ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
10 Mayıs 2024, Cuma 01:53   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Nefertiti585> Forum Mesajları
    Nefertiti585'e ait Toplam 5266 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...407408409410411412413414415416417 418419420421422423424425426427...500...527>>

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >**...ATATÜRK KÖŞESİ...**>
  16.Kas.2006 Per 00:36:20
fiogf49gjkf0d
Prof. Albert Einstein nın Atatürk e Yazdığı Mektup

Almanya’da 1932 sonbaharında yapılan genel seçimleri, Adolf Hitler’in Nasyonal Sosyalist Partisi, yani Naziler kazandı.Naziler’in hedeflerinden biri, Yahudiler’in, öncelikle de Almanya’daki Yahudiler’in köklerinin kazınmasıydı. O tarihten birkaç sene önce başlamış olan Yahudi karşıtı hareketler Naziler’in iktidarı elde etmelerinden sonra daha da arttı ve çok sayıda Yahudi, Almanya’yı terketti. Ayrılma hazırlığı yapan Yahudiler arasında dünyanın önde gelen bilim adamları da vardı ve Albert Einstein da onlardan biriydi.Einstein Almanya yı terk ederek fransaya yerleşti.17 eylül 1933 te fransadan Atatürk e Almanya daki 40 bilim adamının isimleri olan bir mektup gönderdi.
Einstein, 40 kişilik bir uzman listesi hazırladıklarını yazıyor, bu kişilerin hiçbir karşılık beklemediklerini anlatıyor ve Türk Hükümeti’nin sözkonusu bilim adamlarını kabul etmesi halinde sadece insani bir faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağını, Türkiye’nin bu kabulden büyük kazanç sağlayacağını da ifade ediyordu. Princeton Üniversitesi’nde 1949 yılında Einstein ile görüşen İstanbul Teknik Üniversitesi’nin emekli hocalarından Prof. Dr. Münir Ülgür’ün Cumhuriyet Gazetesi’nin Bilim Teknoloji Dergisi’ne yaptığı açıklama: Prof. Ülgür, açıklamasında Einstein’ın görüşme sırasında "Dünyanın en büyük liderine sahipsiniz. 1933’teki üniversite reformunuz sırasında beni de ülkenize davet etmişti" dediğini naklediyor. Bu ifadeler, Alman bilim adamlarının Türkiye’ye doğrudan doğruya Atatürk’ün talimatıyla gelmiş olduklarını gösterir.Einstein Atatürkün teklifini reddetmesini ise"İmkánlar çok fazla olduğu için burayı tercih ettim" sözleriyle açıklamıştı.Ünlü fizikçi ve bilimadamı Albert Einstein nın Atatürk e yazdığı mektup ise şudur:
Ekselansları
OSE Dünya Birliği’nin şeref başkanı olarak, Almanya’dan 40 profösörle doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye’de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica ediyorum. Sözü edilen kişiler , Almanya’da halen yürürlükte olan yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat edebilirler.
Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir. Bu ilim adamları , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu etmektedirler.
Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum
Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan
Prof. Albert Einstein

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar >Ezo Gelin-Nurgün Yeşilçay>
  16.Kas.2006 Per 00:07:58
fiogf49gjkf0d

Evet Sıla da izlenmeye değer eline sağlık

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >**~üç bin ölüm saydım~**>
  15.Kas.2006 Çar 22:21:53
fiogf49gjkf0d

Elinize sağlık.The0dora harika bi şiir,hatırlattığın için teşekkürler eklemek istedim bende

İncinen Gurur

Pencereden baktığımda görüyorum
Senin yüzün incir yaprağında
Senin ürkekliğin duvar üstünde yürüyen
Bir kedinin kıvraklığında

Aynada dururken görüyorum
Kırmızı öpüşün sol yanağımda
Dişimi fırçalarken senin ağzın
Serin suların berraklığında

Rakı devrilmiş masalarda yokluğun
Veya benden önce kalkıp gitmişliğin
Gece boyu dolandığım barlarda
Sarhoşlara tekrarladığım adın
Balıkçı kahvesinde,çorbacıda,kenarlarda

Dökülmek istemiyorum hayır!..
Çingene çiçekçiler habire yaltaklandığında
Bilmediğim soruların açtığı çukuru
Yalanlarla doldurmak istemiyorum

Seni kaybettim galiba
İki taşın arasında kaldım
Bu, benim hatam değildi
Seni ben çook geç tanıdım

Derin acılar bahçıvanı
Yüreğime ne ektin böyle...
Aşk korkağını bağışlar mı?
Söyle...

Aramak ne kötü herkeste seni
Her gözde bulup yanılmak seni
Ah turuncu rüyalar güzeli
Hem kendini yok ettin
Hem beni

Başka ne acıtabilir içimi
Yaşım kırkı devirmişken
Seni böyle patavatsızca sevmişken
Ve, tam aynayı güneşe çevirmişken
Başka ne...

Seni vefasız aşklara bırakıyorum
Yüzümü kırılan bardaklarda ara
Düşünme ben ne olurum
Sanırım bi daha onarılmaz
İncinen gururum....

Yusuf Hayaloğlu

SESLİ DİNLE

Gücün bütün yollarından geçtim, kalabalıkta bir yüz olmayı seçtim,
Anladım ki benim için yaşamak budur, bir işe yaradığını bilmek ve fotoğrafta görünmemek...

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >TV, Medya, Podcast, TikTok-Youtube videolar >Ezo Gelin-Nurgün Yeşilçay>
  15.Kas.2006 Çar 17:38:06
fiogf49gjkf0d

Olar belli olunca yazarım izlenmeye değer diye tahmin ediyorum bakalım görücez.Kanal D de bir dizi başlamış salı 22.00 de(tekrarı da pazar 17:00 de )onu sevdim izliycem hatta ekliyim Her sene bir yada iki izlenmeye değer dizi seçip izlerim fazlası bizi bozar

Peki Ünlüler bu durumda ne yapar? Kanal D´de önceki akşam ilk bölümü ekrana gelen "Binbir Gece" adlı dizi, milyonları gözyaşına boğdu. Oğlunun ölümüne seyirci kalmak ile patronuyla bir gece birlikte olmak arasında seçim yapmak zorunda bırakılan kadının dramı herkesi duygulandırdı.

Ekranda büyük dram

Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun ve Ceyda Düvenci´nin başrolleri paylaştığı "Binbir Gece" adlı dizinin ilk bölümünde büyük bir dram ekrana geldi. Bergüzar Korel´in canlandırdığı dul anne, kan kanseri olan oğlunun hayatını kurtarmak amacıyla bölüm boyunca para bulmak için kapı kapı dolaştı.

Teklifi kabul etti

Bulunan donörden ilik nakli yapılması için gereken 150 bin doları bulamayan Korel, sonunda Halit Ergenç´in canlandırdığı patronunun kapısını çaldı. Ergenç, ona bu parayı kendisiyle bir gece geçirmesi karşılığında vereceğini söyledi. Önce kapıyı çarpıp çıkan Korel, ardından teklifi kabul etti.

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Kızlar neden bu kadar mız mız bilen farsa sölesin>
  15.Kas.2006 Çar 17:30:16
fiogf49gjkf0d

Kızlar mız mız falan değildir tamam mı hem erkekler daha mız mız ve tripçi uyus şeyler noolcak

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >Ajdar - Beyaz Show(Çikita Muz Dansı):D>
  15.Kas.2006 Çar 15:57:57
fiogf49gjkf0d

Çeneme ağrılar girdi   İZLE 

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Şirinler>
  15.Kas.2006 Çar 15:27:57
fiogf49gjkf0d

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

15.Kas.2006 Çar 15:10:00
fiogf49gjkf0d

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

15.Kas.2006 Çar 14:53:56
fiogf49gjkf0d

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

15.Kas.2006 Çar 14:48:47
fiogf49gjkf0d

<<1...100...200...300...400...407408409410411412413414415416417 418419420421422423424425426427...500...527>>