarak bunu da kitabında çok iyi başarmaktadır. kesinlikle ve kesinlikle kaçırmayın kendinize ve yaşadığımız topraklarada hitab ettiğini göreceksiniz.

MrBurn

MrBurn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Eki.2006 Pzr 16:19:47sohbet oyun linki

Melissa Panarello...

1985 Sicilya doğumlu olan genç yazar,şu ana kadar 2 kitap çıkarmıştır.Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi ve Yusufçuk Gece Gelir..2.nci kitabını okudum.Kesinlikle yaşamından kesitleri ve babaannesinin baskıları onu yazmaya teşvik etmiştir.2003 yılında çıkardığı kitabı olan Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi nin bestseller olduğunu Okuldayken yani tarih dersi ile matematik dersi arasında öğreniyor.Kitabı şu ana kadar 200.000 sattı ve hala satıyor.Okumanızı tavsiye ederim..

MrBurn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Eki.2006 Pzr 16:22:20sohbet oyun linki

Bu arada yeni bir kitaba başladım ismi Melekler ve Şeytanlar..yazar DAN BROWN.Bilgisi olan varsa sevinirim.

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 03:04:25sohbet oyun linki
MrBurn :

Bu arada yeni bir kitaba başladım ismi Melekler ve Şeytanlar..yazar DAN BROWN.Bilgisi olan varsa sevinirim.

Burn :)))

Energy Drink

kokteylimiz hazır mı? (........beach)

katılımın için teşekkürler

keşke bu başlık amacına ulaşsa da birbirimize tavsiyelerde bulunabilsek, kitaplar ve yazarlar hakkında bilgi edinebilsek ve o arada da tanışma fırsatımız olsa üyelerle...

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 03:13:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bellerophontess :

PRANGAx açtığın konu başlığı ve önerdiğin kitaplar çok hoş özellikle alamut kalesini ve semerkant ı bende hararetle öneririm. Hasan Sabbah ı ve bakış açısını okuyan her insan eminim kendinide sorgulama ihtiyacı duyacaktır. hani insan diyor ki birde Nizam-I mülk anlatan bir kitap olsada bu üçlünün eksik ayağı tamamlansa...

Bunun dışında benim şiddetle tafsiye edeceğim bir kitap Gabriel Garcia Marquez in Yüzyıllık Yalnızlığı dır. Latin amerikanın bu büyük üstadı bir ailenin yüzyıllık bir tarihinden yola çıkarak önce ülkesinin sonrada tüm latin amerikanın tarihini bunun içerisinde göstermektedir. Büyülü gerçekçilik akımının başlıca temsilcisi olarak bunu da kitabında çok iyi başarmaktadır. kesinlikle ve kesinlikle kaçırmayın kendinize ve yaşadığımız topraklarada hitab ettiğini göreceksiniz.

bellerophontess,

teşekkürler katılım için:)))

Evet haklısın aynı eksikliği ben de hissettim Nizam-ül Mülk konusunda ve çok aramama rağmen hiçbir yerde bu tarz ona özel bir anlatımı bulamadım...

Sen önce bulursan beni de haberdar edersen çok sevinirim... 

Ayrıca bahsettiğin Gabriel Garcia Marquez in  yüzyıllık yalnızlık da muhteşem bir eserdir ve okunmaması büyük eksikliktir...

katılıyorum...

MrBurn

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 12:14:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Hazırr tabi ki ama ramazan pek içilmiyo Onur abim  Keşke dediğin gibi olsa ama koskoca chatcity de kitap okuyan üye sayısı bile belli Onur abii Herkes Katılsın..Bilgilenelim,bilgilendirelim...

00me00

00me00 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Eki.2006 Pzt 23:31:48sohbet oyun linki
MrBurn :

Melekler ve Şeytanlar

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor

BAZI OKUYUCU YORUMLARI::::::::::::::::::::::::

7

12/9/2006 22:19

öncelikle yazarın genel kültürünün oldukça iyi olduğunu düşünüyorum ve böylesine kusursuz bir kurgulama için iyi bir uzamsal zekaya da ihtiyaç var.ancak kitabın edebi yönden hiçbir şey kazandırmadığına inanıyorum.yalnızca merak güdünüzü iyi kamçılıyor.da vincinin şifresine benziyordu..fakat melekler ve şeytanlar daha iyi.

7

11/9/2006 11:46

da vinci şifresinden sonra okuduğum en harika kitaplardan. ben da vinci şifresiyle karşılaştıracak olsam melekler ve şeytanlar derim.ilk olarak da vinci şifresini okumuştum ve etkilenmiştim ama melekler ve şeytanları okuyunca büyük bi hayal kırıklığı yaşadım bence her zaman melekler ve şeytanlar ön planda olmalı çünkü melekler ve şeytanlarda anlatılan olaylar daha etkileyici ve meraklandırıcı. :)

10

8/9/2006 19:47

çok güzel hatta ötesi bi kitap resmen bi oturuşda bitirdimmm:Dda vinciyi bile sollar...ihanet noktasından sonra süper geldii

10

2/9/2006 11:14

gerçekten harika bir yazar insan başından kalkamıyor bu kitapın sonunu tahmin edeceğimi düşünmüştüm ama yanıldım herkese tavsiye ediyorum

9

29/8/2006 11:09

mükemmel bi kitap ama sonu fazla tatmin edici diil:(

10

26/8/2006 21:14

gerçekten güsel bi oturuşta okuyup bitirdim çok hoştuu herkese tavsiye ederim

9

25/8/2006 11:38

Yazarın en iyi kitabı bence...Çok hızlı bir şekilde okudum buna rağmen herşeyi hayalimde canlandırmayı başarabildim...Çok iyi bir kurgu...Şaşırmamak elde değil...Ayakta alkışlıyorum vallahi...

10

24/8/2006 23:28

Gerilim türü romanları seven biri olarak bence bu kitap su ana kadar okuduğum tüm türdeşlerinden çok daha etkileyici. Gerilimi tüm iliklerinizde hissedebiliyorsunuz. Adeta soluğunuz kesiliyor, kalp atışlarınız hızlanıyor. Dan Brown ile çok bilinmeyenli vatikan kapılarını aralayabiliyorsunuz. Gizli yerlerini görebiliyor, oradaki iktidar mücadelesine, entrikalara tanıklık edebiliyorsunuz. Kitap, okuyucuyu o denli sarıyor ki onu kapatıp bir kenara bırakamıyorsunuz ya da uyuyamıyorsunuz. hemen merakınıza yenilip tekrar okuma ihtiyacı hissediyorsunuz. Kitabı okumak isteyenlere küçük bir tavsiye:Uykusuz gecelere hazır olun...

10

24/8/2006 17:57

KİTABA YENİ BAŞLADIM.AMA İİNANIN İLK GECE 2 GÜN 35 BÖLÜM OKUDUM VE TEK KELİMEYLE DİJİTAL KALEDEKİ ALDIĞIM HAZZA BENZİYOR.. DAN BROWN BÜLE ROMANLARI NEYE DAYANARAK YAZIYOR ACABA? BUNU ÇOK MERAK EDİYORUM. BİR ARAŞTIRMA YAPACAM. AMA ŞİMDİ DEİL.. NYS HERKESE TAVSİYE EDRİM.YÜZÜKLERİN EFNDİSİ,HARRY POTTER KALSİKLERİ KADAR ETKİLEYİCİ BİR KİTAP. DA VİNCİ ŞİFRESİNİ DE YAKINDA ALCAM
SAYGILAR...

bellerophontess

bellerophontess resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Eki.2006 Sal 23:10:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Olgunluk Çağı Üçlemesi
Kategori: Edebiyat
Yazar: Cem Akaş
Sayfa: 444
Ölçü: 13.5 x 21 cm
ISBN 975-08-0269-1
YKY’de
1. Baskı:

SATIN AL Kitabı Öner

Üç roman: Aşkın ve özgürlüğün sorgulandığı Balığın Esir Düştüğü Yer; devrimin, dostluğun ve iktidar hırsının sorgulandığı Sönmemiş Kireç; tarihin, inancın ve bilginin sorgulandığı Oyun İmparatorluğu. Romanlar bir araya geliyor ve önümüze yeni bir dünya tasarımı seriliyor... Uzak ama yakın görünen, geçmişe göndermeleriyle tanıdık ama bir yandan da olabildiğince yabancı. Gelecek zamanda geçen ama bilimkurgu olmayan bu üçlemede Cem Akaş, alışılmadık bir kurgu, taze bir dil ve karamsar bir bakıştan doğan umut odakları getiriyor okuyucusunun önüne. İkinci binyılın son "karşı-ütopya"sı sayılabilecek Olgunluk Çağı Üçlemesi, kurduğu gergin ve karanlık dünyayla edebiyatın sınırlarını zorluyor. Hegel in dediği gibi "düşünülmüşse gerçektir".

kitabı anlatmak için tanıtımını aynen aldım. Çünkü çok güzel anlatıyor. Ben ilk okuduğumda bizden bir yazarın bu derece farklı bir tarzda bu kadar güzel bir eser orataya çıkarmasına oldukça şaşırdım. özellikle bölüm başlarındaki kullandığı  cümleler bile yeterli okumak için ki bu sözlerin bir kısmını özlü sözlere bile yazdım. ileri derecede cem akaş hayarnı oldum diyebilirim. Kendisinin cogito dergisindeki yazılarını da ayrıca tafsiye edebilirim. (pranga özellikle senin beğeneceğini duşünüyorum)

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Eki.2006 Çar 02:57:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bellerophontess :
Olgunluk Çağı Üçlemesi
Kategori: Edebiyat
Yazar: Cem Akaş
Sayfa: 444
Ölçü: 13.5 x 21 cm
ISBN 975-08-0269-1
YKY’de
1. Baskı:

SATIN AL Kitabı Öner

Üç roman: Aşkın ve özgürlüğün sorgulandığı Balığın Esir Düştüğü Yer; devrimin, dostluğun ve iktidar hırsının sorgulandığı Sönmemiş Kireç; tarihin, inancın ve bilginin sorgulandığı Oyun İmparatorluğu. Romanlar bir araya geliyor ve önümüze yeni bir dünya tasarımı seriliyor... Uzak ama yakın görünen, geçmişe göndermeleriyle tanıdık ama bir yandan da olabildiğince yabancı. Gelecek zamanda geçen ama bilimkurgu olmayan bu üçlemede Cem Akaş, alışılmadık bir kurgu, taze bir dil ve karamsar bir bakıştan doğan umut odakları getiriyor okuyucusunun önüne. İkinci binyılın son "karşı-ütopya"sı sayılabilecek Olgunluk Çağı Üçlemesi, kurduğu gergin ve karanlık dünyayla edebiyatın sınırlarını zorluyor. Hegel in dediği gibi "düşünülmüşse gerçektir".

kitabı anlatmak için tanıtımını aynen aldım. Çünkü çok güzel anlatıyor. Ben ilk okuduğumda bizden bir yazarın bu derece farklı bir tarzda bu kadar güzel bir eser orataya çıkarmasına oldukça şaşırdım. özellikle bölüm başlarındaki kullandığı  cümleler bile yeterli okumak için ki bu sözlerin bir kısmını özlü sözlere bile yazdım. ileri derecede cem akaş hayarnı oldum diyebilirim. Kendisinin cogito dergisindeki yazılarını da ayrıca tafsiye edebilirim. (pranga özellikle senin beğeneceğini duşünüyorum)

Gecenin bu saatinde online siparişimi verdim :)))

birkaç kitabı daha varmış.

Cem Akaş genç birisi ama kitap ağır görünüyor, madem tavsiye ettin okuyalım...

Birkaç güne kadar elime geçer ve okuyunca yorumlarımızı karşılaştırırız :)))

tavsiyen ve yorumların için şimdiden teşekkürler... :)))

CC sohbet icin buraya
 <<1234 56789101112>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir