ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
17 Mayıs 2024, Cuma 19:30   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

HurremSuItaan> Forum Mesajları
    HurremSuItaan'e ait Toplam 4129 Forum Mesajı var
<<1...100...109110111112113114115116117118119 120121122123124125126127128129...200...300...400...413>>

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >GÖZLERİNİZİ AVUÇLARINIZIN İÇİNE ALABİLİR MİSİNİZ? Dikkat; photoshop değildir!!!>
  22.Ara.2007 Cmt 04:49:09
fiogf49gjkf0d
Yaklaşık 1.5 saattir uğraşıyorum... Göz sinirlerimi 0.7cm uzattım, sabaha kadar çekiç balığı sıfatım hazır olur...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >HURREM İN ÇIĞLIĞI 1>
  22.Ara.2007 Cmt 04:45:08
fiogf49gjkf0d

Olay Nefer in anlattığı gibi değildir... Nefertiti denen kuyu cadısı bana olanca masum yüzü ile yanaşıp, "Tavla oynarmıyız Hürrem ciğim" dedi ve özel bir kulüp odasına davet etti... Önce melek gibi görünüp beni odaya aldı... Sonradan tüm eşyaları kendisi gibi hortlatıp, asıl kimliğine bürünüp odadan uçup gitti...  Altında son model çalı süpürgesi ile hala ChatCity semalarında uçan bu kuyu cadısı, sizinde canınızı yakmasın...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >DÜNYADA ÇEKİLEN İLK FOTOĞRAFLAR VE AÇIKLAMALARI...>
  22.Ara.2007 Cmt 03:46:16
fiogf49gjkf0d

Dünya nın İlk Fotoğrafı...

* * * * Bilinen Dünyanın ilk fotoğrafını görüyorsunuz. Le Gras ın pencersinden görünüş isimli bu fotoğraf 1826 da çekilmiş. Fransız fotoğrafçı Joseph Nicéphore bu fotoğrafını basım işlemine heliography adını vermiş. Bu fotoğrafın basılması tam 8 saat sürmüş.

Dünyanın İlk Negatif Kullanılmadan Basılan Fotoğrafı...

Negatif kullanmadan derken direkt pozitif baskı olarak yapılmış. Buna* daguerreotype deniyor. Bu teknik Fransız kimyacı Louis Daguerre tarafından bulunmuş. 1837 de yapılmış.1839 da Fransız hükümeti patentini almış.

1939 da Alman Kimyacı Robert Cornelius Philadelphia da aile mağazasında kendi fotoğrafını çekmiş. Dünyanın ilk insan fotoğrafını çekerek tarihte yerini almış.

Aşağıda gördüğünüz fotoğrafta Dorothy Catherine Draper e ait. Amerikada 1839 da çekilmiş ilk kadın fotoğrafı..

Fransız Louis Daguerre1839 da Amerika da bulunmuş.Kimya profesörü John W. Draper, kendi kamerasını yapmış ve ilk insan portresini çekmiş. Kızkardeşi Dorothy Catherine Draper de çekilmiş ilk bayan portresi olarak tarihe geçmiş.

Dünya nın İlk Fotomontajı...

1858 de Henry Peach Robinson dünyanın ilk fotomontajını yapmış. Birçok negatifi birleştirerek tek bir fotoğraf yaratmış.
Robinson un ilk ve en meşhur fotoğrafı beş negatiften oluşuyor. Tüberkülozdan ölen bir kızın etrafında bu komposizyonu oluşturmuş. Fotoğrafın ismi "Fading Away"

Dünyanın En Eski Hava Fotoğrafı...

İlk hava fotoğrafı Gaspard-Félix Tournachon tarafından çekilmiş. Bu fotoğrafı Fransa da Bievre vadisinde balonla dolaşarak çekmiş. James Wallace Black

İlk Hareketli Objelerin Fotoğrafı...

1872 de İngiltere doğumlu fotoğrafçı Eadweard Muybridge, bir at yarışında atın dört ayağınında yerde olmadığı anı fotoğraflamayı başarmış. Oniki kamerayla bir seri fotoğraf çekerek bir at yarışını adım adım fotoğraflamış. Bunları birleştirerek ilk hareketli görüntüleri oluşturmaya başlamış. Aslında bir anlamda günümüz at yarışı fotofiniş ininde babası olmuş.
Eadweard Muybridge

Dünyanın İlk Renkli Fotoğrafı...

Bilinen en eski renkli fotoğraf Louis Ducos du Hauron tarafından 1872 de çekilmiş.Fotoğrafta Güney Fransa dan bir görünüş bulunmakta.

1880 lerde Fransız bilimadamı I Étienne-Jules Marey kuşların nasıl uçtuğunu öğrenmek istedi.Bir saniyede 12 fotoğraf çekecek bir fotoğraf tabancasıyla, yukarıdaki fotoğrafı çekti...

Dünyanın En Pahalı Fotoğrafı...

Şu an Dünyanın en pahalı fotoğrafına bakıyorsunuz. Edward Steichen ın olan bu fotoğraf 1904 de çekilmiş. 2006 yılında 2.9 milyon USD a satılmış. Şu tarih denen şey nelere kadir.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >GÖZLERİNİZİ AVUÇLARINIZIN İÇİNE ALABİLİR MİSİNİZ? Dikkat; photoshop değildir!!!>
  22.Ara.2007 Cmt 03:04:15
fiogf49gjkf0d
Bu ne be kardeşim, insanoğlu manyak yahu...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >GÜNÜN SÖZÜ>
  20.Ara.2007 Per 23:40:52
fiogf49gjkf0d
Sizinde efendim, hoşgeldiniz...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >SİVİLCE TEDAVİSİ...>
  20.Ara.2007 Per 23:32:20
fiogf49gjkf0d

Özellikle ergenlik çağının en sıkıntılı rahatsızlıklarındandır sivilce... Bunun dışında tükettiğimiz gıda ürünlerine göre ve cilt yapısına göre aynı sıkıntıları erişkin yaşlarda da yaşarız... Doktor tavsiyesi ilaçların dışında pek tedavisi olmayan sivilce ve akne için yapabileceğimiz diğer bir tedavi şeklide dokunmamaktır. Dokunmadan sürekli olarak alkollü temizleyici ve su ile sterilize etmektir... Şimdilerde herkesin yapabileceği ve kolayca sivilce sorununa kökten çözüm olan bir yöntemi sizlerle paylaşıyorum... Bunun için aşağıdaki sivilce yazısına tık demeniz yeterli...

SİVİLCE!

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >ÇİFT KATLI ARAÇ TASARIMINDA SON NOKTA...>
  20.Ara.2007 Per 04:15:31
fiogf49gjkf0d
????? ?????????? ? ??????? (39 ????) 23

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >BEN GÜZEL VE ALIMLIYIM...>
  20.Ara.2007 Per 04:11:56
fiogf49gjkf0d
https://img513.imageshack.us/img513/2006/20071206134448cao5op4zho2.jpg

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >CEVAPLANAMAYAN MEKTUP...>
  20.Ara.2007 Per 01:11:37
fiogf49gjkf0d

Yine seni özledim.Yine aklım karıştı baba..Özlem aklı karıştırır mı? Bunu öğretmemiştin bana.

Bugün benim doğum günüm.Şimdi sekiz yaşımdayım.büyüdüm erkek oldum ama hala anlamıyorum sen neden yoksun baba.Önlük bana çok yakıştı. Senin hep görmek istediğin gibi pırıl pırıl bir öğrenci oldum ama sen göremedin üzgünüm çok üzgünüm baba...Karlı bir kış günüydü.seni bir tabutun içine koymuşlardı.Yine çok yakışıklıydın. Derin bir uykuya dalmıştın.Çağırdım defalarca seslendim sana,cevap vermedin küstüm sonra.Hani söz vermiştin. Kartopu oynayacaktık ilk kar yağdığında. Hava çok soğuktu ama babannem ağlarken oooyyy ciğerim yanıyor diyordu.

İnsanın ciğeri nasıl yanar baba?

Çok büyük bir kalabalık vardı.Herkes ama herkes ağlıyordu.Hep bir ağızdan ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ diyorlardı.Sen şehitsen ölmüş olamazsın.

Ölmediysen nerdesin baba?

Kocaman bir Türk bayrağına sarmışlardı tabutunu.Sen onu hep göklerde görmek isterdin. Kutsal sevdam bayrağım derdin ya hani. Nedense biraz da kıskandım o zaman seni. Affet baba.Peki neden anlamıyorum hala.

Şimdi sen öldün mü? O zaman vatan bölündü mü?

Çok karıştı aklım baba.Vatanı kim bölmek ister ki.Bu büyük günah değil mi? Dedem anlatırdı ya hep benim dedem Çanakkale’de şehit oldu vatanı kurtarmak için derdi ya...O zaman büyük büyük dedem yok yere mi öldü? neden tekrar vatanı bölmek istiyorlar baba? Hani okula gidince her şeyi öğrenecektim.Bunları neden öğretmiyorlar baba? Bildiğim tek şey var.

O da sen yoksun yanımda.

Annem çok özlüyor seni biliyorum. Babanla gurur duyuyorum diyor. İnsan gurur duyunca ağlar mı? Özleme alışır mı baba?

Peki gurur senin yerine kardeşimi koklar mı? Beni maça götürür mü acaba?

Biliyor musun baba,benim ciğerim yanmıyor elledim sıcak değildi fazla. Hem duman da çıkmıyor. Ama içimde bir yer var. Seni her düşündüğümde orası çok acıyor,sızlıyor,sanki kopacakmış gibi oluyor.Sanki birileri devamlı kalbimi sıkıyor.Galiba sen yokken hep hasta oluyorum baba.

Bu acı nasıl diner? Ellerin ellerimi nerde bekler? Koşabilmek için seninle yollar bizi nasıl özler? Vatanı hangi canavar böler? Onlara senden başka kim dur der?

Gel de anlat bana.Anlat, öğret ki bende şehit olayım baba..

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >!!! Son Dakika !!! >MUTLU BAYRAMLAR...>
  18.Ara.2007 Sal 17:23:04
fiogf49gjkf0d
<<1...100...109110111112113114115116117118119 120121122123124125126127128129...200...300...400...413>>