ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
23 Mayıs 2024, Perşembe 05:32   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   AL SANA AÇILIM !!!!!!
 <<1234567 891011121314151617...23>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

beneq

beneq resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:15:05sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
platoniclover :

O konuya ben değil siz takıldınız. Size tavsiyem anlamadığınız bir yazının üstüne yorum yazmayın. Alıntı yaptığınız yazıma o kadar alakasız şeyler yazdınız ki konuyu siz buraya getirdiniz.

anlamadıgım bir konu mu gülüyorum size  kim anlamış kim anlamamış acaba

size tavsiyem araştırmadan yazmayın bence okumak  güzeldir okuyun araştırın ondan sonra  yazın.artık  yazmak istemıyorum karşılıklı  sohbet gibi oldu

platoniclover

platoniclover resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
vip oyun sayfasi
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:16:24sohbet oyun linki
platoniclover :

O konuya ben değil siz takıldınız. Size tavsiyem anlamadığınız bir yazının üstüne yorum yazmayın. Alıntı yaptığınız yazıma o kadar alakasız şeyler yazdınız ki konuyu siz buraya getirdiniz.

beneq

beneq resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:33:44sohbet oyun linki
platoniclover :
platoniclover :

offf  offff offfffff 

jackpot2011

jackpot2011 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:42:47sohbet oyun linki
BUGÜN ANALARI KİM AĞLATTI
ANALARI KİM AĞLATIYOR
Anaları PKK ağlatıyor PKK`yı yoketmeden anaların ağlaması bitmez Analar derken PKK`lıların analarını işin içine katmak şehitlere saygısızlıktır Açılıma devam edecekler Yani bugün 4 Mehmetçiği şehit eden katiiler affedilecek Açılımcıları kınıyoruz BU ÜLKE İÇİN  AÇILIM  YAZIKLAR OLSUN  AÇILIMI SAVUNALARADA saygılarımla..

jackpot2011

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:44:03sohbet oyun linki
AÇILIMCILAR! SİZİN AÇILIM DEDİĞİNİZ BU MU! ASKERLERİMİZ ŞEHİT OLURKEN HALA AÇILIMDAN SÖZ EDİLİYORSA HALA DESTEKÇİLERİ İÇERDE VE DIŞARDA KONUŞUYORSA SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM!

jackpot2011

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:46:20sohbet oyun linki

Günler günleri kovalayacak, şehit askerlerimizin mezarları üzerinde otlar bitecek, onlar belki de soracaklar "BİZ NE İÇİN ÖLDÜK" ? Onları hatırlayan bile olmayacak, aynı bugün Çanakkale`de Dumlupınar`da can verenleri hatırlamadğınız gibi. Ve siz "AÇILIM" diyeceksiniz. Aynı vefasızlık sürüp gidecek,

bu sözlerden sonra anlamayanlara artık lafım yok allah islah etsin

Hsavun

Hsavun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 22:50:07sohbet oyun linki
Komutan gerçekleri söylüyor.

jackpot2011

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 23:29:41sohbet oyun linki

HANİ AÇILMIŞTINIZ. HANİ DAHA FAZLA DEMOKRASİ İLE ÇÖZÜYORDUNUZ.. ADAMLARIN NEREDEYSE HER İSTEDİĞİNİ YAPMAYA HAZIRLANIYORDUNUZ.. ŞİMDİ BU NEYİN AÇILMI.. .. (ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET..)

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.Ağu.2009 Pzr 23:37:30sohbet oyun linki

"Ne mutlu Türk`üm diyene!" cümlesinden rahatsız olan kişiler varsa onlara diyeceklerim iki kelimeden öteye gitmeyecek: Yazıklar olsun! Bu cümlenin anlamını hala anlayamamış birine uzun uzadıya bir şeyler anlatmak faydasız çünkü...

Okudukça burada yazılanları sinirlerim bozuluyor gerçekten; yok mehmetçik köyleri basarmış, yok  Kürt asıllı insanlarımızın hakları yenilirmiş, yok bilmem neymiş... Şimdi ben böyle dedim ya bilimsel gerçek diye birkaç kaynak göstermeye çalışırlar bana...

Benim yakınlarım var Kürt asıllı. Hakkari`sinden Erzurum`una birçok doğu şehrinde bulunmuş... Size o kitaplarda ne okutuluyor bilmem, ama onlar çok farklı söylüyor bana. Asker kılığına girmiş Pkklı teröristler de yazıyor mu o kaynaklarınızda peki? O insanların çocuklarını zorla kaçırıp dağlarda yetiştirdikleri yazıyor mu? Çok biliyoruz ya her şeyi, söylesenize... Benim kiracım da Kürt asıllı ayrıca... Kardeşini zorla Pkk kamplarına götürmüşler, ve ölmüş. Kardeşinin böyle bir belaya nasıl bulaştığına şaşıran aile mi dersin, feryatlar içinde bir kardeş mi dersin... Çok biliyorsunuz ya açılımın ne olduğunu...

Almanya`da yaşayan çekik gözlüye Alman, Fransa`da yaşayan zenciye Fransız deniliyor, Türkiye`de yaşayan Laz`a Çerkez`e de Türk deniyor da Kürt`e Türk denince mi sorun oluyor? Türkiye`de yaşayan herkes Türk vatandaşlığıyla Türkiye`ye bağlıdır. Alt kimliği bu kadar sorun meselesi haline getirmek için daha ne kadar çaba sarfedeceksiniz?

Turgut Özal bir Kürt asıllı Türk olarak cumhurbaşkanı olmadı mı, çok bilmiş insanlar? Bir ülkenin en başına geçebilecek kadar hakkı olmamış mı? Daha ne yani? Ama yok.... Amaç farklı tabii ki... Amacı Leyla Zana eyalet istiyoruz diye açıklaya açıklaya bi hal oldu... Biz safız ya, yedik!

Türk`ü, Çerkez`i, Laz`ı  hepimiz kardeş değil miyiz? Sorunu "Sorun var!" diye diye sizler yaratıyorsunuz, ama farkında değilsiniz.

Genel bir değerlendirme yaparsak Türkiye`nin doğu tarafı için fazla gelişmemiş olduğunu görmemek aptallık olur. Ama orada Türk yaşamıyor mu? Doğuda Kürt asıllı insanlarımız var diye mi yatırım yapılmıyor sanıyorsunuz siz art niyetinizle? Ha bu arada, ne kadar yatırım olmuyor desek de T.C`nin en büyük yatırımı G.A.P projesidir. Ne kadar tam bir verim alamasak da bu projeden...

Bir gerçek var ki; sadece silahlı mücadele ile bu terör illeti yenilmiyor. İlker Başbuğ bunu birçok defa vurguladı. Yeni çözümler üretmek gerek...

Ve son olarak: Allah insanlarımızı doğru yoldan ayırmasın!

ccKuRNaZ

ccKuRNaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  31.Ağu.2009 Pzt 17:22:40sohbet oyun linki

·HoKKaBaZ· :

"Ne mutlu Türk`üm diyene!" cümlesinden rahatsız olan kişiler varsa onlara diyeceklerim iki kelimeden öteye gitmeyecek: Yazıklar olsun! Bu cümlenin anlamını hala anlayamamış birine uzun uzadıya bir şeyler anlatmak faydasız çünkü...

Ne mutlu Türküm diyene cümlesinden rahatsız olan kimse yok ama bunu bizim gözümüze batırmanızın anlamı nedir? Ne bu kibir? Tamam, ne mutlu Türksün laf yok eyvallah! Ama ne mutlu kürt olana bu tepkin? Türk-Kürt ayrımcılığı yapıyor demeseler daha yazacaklarım var bu cümleyle ilgili ama müslümanlık ve kardeşlik safımı aşmayacam.

·HoKKaBaZ· :

Okudukça burada yazılanları sinirlerim bozuluyor gerçekten; yok mehmetçik köyleri basarmış, yok  Kürt asıllı insanlarımızın hakları yenilirmiş, yok bilmem neymiş... Şimdi ben böyle dedim ya bilimsel gerçek diye birkaç kaynak göstermeye çalışırlar bana...

Benim yakınlarım var Kürt asıllı. Hakkari`sinden Erzurum`una birçok doğu şehrinde bulunmuş... Size o kitaplarda ne okutuluyor bilmem, ama onlar çok farklı söylüyor bana. Asker kılığına girmiş Pkklı teröristler de yazıyor mu o kaynaklarınızda peki? O insanların çocuklarını zorla kaçırıp dağlarda yetiştirdikleri yazıyor mu? Çok biliyoruz ya her şeyi, söylesenize... Benim kiracım da Kürt asıllı ayrıca... Kardeşini zorla Pkk kamplarına götürmüşler, ve ölmüş. Kardeşinin böyle bir belaya nasıl bulaştığına şaşıran aile mi dersin, feryatlar içinde bir kardeş mi dersin... Çok biliyorsunuz ya açılımın ne olduğunu...

Peki burada senin yazdıklarını okudukça sinirleri bozulanların olduğunu biliyor musun? Peki ya 1992`de beni caddede arabaya atıp karakola götürdüklerinde 2 gün aç bıraktıktan sonra   üzerime dikilen komutanın dalga geçercesine"aç mısın oğlum ne istersin" sorusuna: "biraz ekmek abi" cevabıyla göğsüme tekme yediğimi ve o haysiyetli komutanın gaddarca güldüğüne şahit oldun mu? Hayır, olmadın. Çünkü orda değildin yani bilmiyorsun neyse.(Ve karakoldan çıkmayan onlarca insan) Ya sokaklardan kaçırılan kadınlarımıza (Bişenk, Gülsüm isimlerini bildiğim bunlar ama daha var) karakolda tecavüz edilip, derilerinin yüzüldükten sonra tuz katıldığını ve cesetlerini göz göre göre çöplüğe atıldığını biliyor musun? İnanın burada yaşasaydınız hak verirdiniz bize. Meseleyi sadece kendi bakış açısından görüyorsunuz. Ayrıca bize kitap filan okutulduğu filan yok bu ne saçmalık! Bu ne aşağılayıcılık! Kürtlerin akıllarını ezbere kitaplardan aldığını zannedecek kadar akılsız mısın yoksa? Sizin kitabınızda  ne okutuluyor Hokkabaz? Atatürk`ün kürt milleti için yazdığı kitabı niye çıkarmıyorsunuz? Sizin kitabınızda Devletin pkk kılığına girip köylerimizi ve insanlarımızı hunharca öldürdüğünüz ve bu olayı her zaman olduğu gibi Pkk ile örtbas ettiği yazılıyor mu peki? Zannediyorum ki yazılmıyor :)) Zaten pkk bir nevi işinize yarıyor. İşinize gelmeyen mevzuları icabında pkknın üzerine salmanızda bilinen bir gerçek.

·HoKKaBaZ· :

Almanya`da yaşayan çekik gözlüye Alman, Fransa`da yaşayan zenciye Fransız deniliyor, Türkiye`de yaşayan Laz`a Çerkez`e de Türk deniyor da Kürt`e Türk denince mi sorun oluyor? Türkiye`de yaşayan herkes Türk vatandaşlığıyla Türkiye`ye bağlıdır. Alt kimliği bu kadar sorun meselesi haline getirmek için daha ne kadar çaba sarfedeceksiniz?

Kimi kandırıyorsun ezbere yazılarınla? Almanya`da yaşayan çekik gözlü Çinli kabul ediliyor, Fransa`da yaşayan zenciye zenci asıllı Fransa vatandaşı deniliyor bi kere varlıkları inkar edilmiyor yahu!  "Kürt diye bir millet yok, herkes türktür" de diyen siz değil misiniz yoksa? Dışardan bakıldığında hepimiz Türk olarak görüneceğiz ama kendi sınırlarımız içerisinde bizim de varlığımız kabul edilmeli. Ben kürdüm bana türk diyemezsin. Bana neden türk dersin benim ırkımı niye değiştirmek istersin? Nedir bu içinizdeki ego, heves; bu barbarlık, vahşilik? Kürt asıllı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı dersen eyvallah, başım gözüm üstüne. Ya da çok mu zor bunu demek? Bunu demekle zorunuza giden şey ne olacak? Sen lazına zaten laz diyorsun çerkezini kabul ediyorsun, dillerini kesinlikle yasaklamıyorsun, otobüste konuşan ingilizi döverek kovmuyorsun, lazca konuşana "lazca konuşma demiyorsun" da kürtçe konuşana zalim bir duyguyla ezik bir kibirle "kürtçe konuşma, yasak!" diyorsun? Yoksa buna hiç şahit olmadın mı? Veya bu senfoniden sonra kendini savunmak isteyen bir kürdün "ben kürdüm kürtçe de konuşurum türkçe de" demesini kesinlikle kabul etmeyerek: "sen kürt değilsin, Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşıyorsun, türksün; türkçe konuşacaksın" gibi sözlerle zorbalıkla türkçe konuşturmadın mı? Hangi çağda yaşıyoruz da bir milleti kendi ırkına zorla bağlıyorsun? Sen bir kürde zorla türk dersen hani o insanın ırkı, hani o insanın şerefi?

·HoKKaBaZ· :

Turgut Özal bir Kürt asıllı Türk olarak cumhurbaşkanı olmadı mı, çok bilmiş insanlar? Bir ülkenin en başına geçebilecek kadar hakkı olmamış mı? Daha ne yani? Ama yok.... Amaç farklı tabii ki... Amacı Leyla Zana eyalet istiyoruz diye açıklaya açıklaya bi hal oldu... Biz safız ya, yedik!

Turgut Özal Kürt asıllı Türk değil. Kürt asıllı Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıydı., zorla Türk edildiyse bilinmez :))) Kürt olduğu için zehirlenmedi mi çok bilmiş insan? Bir ülkenin en başına geçebilecek kadar nereye gitti, ölüme mi? Doğru, ölüme gittiyse en başına kadar geçti.! Mesele Leyla Zana mı? Evet safsın, korkaklığından safsın.

·HoKKaBaZ· :

Türk`ü, Çerkez`i, Laz`ı  hepimiz kardeş değil miyiz? Sorunu "Sorun var!" diye diye sizler yaratıyorsunuz, ama farkında değilsiniz.

Hay yüreğine sağlık hepimiz kardeşiz kardeşim. Sorunu "sorun var" diye değil; sorun, sorun olduğu için yaratılıyor. Farkında olmayan biz miyiz sen mi bu durumda?

·HoKKaBaZ· :

Genel bir değerlendirme yaparsak Türkiye`nin doğu tarafı için fazla gelişmemiş olduğunu görmemek aptallık olur. Ama orada Türk yaşamıyor mu? Doğuda Kürt asıllı insanlarımız var diye mi yatırım yapılmıyor sanıyorsunuz siz art niyetinizle? Ha bu arada, ne kadar yatırım olmuyor desek de T.C`nin en büyük yatırımı G.A.P projesidir. Ne kadar tam bir verim alamasak da bu projeden...

Hay gene yüreğine sağlık :)) Evet aptallık olur. Peki burada türk nasıl yaşıyor? Türkün tayini buraya düşerken intihar ettiği bir hayal ürünü mü? Medya değil mi bizim insanımızı abartan? Türk değil mi buraya geldiğinde ağlayan, ama aynı şekilde gittiğinde de ağlayan? Gittiği için neden ağlayabilir sence? Buranın insanını önceden yanlış düşündüğü için değil mi? Gerçi haklı, ne yapsın medya korkutmuş ne de olsa :)) Türkiyede bu siyasi olaylar dışında en huzurlu iller aşamasında doğu illeri hep ön sıraları almıyor mu? Bu da kürt milletinin anlayış ve insanlık seviyesini göstermiyor mu bir nevi? Art niyet derken aklıma geldi bir an. Kürt asıllı vatandaşın var diye yatırım yapılmaması mı yoksa kürt asıllı vatandaşın yeter ki ekmek yemesin diye şehir içinde kesinlikle askere el uzatılmadığı, askerin el üstünde tutulduğu hâlde askerin çarşı izninin kaç yıldır iptal edilmesi midir? Daha var böyle örneklerim ama zamanım kalmadı ne yazık ki. Gap projesine gelince... Yine yazını çocukların okuyacağını düşündün galiba. GAP Projesi Türkiyenin en önemli kalkınma projesidir en büyük yatırımı değil!! Gap projesinden verim alamadığımızı kendin yazmışsın ama T.C`nin en büyük yatırımı GAP Projesidir demişsin. Ne çelişki ama :))  Daha önce verilen hedeflere ulaşılamadı ki,ulaşılmaya gayret edilmedi desek daha doğru olur. Neyse ki yine umutlarımız var gene bu projeden. Başbakanın Diyarbakır`da son yaptığı konuşmada GAP ile ilgili verdiği söze inanıyoruz.

·HoKKaBaZ· :

Bir gerçek var ki; sadece silahlı mücadele ile bu terör illeti yenilmiyor. İlker Başbuğ bunu birçok defa vurguladı. Yeni çözümler üretmek gerek...

Evet bu gerçeği artık gerçekleştirmenin zamanı geldi. Artık bu savurganlığı bir yana bırakıp masaya oturmanın zamanı geldi. Silahlı mücadele ile kandan başka bişey elde edilmez. İlker Başbuğ bunu birçok defa vurgulamasına rağmen İlker Başbuğ`un sözleriyle kana ve savaşa ne kadar yelken açtığı hepimiz bilecek kadar olgunuz. Yeni çözümler üretmek gerek doğru. Açılımla zaten yeni çözümler üretilmeye çalışılıyor ama senin gibi zihniyetlerin hem açılımın gerçekleştirilmesi gerektiğini biliyor hem de açılıma karşı çıkarak açılıma büyük oranda kör zemin hazırlıyor.

·HoKKaBaZ· :

Ve son olarak: Allah insanlarımızı doğru yoldan ayırmasın! 

Kusura bakma doğru yoldan ayrılacak kadar şaşırdık. Bi kere Allahın yolundan şaştık. Kendimizi fazla kaptırdık. Buna en büyük örneği türbanı verebiliriz :)

CC sohbet icin buraya
 <<1234567 891011121314151617...23>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir