ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
10 Mayıs 2024, Cuma 14:49   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Nefertiti585> Forum Mesajları
    Nefertiti585'e ait Toplam 5266 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...371372373374375376377378379380381 382383384385386387388389390391...400...500...527>>

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >HABERLER>
  26.Ara.2006 Sal 13:34:11
fiogf49gjkf0d
Hırsızlar tatili seviyor

KÜTAHYA (İHA) - Bayram tatillerinin hırsızlar için önemli bir fırsat olduğunu dile getiren emniyet etkilileri, vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Özellikle bayram tatili dolayısıyla evlerinden uzak kalacak olan vatandaşları uyaran Kütahya İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, alınması gereken tedbirleri şöyle sıraladı: "Evden çıkarken kapınızı tam olarak kilitlediğinizden emin olunuz. Kapınıza mümkünse zincir taktırınız. Sokak giriş kapınıza otomatik açılıp kapanır sistem yaptırınız ve sürekli kapalı olmasını sağlayınız, komşularınızı da uyarınız. Mümkünse diyafon sistemi taktırınız, dış kapınızı açmadan zili çalan kişinin kim olduğunu sorunuz, komşularınıza da bu alışkanlığı kazandırınız. Kapınıza kontrol gözlüğü taktırmayı unutmayınız. Evden çıkarken pencerelerinizin kapalı olmasına dikkat ediniz. PVC lerinize veya alüminyum tipi kapı ve pencere doğramalarınıza içeriden ayrı kilit koydurunuz. Her yeni eve taşındığınızda kilit sistemini değiştiriniz. Yabancılara, güvenmediklerinize anahtarınızı teslim etmeyiniz. Anahtarınızın üzerine adınızı ve adresinizi yazmayınız. Anahtarınızı paspas altı ve veya ayakkabı içerisine gizlemeyiniz. Değerli para ve mücevherlerinizi evde muhafaza etmeyiniz. Bahçeniz varsa bakımlı olmasına özen gösteriniz. Bu sizin evde olduğunuz imajını yaratır. Alt komşunuz veya sizin yaptıracağınız pencere demir muhafazalarının merdiven usulü değil, dikey olmasına dikkat ediniz. Posta kutularınızda fatura veya mektupları uzun süreli tutmayınız. Tatile çıkacaksanız komşularınızdan fatura vs. şeylerinizi almasını isteyiniz. Tatilde olsanız da evinizi sık sık telefonla arayınız, telefon zilinin ara sıra çalması hırsızları tedirgin edebilir. Atık su boruları ve doğal gaz borularını balkonun ve pencerenizin yanından geçirmemeye dikkat ediniz. Otomobiller pencere kenarına park edilmemelidir. Zira hırsızlar otomobilleri basamak olarak kullanabilirler. Mahalli karakola, evinizden bir süre ayrı olacağınıza dair bilgi verin, polisin tedbir almasına yardımcı olmuş olursunuz. Şüpheli kişiler görüldüğünde mahalli karakola veya 155 Polis İmdat a bildirilmelidir. Evlerin önündeki sokak lambaları yanmadığında elektrik müessesesine bildirilmelidir. Evin yatak odası hariç, diğer odaların perdeleri açık tutulmalıdır. Kısa süreli evden ayrılmalarda düşük voltajlı bir ampul salon kısmında açık bırakılmalı evde insan var imajı yaratılmalıdır. Yolculuk esnasında yabancı şahısların ikram ettikleri yiyecek ve içecekleri şüpheyle karşılanmalıdır. El çantası yerine belde taşınabilir çantalar tercih edilmelidir. Tatil esnasında nakit para yerine kredi kartı kullanılmalıdır. Kaybedilmesi durumunda derhal ilgili yere haber vererek iptal ettirilmelidir."

Ege de fırtına uyarısı

İzmir (AA)- Ege Denizi nde bu gece ve yarın fırtına beklendiği bildirildi.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, halen Karadeniz, Güney Ege ve Batı Akdeniz de kuzeybatılı yönlerden (karayel) esmekte olan rüzgarın kuvvetlenerek, bu gece ve yarın Ege ve Karadeniz de 6 ila 8 kuvvetinde (50 ila 75 km/s) fırtınaya dönüşmesi bekleniyor. Bunun, Akdeniz de öğle saatlerinden itibaren 7 ila 9 kuvvetinde (60 ila 80 km/s)kuvvetli fırtına şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Fırtınanın, 27 Aralık 2006 günü Akdeniz ve Güney Ege de etkisini sürdüreceği, diğer denizlerde ise şiddetini kaybedeceği bildirildi.

Çölaşan sayesinde oylarım çoğalıyor

ANKARA (İHA) - Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yıllardır köşesinde kendisini eleştiren gazeteci yazar Emin Çölaşan ın yazdığı yazılardan dolayı oylarının çoğaldığını iddia etti.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan Gökçek, Çölaşan sayesinde şimdiye kadar 250 bin dolar para kazandığını hatırlatarak, Çölaşan ın kendisi aleyhine yazdığı yazılar sayesinde mutlu olduğunu söyledi. Geçtiğimiz yıllarda Çölaşan ın kendisine Melih mal varlığın nedir bi tıkla görelim? şeklinde yazılar yazdığını hatırlatan Gökçek, "Sayın Çölaşan, benim mal varlığımı açıklamamı istiyordu açıkladım. Şimdi de sıra bende, çok merak ediyorum Çolaşan ın mal varlığını. Acaba ne kadar para kazandı köşe yazarlığı maaşından. Benim gibi kamuoyu da merak ediyor onun malvarlığını. Şunu da iddia ediyorum Çölaşan, mal varlığını kamuoyuna açıklamaz" diye konuştu.

Gökçek, Çölaşan hakkında ilginç bir iddiada bulunarak sözlerine şöyle devam etti: "1999 yılında bir vatandaş Çölaşan a benim aleyhime mail atmış. Vatandaş mailinde Sayın Çölaşan sen Melih Gökçek in aleyhine yazdıkça o adamın oyları çoğalıyor. Sen nasıl adamsın diyerek Çölaşana hakaret etmiş. Çölaşan da kendisine hakaret ettiğinden dolayı o adamı mahkemeye vermiş. Adam da benim yanıma geldi. Olayı anlattı ve kendisine bir avukat yardımım oldu. Şunu açıkca söylüyorum, Çölaşan yazdıkça oylarım çoğalıyor

Doğu da dondurucu soğuklar başladı

ERZURUM (İHA) - Doğu Anadolu Bölgesi nde dondurucu soğuklar etkili olmaya başlarken, hissedilir sıcaklığın eksi 32 derece olduğu Erzurum, mevsimin en soğuk gecesini yaşadı. Çeşmelerin buz tuttuğu, araç yakıt depolarının donduğu, çatılardan buzların sarktığı kentte, yüzlerce su sayacı da patladı.

Bölgede önceki gün yağan karın ardından aşırı soğuklar başladı. Kutupları andıran görüntülerin yaşandığı Erzurum da mazot deposu donan birçok araç çalışmazken, araç sürücüleri saatlerce ateş yakarak pürmüzle araçlarını çalıştırmayı denedi. Soğuktan çeşmeler buz tutarken, çatılardan sarkan buzların da boyu 1 metreyi buldu. Buzlu zeminde vatandaşlar yürümekte güçlük çekerken, rampa yerlerde de araçlar kayarak patinaja düştü.

Dün gece yaşanan soğuk hava sonrasında özellikle kırsal kesimdeki birçok gecekondu evlerde su sayaçları patlarken, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Vahit Kılınboz, dondurucu soğukların hayatı durma noktasına getirdiği Erzurum da, dün gece ortalama 100 su sayacının donarak patladığını söyledi. Kılınboz, vatandaşları sayaçlarını korumaları konusunda uyardı. Arızalanan su sayaçlarının ESKİ tarafından ücretsiz olarak değiştirildiğini ifade eden Kılınboz, su sayaçlarının yünlü bezler, izocam, saman, hızar talaşı ve keçeyle sarılmasını istedi. Sayaçlardaki donmaların sobalı evlerde daha fazla yaşandığını dile getiren Genel Müdür Kılınboz, geçen yıl 5 bin sayacın don yüzünden patladığını kaydetti.

Öte yandan, Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Erzurum dün gece eksi 25, hissedilir derecesi eksi 32 ile Türkiye nin en soğuk ili olurken, hava sıcaklığı Erzincan da eksi 9, Kars ta eksi 17, Ağrı da eksi 17, Iğdır da eksi 16 ve Ardahan da eksi 12 derece olarak ölçüldü.

İstanbul da kurbanlık fiyatları 250-4000 YTL

İstanbul - İstanbul da kurban satış merkezlerinde küçükbaş hayvanlar ortalama 250-450 YTL, büyükbaş hayvanlar da ağırlığına ve cinsine göre 1500 YTL ile 4000 YTL arasında satılıyor.

Bayram öncesi, yıl boyunca yetiştirdikleri hayvanları memleketlerinden İstanbul a getiren besiciler, belediyelerin kendilerine gösterdiği satış noktalarında kurbanlıklarını satma uğraşı veriyorlar.

Kurban satış merkezlerinden derlenen bilgilere göre,besiciler, bayrama birkaç gün kala hayvan sayısının çok olması durumunda fiyatların düşebileceğini, az olması durumunda ise biraz daha yükselebileceğini söylediler. Kurban almak üzere satış merkezlerini gezen vatandaşların bir kısmı, fiyatların geçen seneye oranla artmayıp uygun seviyelerde bulunduğunu belirtirken, bazıları da fiyatların yüksekliğinden yakındı.

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş yaptığı açıklamada, ibadet adına yapılan kurban kesimini bir katliama, vahşete, işkenceye
dönüştürmeden kendi kutsallığı içinde gerçekleştirmek gerektiğini belirtti.

Topbaş, Diliyorum ki bu görüntüler oluşmaz. vatandaşlarımızın bize yardımcı olmasını istiyoruz dedi.

Kurban keserken kendilerini yaralayan, hayvanlara zarar verenlerin olduğuna da dikkati çeken Topbaş, vatandaşları mutlaka bu işi bir gün sonraya da kalsa ehillerine yaptırmaları konusunda uyardı.

Topbaş, kurban kesim yerlerinin oluşturulması konusunda özel sektöre de çağrıda bulunarak, Kurban Bayramı süresince biz kesimhanemizi kurup bu işi
yaparız diyecek şirketlere açığız. Geçici olarak tesislerini kurup hizmet versinler dedi.

Kadir Topbaş, kurbanlarını belirlenen kurallar çerçevesinde kesmeyenlere her yıl olduğu gibi bu yıl da cezai müeyyide uygulanacağı uyarısında bulundu.

MEB okul öncesi eğitimi mercek altına aldı

ANKARA (İHA) - Mili Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 13-17 Kasım 2006 da düzenlenen 17. Milli Eğitim Şurası nda alınan kararları imzaladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitime ağırlık veriyor. Buna göre, 60-72 aylık çocukluk çağını kapsayan okul öncesi eğitim döneminin zorunlu hale getirilmesi için çalışmalara başlanacak. Bağımsız anaokullarına rehber öğretmen atanması zorulu hale getirilirken, okul öncesi eğitim kurumlarının açılmasında özel sektörden de destek alınacak. Yeni düzenlemede, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu nda gerekli düzenlemeler yapılarak, Okul Öncesi Eğitimi Kanunu çıkarılacak. Okul öncesi eğitim alacak çocuk sayısı ve nüfus bilgileri konusunda da Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), sağlık, nüfus müdürlükleri muhtarlıklar ve milli eğitim müdürlükleri arasında da koornidasyon ve bilgi akışı sağlanacak. Cumhuriyetin 100. yılının kutlanacağı 2023 yılında ise okul öncesi eğitimdeki 36-60 aylık çocuklar için okullaşma oranı yüzde 80 e ulaşılması hedeflendi.

Öte yandan, genel bütçeden de okul öncesi eğitime ayrılan pay artırılacak. Şura yönetmeliği gereği, alınan kararların dört ay içerisinde Tebliğler Dergisinde de yayımlanması gerekiyor.

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Film, Sinema, Dizi, Belgesel, Program >ÇOK YAKINDA VİZYONDA...>
  26.Ara.2006 Sal 12:00:59
fiogf49gjkf0d

·prenses344· :
Başlığın çok hoş....Bizde paylaşım yapabiliriz demi...

İlginizi çeken ya da izlenmeye değer gördüğünüz filmleri eklerseniz iyi olur tabi

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >::::KARIŞIK::::>
  26.Ara.2006 Sal 02:39:36
fiogf49gjkf0d

Benan resimlere bayıldım izninle (ç)alıyorum:)

Elinize sağlık

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity nedir ne değildir? >CHATCITY ANILARINIZI YAZIN PAYLAŞALIM..>
  26.Ara.2006 Sal 02:12:42
fiogf49gjkf0d

Kaç senesiydi tam hatırlayamıyorum malum yaşlılık:)))yeni üye olmuşuz nickler sıfır kilometre yol bilmeyiz iz bilmeyiz bu noktalı nickler daha yeni çıkmış herkeste bi heyecan nickler kapış kapış gidiyor,e o zamanlar daha bir heyecanlıydık yeni nesil pek bilmezHurrem afet gibi kızdı bi içim su Exuş desen çıtır hani böyle kıpır kıpırRoen bu fotoları çekerken çok zorlandı bunlar kıpraşıp duruyolar, ya iki dakka bi durun valla kızdırdılar ,00me00 desen uykucu zaten uyandıramadık bi de şu nick mevzusu tabi,çağa uyum sağlayalım noktalı nick alalım bakın yeni yıl kapıda kendimizi yenileyelim dedim demez olaydım bi inat bi inat bi müşkülpesentlik bi benmerkezcilik bi vurdumduymazlık herneyse lafı uzatmanın alemi yok bunlar geçmişte kaldı  

Tarih tekekkürden ibarettir diye boşuna dememişler efenim sene 2006 kadro aynınoktalı nickler tavan yapmış bizim nickler hala noktasız e yaşlandı bunlarda artık hiç çekilmiyolar senelerdir noa baba gelecek diye bekliyolar yok efenim hediye koyuyormuş ağacın altına ya senelerdir aynı ren geyikleri yaşlandılar hala aynı masallara inanıyolar valla kal geldi şekerim neyse bakalım yeni yıl yeni ümitler Chatcity anılarınızı anlatın okuyalım,paylaşalımBunlar gelsin daha neler anlatacaklar baştan söliyim benle ilgili bişeyler anlatırlarsa gaflete kapılıpta inanmayın yani muhtemelen asparagas haber yaparlarHepsi espiri tabi güzel anılarımızı yazalım paylaşalım olar mı

Yeni yıl paylaşımlarımızın yılı olsun.Tüm Chatcity lilere mutluluk, esenlik ve dostluk getirsin...

Chatcity Forum Moderatörleri

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >VEL KAM TU ÇET SİTİ:))>
  26.Ara.2006 Sal 00:14:14
fiogf49gjkf0d

vel kam tu çet siti wow woww

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >**** Herşeyde Biraz Sen Varsın ****>
  25.Ara.2006 Pzt 21:03:01
fiogf49gjkf0d

Elinize sağlık

Herşeyde  Biraz Sen Varsın

Duman Gözlüm-Akustik

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >CHATCİTY Lİ ERKEKLERLE ,ÜNLÜLER ARASINDAKİ TUHAF BENZERLİKLER...>
  25.Ara.2006 Pzt 20:52:38
fiogf49gjkf0d
saviola58 bak seni de benzetirim abuk subuk mesajlar yazma bakim

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >( v )_HAREKETLİ RESİM PLATFORMU_( v )>
  25.Ara.2006 Pzt 20:13:51
fiogf49gjkf0d

Işıl ışıl ne hoş

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >BURÇLARIN ESPİRİLERİ:))))>
  25.Ara.2006 Pzt 19:33:49
fiogf49gjkf0d

12-Sulugöz BALIK

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >MUHAYYER, MUHAMMEN, MUKADDER...>
  25.Ara.2006 Pzt 19:28:44
fiogf49gjkf0d

Bu üç lafı oldum olası çok severim. Aslında üçü de mühim laftır, gerçekten. Sadece söylemesi keyif verdiği için değil. Daha çok, içinde hayatın sırlarını sakladığı için. Dilerseniz, önce kavramlarımızı açıklayalım.

Muhayyer –ki biz onu muhayyer diye de biliriz- “beğenilmediğinde geri verilmek şartı ile alınan” manasına geliyor. Diyelim ki, bir araba aldınız, şayet o arabanın satıcısı “muhayyer” dediyse, arabayı sonra geri verebilirsiniz.

Muhammen biraz daha farklı. Muhammen, “tahmin edilen” manasını taşıyor. Mesela bir ev alacaksanız veya başka bir şey, fiyat olarak “muhammen” denilirse, biliniz ki, fiyatı benzerleri kadardır. İyi de, o zaman neden fiyat belirtilmektedir? Neden fiyatı öğrenmek için gidip emsallerine sormak gerekmektedir? Ya onlar da “muhammen” ise müracaat kime yapılacak?

Bir bakıma mukadderat. Usul böyle çünkü. Sistem böyle işliyor. Alında ne yazıyorsa, o kadar.

Özünde hem muhayyer hem de muhammen ciddi bir zaman tasarrufu da sağlıyor;

-Merhaba. Bu araba sağlam mı?

-Muhayyer.

-Fiyatı ne kadar?

-Muhammen.

-Ya bir kaza olsa?

-Mukadderat.

Belki bu usul özelleştirmede de uygulanabilir; “muhayyer boğaz köprüsü. Fiyat; muhammen”.

Galiba dış politikada da uygulanıyor; “manzaralı muhayyer Kıbrıs adası, muhammen bedelle, takas da olur.”

Ama her alışverişte de her şey muhayyer olmuyor. Hatta ödediklerinize bazen muhammen demek mümkün değil. Ama gerçekte her şey mukadder. Eğlenceli mi, hiç değil. Dürüst mü, adil mi, asla değil. Ama mukadderat işte.

Şimdi bazı örnekleri inceleyelim.

Keyifli bir akşam yemeği 50 YTL, güzel bir çiçek 10 YTL, kadından “sen herkese böyle mi yapıyorsun” sorusu paha biçilemez!... Paranın gücünün yettiği her şeyi para ile alırsınız. Böyle sözleri ve zaman ziyanını ise ödemeler ile değil, azap ile alırsınız. Paran ile rezil olmak denen mesele bu. Elbette kimse, “ah ben param ile bir rezil olsam” demez. Muhtemelen vaziyeti, iş işten geçtikten sonra idrak eder.

Özetleyelim: keyifli bir akşam yemeği muhammen, aldığınız çiçek de muhammen. Sonrasındaki azap ise mukadder ve o azap için ödediğiniz bedel, “namuhammen”! (Namuhammeni de ben uydurdum. Muhammen “tahmin edilen” demek ya, namuhammen de “tahmin edilemez” anlamında olsun).

Sanki Kıbrıs değil mi?

Verdiğiniz mücadele vatanın her karışı için muhammen. Bugüne kadar ödediğiniz bedel, vatanın diğer kısmı için de muhammen. Ama meğerse Kıbrıs “muhayyermiş”.

Kıbrıs’ın fethi 70.000 şehit, Kıbrıs’a barış götürmek ve KKTC’nin temelleri 838 şehit ve 2.200 gazi. Hepsi beraber müzakerede tek kalemde muhayyer. Muhammen bedel ile..

Hepsi beraber ne ediyor;

Mukadder!

<<1...100...200...300...371372373374375376377378379380381 382383384385386387388389390391...400...500...527>>