ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

21 Mayıs 2024, Salı 19:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey > ChatCity Dedikoduları
forum sohbet oyun basliklari
   ÖNEMLİ DUYURU: Bir Zamanlar Boş Ama Gururlu Bir Başlık Vardı ya,İşte O Bendim.
 <<1...1112131415161718192021 22232425>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

icecandyman

icecandyman resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 12:58:52sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Dileklerin hepsine sahip olan kişi,  sadece mutlu olmayı dilemiş olabilir zanımca?!..

*Ben size daha basit bir soru sorayım o zaman adet yerini bulsun;

savaşlarda kullanılan ilk tankı ve bu tankı yapan ülkenin ismini öğrenmek istiyorum. sanırım bu soru diğerlerine oranla daha basit kalıyor.

**max. araştırma süresi: 3dk.

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 12:59:03sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kuzucum bu adamla akrabalığın yoktu değil mi ,sana cevabı vermiş olamaz sanırım

Evimde eşimle çocuğumu altınlarımı sayarken görmek istiyorum demiş olmalı

Aynen böyle demiş kuzucum haklısın ve sen bu batan gemide iki kişilik bir gezi kazandın :))) Yine batar da bir daha ki sefere sorumuzun kahramanı sen mi olursun bilemiyorum  Ama seni canı gönülden kutluyorum :)))

Spei teşekkür ederim sana genel kültürümü geliştirmek için yoğun bir çaba içerisine girdim ayrıca

Denizler etrafımızda dolaşırlar,Nehirler ise içimizden akarlar

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 13:10:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Mother mı?İce 1900 lü yıllarda İngiltere de üretilmiştir.Üretimde çalışan işçilere su tankı imal ettikleri söylenmiş bu sebeple ismi tank kalmış :)İlk defa İngiliz birlikleri tarafından birinci dünya savaşında kullanıldı.

Kuzucum sor ben cevaplarım severim böyle soruları ama geziye götüreceğim kimse yok beraber gidelim mi?

Nehir

Nehir resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 13:42:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Nefertiti585 :

Mother mı?İce 1900 lü yıllarda İngiltere de üretilmiştir.Üretimde çalışan işçilere su tankı imal ettikleri söylenmiş bu sebeple ismi tank kalmış :))İlk defa İngiliz birlikleri tarafından birinci dünya savaşında kullanıldı.

Kuzucum sor ben cevaplarım severim böyle soruları ama geziye götüreceğim kimse yok beraber gidelim mi?

1900’lerin hemen başında İngiliz Alb. Ernest Swinton, inanılması güç bir fikir olan tank fikriyle ortaya çıkmıştır. Tankların 20nci yüzyıla damgasını vurmasının başlıca sebebi de bu fikirdir. Tank ismi de, bilgi sızmasını engellemek amacıyla üretimde çalışan işçilere, imal edilen parçanın (gövde) ‘su tankı’ olduğunun söylenmesi ve sonrasında bu ismin kullanılmaya devam etmesiyle ortaya çıkmıştır.

Mother ismiyle üretilmiş olan ilk tank İngiliz yapımıdır ve 1915’te ilk olarak Somme’da yapılan muharebede kullanılmıştır.Resimde de ilk tank modellerinden olan İngiliz yapımı Mark I, 1916 yılında İngiltere’deki Hatfield Parkı’nda görülmektedir.

null

Kankam destek kuvvet olarak tankın resmini aldım geldim bir koşuda :))

Seninle geziye gitmek onur verir efendim gidelim tabii bende yalnızım çekilmez o gezi tek başına batarsak da beraber kuzucum

Nefertiti585

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 14:07:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Biz bize yeteriz kuzucum gidelim batmayız bişey olmaz bize

Bilgilendirme için teşekkürler ayrıca

Soru bekleyen var mı sıradaElektrik şebekesi üzerinden internet erişimi sağlanması için çalışmalar 10 yıldır devam etmekte..Peki neden bu proje hayata geçirilemiyor?Dandik cevaplarla geçiştirmeyin güzel ve tatmin edici bilgi istiyorum.Merak ediyorum çünkü :)

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 21:39:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Elektrik şebekesi üzerinden İnternet erişimi sağlama fikri oldukça parlak bir fikir olarak görünmekle birlikte, bu fikrin bu kadar zamandır gerçeğe dönüştürülememesinin altında üç ana neden yatıyor: Bunlardan ilki güvenlik. Elektrik hatlarının bir noktadan çıkarak birçok haneye dağıldığı göz önüne alındığında, kime hangi verinin gönderileceği ve bu verilerin meraklı gözlerden uzak tutulması ihtiyacı araştırmacıların önünde büyük bir engel. İkincisi, elektrik hatlarının veri akışında neden olduğu parazit. Fikrin ilk ortaya çıktığı zamandan beri bu konu üzerinde çalışan mühendisler, elektrik akımının veri akışı üzerinde neden olduğu parazitleri azaltacak ve elektrik hattı üzerinde akan veri sinyallerini güçlendirecek teknolojiler üzerinde çalışıyorlar. İlk denemelerde, örneğin sokak lambalarının yanıp sönmesinin bile veri akışının sağlığı üzerinde negatif etkisi olduğu söyleniyordu. Bugün bu konudaki çalışmalar bir hayli yol almış olmasına rağmen belli ki halen ekonomik bir çözüm olarak piyasaya sürülebilecek olgunluğa erişebilmiş değiller. Üçüncüsü ise, bu iki problemden daha az etkilenen ve telefon hatları üzerinden veri gönderimi esasına dayanan DSL teknolojilerinin ekonomik olarak daha verimli olması ve bu nedenle özellikle büyük şirketlerin elektrik şebekesi üzerinden İnternet erişimine imkan veren teknolojiler üzerinde çalışmayı bırakması.

Özetlemek gerekirse, bu konudaki çalışmalar bir hayli yol almış olmasına rağmen hala bir ürün olarak ne zaman ortaya çıkacağı belli değil.

Tatmin edici bir bilgi sanırım. Sence de öyle mi Nefertütü :)

Nefertiti585

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Haz.2007 Çar 21:48:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yoo değil az daha araştır pls

Teşekkürler Rest :))))

Evangeline

Evangeline resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Haz.2007 Per 03:29:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Domates meyvedir spei. ® Doğru mu ?

BohemianRhapsody

BohemianRhapsody resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Haz.2007 Per 03:36:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·Nehir· :

Kırk yıllık Kâni, olur mu Yani.

Belli alışkanlıklarımız,düşüncelerimiz,karakterimiz,duygularımız,önyargılarımız,niyetlerimiz vardır. İyi ya da kötü baktığımız ve bunların değişmeyen türden olan alışkanlıklarımız vardır  ve  ne yaparsak yapalım bunlardan vazgeçemeyiz. İnsanlara,olaylara bakış açımızı değiştiremeyiz ki bunlardan zarar bile gördüğümüz olsa bile, karakterimiz bazen de yaşam tarzımız,hayata bakış açımız bizi yönlendirir. Yolun sonunda neler olacağını bilsek de devam ederiz yürümeye ya da düşünmeye;

Değişmeyen düşünceler ve karakter yapımıza kısaca

Kırk Yıllık Kani Olur mu Yani açıklamasını getiririz...

Denizler etrafımızda dolaşırlar,Nehirler ise içimizden akarlar

Nehir cim açıklamaların için teşekkür ederim ama benim sorduğum tarihsel bir olaydı.Çıkış Noktası yani?(Özellikle kişi olarak)

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Haz.2007 Per 07:36:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Domates neden meyvedir?

Genellikle meyveler çiğ olarak (tabii yıkandıktan sonra),sebzeler ise pişirildikten sonra yenilir. Bu da bazı yiyeceklerin meyve mi, yoksa sebze mi olduklarına dair karışıklıklara yol açar. Örneğin domates salatada çiğ olarak yenilebilir, bunun yanında tencere yemeği olarak dolması da yapılır. Bu durumda domates meyve midir, yoksa sebze mi? Genel kanının ikincisi olmasına rağmen aslında domates bir meyvedir.

Çarşı, pazar anlayışına göre, tabiatta bulunduğu şekilde yenilen ve tadı tatlı olan yiyecekler meyvedir. Çarşıda, pazarda, marketlerde elma, çilek, üzüm ve muz meyve olarak kabul edilirlerken, taze fasulye, domates, kabak ve patates, sebze reyonlarında bulunur.

Ancak bilim insanları, yani botanistler, sebze-meyve ayırımını böyle yapmıyorlar. Onlara göre meyve, içinde etli veya kuru, çoğunluğunu çekirdek diye adlandırdığımız, kendi tohumu veya tohumlan bulunan yiyecektir. Bu tanıma göre kayısı, şeftali, üzüm, taze fasulye, domates, salatalık (hıyar) ve benzeri gıda maddeleri teknik olarak meyvedir. Yani kısaca çekirdeği olan tüm yiyecekler meyvedir. Geriye kalanlar, yani patates, havuç, şalgam, soğan, sarımsak gibi bitki kökleri, lahana, marul gibi bitki yapraklan, hatta aslında bir çiçek olan karnabahar bile birer sebzedir.

Bu arada belirtmekte fayda var; biz bitkilerin değişik kısımlannı yeriz. Örneğin, maydanoz yetiştiği bitkinin yaprak kısmı iken, karabiber ağacın meyvesi, tarçın kabuğu, susam ise bitkisinin tohumudur.

CC sohbet icin buraya
 <<1...1112131415161718192021 22232425>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir