ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
5 Mayıs 2024, Pazar 04:46   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

HurremSuItaan> Forum Mesajları
    HurremSuItaan'e ait Toplam 4129 Forum Mesajı var
<<1...100...189190191192193194195196197198199 200201202203204205206207208209...300...400...413>>

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Şiir sevenler >ANLAMI, KISALIĞINDA SAKLI...>
  24.Mar.2007 Cmt 02:36:58
fiogf49gjkf0d
Ne hasta bekler sabahı
Ne taze ölüyü mezar
Ne de şeytan bir günahı
Seni beklediğim kadar
Gecti istemem gelmeni
Yokluğunda buldum seni
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme artık neye yarar..

Necip Fazil

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Fıkralar >ÜÇÜ BİR ARADA...>
  21.Mar.2007 Çar 23:01:05
fiogf49gjkf0d

AĞA VE IRGATI
* Irgat kosa kosa agasinin yanina gelir;
-Agam aksam ruyamda seni gordum
-Hayirdir len nasil gordun?
-Ikimizde ayni ucakta seyahat ediyorduk.
-Eeee
-Sonra ucak ariza yapti ve dustu.
-Hayirdir insallah,ne oldu sonra?
-Ben lağam cukuruna, sen de bal cukuruna dustun.
-Olacak di mi o kadar fark. Agaligim ruyada bile belli olmus.-
Eeeeeeeeeeee !
*Irgat devam eder!
-
-Sonra birbirimizi yalaya yalaya temizledik.

ÇİNLİ VE SPİELBERG
Çinli bir bara girer ve orada Steven Spielberg i görür onun bir hayranı olduğu için yanına koşar ve imzalı bir fotograf ister Spielberg beklenmedik bir sekilde Çinli yi tokatlar şaşkın Çin li sorar:
- "Neden böyle yaptınız?"
- Spielberg "Siz II. Dünya Savaşında bizim Pearl Harbour limanını bombaladınız" Çin li daha da şaşkın:
- "Ama onlar Japonlardı, ben ise Çin liyim.!.." Spielberg: " Çin li, Japon, Koreli, Vietnamlı, hepsi aynı b**" Bunun üzerine Çin li de Spielberg e bir tokat atar. Bu defa şaşkın
-Spielberg sorar: "Peki sen beni niye tokatladın?"
- Çin li: "Siz de Titanic i batırdınız, Titanik deki yolcular arasında benim atalarım vardı"
-Spielberg: "Manyak mısın, Titanik i batıran bir Aysberg di"
-Çin li: "Aysberg, Spielberg, Carlsberg, hepsi aynı b**"

CAMCI
Kadının camı kırılmış.camcıdan cam sipariş etmiş.
yarım saat sonra zil çalmış.kadın megafondan sormuş.
-Kim o?
-Camcı bea
kadın camın kırıldığı odayı gösterir.Beş dakika sonra zil tekrar çalar.
-Kim o?
-camcı bea
-Bir yanlışlık olmalı yarım saat önce bir camcı gelmişti.
-Düştük bea

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity nedir ne değildir? >CHAT CİTY NİN SESİ... (10. SAYI)>
  21.Mar.2007 Çar 22:37:35
fiogf49gjkf0d
Eccacı çekerim kulaklarını...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >ARAŞTIRMAK LAZIM...>
  21.Mar.2007 Çar 12:43:26
fiogf49gjkf0d
Kızıl derililer hakkında bilgi istiyorum...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >KULAĞININ BİR KÖŞESİNDE BULUNSUN.....>
  21.Mar.2007 Çar 10:51:06
fiogf49gjkf0d
      Chat City Forum da, küfür etmek, genel ahlak ve görgü kurallarına aykırı, dini inançlara saygısız, diğer üyeleri rencide edecek, tehdit edecek, küçük düşürecek, güvenliğini riske sokacak ve özel hayatına saygısız mesajlar yazmak yasaktır...
       Forum kurallarına uymayan ve hatalarında ısrar eden kullanıcılar, Chat City forum moderatörleri tarafından bir günlüğüne Chat City den uzaklaştırılabilir. Chat City yönetimi tarafından bu süre uzatılabilir, gerekli görüldüğü takdirde kullanıcının nickinin siteye girişi engellenebilir.

HOŞ SOHBETLER.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity nedir ne değildir? >CHAT CİTY NİN SESİ... (10. SAYI)>
  21.Mar.2007 Çar 03:47:15
fiogf49gjkf0d
moodyblue :

olmamışşşşş...alla allaaa ne barıosunuzki olmamış işte...

1-)ne kadar renkli kişiliklerki exulla sırf siyah giymiş,nefetiti mavi üzerine sarı giymiş(ki modayı az çok bilen bir insanyavrusuyum ben).insanın aklına şu geliyor yoksa exulla ve nefertiti nin üzerinde hürremsultanın baskı ve şantajlarımı vardı? ve onun içinmi renkli giyinerek, renkli kişilik olduklarını söylediler?

2-)derman teyzesi senin kendini tutup diyemediklerini demek isteim ben o mektuba....

e bee allahın sosyopatı seni.git sen bilgisayarınla evlen, bak bakalım teknoloji ne kadar gelişmiş, ortaklaşa çip yapabiliyomusunuz...sizi sayıylamı veriyolar bana beee...kim seçip önüme koyuyo kardeşim bu mektupları?ama du bakalım bi gece ben burda sabahlayıp bulurum elbet o dengesizi...o zaman derman abla nasıl şiddet abla olurmuş gösteririm ben

3-)şimdi gelelim plajdaki olaya.....olay aslında şöyle olmuştu:

1. kare:

erkek: anaaa buna basıncada kalp çıkıomuş iyimi.ne menem bişiymiş bu teknoloji beeeee

kız: yanına geldik hemen kalp malp...yermiyim bunu ben beee

kare içindeki vipsiz: e adamın vipi var tabe...ama olsun anadolu çocuuyuz len bizzz(kendi kendini gaza getirme)

2. kare:

kız: du bakim şööle uzaklaşim yanından gelecekmi

vipli erkek: eeeee nereye gidiyoki bu şimdi?acaba kalbimi beğenmedi?acaba dansmı edeydim

vipsiz erkek: ana kız gitti yanından.heheheheeeee vip mip amaaa önce karizman olacak kardeşimm...hadi koçum atılım zamanı.ya hep ya hiç

3. kare:

ööleee bi süre sessizce bekleşirler...fırtına öncesi sessizlik

4. kare:

vipsiz erkek: melabaaaaaa

vipli erkek: ahadaaa....bu nerden çıktı beeee...naapsamda napsammm naaapsamda naaapsam.

kız: aaaaa geldi oturdu hemen buda beee.naaapsam acıbaaa...du bakim profillerinde resim varsa ona göre davranim

5. kare:

vipli erkek: anaaa kıs gidiyo len göz göre göree...

vipsiz erkek: melaaabaaa dedim amaaaaaaa

kız: ay merabaaa...ya ikisininde resmi güzel naaapsam acıbaaa....tamam buldum çağıla sorim ben. o hangisi derse onunla konuşim

6. kare:

vipli erkek: acaba tipimi değiştirsem.zaten bu tipi sevmemiştim bende

vipsiz erkek : melabaaaaaaaaaaa

kız: ya ama çağıl diğeri daha iyi değilmiii???

4-) tavlayada size yazık olur diye bulaşmıyorum...değerinizi bilin

Durumunuzu manik depresif şizofreni olarak belirliyorum... Yani aslında az bişeyde paranoya mı var ne? Hayal gücü aşmış Allah aşmış... Modyyblueee... Esprili yorumun için teşekkür ederim.

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Gözlerimden çok yaramı sevdim>
  21.Mar.2007 Çar 01:20:50
fiogf49gjkf0d
Moodyblue? Bakalım istersen... Ya da sen özel mesajını bir oku hee?

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >KAFA KARIŞTIRAN SORULAR...>
  21.Mar.2007 Çar 01:18:31
fiogf49gjkf0d
       Sevgili Moodyblue... Kalem inceliğinde, parmak uzunluğunda sarılmış zeytinyağlı üzüm yaprakları var ya... İşte onlar, öyle herkes için sarılmaz... Bunun için kız annelerinin gözünde ayrı bir yerin olmalı (damat gibi)... Neden mi? Kızlar sarmadan bi haber çünkü... Anneler saracak...Onun için heveslenme hiç...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Gözlerimden çok yaramı sevdim>
  21.Mar.2007 Çar 01:11:38
fiogf49gjkf0d
Aşkta Yarın Yoktur Sevgili
Aşk Bu Dünyanın Ölçüleriyle Açıklanamaz Sevgili
O İlkel Bir Acıdır, Yaban Bir Ağrıdır.
Gelir ve İçimizdeki O Çok Eski Bir Şeye Dokunur.
Sonra Bir Perde Açılır ve Yolculuk Başlar
Bu Yolculukta Artık Para, Tarifeler
Beklentiler, Randevular, Taksitler, İş,
Anneler ve Korkular Yoktur
Aşkın Kendi Gerçekliği Vardır Sevgili.
İnsan Başka Bir Işığa Teslim Olur,
Daha Derinden Anlamaya Başlar, Bilgeleşir
Hiç Bilmediği Sezgileriyle Buluşur
Yükü Çok Ağırdır, Kendiyle Buluşmuştur
Hem Dışındadır Dünyanın, Hem de Tam Ortasında.
Hindistan da Ganj Nehri nin Yakılan
Yoksun Adamın Hissettikleri de Onunladır,
Yitirdikleri de...
New York ta, Bir Sokakta,
Kartondan Kulübesinde Yaşayan Kadının
Çıplak Yalnızlığı da
Her Şey Onunladır, Ona Emanettir Sanki,
Ama O, Çıldırtıcı Bir Yalnızlık İçindedir Yine de...
Aşkın Kültürlü Olmakla, Bilgili Olmakla da İlgisi Yoktur Sevgili,
Kanımıza Karışan İlkel Acı, O Yaban Ağrıyla
Hiçbir Kitabın Yazamadığı Hakikatlere Daha Yakınızdır,
İnan...
Kim Demiştir Hatırlamıyorum,
Aşk Varlığın Değil, Yokluğun Acısıdır Diye.
Belki de Bu Yüzden İlk Gençliğimde,
O Yoğun Aşık Olduğum Yıllarda,
Gözüme Uyku Girmez, Dudağımda Bir Islıkla
Bütün Gece Şehri, O Karanlık, O Hüzünlü Sokakları Dolaşır,
İnsanları Uykularından Uyandırmak İsterdim.
Uyanıp, İçimde Derin Bir Sızıyla Uyanan
O Derin Sancının Acısına Ortak Olsunlar Diye...
Aşk Çok Eski Bir Şeydir Sevgili
Onun İçinden O Çileli Çocukluğumuz Geçer
Sevdiğimiz İnsanların Çocuklukları da...
Oradan Üvey Anneler, Eksik Babalar, Parasız Yatılılar Geçer
Ve Sonra Aşk Bütün Bunları Alır, Daha da Eskilere Gider,
Hep O İlkel Acıya, O Yaban Ağrıya...
İnsan Bazen Nedensiz Yere Umutsuzluğa Kapılır
Kimselere Veremez Sevgisini,
Kimselere Derdini Anlatamaz, Evlere Kapanır...
Bazen Denizler Kıyılar Çeker İnsanı.
İnsan Bu Kapılmayı Anlayamaz,
Oysa
Çok Eski Bir Yerde Yaşanmasından Korkulup
Vazgeçilmez Aşkların Sızısıdır Bu.
Bu Sızı, Bu Yenilgi Mevsimlerle Yıllarla Devrilir Başka İnsanlara...
Bir İnsanın Yaptığı Bir Hatanın
Tüm İnsanlara Yayılması Gibi...
İşte Şimdi Biz de Sevgili,
Ya Olmadık Zamanlarda Umutsuzluğa Kapılıp,
Soluğu Evlerde Alacağız,
Ya da Denizler, Kıyılar Çekecek Bizi.
Nasıl Biz Başkalarının Korkularını Taşıyorsak,
Başkaları da Bizim Korkularımızı Taşıyacak,
Yenilgimizi, Umutsuzluğumuzu...
Birazdan Sabah Olacak...
Para, Tarifeler, Beklentiler, Randevular, Taksitler,
İş, Anneler ve Korkular Başlayacak...
Bunlar Varsa Bizim İçin Geçerliyse
Aşk Yoktur ve Hiç Olmamıştır Sevgili.
Birbirimizi Kandırmayalım...
Hadi Güne Hazırlan,
Yaşadıklarımızı Unutmaya Çalış
Aşk Bize Güvenip Verdiği Büyüsünü,
Sırlarını, Cesaretini, Bilgeliğini ve O İlkel,
O Yaban Ağrısını Geri Alacak
Bunlar Olurken İçimiz Bir an Üşüyecek,
Sonra Geçecek...
Hadi, Oyalanma Birazdan Yarın Olacak...
AŞKTA YARIN YOKTUR SEVGİLİ!!!           CEZMİ ERSÖZ

Harika bir paylaşım olmuş Pranga... Ben bu şiirini çok severim Cezmi Ersöz ün... Eklemeden geçemedim...

HurremSuItaan

HurremSuItaan resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >ARAŞTIRMAK LAZIM...>
  20.Mar.2007 Sal 22:32:12
fiogf49gjkf0d

KAYIP KENT ATLANTİS...

Yunan mitolojisinin kayıp kenti
Tantalis ipucu oldu

Yunan tarihinde geçen kayıp kent Tantalis ile Platon un diyaloglarındaki Atlantis arasındaki aşırı benzerlik, bu iki uygarlığın aynı olduğunu düşündürüyor. İngiliz arkeolog Peter James de, çalışmalarını bu düşünceye dayandırarak sürdürüyor.

Manisa daki Spil Dağı efsaneleriyle bilinir. Birçok mitolojik hikayede adı geçer. Zaten Atlantis in bu kentte aranmasında mitolojik olaylar ve antik kalıntılar etkili olmuştur.

Kayıp Uygarlık ın izlerinin sürüldüğü tarihi kalıntıları ve efsanelerini göreceğiz. Ama önce Tantalos ve oğlu Pelops un hikayesine ve bu hikayede adı geçenler için yapılmış yapılara değinelim:

Spil Dağı, Yunanlılar dan önce burada yaşayanlardan geldiği sanılan Tantalos ve Pelops efsaneleri ile sıkı sıkıya örülmüştür. Bazı arkeologlar Tantalos ve Sipylos un adlarının Hitit Kralları Tudhalia ve Suppiluliuma dan aldıklarını ileri sürmektedirler.

Yunan kaynaklarında ise Tantalos, Phrygia Kralı olarak geçer. Sipylos ise çok eskilerden beri doğrudan Phrygia ya özgüdür. Efsane de söyledir; Tantalos tanrıların sevgisini kazanmış bir kimseydi, bir gün tanrıları şölene davet etti. Tanrıların sezgi gücünü denemek amacıyla, oğlu Pelops u kesti ondan güzel bir yemek yaparak tanrıların önüne getirdi.

Demeter dışında tanrıların hepsi Tantalos un oyununu anladılar. Yitirdiği kızı Persephone adına yas tutan Demeter, farketmeden Pelops un omzunu yedi. Tanrılar Pelops u yeniden canlandırıp, Tantalos u bu ya da başka davranışı yüzünden Hades e gönderdiler. Cezası; sürekli susamasına ve bir gölün içinde bulunmasına karşın, içmek için eğildiğinde suların geri çekilmesiydi.

Öte yandan Tantalos un oğlu Pelops ta bir gün Sipylos tan kovuldu ve Ege Denizi ni geçerek adını ondan alan Peloponnesos a gitti.

Beyaz kartallar
Manisa lı olan Antik Çağ yazarlarından Pausanias bu efsaneyle ilgili şunları söyler: "Pelops ve Tantalos un varlıklarına ilişkin izler bu güne değin kalmıştır ülkemde. Pelops un tahtı, Tantalos tan adını alan bir göl ve kolayca göze çarpan bir mezar" Pausanias diğer bir bölümde Sipylos Dağı nda Tantalos un mezarının ziyaret ettiğini, görülmeye değer bulduğunu ve Tantalos gölü üzerinde ak kartalların uçtuğunu anlatır.

Başka yazarlarsa bir zamanlar Sipylos ta Tantalis veya Sipylos veya İdea adını taşıyan bir kent kurulduğunu, fakat kentin bir deprem sonucu yıkılmasından sonra burada bir göl oluştuğunu belirtirler. İkinci anlatım Aristoteles e değin ulaşmış daha genç yazarlarca da yinelenmiştir.

Manisalı dağcılar Spil üzerinde uçan beyaz kartalları gördüklerini söylüyorlar. Ancak çok uzak oldukları için fotoğraflarını çekememişler. Beyaz kartallar bugün sadece Amerika da vardır. Onların da sadece başları beyazdır. Eğer Antik çağ yazarı Pausanias ın anlattığı doruysa ve bugün de bu kartallar bulunabilirse Spil Dağı açısından ayrı bir önem teşkil edecektir.

Eldeki veriler Tatalos kentiyle Atlantis in aynı yer olabilecegi yönünde. Burada meydana gelen yok oluş da Atlantis in hikayesiyle benzerlik gösteriyor. Tantalos kentinin Pelops tahtının nerede olduğuna dair spekülasyonlar da yok değil. Mesela bazı arkeologlar, Yamanlar Dağı yla Spil in aynı dağ olabileceğini, dolayısıyla bu kentin Yamanlarda da olabileceğini söylerler.

Pelops un tahtı
Nitekim burada da Karagöl vardır. Ancak birçok delil Tantalos şehrinin bu gün bildiğimiz Manisa daki Spil in doğu ucundaki yapılar olduğunu gösterir bize. Taş suretin yani Kibele tanrıçasının heykelinin bir kilometre kadar doğusunda bir kaya mezarı vardır ki bu halk arasında Kharalambos un mezarı olarak bilinir. Halbuki bu bilgi yanlıştır; burası Pausanias ın bahsettiği gibi Tantalos un mezarıdır. Bunun anlamı Tantalos un oglu Pelops un tahtı da Spil de demektir ki, biz bu tahtında resimerini zorlu bir tırmanışın ardından çektik. Tantalos un mezarının yakınlarında Yarıkkaya denen bir muhteşem yapılı bir yer vardır. Bunun batısında da tehlikeli bir geçitten ulaşılabilen bir yerleşim yeri vardır. Burada dik bir kayaya oyulmuş taht çok büyük bir ihtimalle Pelops un tahtıdır.

Atlantis i Manisa da arayanların iddiaları arasında Atlantis in yok oluşuna neden olan depremin burada olduğu ve bu Yarıkkaya nın oluşumunun yokoluşa kanıt oluşturduğudur.

Ama jeologlara göre Yarıkkaya nın oluşumu şehrin yokoluşundan çok ama çok öncelere gitmektedir. Tabii bu kanıt Atlantis in burada olamayacağını gösterse de efsanede anlatılan olay ve yokoluşun zaman içinde birbiriyle karışmış olabileceği de ihtimaller arasındadır. Her ne olursa olsun burada önemli bir yerleşim yeri vardır ve ortaya çıkarılmalıdır.

<<1...100...189190191192193194195196197198199 200201202203204205206207208209...300...400...413>>