ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
5 Mayıs 2024, Pazar 08:51   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

HurremSuItaan> Forum Mesajları
    HurremSuItaan'e ait Toplam 4129 Forum Mesajı var
<<1...100...192193194195196197198199200201202 203204205206207208209210211212...300...400...413>>

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >ARAŞTIRMAK LAZIM...>
  17.Mar.2007 Cmt 02:17:24
fiogf49gjkf0d

Ahd-i Atik Sandukası, Yüce Rabbimiz in Kuran da bildirdiği ve içinde Hz. Musa ve Hz. Harun dan eşyalar barındıran değerli bir sandıktır. İslam alimlerine göre, sandukanın en önemli özelliği ise MÖ. 587 yılından beri nerede olduğunun bulunamaması ve ahir zamanda çıkacak bir şahıs olan Mehdi tarafından bulunacağının kabul edilmesidir. (En doğrusunu Allah bilir.)

Peygamber Efendimiz (sav) in hadislerinde ve çeşitli tarihi kaynaklarda dikkat çekilen bir konu olan Ahd-i Atik Sandukası, Yüce Rabbimiz in gönderdiği Kuran da bildirilmektedir. Ayrıca İlahi bir kitap olarak indirilen ancak sonradan tahrif edilmiş olan Tevrat ta da bu sanduka hakkında bilgiler yer almaktadır. İslam alimleri tarafından, Kuran ahlakının tüm dünya üzerinde hakim olacağı bir dönemin de habercisi olan sanduka hakkında Kuran da şu şekilde bildirilmiştir:

"Peygamberleri, onlara dedi: "O-nun hükümdarlığının belgesi, size Tabut un gelmesidir. Onda Rabbiniz den bir güven duygusu ve huzur ile Musa ailesinden ve Harun ailesinden artakalanlar var; onu melekler taşır. Eğer inanmışlarsanız, bunda şüphesiz sizin için bir delil vardır." (Bakara Suresi, 248)

Alttaki bana, 7 uyuyanları araştırsın...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar >BU KADIN NASIL UÇACAK O BUZUN ÜZERİNDE? ALLAH AKIL FİKİR VERSİN!>
  16.Mar.2007 Cum 18:41:53
fiogf49gjkf0d
Elleşmesek mi ne Banu Balkon a?

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Mar.2007 Cum 18:40:48
fiogf49gjkf0d
·MORUKVEOTESI· :
o ne demek metrajj kusura bakma anlayamadım en uzun film kaç saat sürüyo mu diye soruyosun
Filmler ilk yapıldığında kısa kısa yapılırmış... Bantların ve kayıtların uzun olduğu ilk film hangisidir? Yani ilk uzun süreli film hangisidir?

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Mar.2007 Cum 18:30:50
fiogf49gjkf0d
Taipei 101  Dünya nın En Yüksek Binası Tayvan da

Taipei 101 : Dünya nın En Yüksek Binası Tayvan da

Dünyanın en yüksek binası Tayvan ın başkenti Taipei de açıldı. Akıllı bina şiddetli depremlere ve fırtınalara dayanıklı olarak inşâ edildi.

508 metre yüksekliğinde olan ve dünyanın en hızlı asansörüne sahip gökdelenin açılışını Tayvan Devlet Başkanı Çen Şui-bian yaptı.

101 katlı gökdelende, bir alışveriş merkezi ve 12 bin kişilik kapasiteye sahip bürolar bulunuyor. Gökdelenin 89 uncu katında da gözlem yeri bulunuyor.

Gökdelenin inşâsı 6 yılda tamamlandı ve Richter ölçeğine göre 7 den büyük depremler ile 100 yılda bir oluşan fırtınalara dayanıklı tasarlandı.

Alttaki bana, dünyanın ilk uzun metrajlı filminin adını araştırsın...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >ARTİZLERİN TİPİ KAYMIŞKEN YAPILMAZ Kİ BUDA:))))>
  16.Mar.2007 Cum 18:10:17
fiogf49gjkf0d

Uma Thurman

Jennifer Lopez ve Marc Anthony

Jessica Simpson

Pamela Anderson

Leonardo DiCaprio

Cameron Diaz

Beyonce

Russel Crowe

Tom Cruise

Britney Spears

Madonna

Robbie Williams

Jim Carrey

Bu zaten her daim kayık gezen biri:)))

Sharon Stone

Angelina Jolie

Tom Hanks

Mariah Carey

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar >BU KADIN NASIL UÇACAK O BUZUN ÜZERİNDE? ALLAH AKIL FİKİR VERSİN!>
  16.Mar.2007 Cum 17:55:07
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Buzda Dans ın yeni yarışmacıları belli oldu!
Banu Alkan, Show TV ile elenmeme karşılığında 160 milyar liraya anlaştı

Sanatçı Banu Alkan "Buzda Dans" yarışmasına Murat Taşdemir le birlikte katılacağını belirterek, "İddialıyım, en az Zeynep Tokuş kadar başarı olacağım" dedi.

"Buzda Dans" yarışmasına Murat Taşdemir le birlikte katılacak olan Banu Alkan, iddialı olduğunu ve en az Zeynep Tokuş kadar başarılı olacağını söyledi. Banu Alkan, Paris e gidişi sırasında Atatürk Havalimanı nda gazetecilerin sorularını cevapladı.

THY nin tarifeli seferiyle Paris e giden sanatçı Banu Alkan, Atatürk Havalimanı nda leopar kürkü ile dikkat çekti. Murat Taşdemir le "Buzda Dans" yarışmasına katılacağını belirten Alkan, Şu anda 60 ya da 61 kiloyum. Murat ın zayıflamam şartı yok ama o şartı ben az önce kendime koydum. Çünkü orada gerçekten bir Afrodit olmam gerekiyor. 54 kiloya düşmem için 5-6 kilo fazla değil. Zaten ben hiçbir zaman perhiz yapmadım. Belirli şeyleri kıstığım zaman otomatikman kilo gider dedi. Alkan, kendisinin olduğu yerde reyting olduğunu belirterek, "Buzda Dans" yarışmasında Zeynep Tokuş kadar iyi olacağını iddia etti. Alkan, çok küçükken bale yaptığını ve o yüzden parmak uçlarımda yürüdüğünü anlatarak, Su kayağı çok yaptım, dağ kayağı çok yaptım, çok küçükken bale yaptım. Parmak uçlarım çok güçlü. Bir de 54 kilo olduk mu, rüya gibi diye konuştu.

Bölüm başına alacağı ücretin 40-50 bin YTL den daha fazla olduğunu söyleyen Alkan, bir gazetecinin, " Buzda Dans ın toplum için nasıl faydası var sorusuna ise Harikulade çok. Topluma nasıl faydası yok? Muhteşem. O yok, bu yok. Peki ne var topluma fayda? Bir kere gençlere çok iyi örnek olur. Harika bir spor. Çok zarif. Bence dünyanın en güzel sporlarından biri, belki ilk sırayı alır ifadelerini kullandı.

Ünlüler Çiftliği nde zorlandığını, ancak buzda dansı daha rahat yapacağını dile getiren Banu Alkan, Yapımcılar hem estetik hem de olay açısından beni seçti herhalde. Çünkü Banu Alkan ın olduğu yerde her an her şey ve reyting var dedi.

Netgazete

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

16.Mar.2007 Cum 17:39:16
fiogf49gjkf0d
        Bu başlığımızda, aklımıza takılan konuları araştıracağız... Herkes bir alttakine bilim, teknik, tarih, politika, coğrafya ve ekonomi gibi konularda sorular soracak ve cevapları kaynaklarıyla beraber yazacak...
       Mesela; Farabi kimdir?

Cevap:Farabi (870-950 Şam); 
       Türk asıllı islam felsefecisidir... Asıl adı Ebu Nasr Muhemmed bin Tahran bin Uzlug olan Farabi, batı kaynaklarında Alpharabius olarak tanınır...
          Kaynak: Farabi vikipedi...

Alttaki; Kara sineklerin, ortalama ömürleri ne kadar zamandır?

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity nedir ne değildir? >CHAT CİTY NİN SESİ... (10. SAYI)>
  16.Mar.2007 Cum 07:54:39
fiogf49gjkf0d
       Yorumun ve ince düşüncen için teşekkür ederim Speiderist... Gazetemizde köşelerin yazarları farklı farklı kişilerdir... Kullandıkları nickleri açıklamaktansa, köşe üzerine mesaj yollayabilinecek nickler açtık... Şu anda bu gazetede toplam 5 kişinin emeği geçiyor... Gezgin, Derman Abla, cc Hayat, Kerime Hanım, ben ve daha da genişleyecek... Teşekkürler...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity nedir ne değildir? >CHAT CİTY NİN SESİ... (10. SAYI)>
  16.Mar.2007 Cum 06:08:20
fiogf49gjkf0d

Günlük Astroloji Falınız

Koç       Boğa    İkizler   Yengeç  

Aslan    Başak   Terazi   Akrep  

Yay     Oğlak      Kova       Balık

Chat City i tanıtım yazılarınızın detayları için forum linklerimiz;

https://www.chatcity.cc/forum/topic.asp?id=13470&p=1
https://www.chatcity.cc/forum/topic.asp?id=17682

Bizlerle paylaşımlarınız ve mesajlarınız için;
HurremSultaan
DermanAblaKosesi 
KerimeninMutfagı
Gezgincc
ccHayat 
tıklamanız yeterli olacaktır...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Müzik, Vido Klip, Playlist, Konser >GRUP FERYAT--MSN AŞKIM :D (mutlaka izleyin)>
  14.Mar.2007 Çar 05:23:31
fiogf49gjkf0d
Tutmazsa tuttururuz...
<<1...100...192193194195196197198199200201202 203204205206207208209210211212...300...400...413>>