ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 17:35   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity Dedikoduları
forum sohbet oyun basliklari
   ÖNEMLİ DUYURU: Bir Zamanlar Boş Ama Gururlu Bir Başlık Vardı ya,İşte O Bendim.
 <<1...1415161718192021222324 25>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2007 Cum 03:04:06sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

newAMSTERDAM

Hollandalılar tarafından kurulmuştur...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2007 Cum 03:15:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
speiderist :

·HoKKaBaZ· sonuça varma isteğiyle (inadı) birlikte, araştırmacı kişiliğin karşısında hayran kaldım. Sana nasıl rozet vermemişler.:))))

Hokki sana sesleniyorum... Bırakayım mı rozeti sana, bu sorunun cevabını bilerek hakettin :))

Formdan düştüm spei, başlığa ara vermemeliydik

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2007 Cum 03:27:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
speiderist :

·HoKKaBaZ· sonuça varma isteğiyle (inadı) birlikte, araştırmacı kişiliğin karşısında hayran kaldım. Sana nasıl rozet vermemişler.:))))

Rozet bizim yüreğimizde

·RestlessOblivion· :

Hokki sana sesleniyorum... Bırakayım mı rozeti sana, bu sorunun cevabını bilerek hakettin :))

Yok bırakma ResttiSana daha çok yakışıyor

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2007 Cum 03:28:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

spei senin soruna hemen bildiğim kadarıyla cevap vereyim:

Siyah bir karartı durumudur. Bütün ışık dalgalarını soğurur ve yansıtmaz. Bu yüzden renk değildir.

Beyaz da aksine tüm ışık dalgalarını yansıtır, üstünde hiçbir rengi tutmaz. O da renkten sayılmıyor :)

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2007 Cum 03:52:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hımm tartışmalı bir durummuş...

bir forumdan alıntı :

Beyaz gerek felsefede gerekse fizikte hep ışığı çağrışım yaptıran bir renktir. Renktir çünkü fizikle açıklarsak tüm renkleri yapısında bulundurur ve tümünüde yansıttığı için yine beyaz olarak görünür. Yapısında tüm renkler varsa beyaz bir renktir. Diğer bir ifade ile felsefi açıdan beyaz üzerinde felsefi akımlarca tartışılabilir bir olgudur. Yani kimine göre renk, kimine göre değil.

icecandyman

icecandyman resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  7.Tem.2007 Cmt 21:09:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Doğalgaz yeryüzünün alt katmanlarında başta Metan (CH4) ve Etan (C2H6) olmak üzere çeşitli hidrokarbonlardan oluşan yanıcı bir gaz karışımıdır. Birincil enerjidir, yani çıkarıldığı haliyle kullanılabilir. Doğalgaz renksiz ve kokusuz bir gazdır. Bu sebeple, kullanıcının herhangi bir gaz kaçağını kolaylıkla farkedebilmesi için gaza koku verici bir madde eklenir. İstanbul şebekesine verilen doğalgaza, çürük sarmısak kokusu veren THT (Tetra Hidro Teofen) maddesi katılmaktadır. LPG lere çürük yumurta kokusu veren kimyasal Hidrojen süllfür gazıdır.

doğru mudur hocam?

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Tem.2007 Cmt 00:03:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Bu başlık senin onayını bekliyor spei :) Tamam mı, devam mı?

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2007 Sal 03:54:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Amazon Ormanları nda bir kelebeğin kanat çırpması, Avrupa da fırtına kopmasına sebep olabilir mi ?

dalgasına sordum zannetmeyin ciddi bir soru ;)

BohemianRhapsody

BohemianRhapsody resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2007 Sal 05:37:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Aklıma ilk önce başrolünde Ashton KUTCHER in oynadığı "Kelebek Etkisi" adlı film geldi..(Gerisini siz düşünün işte)

Kelebek Etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki ufak değişikliklerin, büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen isimdir.

İsmi, Edward N. Lorenz in hava durumuyla verdiği örnekten geliyor:
Amazon Ormanları nda bir kelebeğin kanat çırpması, Avrupa da fırtına kopmasına sebep olabilir.

Kelebek Etkisi ni 1963 yılında Edward N. Lorenz bilgisayarıyla hava durumuyla ilgili hesaplar yaparken buldu. İlk hesaplamasında 0,506127 sayısını başlangıç verisi olarak kullandı. İkinci hesaplamada ise 0,506 sayısını verdi. İki sayı arasında sadece yaklaşık 1/1000 (binde bir), yani bir kelebeğin kanat çırpmasının yarattığı rüzgarla eşdeğerde fark olmasına rağmen, süreç içinde ikinci hesap birinci hesaba karşın çok farklı neticeler verdi.

Not: Lorenz in 1963 te yayınlanan orijinal araştırması bir martının kanadını çırpmasının, hava durumunu sonsuza dek değiştireceğinden bahsetmektedir. Daha sonra verdiği konferanslarda Lorenz martıyı daha romantik olan kelebek ile değiştirdi. Ayrıca binde birlik fark ile kelebeğin kanat çırpmasının yarattığı rüzgarın arasında bilimsel bir ilişkinin olduğundan bahsettiğini zannetmiyorum, bu sebeple eşdeğer kelimesi yukarıdaki paragrafta doğru kullanılmamıştır. Aşağıdaki resim, Lorenz differensiyal denkelerinin AB-3 metodu kullanılarak simule edildikten sonra x ve z eksenlerinin birbirne karşı çizilmesi ile elde edilmiştir. Bu sonuç bir çok kişi tarafından bir kelebeğe benzetilmektedir.

nAoNnGaEmLe

nAoNnGaEmLe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Tem.2007 Sal 23:26:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

bilgi için sağol bohem dostum,,, ben kelebek etkisi filmini izlemedim ama kelebek etkisi yazısını şansa görnüştüm çok etkileyici bir düşünce hoşuma gitmişti, en yakın zamanda şu filme de bakmak istiyorum...

soru sor bize bohem:)

CC sohbet icin buraya
 <<1...1415161718192021222324 25>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir