ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
8 Mayıs 2024, Çarşamba 11:10   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

ccbLuEwAyscc> Forum Mesajları
    ccbLuEwAyscc'e ait Toplam 4994 Forum Mesajı var
<<1...100...200...290291292293294295296297298299300 301302303304305306307308309310...400...500>>

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >SANA BAKMAK!!!>
  17.Ara.2007 Pzt 16:11:39
fiogf49gjkf0d

En iyisi sen boşver beni...
Kendimi gözlerinde buldum biranda
Anlamını bilmediğim bir duyguydu bu,
Anlamaya çalıştım,aşk yapayım derken kalbimi çıkarmışım!!!
Gözlerinde kayboldu ruhum...boğuldum

Çaresizliğe yenilmeden yaşamanın yorgunluğu üstümdeyken,
Gözlerime iç çekişlerimi hapsetmişken,
Ve tebessümlerime tüm hüzünlerimi saklamışken
Yanımda olursun sandım...yanıldım

Zaman aşımına uğradı artık sevdamız,
O yüzden suskunluğum...
Oysa bir gülüşüne bini feda edebilirdim...gittin
O yüzden durgunluğum

Son kez sarıl,son kez dokun,son kez tut ellerimi
Gitmeden önce son bir kez bak...
Adı neyse,hangi ifadeyse...bırak
İyisimi boşver sen beni,git en iyisi...!

SENİN ne oLduğun BENİM için Hiç önemLi değiL! SonuçTa GözLerimin SANA BakTığı KadarSın… BEN o GözLeri ÇekTiğim An Hoş Bir Anı oLarak KaLırSın!!!

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 16:09:06
fiogf49gjkf0d

Caddeler kalabalık ya da bomboş (?)... Tanıdık tanımadık bir yığın insan var kaldırımlarda... Bunlardan hangisi sen ve hangisi ben?

Hangi yüzleri yakıştırıyoruz birbirimize?
Yada hangi iklimleri yaşatıyoruz yüreğimizde?
Neleri sığdırıyoruz beynimize?
Hayat cevaplanmayı bekleyen bir bilmece...

Ben "x" sen " y " ; iki bilinmeyenli denklem yaşanıyor yeryüzünde... Yağmurlar yolunu şaşırıp yağmaya başladı gözlerimden, rüzgar saçlarımızı dağıtıp, fırtınalar üşütürken, yalnızlığımıza sarılıyoruz ikimizde ve hala matemini tutuyoruz yaşanmışlıkların yada yaşanmamışların ....

En büyük gerçeğini yaşıyorum sensizliğin , elimi uzatsam yoksun , gelmedin diye kızMIıyorum, ama düşündümde, ZATEN hiç gitmedin ki benden...

Yokken var etmenin, eriyip giden zamanda seni yaşatmaya çalışmanın zorluğunu bilemezsin ama; içimdeki özlemin görmeyeli çok büyüdü ve sırf bu yüzden dün yıldızlar yoktu gökyüzünde , gözlerim karanlığın hüznüne saplanmıştı...

Bütün herşey protesto çekmişti yalnızlığıma ve yıldızlar inadına yakmamışlardı ışıklarını... Bir daha sönmesin ışıklar sadece sensizliğe nokta koy ama bitirme bütün cümleyi ne olur....

Sende yaşıyorsam eğer hala, bu gece gökyüzüne bak ,yüreğinle dokun ve yak ışıkları...

SENİN ne oLduğun BENİM için Hiç önemLi değiL! SonuçTa GözLerimin SANA BakTığı KadarSın… BEN o GözLeri ÇekTiğim An Hoş Bir Anı oLarak KaLırSın!!!

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 16:05:47
fiogf49gjkf0d

Tıpkı dalganın kıyıya olan aşkı gibi büyük ama imkansız bir sevda bu. Dalga kıyıyı delice sever, kavuşmak için çırpınır durur.

Tam aşkına kavuştuğunu düşünürken ayrılmak zorunda kalır.Çünkü orada ikamet etmesi çok zordur. Ya uçurum kenarında açan kır çiçekleri...Onlar da bilirler sevilmeyeceklerini, okşanmayacaklarını, koklanmayacaklarını... Yine de açmaktan vazgeçmezler... Bu dikenli, engebeli, virajlı yolda kır çiçeklerine ulaşmak ne kadar güçse, bu sevdayı yaşamakta o kadar imkansız...
Aşkı zamanın kucağına bırakıp ona sadece uzaktan bakmakla yetinmek zorundayız. İçim acıyor...Her an onunla yasamak varken, her gün birbirimizi yeniden keşfetmek varken, sürgünleri yaşamaya mahkum ediyoruz birbirimizi.

Gözlerinin içine bakıp "Seni Seviyorum" demek istiyorum. Aşkın akışına kapılıp hiçbir kaygı duymadan gidebildigim yere kadar gitmek istiyorum. Kokusunu içime çekmek, sıcaklığını hissetmek, teninde boğulmak istiyorum.
Bedenlerden önce ruhlar değil midir sevişen? Ruhlarımız elele çoktan yola çıktılar oysa ki...AŞK imkansızı seçmişti...

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 16:03:53
fiogf49gjkf0d

Gitmeyi "bitmek" hatta "bitirmek" sanan tüm cümlelerime isyanım beceriksizliğimizden çok bu gece..

Vuslata varsın diye gözlerimizden dökülen anlamsız sözlerden sıkıldım artık..

Susmak..Herşeyi anlatan o susuşlarımıza geri dönmek istiyorum..

O dünyayı etrafımızda döndüren küçücük oyunlarımız,küçücük bakışlarımız belki de özlediğim senden çok..

Mutlu dünyana acı getirmek belkide kaçmak isteyip de aylardır bir türlü kaçamadığım,hep yarı yolda tökezlediğim..Ayağıma takılan yine gülüşlerin oldu sevgilim..

Her sabah,seni düşünerek uyandığımda uykumdan
O tatlı gülümsemenle uyandırdığında senli rüyalarımdan beni
Söz veriyorum kendime...Tutamayacağımı,bir kez daha yenileceğimi bile bile kendime..
Sensiz birgüne uyandığıma ikna etmek için kalbimi
Ne kadar uğraşıyorum,ne gözyaşları döküyorum bir bilsen..
Bilsen benden önce koşarsın uzaklara sevgilim..
Bu yüzden saklıyorum senden gözyaşlarımı..
Kendime geri dönüş payı bırakmak sadece masum isteğim..
Biliyorum ki bu sefer son!
Gidersen..Gidersen gelmeyeceksin biliyorum!
Bense her verdiğim sözlerden dönüp geldiğim gibi sana
Yine dönüp dolaşıp gözlerine geleceğim..
Son kez yenildiğimde kalbime yine orda olmanı istiyorum
Bu yüzden tüm saklanmalarım senden
Bu yüzden gözyaşlarımı yalnız bırakmam..

Son kez..
Son kez sevgilim..Bu son yenilişlerimin..
Tüm mağlubiyetlerimin amacı..
Orda ol lütfen..
Bırakma ruhumu..

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 16:01:27
fiogf49gjkf0d
Yenemedim Sensizliği

Sen bahar güneşi ile ısıtırken yüreğini, ben yüreğimin üşüyen sokaklarına kazıdım ismini...
Hazanın sarı yapraklarıyla sarmaladım çıldırtan özlemini...
İçimde yanan ormanı gözlerimin sağnak yağmurlarıyla kendim söndürmeye çalıştım ama ; başarmadım seni unutamadım...

Ah... Bu hazan yağmurları bilsen nasıl özletiyor seni...
Güllerin solması kuşların göç etmesi gibi...
İçimde buz tutmuş küskün bir mevsim yüzümde zamanın acımasız izleri ne sen çıkıp gelebildin ne de ben yenebildim sensizliği...

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 15:59:45
fiogf49gjkf0d

Seni Bana Vermezlerse ...
Asla Vermem Seni Ellere ...

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 15:58:30
fiogf49gjkf0d

Beni hiç sevmedin mi sen?

Beni dikenli aşk bahçelerinin
Umutsuz yarınlarına terk ettin sen.
Ve yağmurlar yağdırdın üzerime
Beni hiç sevmedin mi sen?

Korkma benden!
Ne yarınlarına çıkarım
Ne telefonlarına
Benden korkma!
Ben hiç yokmuşçasına beklerim
Sokak köşelerinde.
Gözünün gördüğü hiç bir yerde olmam
Korkma!

Senden kopacağım artık
Sensizliğin rıhtımında
Dalgalarıyla boğuşacağım yalnızlığımın
Sensiz yaşayacağım bu koskoca alemde
Bir daha hayal edilemeyecek aşkının
Umuduyla kavrulacağım.

Senden beni alacağım
Benden seni söküp aldığın gibi
Yerime yaşanmamış mutluluklar bırakacağım.
Hatırlamayacaksın bile gözlerimi
Ne yağmurlarımda ıslanacak
Ne de güneşimle ısınacaksın
Söz veriyorum hayatından çıkacağım
Ağlatmayacağım artık seni

Benden artık korkma!
Ben kaybolacağım
O kahverengi derinliklerinde gözlerinin
Yaşamaksa eğer bu yaşayacağım
Gün 24 saat ve ben hep uzaklarda kalacağım
Sabırsızca toprağa düşmek isteyen ilk cemre misali,
Sensizliğin kuytusunda azaplar içinde ölümü bekleyeceğim.

Hiç bir şey yerini tutamayacak inan bana
Ve ben hep bunun ezikliğiyle yaşayacağım.
Seni sevdiğim için özür dilerim
Yaşattığım acılar ve gözyaşları için
Ama bir kez daha olsaydı yine severdim

Şimdi gitmeliyim artık
Beni bekleyen tatmadığım hüzünler var
Yazılmamış şiirler
Anımsanacak güzel hatıralarımız var

Sana kimler dokunacak
Kimler öpecek düşünmek bile istemiyorum
Beni en çok yaralayan bu zaten

Umarım mutlu olursun
Sana söylemek istediğim son bir şey var
Seni daima sevdim bunu sakın unutma

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 15:54:54
fiogf49gjkf0d

Üzerime devirip dağ gibi hüzünleri
Böyle çekip gitmek var mıydı?
Var mıydı böyle bitirmek?
Hani söz vermiştik birbirimize?
Kaç zaman geçti aradan
Sen yoksun!
Sana sığındığım geceler
Alevleri gökyüzünde
Bir kumsal ateşiydi günahları yaktığımız.
Ve kan rengi şarapla yıkanmış
Bir hasret şimdi göğsümüze taktığımız.
Bilirim dönmeyeceksin artık!
Uzun zaman oldu
Belki çoktan unuttun.
Adın kaldı soğuk duvarlarında odamın
Sigara paketlerinde şiirlerin
Resimlerin bana gülen,
Cüzdanımda saç telin.
Bir veda o geceden aklımda kalan
Kekremsi bir tat
Bir med cezir yüreğimde
Ben vurgun yemiş bir yaralı
Gemiler bana taşır bütün aşk yorgunlarını
Sen yoksun...
Hayatımın ilkbaharında tanısaydım seni
Yasak umutlara ve acılara inat
Buruk bir şarap tadında olsaydı sevdamız
Yıllandıkça güzelleşen
Ve sen şiirler okusaydın geceleri
Saçlarımı okşarken.
Ellerimi tutsaydın ansızın
Yüreğim eriseydi gözlerinde
Yansaydım ateşinden.
Sen ağlasaydın mutluluktan
Ben ölseydim
Yalnızca beni sevdiğini bilseydim.
Seviyorum deseydin
Bi kere söyleseydin
Yanmazdım
Yanmazdım böyle çekip gitmeseydin...
Bir veda o geceden aklımda kalan
Bir günah, belki yasak
Yanımda olsan şimdi, hiç konuşmasak
Ağlasak bin kere pişman olsak
Sonra yine bozsak yeminleri
Sarılsak sımsıkı
Öylece kalsak...
Gittin...
Kimbilir kaç deli sevda sığdırdın yüreğine
Işığa üşüşen pervaneler gibi sardılar seni
Körkütük aşkların ortasına düştün
Yalanların pençesine.
Belki birgün, bir gece
Dar bir vakitte belki
Hiç beklemezken seni gelirsin diye
Ben hâlâ burdayım
Sen yoksun!
Lanet olsun...

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

17.Ara.2007 Pzt 15:51:04
fiogf49gjkf0d

Nasıl bir kaderdi yollarımızı kesiştiren. Neden içim içime sığmıyordu? Kim di zamansız kapımı çalan bu misafir? Oysa misafir karşılamak için şartlarım hiç uygun değildi..

.Ayaklarımı yerden kesen, yüreğimde rengarenk çiçekler açtıran, içimi güneş gibi ısıtan bu duygu da ne böyle? Neler oluyor anlayamıyorum... Yüreğim bağıra, bağıra, haykıra, haykıra geliyor.

Oysa ben yüreğimi sürgüne göndermiştim. Nasıl bir duyguydu bu yüreğimi azat eden, beynimi, mantığımı esir alan? Artık yüreğime söz geçiremiyorum...

Neydi bu duygunun adı? Arkadaşlık mı? Dostluk mu? Hayır olamaz bunlar tanıdık duygular...Yoksa aşk mıydı kapımı zamansız çalan?

Aşkın anahtarı cesaret değil midir?Oysa ben onunla tanışacak kadar cesur değildim.Bir sevdayı yaşamak, yaşatmak için cesur olmak gerek...

ccbLuEwAyscc

ccbLuEwAyscc resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >AŞK Herşeyi Affeder mi?>
  17.Ara.2007 Pzt 15:44:01
fiogf49gjkf0d

Dünyanın en güzel, en tuhaf, en yabani ve aynı zamanda en evcil duygusunu yani aşkı, bu kez de sıradışı sorularla çözümlemeye hazır mısınız?

Neden hep yanlış insanlara aşık oluruz?

Yanlış insanlara aşık oluyoruz çünkü kafamızın içinde "doğru insan" diye bir kavram var. Zihnimizde belli ölçülerden, daha doğrusu kalıplardan meydana gelen bir şema oluşturuyoruz.

Durmadan hayatımızın erkeğini arıyoruz ve onu bulma konusunda oldukça sabırsız davranıyoruz. Ayrıca kabul edin ki, aşk söz konusu olduğunda yasakların ve engellerin ayrı bir çekiciliği oluyor. İmkansızlık aşka bambaşka bir lezzet katıyor.

Biz de aslında içten içe bu imkansızlığı yaşamaktan hoşlanıyor, bunun içimizdeki tutkuyu arttırmasına göz yumuyor, bir yandan da bir türlü düzenli ve uzun bir ilişki kuramamanın acısını çekiyoruz.

Aşk, her zaman fedakarlık mı demek?

Tabii ki hayır. Bir tarafın diğeri için kendini hiçe sayması aşk değildir. Aşk iki kişilik bir egoizm ve aslında insanın tamamen kendi egosunu tatmin etmek, ruhunu doyurmak, kalp çiçeğinin suyunu vermek için yaşamaya ihtiyaç duyduğu bir süreç.

Fakat bu egoizmi olumsuz anlamda ele almamak gerek. Birbirine aşık olan iki insanın ilişkileri, bir yönüyle dünyanın geri kalanına kapalıdır. Onların kendilerine özgü bir dilleri, bir iletişim biçimleri, bazen etraflarındaki hiç kimsenin, en yakınlarının bile içine giremediği bir dünyaları vardır.

Aşkın egoist yanı sıradan bir bencillikten çok, bir kabuğuna çekilmişlikten ve mahremiyetten kaynaklanır. Ancak bir tarafın kendini parçalaması ve diğerinin bundan faydalanması aşkın değil, tek yönlü bir bağımlılığın işaretidir.

Aşk filmlerinin hayatımızdaki önemi nedir?

Özellikle biz kadınların zaafı sayılabilecek bu filmler, aşkı daha iyi algılamak üzere gözümüzü açmamızı sağlar. İçimizdeki yoğun duyguya karşı olan güvenimizi arttırır.

Aşk filmlerine çok meraklıyız çünkü bizi zaman zaman ümitsizliğe, kuruntulara, endişelere, korkulara, acı çekmeye ve yenilgiye sürükleyen bu hissin bir anlamı olduğunu tekrar tekrar görmemiz gerek. Beyazperdede bu duygu her zaman daha basit görünür ve bu basitlik bizi içine girdiğimiz açmazlardan biraz olsun çıkarır.

İlişkinin özellikle tehlikeye girdiği zamanlar var mı? 

İlişkiye üçüncü bir kişinin girmesi -ki bunun mutlaka başka bir kadın ya da erkek olması gerekmez- aşkı en çok tehlikeye sokan durumdur. Bunun en güzel örneği çocuk sahibi olmak...

Aşkın var oluşuna katkıda bulunan o özgürlük duygusu bir anda biter ve çiftin üzerine artık bir aile olmanın sorumlulukları yığılır. Eğer birbirine aşık olan iki insan ilişkileri süresince zor durumlarla başa çıkmayı öğrenememişler, kendilerini bu konuda geliştirememişlerse, bu yeni yaşam biçimi onları birbirlerini kırmaya iter ve aşklarının tartışmalar, gerginlikler, yıpranmalar, sinir krizleri ve isyanlar arasında yitip gitmesine neden olur.

Aldatsa bile sizi seviyor mu?

Erkekler için evet... Bir erkek birlikte olduğu kadını çok sevip yine de aldatabilir, çoğunlukla da cinsellikten kaynaklanan sebeplerle...

Kadınlar aldatma olayına farklı amaçlarla, planlı programlı girerler. Çoğunlukla da bunu birlikte oldukları erkekten intikam almak için yaparlar.

Kadının içinde sadakat duygusuna yer olmayan bir aşk yaşaması, çok daha düşük bir ihtimaldir.

İnsan bir aşkı telefonunda bitirebilir mi?

Bitiremez, bitiriyorsa da yaşadığı şeyin aşk olmadığından emin olabilir. Eğer bir insanı sevmiş ve onunla bir dönem hayatı paylaşmışsak, içimizdeki tutku fırtınası dindiğinde bile o güzel günlerin hatırına en azından gözlerinin içine bakarak ve bir açıklama yaparak ayrılmayı ona borçlu olduğumuzu hissederiz. Yani bir erkeği mesajla başınızdan atıyorsanız, bilin ki ona hiçbir zaman aşık olmamışsınızdır.

Aşkın ne kadar yakınlığa ve uzaklığa ihtiyacı var?

Birbirini tek bir bakışla anlayacak kadar yakın ve bir birey olarak var olmaya devam edebilecek kadar uzak... Aradaki sınır oldukça incedir ve pek çok çift bu sınırı tutturmayı beceremez.

Ya ilişkileri yeterince derin değildir ya da tam tersine artık birleşip tek bir varlık haline gelmiş, kişiliklerini kaybetmişlerdir. Oysa aradaki mesafenin doğru tayin edilmesi durumunda aşkın ömrü çok daha uzun olur.

Aşkla ilgili en büyük yanılgılar neler?

Çoğumuz onu avucumuzun içine alıp kontrol edebileceğimizi, isteklerimiz doğrultusunda yönlendirebileceğimizi ve istediğimiz zaman atabileceğimizi sanırız.

Çok beğenme, hoşlanma ve etkilenme gibi duygularımızı hemen aşkla karıştırırız.

En büyük yanılgılarımızdan biri ise şudur: Hayatımızın bazı dönemlerinde şefkate, ilgiye, sıcak bir dokunuşa o kadar büyük bir özlem duyarız ki, karşımıza çıkan ilk erkeğe aşık olduğumuzu sanırız.
Aslında içimizdeki his sevmekten çok, sevmeyi sevmektir.

"Midenize inen yumruğu" biyolojik olarak açıklaması yapılabilir mi?

Hem de kolayca... Aşık olduğumuz sürece kanımızda phenyiethylamin yani aşk hormonu vardır.
Ancak zaman içinde bu hormonun seviyesi düşer, ilişkinin ileri aşamalarında aşk, kimyasal etkisini kaybeder ve midede uçuşan kelebekler bir sonraki aşka kadar tarihe karışır.

Ancak eğer bu ilk heyecanın yerine karşılıklı güven, şefkat, anlayış, saygı ve dostluktan oluşan bir karışım koyabilmişsek, aşk sevgiye dönüşür ve bu sevgi bir ömür boyu bile sürebilir.

Neden bazılarımız ard arda ilişkiler yaşarken bazılarımız aşık olmakta bu kadar güçlük çekiyoruz?

Bir insan aşık olmakta zorlanıyorsa bunun farklı sebepleri olabilir. En klasik sebep, kişinin daha önce yaşadığı ilişkilerden kaynaklanan güvensizliği ve karşı cins hakkındaki olumsuz yargılarıdır.

Bunun dışında bir de aşkı her yönüyle yaşayamayanlara, daha doğrusu yaşamaktan keyif almayı beceremeyenlere rastlanır. Bunlara "aşka kabiliyeti olmayanlar" diyebiliriz.

Ne kendileri o sihirli sinyalleri gönderebilirler, ne de gönderilenleri alabilirler. Bir de aşkın beraberinde getirdiği zorluklardan kaçan ve kişisel mahremiyetinin azalmasından korkanlar vardır.

Kendi kendilerine yeten bu insanlar daha seçici davranırlar ve bulundukları herhangi bir ortamda aşk arayışına girmezler. Yani olaya mantık yönünden bakmayı tercih ederler

<<1...100...200...290291292293294295296297298299300 301302303304305306307308309310...400...500>>