ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 11:34   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   ÖLÜM NEDİR (ÖLÜMÜN İÇYÜZÜ)
 <<1234 567891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 06:26:25sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
·DimForDroptumberSim· :

Goker dostum sende biyerden bi cübbe bul sakal bırak elinde bi tesbihle fotoğraf çektir yoksa bu yazdıklarını dikkate alacaklarını sanmıyorum 

beni güldürdün Allahta seni güldürsün ,yaşamın cennet olsun işallah

Allahın Selamı üzerinize olsun Selametle...

iddiaIi

iddiaIi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 09:43:30sohbet oyun linki

Evet benim dediğim de bu alıntı yaptığınız için alınıyorum.Alıntıyı madem yaptın altına da iki satır kendi yorumunu ekle.Manolya çok lazımsa sana fotolarımdan bir demek sunum hazırlayım elektronik postana yollıyım bakar bakar

iç geçirirsin bilmem anlatabildim mi

SimSiyahxxx

SimSiyahxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 10:47:11sohbet oyun linki
Ölüm kurtuluştur, anasını sattığımın dünyasına tepik atmaktır.

DimForDroptumberSim

DimForDroptumberSim resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 12:45:38sohbet oyun linki
Ölen ölmüştür.
Ölnün arkasından ağlanmaz.
Ölürse ten ölür canlar ölesi değildir.
Ölümeyen bizden değildir.
Ölmek için el ele

OManolyam

OManolyam resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 15:18:05sohbet oyun linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 20:45:09sohbet oyun linki

Bu ve benzeri amacli onlarca belki yuzlerce baslik var su anda bu site forumunda. Konu sadece olum degil elbette herbirisinde "DIN` catisi altinda baska bir manevi duygu somuruluyor.

Bu basliklardaki "oz" basligi acan kisilere ait degil elbette. Her kosulda bu ideolojiyi derinlemesine islemeyi yasama gorevi sayan ve tum giderlerini "din istismari" ile para kazanan firmalardan saglayan bazi sitelerden alinti hepsi. Isin bu kismi beni ilgilendirmiyor.

CUNKU,
Hayat her sabah yeniden kurur, yeniden yasanir bende.

Bu derin giristen sonra konuya donelim ama konuyu da sadece baslik olarak ele almayacagim, ayni zamanda tarz olarak da elestirecegim;

Konu basligi; Olum Nedir? (olumun ic yuzu)

Baslik olarak bile kaybetmistir bu konu...

Olum nedir dersiniz ve olumun su anki yasanan hayatin bitisi oldugunu savunursunuz. ( Bunda bile farkli fikirler vardir; bazilarinca yeni bir hayatin baslangici olarak tanimlanir) Baslik bu sekilde olsaydi ve siz "olum" hakkinda dusuncelerinizi iceren bir giris yapsaydiniz, sonrasinda da deseydiniz ki, "inandigim kitap sunu der;
........
........
o zaman okunurdu dikkate alinirdi belki yazdiklariniz.

Oysa siz basliginizda;
olumun ic yuzu diyorsnuz...

Bunu yazacak insanin OLUMU TECRUBE ETMIS OLMASI GEREKIR.

Tecrube ettiler mi bu basligi alinti yaptiginiz yerdeki insanlar?
Siz tecrube ettiniz mi?

ETMEDINIZ...

Peki bu derece emin olmadiginiz bir konuda nasil "olumun ic yuzu"  olarak basliyorsunuz konuya???

isin islami boyutuna siginacaksiniz belki;

Ama bu boyutu bile herkesi baglamaz cunku HERKES sizin dininize tabi degil...
Islam`a tabi olanlar icin alinti yapiyorum derseniz;
Islam her bunyede farklidir...
TEMEL kurallari iceren bir kitabi vardir ama onlarca, yuzlerce farkli ceviri vardir. Ve binlerce farkli yorum vardir.
Ve hemen sonrasinda bu basliga ard arda 3. mesaji yazarak ima da bulunuyorsunuz; Madem okumak zor geldi indirin dinleyin diye!

Sizin burada goreviniz ne GOKER?

size anlatilan, okutulan boyutu burada dayatmak mi?

Size dogru gelen cok sey bizlere yanlis gelebilir, ve kendi payima YANLIS geliyor...

Gelelim isin ikinci boyutuna;

Dovme, farkliligini ortaya koymak isteyen insanlarin sectigi bir yoldur. ( Farkli oldugunu ortaya koymanin binlerce yolu vardir ve dovme yaptirmakta bunlardan birisidir)

Gelelim sizin "sanal" dovmenize;
Bu dovme yaptiran birisine gore cok daha kotu bir deneyimdir. Cunku siz kendinize dovme yakistiriyorsunuz ama bunu yapamiyorsunuz. Yani icinizdeki SiZ ile Gorunen SiZ farkli :)

Siz dovmeye photoshop diyorsunuz ve aklima binlerce soru geliyor;

saclariniz photoshop mu?
sakaliniz?
ya pazulariniz?
....
....

yoksa resim tamamen mi photoshop?

inanciniz da photoshop olmasin???

E, buyrun cikin isin icinden...

Belki resminize dair her soyleyeceginize inanmis gorunecegiz mecburen ama ALINTILARINIZA inanmak gibi bir sorumlulugumuz yok.

Ve baglayalim konuyu;

Icindeki kisiyle, gostermek istedigi kisi arasinda celiskiler bulunan bir insanin

ALINTILARI ne kadar dikkate alinir?
Kendi yazdiklari ne kadar dikkate alinir?

Ve nihayet,
acmis oldugu forum basligi NE DERECE INANDIRICI ve samimi bulunur?

Aldiginiz tepkiler varsa bir yerde bir problem vardir. Peki siz bu tepkileri sorgulamayi birakip kendinizi ne zaman sorgulayacaksiniz?

ve ustune alinmayanlar icin bir not: Bu yorum bu tur basliklara saklanan herkes icindir.

Hem isletim sistemim, hem klavyem ingilizcedir. Turkcede bullunan bazi harfler bende yok. Bu nedenle okuma guclugu yaratmis olabilirim.

xxxGOKERxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 22:57:05sohbet oyun linki
prangaxxx :

Bu ve benzeri amacli onlarca belki yuzlerce baslik var su anda bu site forumunda. Konu sadece olum degil elbette herbirisinde "DIN` catisi altinda baska bir manevi duygu somuruluyor.

Bu basliklardaki "oz" basligi acan kisilere ait degil elbette. Her kosulda bu ideolojiyi derinlemesine islemeyi yasama gorevi sayan ve tum giderlerini "din istismari" ile para kazanan firmalardan saglayan bazi sitelerden alinti hepsi. Isin bu kismi beni ilgilendirmiyor.

CUNKU,
Hayat her sabah yeniden kurur, yeniden yasanir bende.

Bu derin giristen sonra konuya donelim ama konuyu da sadece baslik olarak ele almayacagim, ayni zamanda tarz olarak da elestirecegim;

Konu basligi; Olum Nedir? (olumun ic yuzu)

Baslik olarak bile kaybetmistir bu konu...

Olum nedir dersiniz ve olumun su anki yasanan hayatin bitisi oldugunu savunursunuz. ( Bunda bile farkli fikirler vardir; bazilarinca yeni bir hayatin baslangici olarak tanimlanir) Baslik bu sekilde olsaydi ve siz "olum" hakkinda dusuncelerinizi iceren bir giris yapsaydiniz, sonrasinda da deseydiniz ki, "inandigim kitap sunu der;
........
........
o zaman okunurdu dikkate alinirdi belki yazdiklariniz.

Oysa siz basliginizda;
olumun ic yuzu diyorsnuz...

Bunu yazacak insanin OLUMU TECRUBE ETMIS OLMASI GEREKIR.

Tecrube ettiler mi bu basligi alinti yaptiginiz yerdeki insanlar?
Siz tecrube ettiniz mi?

ETMEDINIZ...

Peki bu derece emin olmadiginiz bir konuda nasil "olumun ic yuzu"  olarak basliyorsunuz konuya???

isin islami boyutuna siginacaksiniz belki;

Ama bu boyutu bile herkesi baglamaz cunku HERKES sizin dininize tabi degil...
Islam`a tabi olanlar icin alinti yapiyorum derseniz;
Islam her bunyede farklidir...
TEMEL kurallari iceren bir kitabi vardir ama onlarca, yuzlerce farkli ceviri vardir. Ve binlerce farkli yorum vardir.
Ve hemen sonrasinda bu basliga ard arda 3. mesaji yazarak ima da bulunuyorsunuz; Madem okumak zor geldi indirin dinleyin diye!

Sizin burada goreviniz ne GOKER?

size anlatilan, okutulan boyutu burada dayatmak mi?

Size dogru gelen cok sey bizlere yanlis gelebilir, ve kendi payima YANLIS geliyor...

Gelelim isin ikinci boyutuna;

Dovme, farkliligini ortaya koymak isteyen insanlarin sectigi bir yoldur. ( Farkli oldugunu ortaya koymanin binlerce yolu vardir ve dovme yaptirmakta bunlardan birisidir)

Gelelim sizin "sanal" dovmenize;
Bu dovme yaptiran birisine gore cok daha kotu bir deneyimdir. Cunku siz kendinize dovme yakistiriyorsunuz ama bunu yapamiyorsunuz. Yani icinizdeki SiZ ile Gorunen SiZ farkli :)

Siz dovmeye photoshop diyorsunuz ve aklima binlerce soru geliyor;

saclariniz photoshop mu?
sakaliniz?
ya pazulariniz?
....
....

yoksa resim tamamen mi photoshop?

inanciniz da photoshop olmasin???

E, buyrun cikin isin icinden...

Belki resminize dair her soyleyeceginize inanmis gorunecegiz mecburen ama ALINTILARINIZA inanmak gibi bir sorumlulugumuz yok.

Ve baglayalim konuyu;

Icindeki kisiyle, gostermek istedigi kisi arasinda celiskiler bulunan bir insanin

ALINTILARI ne kadar dikkate alinir?
Kendi yazdiklari ne kadar dikkate alinir?

Ve nihayet,
acmis oldugu forum basligi NE DERECE INANDIRICI ve samimi bulunur?

Aldiginiz tepkiler varsa bir yerde bir problem vardir. Peki siz bu tepkileri sorgulamayi birakip kendinizi ne zaman sorgulayacaksiniz?

ve ustune alinmayanlar icin bir not: Bu yorum bu tur basliklara saklanan herkes icindir.

Hem isletim sistemim, hem klavyem ingilizcedir. Turkcede bullunan bazi harfler bende yok. Bu nedenle okuma guclugu yaratmis olabilirim.

bunca paylaştığım konuyu okuyup ses dosylarını dinleyip yada bu yolda araştırma yaptıktan sonra mı bunları yazıyorsun?

paylaştığım konulara karşılık sizden herhangi bir beklentim var mı ki? dini istismar olsun bu ?

Allah ilminden karşılık alınmaz ve beklenmez bu bir

konu başlığına yani o kelimelere sen takılıp kaldın ve ne denilmek istediğini anlamadığın için  okunacak yada okunmayacak değil  nasibi olan nasiplenir hiç kuşkun olmasın bu iki

ölüm konusunu tecrübe edenlerin en başında Allah rasulü Hz muhammed s.a.v efendimiz var

şimdi dikkat et buraya bak Allah rasulü ne diyor ; İnsanlar uykudadırlar ölünce uyanırlar,öyleyse siz ölmeden önce ölün ki uykudan uyanasınız hadis-i şerif

sen şimdi kim ölümü tecrübe etmiş ki böyle yazılıyor diyorsan ,öncelikle Allah rasulünü inkardasın

tecrübe ettiler mi bu başlığı alıntı yaptığın yerdeki insanlar diyorsan cevap şu

bir kişi 34 yılını İslamın özünü bilip bulma yolundaki çalışmalarla geçirmişse eğer

o kişi hakkında nasıl olurda sen kesin olarak bu kişiler bunu deneyimlemiş mi diyebiliyorsun ?  neye dayanarak ?

kimileri paylaştığım konulara çok uzun yazmışın okumadık okuyamadık dedikleri için ben de madem okumak zor geliyor o zaman okumak yerine dinleyin dedim ve ses dosyalarını yükledim kötü mü yaptım ?

görülen ve görülmeyen bir de görebilene,benim özümde sözüm de bir sen tutupta pek çoklarının yaptığı gibi resmimden o dövmeden olaya bakarsan yanılırsın zaten

çünkü ZAN ınınla karar ve hüküm verip gözünün gördüğü ile yaşamaya düşünmemeye alışmışın  işte bu durumda beynini bu konulara kitlediğin zamanda

kuran-ı kerimdeki  şu ayet akla gelir  Biz onların kalplerini mühürleriz de onlar hakkı işitmezler  Araf

inancınızda photoshop olmasın? diyerek te büyük bir vebal altına girmiş olursun

ben şayet gerçekten iman etmiş bir müslüman isem ve sen bu sözle bana kafirlik istina edersen kafir olursun bunuda unutma ilmin yoksa haddini bil ve sus çünkü kişiye günah olarak dili yeter denilmiş

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 23:15:17sohbet oyun linki

Yorumumda hersey cok acik.

Siz istediginiz kismini alip kendinizce cevaplama hakkina tabi ki sahipsiniz. Ve sasirmadim cunku bunu yapmissiniz :)

Sordugum her soruyu muhattap alip cevaplamadiginiz surece ikinci bir yorumda bulunmayacagim.

xxxGOKERxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Nis.2010 Pzt 23:22:54sohbet oyun linki
prangaxxx :

Siz istediginiz kismini alip kendinizce cevaplama hakkina tabi ki sahipsiniz. Ve sasirmadim cunku bunu yapmissiniz :)

Sordugum her soruyu muhattap alip cevaplamadiginiz surece ikinci bir yorumda bulunmayacagim.

sorulan her soruya cevap verildi , senin ilmin yoksa ZAN  la fazla yol kat edemezsin doğru.

Selametle

SettembrE

SettembrE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 00:00:40sohbet oyun linki
·xxxGOKERxxx· :
prangaxxx :

sorulan her soruya cevap verildi , senin ilmin yoksa ZAN  la fazla yol kat edemezsin doğru.

Selametle

İlim ilim diosun da ilim ne ya??? Din bir inançtır ilim matematik fizik Felsefedir!!!!

Hadi sana uyduk ilim dedik herkez senin ilim dedigin inanç sistemine uymak zorunda değil! yol senin yolun her kezin yolu farklıdır ve herkez kendi yolunda yol kat eder

ve buna saygı duyulmalıdır!

islam bir hoşgörü dini ise eger....

CC sohbet icin buraya
 <<1234 567891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir