ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
1 Mayıs 2024, Çarşamba 22:12   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler > Kitapkurtları
forum sohbet oyun basliklari
   Kitap,Kitap,Kitap...
 <<123456 789101112>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

FORUM

FORUM resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Eki.2006 Pzt 13:13:32sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Son okuduğum kitap Ayşe Kulin- Nefes Nefese.Yayımlanalı uzun zaman olmus fakat ben yeni okuma fırsatı buldum.Yahudıler katlıyamlar ve en guzelı ask bır nefeste okuyacaksınız

JapkinY

JapkinY resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Kas.2006 Per 16:51:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gelmiş geçmiş en güzel roman kitaplarından biri Tolstoy un Anna Karanina sı

Dostoyevski nin Karamazov Kardeşler i

Knut Hamsun Açlık(daha önce blrtilmiş)

STENDHAL-Kızıl ve KARA

Birde daha önceki yıllarda Edebiyat dalında nobel ödülü alan TV de de filmleri yayınlanan Ernest Hemingvay çanlar kimin için çalıyor?Boris Pasternak ın Doktor jivago eserlerini okumayan varsa tavsiye ederim.Çok güzeller..Ömür boyunca unutamayağınız lezzetler var içinde ..

rodin

rodin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Kas.2006 Sal 18:56:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Aslında kitap konusunda fazla seçici olmayan ve istisnalar hariç önüne geleni okuyan biri olarak zevkime ne kadar güvenilir bilemiyorum...Ama benim en son okuduğum kitap YÜZÜNCÜ AD (Baldassare nin Yolculuğu), yazarı burada diğer bazı kitaplarından da bahsedilen AMİN MAALOUF...Kitap her yönüyle yazarın kendine özgü tarzını yansıtıyor; dinsel motifler, doğu kültürü, bi parça aşk, vs..Yazarın bu da dahil bütün kitapları YKY tarafından basılmaktadır...

Konusunu kısaca aktarıcak olursam: Kahramanımız Lübnan da yaşayan aslen Cenevizli bir antika tüccarı...sene 1665...ertesi yıl yani 1666 rivayete göre zamanın sonu; mahşer...kitabın tamamında bunun getirdiği korku ve duygu karmaşası hakim..aslında (bence)  kitabın bir diğer kahramanı da hakkında çok şey söylenen, adeta bir efsaneye dönüşmüş olan bir yazma kitap...yine rivayete göre içinde insanlığın kurtuluşunu taşıyor bu kitap..kahramanımız da önce bu kitabın, akabinde de aşkının peşinden yollara düşüyor...o günün koşullarında Lübnan dan başlayıp Londra ya kadar uzanan uzun ve zorlu bir seyahat...hikaye, kahramanın ağzından onun yolculuk süresince tuttuğu günlükler vasıtasıyla aktarılıyor....

Son olarak kitaptan birkaç küçük alıntı yapmak istiyorum:

"Çoğunluğun kirli parayı kabul etiği bir yerde onu geri çeviren kişi; ötekilerin gözüne bir tehlike, olası bir ihbarcı gibi görünür ve ondan kurtulmak için her şeyi yaparlar."

"Soyduğu kadını giydirmek, sarıldığına güzel kokular sürmek erkeğe düşen bir görevdir. Adımlarına katılan o kırılgan adımı, hayatı pahasına korumak nasıl göreviyse."

Yazarın Semerkant ve Doğu nun Limanları kitaplarını da okumayan arkadaşlara tavsiye ederim....

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  9.Kas.2006 Per 18:41:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Daha önceden okumuş olduğum bir kitabı önereyim...(Şuanda bazı satırlarını yeniden okuyorum bu kitabın...)

Kitabın adı: Evde okul,okulda kalite

Yazar:Ahmet Maraşlı

Kitapta çocuk eğitimi üzerine orijinal fikirler yer alıyor...Çeşitli hikayelerle ve güzel sözlerle renklendirilmiş...Akıcı bir üslubu var kitabın...

Ben kitabı beğendim,tavsiye ederim...

JELN

JELN resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Kas.2006 Sal 20:39:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Belki bilginiz vardır; 2007 yılı, "Kaybolmaya yüz tutmuş kültürler"  diye "Mevlana Yılı" olarak UNESCO ilan etmiş ve şuan piyasada sıkça rastlanan John Baldock un bir kitabı var: Mevlana; Gizli Öğretisi.

Benimde kişisel ilgim üzerine geçtiğimiz yaz Konya a gittim ve Mevlana türbesini ziyaret ettim. Etkilenmemek mümkün değil. Kitabın özellikle yedinci bölümü akıl ve varlıktan söz ediyor ki, benim en sevdiğim ve etkilendiğim bölümdü. Anlatılan hikayeler, kurulan benzetmeler, Kurandan alıntılar ve anlatım gücü iyi olan bir kitap.

" İğneye geçirilecek iplik iki ayrı iplik olursa geçmez. Madem ki birsin, bu iğneden geç! " Bu cümle tek başına çok anlamsız gelebilir ama "zıddı olmayan tek şey" başlıklı konuda geçen dialogta bu cümle son derece anlamlı geliyor.

İşin ilginç tarafı bu kitabın, "yabancı" bir yazar tarafından yazılmış olması ve en çok kitaplar arasında yerini çoktan alması dikkatimi çekti.

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Kas.2006 Per 00:33:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
JELN :

" İğneye geçirilecek iplik iki ayrı iplik olursa geçmez. Madem ki birsin, bu iğneden geç! " Bu cümle tek başına çok anlamsız gelebilir ama "zıddı olmayan tek şey" başlıklı konuda geçen dialogta bu cümle son derece anlamlı geliyor.

Mükemmel bir cümle...

JELN,paylaşım için teşekkürler... :)))

miracle87

miracle87 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.Kas.2006 Cmt 00:48:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
orhan pamuk _ yeni  hayat

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Kas.2006 Pzr 00:34:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·miracle87· :
orhan pamuk _ yeni  hayat

miracle87,

Kitap önerin için teşekkürler... Yalnız ben ve benim gibi Orhan Pamuk  sevmeyenlere bu önerdiğin kitabı  birkaç güzel cümle ile sevdirebilirmisin..?

Sen, Neden Orhan Pamuk..? Sebeplerini açıkla, ben de Bu yazarı okumaya başlayayım... :)

Jelin

Jelin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Ara.2006 Cum 15:56:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Orhan Pamuk hem anlatım dilindeki tuhaflıklar hemde pasif siyasi tutumu sürdükçe tamamen bir romanı roman olduğu için alan bizleri elinde hangi yazarın kitabı varsa o görüşlüsün yıllarına iteklemeye çalıştığını düşündüğüm içinde okumuyorum artık.Artık diyorum çünkü Cevdet BEy ve oğullarını okudum.Keşke  tüm tadları o lezzette olabilseydi.Orhan Pamuk okuyorum çünkü.....

diyecek herkese saygım var ama o çünküden sonrası ne olursa olsun nasıl ilgimi çeker ki bilmiyorum.

Orhan Pamuğu sinsi ve pasif siyasi görüyorum SEVMİYORUM

BrianWlGGANS

BrianWlGGANS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  8.Ara.2006 Cum 19:56:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Son zamanlarda kendimi fantastik kurgu romanlarına kaptırdım.Gedik savaşları dörtlemesi ile başlayıp 24 kitaptan oluşan seriye büyük bir hevesle başladım :)) İlk kitabın adı Büyücü.Ben şu anda ilk dörtlemenin son kitabında yani Gümüşdiken deyim.Umarım diğer seriler gibi yarım kalmaz

CC sohbet icin buraya
 <<123456 789101112>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir