ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 14:40   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity Dedikoduları
forum sohbet oyun basliklari
   ÖNEMLİ DUYURU: Bir Zamanlar Boş Ama Gururlu Bir Başlık Vardı ya,İşte O Bendim.
 <<1...910111213141516171819 202122232425>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Haz.2007 Per 04:14:03sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Evet, aynı anda birden fazla reklamın yapılamaz olması da sorunun cevabı olabilir spei. Ne de olsa kanalın logosu da bir bakıma kanalın reklamıdır değil mi :)

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Haz.2007 Per 05:05:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
speid  allasen bu soruyu çokmu aradın yaa :DD:D: bu hakem sorusundan bile beter :D

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Haz.2007 Per 05:44:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

V- çubuklarının bir tanesi bollaşıp devreden çıkınca, gergin olan diğerinin yükü iki misline çıkar ve kopma aşamasına (150 tona) yaklaşır.  Dolayısı ile, V- askı çubukları bir kolun gereğinden iki kat fazla yüklenmesine ve âdeta kopma seviyesine yaklaşmasına neden olmaktadır.  V- halatlarının, ikinci ve çok hayati bir sakıncası da, bazı askı halatlarının bir kere aşırı yüklenmeye, daha sonra da boşalarak sıfır yüklenmeye maruz kalması, böylece yükleme-boşaltma altında ‘yorularak’ (fatigue) taşıma gücünü kısmen yitirmesidir.  İngiltere’de Severn köprüsünde, askı halatları bu ‘yorulma’yı önlemek için tümü ile değiştirilmiş ve düşey hale getirilmiştir.               

Nitekim, aynı nedenlerle Fatih Sultan Mehmet ikinci Boğaz Köprüsünde bu sakıncalı duruma meydan verilmemiş ve tüm askı halatları düşey yapılmıştır.  Boğaziçi köprüsünde V- şeklindeki eğik askı halatlarının yükleme-boşaltma nedeni ile kısa zamanda ‘yorulacağı’ ve devre dışı kalacağı,  hem tarafımızdan, hem de uluslararası  asma köprü uzmanları tarafından çeşitli platformlarda dile getirilmiştir [Ref. 5, 6]. Alman asma köprü uzmanı Dr. Homberg aynen şöyle yazar:  

Aerodinamik stabiliteyi artırmak ve bu amaçla yatay yükleri almak için, önce Severn ve daha sonra Boğaziçi ve Humber (1981 tarihinde İngiltere’de inşa edilen 1280  metre  orta açıklıklı asma köprü) köprülerinde kullanılan V- askı halatları büyük bir hatadır.  Çünkü, yükleme ve boşaltma nedeni ile hızlı bir ‘yorulma’ sonucu kısa ömürlü olurlar.  İngiliz Karayolları, Severn köprüsünde bazı askıların ‘yorulma’ nedeni ile koptuğunu kabul etmiştir.  Boğaziçi köprüsünde V- askılarında ve bağlantılarında çatlak ve gerilme kontrolleri sürekli yapılmalıdır.  Aksi halde, kopmaları kaçınılmaz olur  

Not: Aramam yaklaşık 3 dakika sürdü. spei nin dediği gibi "İnsan ne aradığını bilirse gerisi çok kolay..." İyi sabahlar herkese :)

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Haz.2007 Per 20:14:17sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

ÖNEMLİ DUYURU: Bir Zamanlar Boş Ama Gururlu Bir Başlık Vardı ya,İşte O Bendim.SırıtmaSırıtmaSırıtma

Neler dönüyor burada:)) Başlık da değişmiş,Allah AllahSırıtma

Spei,benim de bildiklerim seninkiler kadar,bu reklam sorusunda.Reklam dersine giren hocalara sordum,fakat yanıt alamadım.Sanırım benim sorunun cevabı muallakSırıtma

Bu köprü sorusu güzelmişÖğrenmiş oldum bu arada..

soruları hep ben soracağım sanırım:))

Logar kapakları neden yuvarlak?

icecandyman

icecandyman resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Haz.2007 Per 23:01:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Logar delikleri yuvarlak olduğu için kapaklarıda yuvarlaktır.  mı ?!..

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Haz.2007 Cum 14:15:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
speiderist :

Hokkabaz sen hiç dedlikanlı Logar kapağı gördün mü?...

Görmedim valla spei:)) Hiç delikanlı logar kapağı mı olurmuş

speiderist :

Sorumuzun cevabı;

Kapak çapı daima delikten büyük olduğu için içine girmez. (Düşmez). Ama kare veya dikdörtgen olsaydı bizim kazma işçiler kapağı içeri düşürebilirlerdi. Böylece içerde vatandaş varsa al sana başına belayı..:)))

Bununla birlikte deliğin kesitinin her bir cm2sini kullanılmak istenir. Delik kesiti ne kadar küçük olursa o kadar dayanıklı olur. Daire haricinde bir kesit (kare, dikdörtgen gibi) kör noktaları vardır. (köşeler). Dolayısıyla bir insanın gecebileceği bir deliğin kare olması mı daha avantajlıdır yoksa daire mi?

Maddi acıdan düşünsenize. Her bir kapak için %22 kazancınız var. Milyon kapakla  çarpınca ortaya çıkan sonucu yorumlamak için maliyeci olmaya gerek yok....

speiderist ®

Bu soruyu Bill Gates mi ne işe alacağı kişilere sormuş,ve bir kişiyi mi ne almışmış işe.Net bir cevabı bilinmemekle birlikte bir çok cevap geziyor internet ortamında.Bu cevaplardan biri de spei  senin verdiğin cevap:))

yeni soru:

Kutu coca-cola lar neden 330 mililitredir?Neden 350 değildir de,330 dur?

LastNur

LastNur resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Haz.2007 Cum 14:47:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
KOLA DEMEEE BEEEE İNADAMI YAPIYOSUN

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Haz.2007 Pzr 03:50:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

hokkabaz sorsun die 330 muş:)  lem nie hep sen soruyon birazda araştır:) speid sormalı o cvb werdi sana :)

“Ülkemizdeki gazozlar Gazlı alkolsüz içecek (gazoz) adlı, Türk Standartları Enstitüsü nün Ekim 1992 de yürürlüğe giren TS4080 No.lu standardına göre üretilir. Bu standart 20 sayfa olup isteyen her vatandaş, bedeli mukabilinde Türk Standartları Enstitüsü Merkezi nden veya bürolarından temin edebilir. Bu standardın 2. sayfasında Gazoz Sınıfları ve Spesifik Maddeleri , 3. sayfasında da Gazozun Genel Özellikleri tablo halinde verilmiştir. İkinci tablo Kimyasal Özelliklerin 3. satırında, gazoz cinslerinin litrede 5 gr. kadar etil alkol (bütün alkollü içeceklerde sarhoşluk verici) bulunabileceğinin belirtilmesi dikkati çekiyor. Daha açık ve anlaşılır olarak söylemek icap ederse, binde 5 gr. etil alkol ihtiva edebilen herhangi bir gazoz çeşidinin (sade, meyveli, kola, tonik, aromalı) 330 ml lik bir kutusunda 10 ml. şaraptaki kadar etil alkol vardır (şarapta %15 etil alkol bulunduğu göz önüne alınırsa). Bu durumda, kendisine küçük bir kadehte sunulan 10 ml. şarabı, ihtiva ettiği 1.5 gr. etil alkol sebebiyle içmeyi reddeden birinin aynı miktar etil alkolü 330 ml sinde ihtiva eden kutu gazozları hiç tereddütsüz içmeleri tezat olmuyor mu?”

yazıya bakın :)  ben burdan yola çıkarak derimki, 330 ml. fazla olsaydı etil alkol daha çok olcaktı,etil alkolünde fazlası zarar oldugu için öle yapmışlar euheuhuheuee :)))

speid sen sor ya senn sorular enteresan ben cvb weremiom ama olsun:)

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Haz.2007 Pzr 03:59:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

330 ml nin hikayesinin çok da gizemli olduğunu düşünmüyorum.

1 litrelik kola var, 1/2 litrelik de var, 1/4 litrelik de var. 1/3 litrelik (333 ml) de olsun, neden olmasın ki

3 ml de ihmal edilebilir bir miktar :)

nAoNnGaEmLe

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Haz.2007 Pzr 04:48:38sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·RestlessOblivion· :

Gerçekten çok yaklaşmışsın spei, Türk hakemlik tarihinin tüm önemli hakemlerini bulmuşsun bir tek o kalmış :) Yazının içinde geçmiyor bile adı.

Sorunun cevabı Şeref Bey dir. Ben de internette o kadar aradım bulamadım, sonra Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ne mail attım. Ancak onlardan cevabı alabildim :)

Bir yarışmada çıkmıştı da cevabını merak etmiştim. 

Not: Bu kola şişesi bir gün beni hasta edecek.

eskiden bi anımsama  speid pardon  sorunun araya karştı ama hezamn ele geçirilcek bi resim değil ekliyim dedim:),senn soruyada en kısa zamnda bakıcam suan uykum war:)

Bir büyük hakem; Beşiktaşlı Şeref Bey, iki büyük takımın sembolleşmiş kaptanları Galatasaraylı Nihat ve Fenerbahçeli Zeki Rıza beylerle seremoni sırasında.

CC sohbet icin buraya
 <<1...910111213141516171819 202122232425>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir