ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Mayıs 2024, Cuma 03:23   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Felsefe, Din, İçsel meseleler
forum sohbet oyun basliklari
   ÖLÜM NEDİR (ÖLÜMÜN İÇYÜZÜ)
 <<123456 7891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

ahmetxxxxx

ahmetxxxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 11:12:30sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle

Konuyu en başından sonuna kadar okudum.Herkes kendi özgür düşüncesini ifade etmiş.Adam zorla kabullendirmeye çalışmıyorki insanlara.Bu bir paylaşımsa , madem mantık aranacak, çok saçma sapan açılmış konu var.Forumu takip ediyorum hep aynı dik kafalılık.Farklı olma çabası.Ben farklı yorum yapayımda farkım olsun isteği.Yineliyorum Saygı duymak gerekir inananada, inanmayanada.Eleştirilmesi gereken kişiliği değil bence.

Hoş Sohbetler.. 

SimSiyahxxx

SimSiyahxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 16:52:35sohbet oyun linki

Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V ) efendimizle ilgili  her paylaşımında neden doğru olan  ( S.A.V ) yerine yanlış olan   ( S.A.S ) kelimesini kullanıyorsun goker ?

OManolyam

OManolyam resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 18:11:18sohbet oyun linki
·SimSiyahxxx· :

Sevgili peygamberimiz Hz. Muhammed ( S.A.V ) efendimizle ilgili  her paylaşımında neden doğru olan  ( S.A.V ) yerine yanlış olan   ( S.A.S ) kelimesini kullanıyorsun goker ?

NA TO KAFA NA TO MERMERİ

xxxGOKERxxx

xxxGOKERxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 19:03:14sohbet oyun linki
·SimSiyahxxx· :

SALLALLAHU AYLEYHİ ve SELLEM.demektir. efendimize salat ve selam olsun diyoruz yani.eger dığeriyle yani çoğu yerde yazdığı (sav) aklına takıldıysa da `vesellem` sözü bitişik yazılır bundan sonu `v` harfıyle biter. bu söyledığınde bitişik değil "sellem" sözü ele alındıgından SAS olmuş ;).
 nitekim hepsinin tek anlamı seninde anlayacağın gibi efendimizi andığımızda salavatı unutmamak.

şimdi burda ki yanlış olan ne ?   beynini kelime blokajından kurtar kelimelere takılıp kalma anlamı ne onun üzerinde dur ,bak bu şekildede bakılabiliyormuş bu konulara olay sadece senin  bu doğrudur dediğin gibi değil yani

Selametle

SettembrE

SettembrE resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 19:05:59sohbet oyun linki
·xxxGOKERxxx· :

YİNELİYORUM DUYDUKLARINLA DEĞİL KENDİ KANITLARINLA CEVAPLA

bunları Gördün mü sen?? yada bir kanıtın var mı?? sadece inanırsın buna ...

kendinle çelişsen cümleler kurma Göker

yazdıklarım ,foruma paylaştığım bu bilgilerin yanında

yaşadıklarımdırda

sen eğer gözünle gördüğüne inanıyorsan gözünü kapattığında hiç birşeye inanmıyorsun demektir doğru mu ?

Her ne yana bakarsanız Allah`ın veçhini görürsünüz.(2/155)

demiyor mu ayet ?  görebiliyormusun ?

işte bunu basiretinle görebilirsin

gözüne görünene  delil  istiyorsan kuran Her Nefis Ölümü Tadacaktır demiyor mu ?  ve  (çevrende de ölümü tadanları görmüyormusun? görüyorsun )

tekrarlıyorum iyi düşün soruyorum sana bilmediğin birşeye iman edilir mi ? bilmediğin birşeye iman edilir diyorsan o bilmediğin şeyin kelimesine iman ediyorsundur anlamına değil ,anlamını kavrayıp idrak edebilmek içinde aklın sana destek çıkması gerekir.

bu benim sorumum cevabımı Göker Ayetler, hadis-i şerifler vs vs değil Göker kendi cvpların ve Kendi kanıtlarınla yap Yorumunu

Soyut bi kavram istemiyorum senden Somut bişiler istiyorm

Tabi buna bi Cevap bulamadıgın için böle sordugum şeyle anlamsız şeyler yazman Çok dogal

Manolya ikinci kez katılıyorum sana vallai Na To yaa

BaltaBurun

BaltaBurun resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 19:09:49sohbet oyun linki

İnanmak iyidir, insanoğlu bir güce yaradana inanmak ister.Paylaşım için de teşekkürler.Ben bu ölüm konusunu yeterince müzakere ettiğimizi düşünüyorum ve Göker arkadaşımızdan yine din üzerine farklı bir başlık, ölüm konusundan daha faydalı müzakerelere konu olabilecek bir başlık istirham ediyorum.Herkesin görüşüne saygı duyuyorum.

xxxGOKERxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 19:48:35sohbet oyun linki
·SettembrE· :
[QUOTE=·xxxGOKERxxx·]

bu benim sorumum cevabımı Göker Ayetler, hadis-i şerifler vs vs değil Göker kendi cvpların ve Kendi kanıtlarınla yap Yorumunu

Soyut bi kavram istemiyorum senden Somut bişiler istiyorm

Tabi buna bi Cevap bulamadıgın için böle sordugum şeyle anlamsız şeyler yazman Çok dogal

Manolya ikinci kez katılıyorum sana vallai Na To yaa

somut birşey istiyorsan bu mantıkla Allahın `yok`luğuna hükmediyorsun

kullanmakta olduğun bu mantıkla olaya bakmaya devam edersek,

Operasyonla beynini açtığımızda içinde  “ŞUUR” ve “Akıl” diye birşey göremiyoruz

“ŞUUR” ve Aklını beynini açtığımızda göremediğimze göre,senin şuursuz ve akılsız bir kişi olduğuna mı hüküm vermeliyiz?

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 20:39:47sohbet oyun linki

prangaxxx :

Gelelim isin ikinci boyutuna;

Dovme, farkliligini ortaya koymak isteyen insanlarin sectigi bir yoldur. ( Farkli oldugunu ortaya koymanin binlerce yolu vardir ve dovme yaptirmakta bunlardan birisidir)

Gelelim sizin "sanal" dovmenize;
Bu dovme yaptiran birisine gore cok daha kotu bir deneyimdir. Cunku siz kendinize dovme yakistiriyorsunuz ama bunu yapamiyorsunuz. Yani icinizdeki SiZ ile Gorunen SiZ farkli :)

Siz dovmeye photoshop diyorsunuz ve aklima binlerce soru geliyor;

saclariniz photoshop mu?
sakaliniz?
ya pazulariniz?
....
....

yoksa resim tamamen mi photoshop?

inanciniz da photoshop olmasin???

E, buyrun cikin isin icinden...

Belki resminize dair her soyleyeceginize inanmis gorunecegiz mecburen ama ALINTILARINIZA inanmak gibi bir sorumlulugumuz yok.

Ve baglayalim konuyu;

Icindeki kisiyle, gostermek istedigi kisi arasinda celiskiler bulunan bir insanin

ALINTILARI ne kadar dikkate alinir?
Kendi yazdiklari ne kadar dikkate alinir?

Ve nihayet,
acmis oldugu forum basligi NE DERECE INANDIRICI ve samimi bulunur?

Aldiginiz tepkiler varsa bir yerde bir problem vardir. Peki siz bu tepkileri sorgulamayi birakip kendinizi ne zaman sorgulayacaksiniz?

Bu yukarida yer alan kisima cevap verilmedi henuz...(verilecek bir cevabiniz oldugunu sanmiyorum cunku;

ahmed hulusi henuz bu konuda bir aykiri bilgi yumurtlamamis...

Cevap verdikleriniz ise zaten malum olan bilgiler. Beni malum bilgiler baglamiyor cunku onlari duyacagim en son kisi siz olursunuz...

Senin "alim" dedigin ahmed hulusi ve sabah aksam onun ve ona destek olan kirli sermayenin BEDAVA DAGITTIGI KITAPLAR ve INTERNET KITAPLARI ile insanlari kirletmenize karsiyim.

Turkiyedeki diyanet isleri baskanligi ile dahi ters dusmus bir insanin dayatmalarini burada islami bilgi diye yutturmaya calisiyorsun.

Turkiyede mesul tutulmamak icin kacip amerika da yasayan, Turkiye deki muhtaclari soyan kuruluslarin paralariyla da luks bir hayat suren
Ve
sizin gibi saflari bulup beyinlerine islamiyeti kullanarak girip onlarinda hayatlarini mahveden bir insanin "kelime oyunlari" ile insanlarin kafasinda soru isaretleri birakarak kendisine cektigi sonrasinda ise birer asker olarak kullandigi bilinen gercek...

sadece bu ulkeyi bu ulke insanini ve bu ulkedeki tum dinlere gosterdigim hosgoru kadar islamiyete de hosgoru ile bakan birisiyim...
Ama kim ortaya cikarda benim dinim en iyisi derse onunda karsisindayim.
Cunku hicbir din kimsenin degildir DIN ortadadir isteyen istedigi sekilde, istedigi kadar faydalanir.
Ne kimseye ne de  kimsenin inancina zarar vermeden yapar bunu.

gece 01:00 de de cevap yetistirmissin
sabah 07:00  de ve aksamin 17:00 de, 19:00... ve daha sabaha kadar yolun var. cevap yetistirmissin...

be kardesim, senin isin gucun yok mu, bu ekrani acip kapatmaktan daha onemli islerin yok MU???

son olarak;
Bu sitede kimse senin ahmed hulusi ve onun saptirilmis bilgilerinden olusan BEDAVA(!) kitaplarindan ALINTILARINLA imana gelmez... Insanlar zaten belli bir inanca sahiptir sen bunu degistirmekte HAFIF kalirsin dovme ve pazu meraklisi kardes.

Bosuna zamani israf etme. Namaza dur burada cevap yazma telasiyla bekleyecegine, tesbihe otur vs :)

bak ben ahmed hulusi den daha az sey istiyorum senden...

umarim yazacak birseyin kalmistir ve umarim yine ZAN`a yine sahte hosgoruye siginirsin...

xxxGOKERxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 21:26:52sohbet oyun linki
prangaxxx :

Bu yukarida yer alan kisima cevap verilmedi henuz...(verilecek bir cevabiniz oldugunu sanmiyorum cunku;

ahmed hulusi henuz bu konuda bir aykiri bilgi yumurtlamamis...

Cevap verdikleriniz ise zaten malum olan bilgiler. Beni malum bilgiler baglamiyor cunku onlari duyacagim en son kisi siz olursunuz...

Senin "alim" dedigin ahmed hulusi ve sabah aksam onun ve ona destek olan kirli sermayenin BEDAVA DAGITTIGI KITAPLAR ve INTERNET KITAPLARI ile insanlari kirletmenize karsiyim.

Turkiyedeki diyanet isleri baskanligi ile dahi ters dusmus bir insanin dayatmalarini burada islami bilgi diye yutturmaya calisiyorsun.

Turkiyede mesul tutulmamak icin kacip amerika da yasayan, Turkiye deki muhtaclari soyan kuruluslarin paralariyla da luks bir hayat suren
Ve
sizin gibi saflari bulup beyinlerine islamiyeti kullanarak girip onlarinda hayatlarini mahveden bir insanin "kelime oyunlari" ile insanlarin kafasinda soru isaretleri birakarak kendisine cektigi sonrasinda ise birer asker olarak kullandigi bilinen gercek...

sadece bu ulkeyi bu ulke insanini ve bu ulkedeki tum dinlere gosterdigim hosgoru kadar islamiyete de hosgoru ile bakan birisiyim...
Ama kim ortaya cikarda benim dinim en iyisi derse onunda karsisindayim.
Cunku hicbir din kimsenin degildir DIN ortadadir isteyen istedigi sekilde, istedigi kadar faydalanir.
Ne kimseye ne de  kimsenin inancina zarar vermeden yapar bunu.

gece 01:00 de de cevap yetistirmissin
sabah 07:00  de ve aksamin 17:00 de, 19:00... ve daha sabaha kadar yolun var. cevap yetistirmissin be kardesim senin isin gucun yok mu, bu ekrani acip kapatmaktan daha onemli islerin yok MU???

son olarak;
Bu sitede kimse senin ahmed hulusi ve onun saptirilmis bilgilerinden olusan BEDAVA(!) kitaplarindan ALINTILARINLA imana gelmez... Insanlar zaten belli bir inanca sahiptir sen bunu degistirmekte HAFIF kalirsin dovme ve pazu meraklisi kardes.

Bosuna zamani israf etme. Namaza dur burada cevap yazma telasiyla bekleyecegine, tesbihe otur vs :)

bak ben ahmed hulusi den daha az sey istiyorum senden...

umarim yazacak birseyin kalmistir ve umarim yine ZAN`a yine sahte hosgoruye siginirsin...

idrak edemedin birşey var şiddetle inat edipte anlamak istemediğin

o da şu benim burdaki resmimle değil konuyla ilgilenmen ve konuya yorum yapman gerektiğini anlyamıyorsan benim cevabım sadece sana bu anlamda bilgisizsin demek olur.

burda kimse benim dinim en iyisidir demiyor yani zorla bir fikri kabul ettirmeye çalışmıyor,siz böyle anlıyorsunuz bunu, herkesin inancı kendine,kim neye inanmak istiyorsa ona inansın Allah ile onun arasında olan bir olay bu beni bağlamıyor,sadece burda yaptığım paylaşımlar sonucu eğer açık fikirli olabilseydiniz

bu konuları yok saymaz reddetmez anlamaya çalışma yoluna giderdiniz.Buda olgun düşünebilen kişilerin işidir.

hakkında konuştuğun kişi şayet senin atıp tuttuğun gibi biri değilse,sen o kişiyi anlıyamamışsan  iftira atmış olmadın mı ?  ve iftira atmanın günah olduğunu söylemem gerek bile yok herhalde? ve bir kişi eğer müslümansa o kişi ne bir başkasının dedikodusunu yapabilir ne bir başkasına iftira atabilir,ne hakkı olmayan şeye el uzatabilir,ne hırsızlık yapabilir vesayre  bunları yapan birinin imanından şüphe edilir ve nasıl bir vebal altına girdiğini söylemeye dahi gerek yok...

sen şimdi nasıl oluyorda bir yandan ben müslümanım diyorda,öte yandan iftira atabiliyorsun ?

ibadetin en güzeli gizli olandır.  bahsettiğin ibadetleri yapmadığımı nerden biliyorsun ?  bak sizin bu bakış açınz zorlamadır işte,konuşuyor birşeyler yazmaya çalışıyorsunuz da sürekli çelişkidesiniz ve boşa konuşuyorsunuz cehaletin son perdesi...

SimSiyahxxx

SimSiyahxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Nis.2010 Sal 21:28:10sohbet oyun linki

Sevgili hocam goker sen ( S.A.S ) tır deyince üstüne üstlük beni boş kafalılıkla suclayınca bir an için kendimden şüpheye düştüm.Acaba dedim 28 yıldır ben mi yanlış biliyorum ?  Yoğun olmama rağmen pc me oturdum ve  hepimizin bildiği o  meşhur arama motoruna girdim araştırdım.

Allahu Teala`nın adı geçtiğinde:
(C.C.) CELLE CELALUHU (O`nun şanı yücedir)

Peygamberimizin adı geçtiğinde:
(S.A.V.) SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM
(Allah`ın selamı O`nun üzerine olsun)

Diğer Peygamberler ve büyük melekler; Cebrail Mikail İsrafil Azrail için de:
(A.S.) ALEYHİSSELAM (Selam O`nun üzerine olsun)

Peygamberimizin zamanında yaşamış erkek sahabeler için:
(R.A.) RADİYALLAHU ANHU (Allah O`ndan razı olsun)

Peygamberimiz zamanında yaşamış kadın sahabeler için:
(R.A.) RADİYALLAHU ANHA (Allah O`ndan razı olsun)

Alimler için:
(Rh.A.) RAHMETULLAHİ ALEYHİ ALEYH
(Allah`ın rahmeti üzerine olsun)

Mürşidler ve veliler için:
(K.S.) KADDESALLAHU SİRRUHU
(Allah onun sırrını yüceltsin)

Sanırım sen yanlış biliyorsun daha kötüsü insanları da yanlış bilgilendiriyorsun.

Copy paste yapabilirsin paylaşım güzeldir fakat kopyaladığın obje veya yazı her neyse öncelikle gözden gecirmeni tavsiye ederim.

CC sohbet icin buraya
 <<123456 7891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir