ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 04:01   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Yaşamdan Kesitler > Aşk ve Sevgi üstüne
forum sohbet oyun basliklari
   IIIX...RuHuMuN DaLGaLaRı...XIII
 <<1...100...200...223224225226227228229230231232233 234235236237238239240241>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

IIIPearLIII

IIIPearLIII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Şub.2009 Çar 15:20:27sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Çok zor geliyor artık yalnız olmak, çevrendekilere içindeki  fırtınaları anlatamamak, onların basit düz mantıklarına katlanmak, geçici dünyanın sahte renkleri ve yapay zevkleri karşısında sarhoş olmalarını anlayamamak… istediğin anda sarılacağın bir dost bulamamak, sarılamamak, omuzuna yaslanıp ağlıyamamak… derin gözlerinde kaybolupta huzur bulamamak… çok zor, çok ağır geliyor artık…

Öyle zor ki, seni seviyorum diyen yüreklerin, sahteliğini ve yüzeyselliğini görmek, hiçbir zaman karşılığını göremiyeceğini bildiğin derinlikte karşılık vermek ve sevmek… beni anladıklarını sandıkları anlarda tebessüm edip, yalnızlığımı hissettirmemek…

Öyle zor ki, görmek, susmak, tek başına düşünüp, tek başıma yaşamak zorunda olmak… her gün bencil kalabalıklar içerisinde, kazanma ve sahip olma hırsının telaşında, aslından uzaklaşmış bedenler ortasında kalmak, huzurlu yaşamanın savaşında olmak… yara almak, bağırmak, acı duymak ama sesini duyuramamak…

Kanserli bir hastanın sekarat anı gibi geliyor şu dünyanın yaşadığımız andaki tabiat ve zamanı…. Ve nefret ediyorum, dünyanın sonu geldi ile başlayan cümlelerden, böyle söyleyipte hiçbir şey yapmayan beyinlerden…

O kadar sıkıldım ki; Toplumun  iki yüzlülüğünden, sahte duyarlılıklarından…… her telden çalan, ve her telden oynayan, fikir dansözlerinden ve kendi acziyetlarini gizleyebildiklerini sandıkları maskelerinden…

Evet biliyorum, herkesin kendine göre büyük  acıları, bitip tükenmek bilmeyen hayat kavgaları, unutamadıkları aşkları, vazgeçemedikleri sevdaları, bir türlü aşamadıkları korkuları var….  uğruna kimliklerinden, kişiliklerinden, değerlerinden tavizler verdikleri, hiç yorulmadan peşinden koşturdukları tutkuları var…

İşte belkide sadece bu yüzden, en içten tebessümlerimizi, güvensizlik ve samimiyetsizlikten doğan kaygılarımızın altında saklıyoruz… ne kaygısızca sevebiliyor, nede, taaa yüreğimizin derinliklerinden gelen sevgi yüklü cümleler kurabiliyoruz… çünki korkuyoruz…  riya, kibir, günah kokan nefeslerin, ben merkezciliğin, düşüncesizliğin, bencilliğe teslim olmuş hayellerin, tam ortasında yaşıyoruz ve korkuyoruz….

Hayır, hayır bu gün karamsar değilimmmm, sadece birazdaha gerçekçiyim…. Size yalanmı söyliyeyim, bir güneş kadar ortada olan, ve en az çöldeki sıcaklığı kadar can yakan, tüm güzellikleri kasıp kavuran,  bu gerçekleri nasıl gizleyeyim?

Yok yok, ben sevmedim bu düşünceleri, bir türlü benimseyip kabul edemedim tüm bu gerçekleri… Hemen yatıp uyumalıyım…..Uykumda,  bir yürek dokunmalı yüreğime, ara sıra gelip sadece rüyalarımda yaptığı gibi, dokunmalı yüreğime, yüreğiyle…

Yakınlardayım, farkında değilsin ama ben senin hep yanındayım ve bir gün elimi uzatacağım eline ve gerçek anlamlar yükleyeceğim hayellerine demeli, beni öyle sınısız, öyle kaygısız sevmeli, bunu yüzüne her bakışımda hissettirmeli, gözlerinde kaybolmalıyım, ve bu rüyanın huzuru yüreğimde uyanmalıyım….  her şeyi unutmalıyım, uyanınca, yeniden hayellere sarılmalıyım, sarılmalıyım ki, kalbim yeniden huzura kavuşsun, bu huzurla tüm istek ve arzularım ilahi rıza yolunda buluşsun, yüreğim yeniden, yaşayacak olduğum güzelliklerle coşsun, coştukça tüm bu çirkinliklere karşı koyacak gücü yeniden bulsun, bu güçle, sahte tebessümler, yalancı samimiyetler, bir kene gibi kalpteki huzuru emen, dost yüzlü riyakar maskeler sağ sola savruşsun… aklım ve kalbim kaybettiği ahenge yeniden kavuşsun…

Gitmek istiyorum !!Gitmek istiyorum usulca kaçarcasına

Bu gaflet diyarlarından göçmek istiyorum
Sigaram hayallerim ve çıkarsız sevgim yeter bana diyorum
Usulca gitmek istiyorum.

Ne annem ağıt yaksın arkamdan ne de sahte dostlarım timsah gözyaşları döksün
Ay kadar yalnız ölüm kadar sessiz
Usulca gitmek istiyorum.

İnsanların sahte kahkahalara boğulmadığı, birbiri ile yarışırcasına
kuyularını kazmadığı yerler bulmak istiyorum
Ne kadar bulamayacağımı bilsem de!
Usulca gitmek istiyorum.

Sevginin ve değerin anlamını bile bilmeyen insanların, sahte sevgi
sözcüklerini duymak istemiyorum
İsyan edercesine, usulca gitmek istiyorum

Gözünü yükseklere dikip hırsları için şerefini ayaklar altına alan, eşya
niyetine onurunu satan insanlar görmek istemiyorum
Tiksinircesine, usulca gitmek istiyorum.

Değer verdiğim ve güvendiğim insanları sahtelikleri ile baş başa bırakıp
Yazıklar olsun dercesine! Usulca gitmek istiyorum.

Ey Ölüm ey gerçeğin ta kendisi
Beklide ben seni arıyor seni tarif ediyor seni istiyorum
Çünkü sen de ne sahtelikler var ne de nankörlükler var.

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  12.Şub.2009 Per 17:28:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gidiyormusun diye sorma bana,
Gönderen sensin.
Ne terk etmeyi istedim seni,
Nede daha yaşamadığımız bu aşkı toprağa gömmeyi.
Senin kadar öfkeliyim bende,
Senin kadar endişeli...

"Dilime dolanmış Adınla başlıyorum sonu gelmez satırların en başına.."

Sana dair harflerim, kalemimden akan mürekkebe bulaştı yine ..
Silinmez bir daha ak sayfanın silüetinden..

Yazdığım her bir satır, keşkelerin dudağıma hapsolduğu buruk bir tebessüm suratıma çarpıyor senden yansıyanlarla..
Acıtıyor canımı, sızısı yakıyor genzimi, ağlamaklı oluyor gözlerim,yaşlar inat ediyor yanaklarımdan süzülmek için..

İlk defa pişmanlık duyuyorum oysaki..
Ve ilk defa kelimelerimin peşinden kalemimi isteyerek koşturuyorum..
-"Belki bir anda, bir virgülde veya ucu açık kalmış cümlemin sonundaki üç noktada seni yakalar umuduyla.."

İkimiz için yazılmış senaryoda iki acemi aşığın üstlendiği rolün altında ezildik..
Yanlış zamanlarda, yanlış yerlerde repliklerimiz ezberimizi bozdu..

Rolümüzü yanlış oynadık..
Perde acımasızca kapandı yüzümüze, bir daha açılmamak üzere..
Üzerimize yıkılan dekorun altında kaldık..
Harap oldu duygular,ezildi umutlar, kırıldı can..
Ve can kırıkları batmaya başladı en can alıcı yerlere..

Kanıyor..
Kanatıyor..
Kan ağlıyor...

"Bir zamanlar Canımın attığı "sen",canımı yakıyor artık.."

Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..
Ya da yazmalı...
Kalemimle beraber bitene kadar "seni"..

Az önce son kez öptüm seni
Son kez tuttum ellerini
Sanki içimden bir şeyler kopup gitti...
Ayırırken gözlerimden gözlerini
Zaten olmayacak bir duaya amindi bizimki
Mutlu edemezdik birbirimizi....
Çok şey istememiştim halbuki
Yüreğinin en kuytu köşesinde ufacık bir yer yeterdi...
Şimdi daha iyi anlıyorum o sebepsiz suskun terk edişini
Sen hiç benim olmamışsın ki
Ben hep kandırmışım kendi kendimi.....

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2009 Cum 00:06:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ne gülsündür nede bir kır çiçeği... Ne olduğunu arar durursun.. Herkesin hayatından bir parça alırsın hayatına...  

Bır yasam kurmak istersin kendince... kendi istediğince...Özgürce... Sorgusuzca... Hesapsızca... Kaçak... Kaçamak... Yalan Bir dünya... Bir gün yerledesindir, bir gün göklerde... Sorgular durursun kendini.. Hep bir iç hesaplaşma yer beynini.. Kimim Ben.. Neyim... Nerdeyim... Ne yapıyorum... Mutlumuyum... Hepsinin cevabı olumsuzlukla sonuçlanır... Sen sen değilsindir. Özendiğin, olmasını düşlediğin hayatların toplamısındır sadece... Oysa için yer bitirir seni... kemirir tüm hücrelerini.. ne sevdiğini bilirsin.. ne sevildiğinin değerini...

Hayat bir oyundur senin için ve sen o hayatın en güzel Çalıntı Hayatlar Oyuncusu...

İki renk vardır benim dünyamda... Siyah ve Beyaz... Diğer renklerse Siyah ve Beyazın yansımasıdır...   Hersey nettir... Hersey göründüğü gibi... Oysa Onlar öylemi... Renkleri gri... Silik bir gölge gibi... Ne istediğini bilirler... nede elindekinin değerini... Hep bir başkasına özenir ondan bır parça eklerler hayatlarına... Kimi zaman bir cümle... kimi zaman bir nesne.. kimi zaman bir olay... Hep bi başkası... hep bir başkası gibi...

(Hayat ne garip... Nice insanlar tanıdım ya vardılar, yada yoktular... Yinede bir hayatları vardı kendilerince... En kötüsü ise bu hayatın içinde en zorunu seçtiler.. Çalıntı Hayatlarda Başrole girdiler... )

Oysa Tek Bir Gün Kendileri Gibi Olmayı Deneyebilseler.. Dürüstçe ve Mertçe.. Herşeyden ve Herkesden Önce Kendilerine...

Kalırmı Sizce Sorgular... Sorgulamalar... Hesaplaşmalar...

Hadi ne duruyorsun?

Bu gün dene...

Yapabilir misin?...

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  13.Şub.2009 Cum 22:57:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Benim senden, senin benden habersiz alıp verdiklerini
Kim bilebilir ikimizden başka?

Ellerime baktım…
Hala yumuşak ve kar beyazı… Ne değişmişti… Annem ellerime dokunup derdi;
—ellerine dokununca yüreğini görüyorum yumuşacık bir kalp her sabah kendini yenileyen beyaz yağmurlarda yıkanan bir masumluk…
Söylesene annem ne değişti… Sen diyordun yüreği güzel olanlar mutlu yaşarlar diye… Ne değişti hayatımda.

Mutlu değilim be annem! …
Her gece yıldızları yorgan gibi üstüme örtüp gecenin soğuk sularında boğuluyorum…
Haberin var mı senin?
Alfabemi değiştirdim ben bütün tapularımı yıkarak. Artık sesli harflerim yok benim. Anlamsız nedensiz, öksüz, kendi kendine küsmüş harflerim var. Birde hastalıklı noktalama işaretlerim…

Duydun mu annem beni?

Notasız, umutsuz müzikler dinliyorum. Ruhum rahatsız olmuş dünyanın satılık müziklerinden; … Yasakladı notalı, umutlu, anlamlı müzikleri…
Birde ağıtları dinler oldum…

Annem yüreğim yanıyor be!
Mevsimlerimi yakıyorum her gece ruhumun ağlayışına. Ne kış var hayatımda nede yaz… Öyle soğuk, öyle boğuk… Gülüşlerimi anlamlı cümlelerimle yolcu ettim. Sevinçlerim arkalarından ağıt yaktılar…

Ağlama ne olur annem yakma canımı
Gözyaşlarımı yalnızlığıma bağışladım, … Ağlayamam da seninle.

Annem bir avuç sevgiye ihtiyacım var.
Yarım kalmış öykülerden geldim. Kapısı kapalı masallarda yaşadım
Bu gece ellerini saçlarımda gezdirir misin? Bu gece, bu gece kollarında uyuyabilir miyim?
Annem bu gece yüreğine sığına bilir miyim?
Çok yara aldım…

Kelebeğin öldü! …

Sakin kıyısında uçuşan gönlümün
Cıvıldaşan uçmalara hazırken en uzak çiçeklere
Bulutları kapladılar karayla
Okları batırırken yüreğime
Acıdı hep bir yerleri kanadımın
Esir tutup birer birer
Kelebekleri öldürdüler anne!
Gönlümün sayfaları açıp herhangi bir yerinden
Kurtarırken kendimi sevinçlere bakıp
Sonsuzluğa ellerimi bağlayıp
Mutlu olayım bırakmadılar
İçimdeki buzdan atları salmışken özgür
Buzlar yüreğime değdi de üşüdüm anne
Gemim fazla dayanmaz fırtınalara
Gücüm senden gelirse dayanırım hayata
Hani incitmezdi kötülükler
Değmeyecekti kanadıma rüzgar
Üşütür sevgisizlik, ayrılıklar benden yana
Kolla beni ışığınla, yol göster bana
Dua eder gibi son kez dokun yüreğime
Rüzgarda uçuşan kartallara verme
Bekle beni yine okuldan gelirken kapıda
Nerde kaldın kelebeğim de
Orkideler diz gemimize
Kimse yakalamasın bizi
Son kalan gemi bu
Kelebeklerin gemisi
Hayallerimize yetişmesinler
Sen bana yeşili anlat
Kırmızıya aşkını
Pembe gülleri yelken yapıp kaçalım kıyıdan
Gel al beni kurtar buralardan
Sızım sızım sızlatır ayrılıklar
Gecelere bakamaz oldum
Ateş böcekleri mi yok, yoksa gözlerim mi kör
Bir yavru şahin uçtu yüreğimden
Kac yıldır büyüttüğüm
Onsuz üşüdüm dondum

Işığım bile sessiz, yalnızlıklar bekler köşe başında
Hadi gel desen gecenin bir yerinde
Gönlümün kırık çiçekleri açsa pembe pembe
İçimdeki kelebekleri öldürdüler anne!

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  14.Şub.2009 Cmt 01:05:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Kar yağsa bugün tüm aşklara.. El ele tutuşsa tüm sevdalılar kar tanelerinin iç içe geçmesi gibi...

Sevişse ruhlar bütünleşse birbirleriyle; ağaçların üzerinde elele tutuşan buz damlaları gibi... 
Bunalan tüm aşklar uçussa gökyüzünde sonsuzluğa yelken açar gibi. 
Kaçışsa uzaklaşsa tüm düşmanları aşkın kardan korkan korkaklar gibi. 
Özgür kılsa kar tüm aşkları tıpkı kendi gibi... 

Kar yağsa bugün tüm aşklara.. 
O minik yıldız taneciklerine yüklense tüm aşkların günahları. 
Temiz, tertemiz olsa tüm aşıklar. 
Tıpkı kar tanelerinin masumiyeti gibi... 

Kar yağsa bugün tüm aşklara...
Silip süpürse tüm ümitsizlikleri, yoklukları, yoksunlukları tıpkı yerlerdeki tüm pislikleri süpürdüğü gibi. 
Kaplasa üzerini kalın beyaz bir örtüyle tüm acıların; tıpkı evreni kapladığı gibi... 
Beyaza boyasa tüm siyahları yüreklerdeki, tıpkı evlerin damlarını apak yaptığı gibi... 

Yok etse bütün mesafeleri lapa lapa yağan kar tanecikleri. 
Nasıl öpüyorsa sevdalı bir dudağı ücra bir köşede öyle öpse dünyanın öbür ucundaki sevgiliyi.
Silse zamanı yeryüzünden tıpkı ona kapılan yüreklerdeki fırtınayı dindirdiği gibi. 
Camları buğulandırırken nazlı endamıyla, silse gözlerdeki buğuyu tüm saflığıyla... 

İlk defa güneşin sarı kolları kucaklamasın sevgilerini diye dua etse sevgililer. 
Erimese karlar hiç aşkın üzerinden, kalsa bembeyaz bir düş gibi. 
Işık değil aşk ısıtsa sevgilerini. 
Teslim olsalar doğanın kara teslim olması gibi aşka tüm aşıklar... 

Zamansız bir zamanda...
Ertelememeyi öğretse sevdalılara. 
Nasıl ki karı izlemek için beklenmez; siz beklerken o lapa lapa yağan tanecikler bir anda diner ; öyledir aşk da , bekletmeye gelmez küser gider... 

Uçsuz bucaksızlığın sihirli alemine kapılan tüm aşıkların dilindeki kilitler çözülse.
İçinde buz olmasa aşıkların hüzünleri kar olup yağsa sevdalılarının üzerine. 
Kapatsa gözlerini tüm sevenler kar yağarken ve kar ile özdeşleşse bembeyaz bir masumiyetle...
Kar yağsa bugün tüm aşklara, lapa lapa, yıldız yıldız, bembeyaz düşlerle...
Kar yağsa tek bir kez olsun tüm aşıkların yüreğine aynı anda; aynı kardan aşkı yaratsalar tipiye dönen beyaz tanelerle.. 

Kar gibi beyaz ve saf bir ömür dileğiyle....!

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  15.Şub.2009 Pzr 13:58:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Aklımla kalbimin, hâlimle sözümün,

teslimiyetimle vehmimin arasında kaldım ben.  

Aklımı gösteren ismimle, aşkımı gösteren ateş arasına düştüm,

o uçurumda yittim ben.  

Aynı anda iki şey olunamadığı için aşkın saltanatında,

o uçurumda yittim ben.

Hüzün, bir hazin kelime. Ayrılık gibi, hicran gibi; ama mutluluk gibi de. Bazan bir gözde görürüz onu, bazan bir yüzde. Bazan bulutlarla gelir, bazan lodoslarla.

Hüzün tarih olur, Bağdat ufuklarını Osmanlı tuğları misali bekleyen hurma fidanlarıyla; Tuna boylarını hatem yakutları gibi süsleyen kaleler ve burçlarla gelir yedi yüz yıllık hafızamıza. Elhamra avlusunda derin uykulara dalmış mağrib güneşi olur kah; kah Kudüs gecelerinde savrulan Selahaddin rüyaları.
Aziz-i vakt idik ada zelil kıldı bizi.

Hüzün gözyaşı olur, bazan bir eylül bulutundan dökülüp dilemmalarımıza karışır; bazan bir Kanuni mersiyesinden akıp güneşlerimizi buharlaştırır. Paramparça olmuş kutsal kitapların mürekkeplerini dağıtır bazan, bazan kandil gecelerinin pişmanlıklarına dökülür yüreklerimizden. Kimi zaman bir bayram sevincinin ardına gizlenen yetimin gözünde acı; kimi vakit fersudeleşmeye yüz tutmuş gülün yaprağında kırağı sıfatında belli eder kendini.
Hurşide baksa gözleri halkın dola gelir

Hüzün söz olur, yarı yollarda bırakılmış yeminlerin ve vaadlerin peçesinden yüz gösterir kimi, kimi bir elyazmasının derkenarına yazılır bir ayrılık türküsü niyetine. Bir mücelled güldeste olur yazılsa tüm hüzün sözleri ve binbir geceyi dolduran tutilerin dilinde şeker niyetine çiğnene çiğnene tutar şöhreti alemleri. Sabahların kokusuna karışan bir pişmanlığın terennümüdür bazan ve bazan da gecelerin korkusunu damıtan bir şarkının dizesi.
Şeb-i yeldayı müneccimle muvakkıt ne bilir

Hüzün mevsim olur, böler bir uykuyu bazan; bazan bir paranteze alır acıları. Güz mü, eylül mü bilinmez; ortası mı sonu mu anlaşılmaz anın. Şakaklarına düşen benek benek karlar mı densin yılların gölgesini taşıyan, başında gül rengi bulutlardan Lahuri tüller mi olsun Hicaz şarkılarında bestelenen?!.. Hüzün karanlıktır, yalnızlıktır, korkudur. Ve hüzün bazan en büyük umutlara gebedir.
Bir mevsim-i hazanına geldik ki alemin

Hüzün renk olur, son dalın son yaprağında sararırken yakar içimizi; son fırtınanın son dalgasında köpürürken kanatır yüreğimizi. Mavi gecelerin ve kurşuni bulutların örtüsüdür hüzün. Hatırlamanın mestliğinde eflatuni bir ırmağın hasret yarasıdır, gül gül olup açan ateşin kederlerin masum çiçeğidir. Sahilde bir gurubdur o, ufukta bir şafak. Perde perde solan hayatımız

Gül ateş, gülbün ateş, gülşen ateş, caybar ateş
Hüzün sevda olur, hayalini getirir annelerin, yavruların ve süveydaya durup melankolisini yaşatır sevenlerin, sevgilerin. Fuzulilerin Galiblerin kinayeleri ve tevriyeleri onun üstüne yazılır, bülbüllerin kumruların şeyda tenasüpleri ve mecazları ona dillendirilir. Umman gemicilerinin ufuklarında deniz feneridir hüzün, semavat müneccimlerinin kadrlerinde Ayyuk.

Mahabbet bir bela şeydir giriftar olmayan bilmez
Hüzün alışkanlık olur, acıların yol dönemecinde azığını kuzgunlara kaptıran gönüllerin ömre süren Selva sıyla tartılır. Yüzbin yıl sonra yeşerecek tohumlar için saklayıp suyu, vahalardan kurumuş dudaklarla geçer delikanlıca. Mermer beyazında ayetlere teslim olmuş bir buhur-ı Meryem in nazenin tebessümüne Namus-ı ekber vasıtasıyla gelen nefestir o.

Hazan ki durmadan evrakı su-be-su dökülür
Hüzün, Kureyşte Süheyb-i Rumi; Yemen de rahip Bahira, Konstantinepol de Ulubatlı Hasan olmaktır.
Hüzün, mazlumlar adına bir saman çöpüyle devleri yere sermektir.
Hüzün, Şeyh Şamil toprağında alnından vurulan bir çocuktur.
Hüzün, harflere sığmayan bir nimet-i İlahi dir.
Hüzün, her hale şükretmenin diğer adıdır.
Hüzün, seyerandır maverada.
Hüzün, özleyiştir.
Hüzün ki en ziyade yakışandır bize...

Adı hüzün olsun bu gerçeğin.
Ayrılığın tekil sızısını hissetmenin
Ve senden sonraki yaşantımın,
Adı hüzün olsun!

Öteki renklerini aldığın,
Tek mevsimlik dünyamın,
Ve senden bana kalanların,
Rotasız başlayan yolculuğumun,
Her limanda yüzleştiğim sensizliğin,
Adı hüzün olsun!

Bir türlü gelmeyen geleceklerin,
Bir yarısı sende kalan geçmişin,
Ve her gün biraz daha kaybolan iyimserliğimin,
Adı hüzün olsun!

Gittikçe tuhaflaşan tavırlarımın,
Azalan ideallerimin,
Alışkanlık haline gelen sıradanlıkların
Birbirine benzeyen her günün
Adı hüzün olsun!

Aklımda kalan şarkı sözlerinin,
Anılarını sakladığım kirli odamın,
Yağan yağmurun,
Cama dayanmış soluk yüzümün,
İçimde ağlayan çocuğun,
Adı hüzün olsun!

Artık gelmeyeceğine olan inancımın,
Eksik yüreğimin, göremediğim renklerin,
Sensizliğin, yarım kalmışlığın,
Adı hüzün olsun!

Değişmeyen şeylerin,
Aynı filmin tekrarına benzeyen rüyaların,
Sadakatini elden bırakmayan gönlümün,
İçimdeki yalnız şairin, bu yaşantının,
Ve bu şiirin adı hüzün olsun!..

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2009 Pzt 13:00:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Belki en büyük savaşları kendi içimizde yaşıyoruz, arzularımız
korkularımızla çarpışıyor, özlemlerimiz kuşkularımızla vuruşuyor,
hayallerimiz acı tecrübelerimizin bize kurduğu pusulara düşüyor,
mutluluğa doğru coşkulu bir koşu tutturma isteği en olmadık anda
kaçıp gidecek huzurun ihanetinden endişeleniyor.
Özgürlüğe kendimizi bir boşluğa bırakır gibi bırakma dürtüsü, bizim
özgürlüğümüzün bir başkasının esaretine yol açacağının tedirginliğiyle
kuşatılmışken biz özgür olabilir miyiz sorusu büyüyor içimizde. Geçmişe
olan borcumuz geleceği yaratma gücümüzü zayıflatıyor. Alışkanlıklarımız
heyecanlarımızla boğuşuyor. Kendi kendimizle savaşıp, cevaplarını
bilmediğimiz sorularla allak bullak oluyoruz. Bizim isteklerimiz
başkasına acı verecekse, isteklerimizden vaz mı geçmeliyiz, vazgeçmenin
bize çektireceği acı, sevdiğimiz birinin çekeceği acıdan daha mı az
yaralar bizi?
Sevdiklerimize olan borcumuz ne, peki kendimize olan borcumuz?
Bu hayatı nasıl yaşamalıyız?
Huzuru mu aramalıyız heyecanı mı?
Yaptıklarımızdan pişman mı oluyoruz yoksa yapmadıklarımızdan mı,
gelecekte hangisi takılır aklımıza?
Bizim mutluluğumuzun yolu bir başkasının mutsuzluğundan geçiyorsa,
değiştirmeli miyiz yolumuzu?

İnsan en büyüksavaşı kendi içinde veriyor. Birbiriyle çelişen
duygularımızla hırpalanıyoruz, kimsenin görmediği bir savaş alanı
gibi içimiz, kendi ölülerimizle doluyor, duygularımızdanhangisi galip
gelirse gelsin, patlayan duygularımızla birilerinin vurulacağını
biliyoruz artık. İsteklerimizi, coşkularımızı, özlemlerimizi
evcilleştirmeli miyiz, kendi kendimizin avcısı olup kafeslere mı
kapatmalıyız ruhumuzu?
Bilinmeyenin bizde yarattığı o çıldırtıcı merakın peşinden mi
koşmalıyız yoksa bilinmeyenden saklı olana duyduğumuz korkuyla
geri mi durmalıyız.
Ne yapmalıyız, bu hayatı nasıl yaşamalıyız?

Kendimizden başka bir dostumuzun, kendimizden başka bir ordumuzun
olmadığı bir savaşta bölünen ruhumuzun hangi tarafının zaferi
için uğraşmalıyız. Hangi tarafı tutarsak tutalım neticede yine de
bir tarafımıza ihanet etmiş olmayacak mıyız, ihanetsiz yaratılamayacak
bir geleceğin yükünü taşıyabilecek kadar güçlü müyüz?

Kaçsak, gidecek yerimiz yok, kendi kendimize tutsağız, savaşsak
vuracağımız başkalarıyla birlikte yine kendimiz olacağız.
Ayaklanmış duygularımızın birbiriyle vuruştuğu bir savaş yaşıyoruz.
Geçmişten geleceğe ancak savaşla geçebiliyor ruhumuz, geçmişi olanın
geleceği savaşsız yaratılmıyor. Hem mutlu hem huzurlu, hem coşkulu hem
korkusuz, hem arzulu hem kuşkusuz olamaz mıyız,geleceği başkalarının
hayatlarına dokunmadan, onlarda acınacak yaralarla yaralanmadan
yaratamaz mıyız?
Nedir bu savaşın ardındaki sır, hangi buyu bizi bizimle vuruşturuyor,
hangi korkunç kader geçmişimizi geleceğimizle çarpıştırıyor?
Huzur bütün duygularımızı barış içinde tutmaksa eğer, hiç mi huzurlu
olamayacağız, bir huzursuzluğa mı mahkumuz?
En korkunç savaşı kendi içimizde yaşarken, ne yapmalıyız?
Kim akıl verebilir bize? Kim bize yol gösterebilir?
Savaşa savaşa, her savaşta bir parçamızı öldürerek mi yürüyeceğiz hayatın içinde?
Her mutluluk bir acıdan mı süzülecek?
Pusularla, ihanetlerle, saldırılarla, geri çekilmelerle, mütarekelerle,
kaçışlarla, esaretlerle dolu bir savaşı yalnız başımıza yaşıyoruz, kim
galip gelirse gelsin bir tarafımız hep yeniliyor.
Yenilmeden galip gelemiyoruz.
Her zafer bir yenilginin izini bırakıyor derinimizde.
Zaferlerimiz kadar da yenilgilerimiz oluyor.
Kendi kendimizle savaşarak yürüyoruz.
Ve savaş, biz bittiğimizde bitiyor ancak...

Hatırlıyor musun kim olduğunu
Hala hissedebiliyor musun
Ne zamandır farkında mısın yokluğunun
Arasan bulur musun kaybolduğun yerleri

Gündüzün geçtiğini farketmedin bile
Anılar sinemasından bir bilet almışsın bu gece
Ömrün küsmek ve pişmanlıkla geçip gidiyor
Bak hala aynı soruyu soruyorsun kendine

Bazen kendi gölgene basar sendelersin ıssız sokaklarda
Bir karayel eser üşütür yalnızlığını yüzüne vurur
Çıkar gelir pişmanlıklar en zayıf anında
Boğazında yıllanır bir düğüm
Umrunda mı zamanın senin küskünlüğün

İçin öyle sıkılır kimse bilmez neyin var sen bile
Olup bitenleri seyredersin öylece
Yalnızsındır kalabalıklar içinde kim daha iyi bilir ki
Bir ses vardır çözer herşeyi yasaktır duyamazsın

Boğazında yıllanır bir düğün
Bazen

Gündüzün geçtiğini farketmedin bile
Anılar sinemasından bir bilet almışsın bu gece
Ömrün küsmek ve pişmanlıkla geçip gidiyor
Hala aynı soruyu soruyorsun kendine

Bazen ..

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  16.Şub.2009 Pzt 23:48:39sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Mutluluk, bizi zorlayan kadere karşı             

kazanılan zaferlerin en büyüğüdür...

Doğduğum günden beri bıkmadan, usanmadan bana nasıl davranmam, nasıl bir insan olmam, neye inanıp, neye inanmamam, neyi yapıp, neyi yapmamam, neleri düşünüp, neleri düşünmemem, neleri hissedip, neleri hissetmemem gerektiğini, neyin kabul edilebilir, neyin kabul edilemez, neyin iyi, neyin kötü, neyin güzel, neyin çirkin, neyin doğru, neyin yanlış olduğunu öğrettiniz. Üstelik bütün bunları daha ben doğmadan önce, benim yerime düşünüp, hazırlamışsınız. Bunun için hepinize teşekkür ediyorum.

Düşünüyorum da, bugüne kadar sizleri ne kadar yanlış tanıyıp, sizlere karşı ne kadar haksızlık etmişim. Bunca zaman boşu boşuna, sizlerle inatlaşıp, kendi gerçeklerimi, kendi inanç sistemimi yaratmaya çalışmışım! Kendi deneyimlerimden yola çıkarak, bireysel beynimin yarattığı özgün düşüncelere kendimi kaptırmış, doğru olanın, bu düşüncelere, bireysel kimliğime sahip çıkmak olduğunu sanmışım!

Belki biraz geç oldu ama; sizlerin sürekli tekrarlarınız, bana uyguladığınız ödülleriniz ve cezalarınız sayesinde, nasıl yaşayacağımı, nasıl bir insan olacağımı artık biliyorum. Bundan sonra bana doğru diye aktardığınız tüm bilgileri, kendi düşüncem, kendi inancım olarak koşulsuzca kabul ediyorum. Bana gösterdiğiniz tüm gerçekleri, kendi gerçeklerim olarak özenle beynime kaydediyorum. Yargılarım artık sizin yargılarınızla birebir uyumlu. Artık tamamen sizin bir kopyanız gibiyim. Yani, tam benden beklediğiniz, olmam gereken kişiyim.

Bunun içinde artık, sizler tarafından kabul gördüğümü, onaylandığımı hissedebiliyorum. Sizleri memnun edebiliyorum. Hele zaman, zaman bana iyi bir insan olduğumu söylüyorsunuz ya, bilseniz bu sözlerinizi duyduğumda kendimle ne kadar gurur duyuyorum. Sizin sevginize, saygınıza layık olabildiğime hala inanamıyorum.

İçimdeki “ben” mi?

“Ben” diye bir şey yok. Bu tamamen bencil ve egoist insanların bir uydurması. Ve acı olan bugüne kadar ben de onların bu yalanına inananlardandım. Tamamen kendime, nasıl düşündüğüme, ne hissettiğime, nelere sahip olup, nelere sahip olmadığıma odaklanmıştım. Ama dünya üzerinde yaratılmış bu mükemmel düzeni ayakta tutan sizlerin sayesinde, sonunda gerçeği gördüm ve bütün bu yanlışlarımdan vazgeçtim. Artık kendimi düşünmüyorum. Bireysel kimliğimi yırtıp attım. Ruhumun adını hafızamdan tamamen kazıdım. Artık mantık da yürütmüyorum. Sadece inanıyorum. Size sonuna kadar katılıyorum.

Meğer hayatta esas önemli olan, herkesin, tüm dünyanın paylaştığı o geniş kimliğin bir parçası olabilmekmiş. Şu anda bunu başarmış biri olmanın keyfini çıkarıyorum.

Mutlu muyum?

Biri bana “Mutlu musun?” diye soruyor. Ona ne diyeyim? Bu şekilde yaşamaktan, mutlu mu olmalıyım?

Günüm gelmiş.
İnsan olmuşum.
Yeryüzüne inmiş.
Doğmuşum.
Hayatlara dokunmuş.
Mutluluk, sevinç olmuşum.
İlişkiler yaşamış.
İçimdeki duygularla buluşmuşum.
Hep sevilmek istemiş .
Bir türlü kendimi sevememişim.
Duygulara acıkmış.
Onları kendi içimde yaratmayı becerememişim.
Değerli olmaya çalışmış.
Kendime hiç değer vermemişim.
Kendimle karşılaştıkça,
Görmezden gelip, hep başka yollara sapmışım.
Önüme çıkan çukurlara kızmış.
Kendime en çok çukuru da kendim kazmışım.
Herkesle bütünleşmek istemiş.
Kendimle bir türlü bütünleşememişim.
Her zaman mutluluğun peşinde koşmuş.
Kendime neyle mutlu olduğumu sormayı hep unutmuşum.
Sürekli seçimler yapmış, kararlar almışım.
Sonuçları istediğim gibi olmayınca topu hep kadere atmışım.
Bu keşif yolculuğunun bir gün bitebileceğini hiç düşünmezken,
Yolun sonuna ulaşmış, toprakla sarmalanmışım.
Bana “Ne anladın bu yaşadığından?” diye sormuşlar.
Verecek bir cevap bulamamışım...

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2009 Sal 12:57:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

YAŞADIĞINIZ HİKÂYEDEN MEMNUN MUSUNUZ?

Bu güne kadar sizin adınıza yazılmış hikâyeden memnun musunuz?

Sizi mutlu etti mi?

Beğenmediğiniz yanları ne?

Bu yaşınıza kadar yaşadıklarınızdan ne anladınız?

Hep çile ve sıkıntı mı çektiniz?

Hep yokuş mu çıktınız?

Arada bir mutluluk serpiştirilmiş miydi?

Yaratıcı güç kader defterimize bizim adımıza bir senaryo yazmış ve bizi de bu senaryoda başrol oyuncusu yapmış…

Bugüne kadarki hikâyemizi yaşadığımız ve oynadığımız rolden biliyoruz… Ama senaryonun bugünden sonraki kısmını bilemiyoruz.

Yaratıcı güç senaryoyu bizim yazmamıza imkân tanısaydı, hayatımızın geçen bölümlerinden neleri siler yeniden yazardık? Bu güne kadar yaşadığımız acıları çileleri çıkarır mıydık?

Gelecekte yaşayacaklarımıza dair neler eklerdik

Senaryoda araya serpiştirilmiş çileleri silip onun yerine mutluluk yazsaydık gerçekten mutlu olur muyduk?

Sürekli mutluluk da bir süreden sonra sıkmaz mı insanı? Nereye kadar mutlu olacaksın? Mutluluğun ölçüsü yok ki… Hüzünler olmasa lügatlerde mutluluk kelimesini bulabilir miydik?

Ölüm tarihimizi ne zamana ayarlardık ve nasıl bir ölüm düşünürdük? Mesela ölüm tarihini bilmenin bizlere ne faydası olurdu her gün her dakika o tarih yaklaştı diye bunalımlara girmez miydik?

Sonuz sayıda sıfırlara sahip paranızın olmasını senaryoya ekleseydik… Bu parayla ne yapardık. Her dilediğimize sahip olmak her istediğimizi almak ruhumuzu kanatlandırır mıydı?

Peki, hayat acısıyla tatlısıyla güzel değimlidir…

Kaybetme olmasa kazanmanın tadı nasıl anlayacaktık,

Hastalık olmazsa sağlığı nasıl anlayacağız…

Senaryonun bazı kesitlerinde yokuşlar olmazsa inişlerdeki zevki nasıl tadabilecektik

Kış mevsimini yaşamayan yüreklerimiz, baharın tadını nereden bilebilirdi…

Hayatın içinde üzülmek de olacak sevinmekte bizler senaryoyu sadece dünyayı düşünerek planlarız yüce yaratıcı bu dünyada adımıza kurduğu senaryoyu planlarken hem bu dünyayı hem diğer dünyayı planlayarak kuruyor…

Bu konuyu bazen düşünmüyor değilim...

Acaba bana böyle bir imkân verilse ne yapardım?

Bazen diyorum ki beni yoran çileleri, hastalıkları ve imkânsızlıkları siler atar onların yerine acıların, hastalıkların ve maddi imkânsızlıkların olmadığı güzel şeyler yazardım kendime…

Ama sonra düşünüyorum da çekilenlerde

Hayatın Tuzu biberi baharatı değil mi?

Tuzsuz acısız baharatsız bir yemek neye yarar…

Diyet bir hayat istemediğimin farkına varıyorum…

Yaratıcı tarafından bana yazgımı değiştirme hakkı verilse idi;

Hikâyemi değiştirmek istemezdim...

Mutluyum ben hüzünlerimle…

Mutluyum acı ve tatlısı ile hayattan…

Yaşanmışları bir tecrübe ve hayat dersi olarak kabul edip,

Yarınlarda ise güzel günler yaşayacağım ümidi ile

Bir sürprizi bekler gibi,

Gizemli hikâyeme razı bir şekilde yaşamak istiyorum…

BİR YERLERE GİTMEK İSTİYORUM

Bir yerlere gitmek istiyorum

Nereye gideceğimi bilmiyorum

Gideceğim yerin treni

Buradan mı geçiyor?

Onu da bilmiyorum.

Biletim hiç olmadı

Giderken gönderim,

İndiğimde karşılayanım

Olmayacak, biliyorum.

Bu yaşıma kadar

Hayat beni yaşadı

Birazda ben hayatı

Yaşamak istiyorum.

Yaşamın parçalarını

Birbirine bitiştirmek;

Ruhuma, bedenime

Sığınak bulmak istiyorum.

Yerleşik hayatın hüküm sürdüğü,

Düşlerin yollarda yitirilmediği,

Baharların türkü tadında olduğu,

Tadı başka, rengi başka

Bir yerlere gitmek istiyorum.

Anılarımı hatırlamadığım,

Tebessümlerin sahte olmadığı,

Her sabah kapımı açtığımda

Umutlarımın yeşilini solumak,

Tozpembe düşlerle uyandığım

Yarınlar istiyorum.

Kuşların sesleri ile,

Merhaba demek istiyorum güne.

Hesapsız susmaların olmadığı

Sırtımı yaslamak bir ağaca,

Sigaramı yakıp her nefeste

Hayatı çekmek istiyorum dumanında!

Kaderimin üstünde söndürmek ateşini

Bir yerler var biliyorum!

Çok uzağımda değil…

Huzuru bulacağımı bildiğim,

Adresi belli olmayan bir yerler

Hissedebiliyorum…

IIIPearLIII

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Şub.2009 Çar 13:50:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

hüzünlü anlarımız vardı. Mendillerin sallanmak yerine hıçkırıklarımızın arasından süzülen gözyaşlarını silmek için kullanıldığı, yer yer dalıp gitmelerimiz vardı yağmur yağarken çoook  uzaklara, boşlukta olduğumuz anlar vardı kalabalıkların içerisindeki yalnızlıklarımızda, unutkanlıklarımız vardı her yaşamış olduğumuz hayal kırıklıklarında her şey vardı da bir şey eksitki ; bir dost aradık yıllarca bir yaren belki belki bize ortak olabilecek başka bir yürek. gözümüz yoktu çook fazla mutlulukta. yetinmeyi öğretmişti yaşam bize . erkin koray şarkılarında farklı hisseder barış manço ile ağlaşırdık. bazen sibel alaş ın dediği gibi düşümüzden ayrı kaldık. ama yılmadık;  ağladık , güldük ,dalıp dalıp uzaklara gittik gende sırt çevirmedik birbirimize. şimdi sana zaman ayıramadığım için bana kırılma kalbim. sen benim sahip olduğum en temiz ve en güzel yanımsın....

Seni hayal kırıklığına mı uğrattım?
Kendimi suçlu mu hissedeyim yoksa kaşlarını çatmana izin mi vereyim?
Çünkü daha biz başlamadan sonunu gördüm
Evet gördüm sarhoş olmuştun , biliyordum kazanacaktım
Sonsuz hakkımı aldım
Ruhunu geceden dışarı çıkardım
Bitmiş olabilir ama öyle kalmayacak
Umursarsan sadece senin için burdayım
Kalbime dokundun , ruhuma dokundun
Hayatımı değiştirdin ve bütün hedeflerimi
Ve aşk sarhoştu ne zaman olduğunu biliyorum
Kalbim seninle sarhoştu
Dudaklarından öptüm ve ellerini tuttum
Yatağını ve rüyalarını paylaştım
Seni iyi biliyorum,kokunu iyi biliyorum
Sana düşkün oldum

Güle güle aşığım

Güle güle arkadaşım

Sen tektin

Sen benim için tektin

Ben bi rüyadayım ama uyandığımda
Ruhumu alamazsın , aldığın hayallerimdi
Ve hareket ettiğinde beni hatırla
Bizi hatırla , yaptıklarımızı
Seni ağlarken gördüm , seni gülerken gördüm
Seni kısa bir süre uyurken gördüm
Çocuğunun babası olabilirdim
Seninle bi ömür geçirdim
Bütün korkularını biliyorum ve sen de benimkileri
Şüphelerimiz vardı ama şimdi iyiyiz
Ve seni seviyorum ,yemin ederim doğru
Sensiz yaşayamam

Güle güle aşığım

Güle güle arkadaşım

Sen tektin

Sen benim için tektin

Ve ellerini hala bende tutuyorum
Uyuduğum zaman bende
Ve zamanında ruhumu alacağım
Ayaklarına kapandığımda

Güle güle aşığım

Güle güle arkadaşım

Sen tektin

Sen benim için tektin

Çok kötüyüm bebeğim,çok kötü....

video - goodbye my lover izle  (dinle) ama ağlama sakın....

CC sohbet icin buraya
 <<1...100...200...223224225226227228229230231232233 234235236237238239240241>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir