ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
17 Mayıs 2024, Cuma 19:07   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   ÖLÜM NEDİR (ÖLÜMÜN İÇYÜZÜ)
 <<12345678910 11>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Nis.2010 Çar 21:00:55sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
IDIO :

Eğer ki din akıllıya hitap ediyorsa neden müslüman devletler dünyaya hükmedemiyo da %60 %70 Ateist olan ülkeler dünyada söz sahibi olabiliyo ?

DEMİŞSİN Şöyle düşünelim 2 kişi düşünelim birisi ailesi ile yaşıyor birisi de tek başına ailesi ile birlikte yaşayan yataktan kalkarken aman annem toplar diyor kalkıyor sonra yemek yiyor yemek bittikten sonra aman sofrayı annem toplar diyor eve erzak mı alınacak aman annem alır diyor yani hiç bir şeyle uğraşmıyor ne de olsa alan var ne de olsa toplayan var ne de olsa bakımlarını üstlenmiş biri zat var şimdi tek olan kişiyi düşünelim eve geliyor yemek yok yemek yapmak zorun da ve yemek yapıyor eve erzak alınacak almak zorun da yataktan kalkarken yatağını yapmak zorun da çünkü yapanı yok çünkü alanı yok çünkü üstlenmiş biri yok sizin bahsettiğiniz ATEİST kişilikler dünyayı sadece bu dünya zannettikleri için canla başla çalışıyorlar uzaya çıkıyorlar marsın resimlerini çekiyorlar fezayı uzayı keşfediyorlar yani bütün ameleliklerini bütün cefasını onlar çekiyor bizde sefasını sürüyoruz :) bütün paralarını harcıyorlar kainatı keşfediyorlar biz de onlardan sayesin de yararlanıyoruz oh ne güzel :) biz de kaymağını yiyoruz :) çünkü ahireti yok sayıyorlar devamı yok ölümden sonra hayat bitiyor diyorlar o yüzden ellerinden geleni yapıyorlar bütün paralarını döküyorlar teknolojilerini geliştiriyorlar araştırıyorlar inceliyorlar ve gelişiyorlar neden? çünkü devamı yok ne yaparsak bu dünya için yaparız diyorlar ama biz MÜSLÜMANLAR olarak ne yapıyoruz biz Allah’ımızın bütün farzlarına inanıyoruz cennete inanıyoruz ahirete inanıyoruz daha bir çok farz`a inanıyoruz o yüzden ne araştırıyoruz ne geliştiriyoruz ne para harcıyoruz neden mi? nedeni belli biz ölümden sonra hayatın bittiğine inanmıyoruz da ondan siz bu fani hayatta kısacık hayatta keşfedersiniz kainatı ama biz Allah’ın izni ile ebedi sonsuz bir hayatta keşfedeceğiz o yüzden biz 70 senelik ömrümüzü araştırarak soruşturarak inceleyerek değil de ibadet ile Allah’ımızın bize farz kıldığı ibadetlerle geçiriyoruz bilmem anlatabildim mi kısaca ONLAR ARAŞTIRSIN BİZ KAYMAĞINI YERİZ :) BİR NEVİ ONLAR BİZİM İÇİN ÇALIŞIYORLAR DÜŞÜNELİM  UZAYA ÇIKIYORLAR UYDULAR YAPIYORLAR TELEFONLARI GELİŞTİRİYORLAR  BİLGİSAYARLARI GELİŞTİRİYORLAR ARABALARI GELİŞTİRİYORLAR YANİ AKLINA NE GELİYORSA AMELE GİBİ ÇALIŞIYORLAR BİZ MÜSLÜMANLAR OLARAK NE YAPIYORUZ? PARAYI BASTIRIP ALIYORUZ BİZ MÜŞTERİYİZ ONLAR SATICI AMA NE SATICI DURUP DİNLENMEDEN KARINCA GİBİ ÇALIŞAN SATICI BİR NEVİ BİZİM HÜZMETÇİMİZ GİBİLER ONLAR BULSUN BİZ PARAYI VERİP ALIRIZ ÇÜNKÜ BİZ MÜSLÜMANIZ :) bu fani onların ebedi olanda bizim olsun İNŞALLAH ALLAHA emanet

Be ANLAMSIZ;

Eger ben,

senin dinine(ki senin inanis seklin ciddi anlamda sorgulanmali) tabi olmayi dusunen birisi olsaydim ve sen bu CAHIL yorumu bana yazsaydin sana git BUDIST ol kendini BUL derdim.

Eger ben,

senin o yukaridaki CAHIL yorumunda yer alan "ATEIST"lerden olsaydim seni "arastirma merkezime" garip bir tur olarak goturur "bilim adina" incelemeye alirdim

Ve Eger ben,

Cahil olsaydim, hicbirseyi bilmeseydim su senin yukaridaki yazdiklarini okudugumda AKILLI INSAN olarak var oldugum icin kendimi SANSLI sayardim.

Demek ki;

SEN degil, senin alintilari yaptigin yerdeki HOCALAR(!) benimle tartisacakmis...

Sen ve seninle ayni kulvarda kosan dovmeli ise kendi yorumlarinizi yapmaya kalktiginizda iste bu kadar komedi oluyorsunuz...

yoruma bak yahu

yukaridaki yorumu bu basliklari alinti yaptigin o siteye de koysana seni oradan kovsunlar

september (settembre),

Senin gulmekten yanagin acimis ben  bu basit yoruma degil bu ulkenin gelecegine uzuluyorum...

IDIO

IDIO resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 14:06:24sohbet oyun linki
prangaxxx ve settembre dolu küpün sesi çıkmaz diyorum ve susuyorum ahmak ile ahmak olunmaz

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 15:09:03sohbet oyun linki

IDIO Lütfen yazılarını karşındakine saygı  çerçevesinde yazalım..

Ne ölünden  kork nede ölümü iste

Bilmem Tanrım  beni yaratırken  neydi  niyeti

Bana  cenneti mi  cehennemi mi  nasip ettin

Bir kadeh  bir güzel çalgı  bir de yeşil çimen 

Bunlar benim olsun veresiye  cennet de senin..

OnEmAdLoVe

OnEmAdLoVe resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 15:17:18sohbet oyun linki

Ölüm Ölüm Dediğin Nedir ki Gülüm Ben Senin İçin Yaşamayı Göze Almışım.

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 15:27:06sohbet oyun linki

H.Gelmişsen LOWE

Hayattan edeceğimiz  karı etmişsek doya doya  yaşadıysak gülegüle gitmeliyiz ;

perseusneptunus

perseusneptunus resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 20:39:22sohbet oyun linki

ey camaat

gözünü  aç  ve etrafa  bak allah sana bu  aklı kullansın diye  verdi... aklını kullananlar onurlu bir  yaşam  sürer..kullanamayan 500 milyar  dolar  borçla yaşar ..bizi yıllardır uyuttu bu bezirganlar..bize  bu yasak bu  günah  bu  ayıp  dediler  kendileri  her haltı  yediler.. canlılar  doğar  ve  ölür..be  arkadaş  öbür  tarafa  kaç  defa gittin geldinde  canlı  yayın  yapıyorsun öbür  taraftan..allah  öbğür  tarafta  önce sizi  yamultacak.. fakiri  fukarayı  böyle  korkut elinden  ekmeğini al ..sonra  allah  peyagmber diye  savur ..her şeyi inkar edersiniz  cep telefonunu  mersedesi  airbusları kullanırsınız  .. hiç düşünmezsiniz  bunu  nasıl  yapmışlar  diye..yapanlarıda  cennete  sokmazsınız babanızım malımı  cennet..yok edison  cennete girecekmiymiş.. sizin  olduğunuz  bir  cennete  ben şahsen  gelmiyorum..sizin  olsun  tepe  tepe  kullanın..akşam akşam  adamı  günaha  sokuyorsunuz  be..ne  haliniz  varsa  görün ..

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 20:55:08sohbet oyun linki

Perse Hocam kizdirmislar sizi

Daha benim dunku o komedi yoruma cevabim bitmedi, GULMEK ISTEDIGIMDE sayfalarca kopyalar o yorumu gulerim

essek uzuntuden kirk gun yem yememis

SimSiyahxxx

SimSiyahxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Nis.2010 Per 22:10:53sohbet oyun linki
perseusneptunus :

ey camaat

gözünü  aç  ve etrafa  bak allah sana bu  aklı kullansın diye  verdi... aklını kullananlar onurlu bir  yaşam  sürer..kullanamayan 500 milyar  dolar  borçla yaşar ..bizi yıllardır uyuttu bu bezirganlar..bize  bu yasak bu  günah  bu  ayıp  dediler  kendileri  her haltı  yediler.. canlılar  doğar  ve  ölür..be  arkadaş  öbür  tarafa  kaç  defa gittin geldinde  canlı  yayın  yapıyorsun öbür  taraftan..allah  öbğür  tarafta  önce sizi  yamultacak.. fakiri  fukarayı  böyle  korkut elinden  ekmeğini al ..sonra  allah  peyagmber diye  savur ..her şeyi inkar edersiniz  cep telefonunu  mersedesi  airbusları kullanırsınız  .. hiç düşünmezsiniz  bunu  nasıl  yapmışlar  diye..yapanlarıda  cennete  sokmazsınız babanızım malımı  cennet..yok edison  cennete girecekmiymiş.. sizin  olduğunuz  bir  cennete  ben şahsen  gelmiyorum..sizin  olsun  tepe  tepe  kullanın..akşam akşam  adamı  günaha  sokuyorsunuz  be..ne  haliniz  varsa  görün ..

Hocam çarpılacaksın tövbe de

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2010 Cum 00:27:55sohbet oyun linki

KUR-AN BAŞTAN SONA HALA TEFEKKÜR ETMİYCEKMİSİNİZ HALA DÜŞÜNMİYCEKMİSİNİZ DEDİĞİ HALDE ,İNSANLAR HALA DÜŞÜNMEZ ARAŞTIRMA GEREĞİ DUYMAZ ,ZATEN DÜŞÜNMEDİĞİ İÇİNDE ARAŞTIRMA GEREĞİ DUYMAZ ,ELBBETTE BUDA TAKTİRİNDE OLDUĞU İÇİNDİR BUNU KAVRIYAMAZ ANLIYAMAZ ,VE PEK ÇOK KİŞİ BU ŞEKİLDE ETRAFTAN DUYDUĞU BİR KAÇ DİN BİLGİSİ İLE DİNİ İSLAMI BU KABUL EDER  , VE DİN HAKKINDA BİRŞEY SÖYLEDİĞİNDE KAFASINDAKİ O ŞARTLANMIŞ ANLAYIŞA GÖRE BİR DÜŞÜNCE OLDUĞUNU  SANIP HEMEN ELEŞTİRMEYE SUÇLAMAYA BAŞLAR...DUR BAKALIM HELE KİMİ SUÇLUYORSUN NİYE SUÇLUYORSUN DUR BİR DÜŞÜN...

PEK ÇOK KİŞİ ALLAH DİYE BİR VARLIĞIN SADECE İSMİNİ DUYMUŞTUR , VE KAFASINDA BİR TANRI GİBİ BİRŞEY HAYAL ETMİŞTİR ,VE BU HAYALİNDEKİ O VARLIĞIDA ALLAH DEMİŞTİR, UZAYDA HERHANGİ BİR YERDE,ÖTESİNDE,YADA YUKARDA BİRYERDE İŞTE ORDAN BURDAKİLERİ İDARE EDEN BİR TANRI ,SEVDİĞİNİ CENNETE SEVMEDİĞİNİDE CEHENNEME ATAN, HATTA YERİ GELDİĞİNDEDE KIZIP HESAP BİLE SORARLAR İSYAN EDERLER KENDİLERİNCE,BİZ BURDA NE SIKINTILAR ÇEKİYORUZ SEN NERDESİN BİZİM DURUMUMUZDAN HABERİN YOK MU GİBİSİNDEN :) 

DİĞER BİR GRUPTA KENDİ KENDİNE DÜŞÜNÜP DEMİŞ Kİ,YA BÖYLE ÖTELERDE YUKARDA BİRYERDE OTURAN BİZİ BURDA İDARE EDEN BİR TANRI OLAMAZ ,BÖYLE BİR TANRININ UZAYDA BİRYERDE İŞİ NE BÖYLE BİRŞEY OLMAZ DİYİP ONLARDA BİZ ATEİSTİZ DEMİŞLER VE TANRI TANIMAZLAR GURUBU OLMUŞLAR.ATEİSTLER ÖYLE BİR TANRININ VAR OLAMIYCAĞINI SÖYLEMEKLE DOĞRU SÖYLEMİŞLERDİR AMA HENÜZ ,ALLAH IN NE OLDUĞUNU İDRAK EDEMEMİŞLERDİR.

ŞİMDİ BAKALIM KURAN ALLAHI NASIL ANLATIYOR

ÖNCELİKLE BU KONUN TEMELİNİ KELİME-İ TEVHİD ANLAYIŞI OLUŞTURUYOR KELİME İ TEVHİD YANİ ; LA İLAHE İLLALLAH IN MANASI

BURDA AÇIK VE NET OLARAK ANLATILIYOR ZATEN ,TANRI VE TANRILIK KAVRAMI YOKTUR SADECE ALLAH VARDIR, VARDIR I DAHİ KONUYU ANLATMAK İÇİN SÖYLÜYORUZ GERÇEK ANLAMI ,TANRI VE TANRILIK KAVRAMI YOKTUR,TAPILACAK BİR VARLIK YOKTUR  SADECE ALLAH

YANİ ALLAHTAN BAŞKA BİRŞEY MEVCUT DEĞİLDİR

SADECE ALLAHIN VAR OLUPTA ONUN DIŞINDA HİÇBİRŞEYİN VAR OLMADIĞINI NASIL ANLARIZ KURAN I KERİMDEKİ İHLAS SURESİNDEN  ,İHLAS SURESİNDE,ALLAH NEDİR ? DİYE SORANLARA CEVAP BİZZAT ALLAH TARAFINDAN VERİLİYOR

GAYET AÇIK BİR ŞEKİLDE VE ÖYLE BİR TEK LİKTEN BAHSEDİLİYOR Kİ  TEK LİK BU DENLİ GÜZEL ANLATILAMAZ

De ki, O ALLAH AHAD`dır

ALLAH SAMED`dir;

LEM YELİD ve LEM YULED dir; ve

LEM YEKÛN LEHU KÜFUVEN AHAD`dır

ALLAH AHAD»dır... Yani, sınırsız, sonsuz, cüzlere ve zerrelere bölünmesi sözkonusu olmayan TEK`dir. ÖYLE BİR TEK Kİ , SONU VE SINIRI YOK ,ŞİMDİ BİZ ŞAYET ALLAHI ÖTELERDE BİR YERDE DÜŞÜNMEYE KALKARSAK ONA BİR SINIR ÇİZMİŞ OLURUZ VE BU SINIRIN ÖTESİNEDE YADA SONUNADA ALLAHI YERLEŞTİRMİŞ OLURUZ,OYSA AHAD OLAN ALLAHIN DOĞAL SONUCUDUR Kİ BÖYLE BİRŞEYİ KABUL ETMEZ ÇÜNKÜ SONU VE SINIRI YOK  DOĞRU MU ?  KENDİMİZDE DAHİLİZ BUNA , EĞER SONU VE SINIRI VAR DİYORSAK ALLAH BİZE  KADAR ULAŞIYOR VE BİZDE  BİR SONA ERİYOR VE O SONDAN BİZ BAŞLIYORUZ ,OYSA BÖYLE BİRŞEY İMKANSIZDIR BİR SINIRLAMA GETİRMİŞ OLURUZ. BU YÜZDEN ALLAH SONSUZ SINIRSIZ TEK.

ALLAH», "AHAD" olduğuna göre... Kendi varlığı yanısıra ikinci bir varlıktan sözedilemez

Ve gene, "O"nun zerrelere ayrılması şeklinde zaman boyutuna girmesi de sözkonusu değildir

ALLAH SAMED`dir Hiç boşluğu olmayan, eksiksiz, gediksiz, deliksiz, nüfuz edilemiyen... Bir şey girmez, bir şey çıkmaz Som,som altın denir ya öyle işte

SAMED", ayrıca, ihtiyaç mefhumundan beridir, anlamına dahi gelir...

Yani, “ALLAH” her türlü ihtiyaç kavramından beridir.

Esasen zaten, kendisinin dışında mevcut olan bir şey yoktur ki, O`nun herhangi bir şeye muhtaç olabileceği düşünülsün...

LEM YELİD ve LEM YULED bunu basitçe Allah doğmamıştır ve doğurmamıştır diye tercüme ederler ,oysa gerçek manası öz manası ne kendisi bir varlıktan meydana gelmiştir nede kendisinden ikinci bir varlık meydana gelmemiştir dir

Ya da başka bir ifade şekliyle; “ALLAH”ın varlığından meydana gelmiş ikinci bir varlık mevcut değildir

Çünki O, cüzlere, zerrelere bölünmesi parçalanması mümkün olmayan TEK`tir, yani «AHAD»tır

1- Sınırsız-sonsuzdur ki, bu yüzden ikinci bir varlığı kendi içinde veya dışında meydana getirmesi sözkonusu olamaz

«AHAD» oluşu dolayısıyla cüzlere, zerrelere ayrılmaz ki, O`ndan meydana gelen ikinci bir parça olsun

İşte bu yüzden, «ALLAH»tan meydana gelmiş, O`nun doğurduğu, O`nun özellikleri ile de olsa ikinci bir varlığın mevcudiyetinden asla sözedilemez

ALLAH  ismiyle işaret edilen, başka bir varlık tarafından meydana getirilmesi nasıl düşünülebilir ki?.. Zira O, «AHAD»dır

Yani, sınırsız-sonsuz, cüzlere bölünme kabul etmez TEK`tir

ALLAH”ın ister yönsel, ister BOYUTSAL bir sınırı olması gerekir ki; o sınırın ötesinde O`nu meydana getirecek ikinci bir varlık olsun.. Ve sonra da o ikinci varlık kendisinden «ALLAH»ı meydana getirsin yani doğursun

ALLAH" , «AHAD»dır çünkü

"AHAD" olan “ALLAH” ise, sınırsız-sonsuz, zerrelere bölünmezdir..

.Bu sebeple de, kendisinin bir noktada bitip, o noktadan sonra ikinci bir varlığın başlamasından sözedilemez

Bu yüzden de “ALLAH”ı meydana getiren, DOĞURAN, ikinci bir varlıktan bahsedilemez, böyle bir şey düşünülemez

LEM YEKUN LEHU KÜFÜVEN AHAD

O`nun dengi, misli, mikro ya da makro benzeri mevcut değildir, AHAD`tır

Burada şu âyeti de hatırlayalım:

LEYSE KEMİSLİHİ ŞEY`A (42-11)

İster mikro, ister makro plânda O`nun misli olabilecek hiç bir şey mevcut değildir.

şimdi bunları özetle yazalım

Bakalım bizim kafamızdaki TANRI anlayışı ile Kur an-ı Kerim de anlatılan «ALLAH» anlayışı birbirine uyuyor mu?

ALLAH», "AHAD" oluşu dolayısıyla, sınırsız - sonsuz, zerrelere cüzlere ayrılmaktan beridir

ALLAH”, "SAMED" oluşu dolayısıyla öyle bir tümel varlıktır ki, ne kendisine bir varlığın girmesi veya katılması söz konusu olabilir; ne de kendisinden ikinci bir varlığın çıkışı, meydana gelişi. Hiç bir eksiği, noksanı ve bu yüzden de bir şeye muhtaciyeti düşünülemeyecek olandır “ALLAH

«ALLAH», "LEM YELİD" oluşu dolayısıyla, kendisinden meydana gelecek ikinci bir varlığın mevcudiyetinden sözedilemez.

«ALLAH», "LEM YÛLED" olması dolayısıyla, kendisinin meydana geldiği öne sürülecek ne bir tanrı ne de herhangi bir şey olarak, ikinci bir varlık mevcut değildir...

«LEM YEKUN LEHU KÜFÜVEN AHAD» oluşu dolayısıyla da mikro ya da makro planda O`nun dengi, misli benzeri ikinci bir varlık yoktur... "AHAD"tır

ALLAH HAYY DIR

ALLAH ALİM DİR

ALLAH MÜRİD DİR

ALLAH KADİR DİR

ALLAH SEMİ DİR

ALLAH BASİR DİR

ALLAH KELİM DİR

Evet, demek oluyor ki "AHAD" olan «ALLAH» aynı zamanda yukarıdaki isimlerle işaret edilen vasıfların da sahibidir

YANİ ALLAH AHAD dır gibi...

ALLAH HAYY»dır; sınırsız-sonsuz, bölünmez, parçalanmaz "CAN" dır

«ALLAH ALiM»dir; sınırsız-sonsuz, bölünmez, parçalanmaz «İLİM» dir!..

«ALLAH MÜRİD»dir; boyutsal sınırsız-sonsuz, cüzlere ayrılmaz «İRADE» dir!.

«ALLAH KADİR» dir; sınırsız-sonsuz, bölünmez, cüzsüz, tek bir «KUDRET» tir

«ALLAH SEMİ»dir; sınırsız-sonsuz, bölünmez, cüzleri olmayan «VUKUF» tur!..

«ALLAH BASİR» dir; sınırsız - sonsuz, cüzleri olmayan, bölünmeyen, mevcut tek «DEĞERLENDİRİCİ»dir.

«ALLAH KELİM»dir; sınırsız-sonsuz, bölünmez, sayısız «MANALAR» dır

BUNLARIN HEPSİDE ALLAHIN ÖZELLİKLRİDİR VE YİNE AYNI SONSUZ SINIRSIZ TEK ALLAH TIR

Öyle bir, TEK "ZAT" ki, baş-son gibi kavramlardan beri; sınırsız-sonsuz; bölünmesi, cüzlerinin varolması muhal; sayısız manalara sahip; sonsuz - sınırsız, cüzleri olmayan irade; sonsuz-sınırsız cüzü olmayan kudrettir; varlığının dışında ikinci bir varlık düşünülemez; içi ve dışı yoktur, merkezi özü olmaktan münezzehtir. Kısacası, "AHAD"tır... TEK`tir

Şimdi, elimizi vicdanımıza koyarak düşünelim...

Varlığına iman ettiğimiz, ya da inanmadığımız, ancak her iki halde de şartlanma yollu «ALLAH» adını verdiğimiz TANRI ile; burada tarif edilen, Hazreti MUHAMMED`in açıkladığı “ALLAH” aynı mıdır?

ALLAHTAN MEYDANA GELMİŞ İKİNCİ BİR VARLIKTA YOKSA BUNCA İNSAN HAYVAN DÜNYALAR GEZEGENLER GALAKSİLER VESAYRE NASIL MEYDANA GELDİ?  YADA NEDİR BUNLAR? :)   HADİ KONUŞALIM BAKALIM HERKESİN CEVAPLARINI BEKLİYORUM

Selametle...

SimSiyahxxx

SimSiyahxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Nis.2010 Cum 01:57:19sohbet oyun linki

BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ !
DÜNYACA ÜNLÜ FORTUNE DERGİSİNİN R.TAYYİP ERDOĞAN`IN DÜNYANIN EN ZENGİN 100  ADAMINDAN BİRİ OLDUĞUNU YAZDIĞI İÇİN BU DERGİNİN TÜRKİYE`YE SOKULMADIĞINI... ! 

R.T.ERDOĞAN`IN OĞLUNUN BİM MARKETLERİNİ SATIN ALDIĞINI VE BURALARDA İLAÇ  SATACAĞINI  !

Bildiğiniz gibi ilaçlar artık marketlerde de satılacak.

Tabi her markette değil.

Şimdilik sadece BİM Marketlerinde. Bugünkü bu görüntünün temelleri taa iki
yıl öncesinden atılmaya başlanmıştı. Bildiğimiz gibi 2-3 yıl öncesi
itibariyle BİM marketleri bu kadar yoğun değildi. Bugün 30 bin nüfuslu küçük
bir ilçede bile 6-7 bazılarında 8-9 şubesi olan BİM marketleri, bu ilaç
paradigmasının uzantısı olarak çoğaltılması işlemi şuurlu şekilde
gerçekleşti.

Bildiğimiz gibi Cüneyt Zapsu denen biri BİM hisselerini sattı ve bu satış
akabinde en büyük payı Sayın Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı. Hani şu 26
yaşında 13 tane şirketin CEO sunu yapabilecek beceri ve kapasite(!)deki
oğlu... Ve bunun diğer temelleri hükümet ile Eczacılar arasında bir ay
öncesinde yaklaşık 2000 kalem ilaç üzerinde fiyat anlaşmazlığı yüzünden
çıkan sonuçta atıldı.

Velhasıl artık SGK ile anlaşma yapmayan eczaneler; ki bugün itibariyle
bunların yüzdelik oranı bir hayli fazla; başta kamu çalışanları olmak üzere
muhtelif sosyal sağlık güvencesi altındaki vatandaşlara ilaç satışı
yapamayacaklar. Dolayısıyla ilacı yüzde yirmi katkı payı ödeyerek alan
vatandaş; ilacını Hükümetin veya özelde SGK`nın anlaşma yaptığı BİM
marketlerinden alacak...

Tabi bunun arkasında çok gizli entrikalar da var. Bu girişim; yaklaşık 3 ay
öncesi dışarıdan ithal edilen domuz gribi aşısı alımına karşı Tayyip
Erdoğan`ın resti ve rövanşıdır. Bildiğimiz gibi domuz gribi aşısı alımında
başbakanın teklif ettiği ilaç ve dağıtım firması ihaleyi alamamış,
Başbakan`da kibiri ve öfkesinin esiri olarak `Ben aşı olmayacağım` diyerek
kendi istediği ilaç firmasının alamadığı bu rantı sabote etmiştir.

Ama gel de bu gerçekleri bizim vatandaşa anlat.

Mensubu olduğun Şeyh sana bunları anlatıyor mu goker ?

CC sohbet icin buraya
 <<12345678910 11>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir