ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
15 Mayıs 2024, Çarşamba 00:08   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

erut2005> Forum Mesajları
    erut2005'e ait Toplam 132 Forum Mesajı var
<<1234 567891011121314>>

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >!!! Son Dakika !!! >İrtica sizce tehditmidir>
  4.Kas.2006 Cmt 10:06:33
fiogf49gjkf0d

POLICEE21 :
merhaba arkadaslar tekrardan.son yazilan msj da bir cümle dikkatimi cekti^^erbakan hoca imamhatipler arka bahcemizdir dedi^^ evet arkadasim benim ilk mesajimida okuyan arkadaslar sanmasinki ben erbakan hocayi felan destekliyorum...ben sadece özgürlügü destekliyorum sinirsizca olanini digil örf adet törelerimizi asmadan türk oldugumuzu unutmadan özgürlügü detskliyorum.arkadaslar bugün koskoca fatih sultan mehmet istabulu feth etmeden önce oturmus bütün ordusuyla kaza namazi kilmistir sizlere soruyorum bugün bizim ordumuzda birakin ayni olayi buna yakin yani dinle ilgili herhangi bir olay oluyormudur???asla olamaz denemek isteyende irticaci etiketi yiyrek ekmegin asindan edilir...bunlari uydurmuyoruma rkadaslar bizzat kendi tanidigim insanlar var sirf suma namazina gidiyor sürekli diye hakkinda soruyturma acilan ve ordudan ihrac edilen...arkadaslar bunlarin yerine ickili bi sekilde dolassa bir türk subayi dahami iyi olur barda meyhanede gezse dahami fazla deger görür....bizler ne olursak olalim ne kadar gelisirsek geliselim bizler müslümaniz ve türküz dünyaki hic bir irkla kiyaslanamaz bir irkiz...ve bizde bu iki unsuru unuturda bos sevdalar pesinde manevi degerlerimizi ayaklar altina alirsak inanin dünyada hic bir devlet ve din adami bizi suanda oldugu gibi önemsemez....bugün yanibasimizda lübnanda 7-8 aylik cocuklar bombalarla parcalandi onlar orda o acilari yasarken kacimizin vicdani sizladi...kacimiz onlarin ac oldugunu düsünerek yemek yemedi...bugün bizim gurur duydugumuz aslinda duymamaiz gereken ordumuz eger gurur duyulacak bir is yapmak istiyorsa yani basimizda müslümanlar katlediliyor kadinlari kizlari yani bizim kardeslerimiz tecavüzlere ugruyor bence oona müdahele etsin...evet suda varki ordununda halki bi sekilde uyutmasi lazim ama bunu insanlarin dini duygularini kullanarak degilde farkli bi sekilde yapmayi denesin...ben bir imamhatip menzunuyum sirf 3 yil orta okulunda okudum diye askeri okula alinmadim ben soruyorum dünyanin neresinde hangi ülkesinde böyle bir kanun var???benim kimligimdede tc yaziyor...yani konuyu sahsiyete dökmeden konusurken birazcik ne oldugumuzu bu günlere nasil geldigimizi bilerek konusalim...ve sunu sunu düsünelim...irakta,filistinde,lübnanda,bosnada bombalanan tecavüzlere ugrayan bizler olsak yinemi dinimiz ve ordumuz hakkinda böyle düsünürdük...inanki ordumuzun mücadele etmesi gereken bir cok daha önemli olay var...ordumuz irtica adi altinda bir kac garibani ekmeginden edeegine anasinin bagrindan cikip gidip 20-21 yasinda üc bes capulcunun katlettigi sehidimin hesabini versin...onu sehit edenlerle mücadele etsin....ordumuz gitsin pkk militanini belediyenin cenaze aracinda sanki sehit gibi tasiyan slogan atan zihniyetle mücadele etsin....konuyu peygamberimizin bir sözü ile kapatmak istiyorum...^^kendinize yapilmasini istemediginizi baskasina yapmayin^^

Yazılanları okudum herkesin görüşüşüne saygım var orduyla ilgili söylediklerin tarikat ve onun benzeri oluşumların yalanından baska bir sey degil ben askerligimi astegmen olarak yaptım yani anlattıgın masallara hiç tanık olmadım,üstelik benim  tabur komutanım kurmay yarbaydadı hani sen o kadar askeriyeyi karalamışsın Türk lükten den vurmuşsun ya insan ayrımı yapılıyor dedin ya orduda bu komutanım Kürt tü ve kurmaydı hani ordu insan ayrımı yapardı hiç inandırıcı olmuyor anlattıklarınız....Bu kadar insan ayrımı yapmanızda bana daha öncede sitede Türk ün kafatası seklini veren birini hatırlattı......

Size böyle yazdım diyede Kürt yada sempatizanı oldugumu sanmayın saf Türk üm..Aşiretten Lolanlıyım (Googleden bakarsan lolan kaviminin nerden geldigini ve kökenimi görürüsünüz)

Bu kadarda Cumhuriyet düşmanı olamanın anlamı yok irtica yı destklemeyide Allahı bir emri veye islamın sartlarından gibide ortaya koyamayın  cok ucuz oluyor.......

Size tanımam şahsi bir husumetimde olamaz zaten ama yazdıklarınızı okuduktan sonra bırak orduya alınmayı kışlaların yakınından bile imam hatiplilerin gecmesine iyice karsı oldum baksanıza orduya düşmanlıgınız hat safhada....Namaz kılan oructutan orduda dışlanmaz eger askerligini yaptıysan bilirsin sahurda orduda yemekhane her zaman acıktır ve yemek düzenleri iftara göre ayarlanır operasyon bölgeleri ve mücavir yerler hariç orda olagandışıdır her sey.....

Avusturyada yasıyorum demişsin o zaman bedelli degilde 18 ay askerlik yapta yüregini görelim  bekara karı boşamak kolay Ben Bitlis de askerlik yaptım Van Siirt  ve Bingöle gittim operasyona  ama o insanlardan nefret etmedim hiç bir zaman diger etnik sınıfları asagılayıp bagımsızlık isteyecekler deyip hor görmedim....

Önce insanları sevmesini ögren,sorunların gercek nedenini anlamaya calış ondan sonra diger insanları düşüncesiz veya sen ve senin gibiler diye atıfta bulıun,asıl senin gibi zihniyeti olanlar bizi geri götürüyor 200 sene ülekeye matbaayı sokmadınız,İranda uydu anteni müzik yasak,Arabistanda kadınlar araba kullanamaz al sana senin ve senin gibi irtica faliyetlerinin ürünü olan rajimlaerin icraatları neyi keşfettiniz imam hatiplerde okurken ülke düşmanlıgından baska ne ögrendiniz.....

Sana son bir sey bunları yazdım diye benide dinsiz yapmayacaksın dimi çünkü benim ailemde saclarını kapatır ama türban üniforması degilde bir Türk kadını gibi yasmak ve yazmayla umarım ne olduklarını biliyorsundur... 

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

3.Kas.2006 Cum 12:29:42
fiogf49gjkf0d

Sitede baslıgı acarken amacım insanların sadece boş konularamı yoksa ciddi konularamı merakı oldugunu  anlamaktı bazı arkadaşların reel hayattan kommayıp güncel konularla ilgilide yazdıgını görmek cok güzel...

Konuya ilgi gösteren arkadasların yazdıkları cok degerli görüşlerini bizimle paylaşması  ayrı bir güzellik.Birbirlerinin yazılarına cevap verirkende kullanmış oldukları üslüp ve cevaplarda kendi kültür ve seviyelerini ne kadar yüksek oldugunu göstermiş,sitede böyle kaliteli insanların varlıgını bilmekte inanın cok güzel.Konuyla ilgili görüş belirtirken baska olaylarıda göz ardı etmeyim ama konuya sadık kalabilmekte büyük bir saygı ve özveri göstergesi  böyle nitelikli insanların acıcagı başlıkarı büyük bir iştahla bekliyorum.........

İrtica yada herhangi başka bir konuda yazışırken veya konuşurken farklılıkları bulmak cok kolay ama ortak bir payda bulmak zor bence bizler bulup bir arada olmalıyız.Japonların bir Atasözünde dedigi gibi bizler bir elin bes parmagıyız ama bir araya gelirsek yumruk oluruz işte bizde bunu yapmalıyız unutmayalım hepizin amacı aynı..........

Son olarakta yazdıklarınız okumak büyük bir zevkti hepinize cok teşekkür ederim arkadaslar sevgiyle kalın.......

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Kimin forum yazılarını daha çok beğeniyorsunuz?>
  2.Kas.2006 Per 12:49:59
fiogf49gjkf0d
Jelin ve nefereti

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >..En Sağlam Kıroluk belirtileri..Sizce hangisi? :))>
  30.Eki.2006 Pzt 14:29:01
fiogf49gjkf0d

Kalabalık ortamlarda bagırır gibi  konusup kendi yaptıklarını anlatmak insanlara dinltmeye calışmak

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

29.Eki.2006 Pzr 12:21:22
fiogf49gjkf0d
‘İrticai tehdit’ tartışması mesajlara da yansıdı

Cumhuriyet bayramı mesajlarında muhalefet “Cumhuriyet tehdit altında” yorumu yaparken iktidar tartışmaları ‘kısırçekişme’ olarak değerlendirdi. Orgeneral Büyükanıt da irticai tehdite dikkat çekti

29.10.2006

ANKARA - Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında bölücü terör faaliyetlerini bazı çevrelerin uluslararası bir zemine çekme girişimlerinin tüm ulusça dikkatle izlenmesi gerektiğini belirtti. Orgeneral Büyükanıt, şunları kaydetti: “Bir diğer ciddi tehdit de Türkiye Cumhuriyeti’nin laik ve demokratik yapısını, çağdaş kazanımlarını ortadan kaldırmayı amaçlayan irtica tehdididir. Bu durağan, bağnaz, dogmalarla hareket eden ve çağın gerisine gidişe özlem duyan anlayış karşısında, laiklik, akılcı ve bilimci tutumun ayrılmaz bir parçası, Atatürk devrimlerinin ana hedefi olan çağdaşlaşmanın vazgeçilmez şartıdır. Bundan dolayı laiklik, TC’nin çağdaşlaşması hedefinden ayrı düşünülemez. Vatanımızın bütünlüğü Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında sağlanabilir. Kurmak ve devam ettirmek uğruna binlerce şehit verdiğimiz Cumhuriyet’ten vazgeçilebileceğinin hayali bile bu vatana ihanettir.”

Her gün televizyonlarda bu konu tartılışıyor bizde burda tartısalım buyrun

Bence Cumhuriyet için en büyük tehdittir,cagdışı kalmış bir ideolojinin son kalıntıları ama bu fosil zihniyeti canlı tutmaya calısanlar var hala..........

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun>
  29.Eki.2006 Pzr 12:15:28
fiogf49gjkf0d
vogen :

Yazının uzun olduğunun farkındayım ama sıkılmadan sonuna kadar okuyun, sabrınıza değeceğine eminim.

Mart 1921 - Inönü Ovasi Insanin iflahini kesen buz gibi bozkir ayazinda Ethem Çavus un sirti üsüyor, avuçlari ise kizgin mermi kovanlarina çiplak elle dokundugu için alev alev yaniyordu. Top atisi on sekiz saattir durmaksizin sürüyordu ve bunca süreden sonra elleri neredeyse duyarsizlasmisti.

Sabit, artmayan, istirap verici sayilmayacak basit bir sizlama gibiydi sadece. Oysa her iki avucu da tamamen su toplamis, kabarmisti. Mart ayazinda esen poyraz, Inönü ovasindan kalkan tozu düsmana dogru süpürüyor, süvariler düsman hatlarina dogru, poyrazdan da hizli hücum ediyorlardi. At kisnemeleri, top gümbürtüleri, insan çigliklari, tüfek sesleri, süngü ve kiliç sakirtilari birbirine karismis, Ethem Çavus un yari sagir kulaklarinda degismez, bitimsiz bir savas ugultusu haline gelmisti. Her ses o tek sesin minik bir harmonigi, o polifonik ezginin bir anda isitilip kaybolan notalari gibiydi. Ethem Çavus, 75 mm lik topu durmaksizin dolduruyor, her seferinde besmele çekip kesif kolundan bildirilen menzillere kiyamet yagdiriyordu.

Artik otomatik hale gelmis hareketlerle sandiktan mermi aliyor, topa sürüyor, atesliyor, bos kovani çikarip ayaklarinin dibindeki baska bir sandiga atiyordu. O anda eline bir somun ekmek verseler, onu bile topun mermi yatagina sürebilirdi. Sandikta kalan sondan üçüncü mermiyi aldiginda bir an duraksadi. Merminin üzerine bir çaput sariliydi. Hareketini yavaslatan bu saçmaliga söverek çaputu sökerken avucuna kalem büyüklügünde demir bir çubuk düstü. Çaputun ve çubugun anlamini çözmeye çalisirken sari metalden mermi kovanina kazinarak yazilmis yaziya gözü ilisti.

Okumaya vakti yoktu. Mermiyi topa sürüp atesledi. Demir çubugu cebine, bos kovanini ise bu sefer sandiga degil yere atti. Taarruza ara verdiginde merakini uyandiran yaziyi okumak istiyordu. Birkaç dakika sonra sogumus olan kovani kaybolmamasi için yerden alip mintaninin yakasindan içeri atti. Aksam ezani vaktinde çarpisma durulmus, mevzileri ileri, düsman hatlarina dogru ilerletme emri gelmisti. Batarya komutani, Ethem Çavusa istirahat verdi. Yarim saatlik istirahatta erler top arabasini çekerlerken o da yemegini yiyecek, namazini kilacakti. Ilk is olarak bos kovani çikarip üzerindeki yaziyi okudu.

Kovanin üzerinde "Karahisarli Seyfi Çavus. 4. Alay 2. Tabur 8.Batarya 26 Rebiyülahir 1339* Inönü" yaziyordu. Birinci Inönü savasinin en kizgin günlerinden birinde düsülmüs not ve mermiyle gelen demir çubuk, Imalat-i Harbiye atölyelerinde çalisanlarin bir mesaj istedigini gösteriyordu. Bosalan kovanlar Ankara daki atölyelere yollanir, oradan tekrar doldurulup cepheye dönerdi.

Üç saat sonra gecenin iyice çökmesiyle savas tamamen durulmus, birlikler yeni mevzilerine yerlesmisti. Ethem Çavus, cebindeki demir çubugu çikarip bir köseye oturdu. Ucu sivriltilmis çubuk, bakir ustalarinin kalem dedikleri, metal üzerine desen oymaya yarayan keskin bir aletti. Eline yumruk büyüklügünde bir tas alarak hafif tiklamalarla kendi mesajini kovana kazidi. "Aksekili Ethem Çavus 8.Alay 3. Tabur 1.Batarya 20 Recep 1339** Inönü" * * *

Bes gün sonra Ankara Atölye nin bir kösesinde cepheden gelen sandiklari açan kalfa, tezgâhlardan birinde haril haril çalismakta olan ustaya seslendi. Sesinde, esi dogum yapmis bir adama bebegini müjdeleyen ebenin heyecani vardi. "Kâmil Usta! Müjdemi isterim! Senin yavru cepheden dönmüs!" Tüm personel kalfanin ne söylemek istedigini anlamisti. Kisa bir süre için isler durdu. Hepsi sandiklarin oldugu kisma kosturarak kovanin üstündeki yaziyi okumak için toplandilar. Tabii ki bu seref Kâmil Ustaya aitti. Yüksek sesle Ethem Çavusun notunu okudu. Atölyede bir bayram havasi esmisti. Tüm çalisanlar, Kâmil Ustayi yeni baba olmus biriymis gibi kutluyor, hayir dualar ediyorlardi.

Ustalar, is tezgâhlarindan birinin basinda toplandilar. Kâmil Usta kovanin agzinin egilen yerlerini düzeltip özenle kapsülünü yeniledi. Içine barutunu doldurduktan sonra yeni bir çekirdegi kovanin agzina oturttu. Mermi hazir olunca, Ethem Çavusun kovanin içinde geri yolladigi çelik kalemi yeni bir çaputla merminin üzerine sardi. Kundaklanmis mermiyi sefkatle tutarak yeni doldurulan bir sandiga yatirdi.Çalisanlar hep bir agizdan "Allah kavustursun" diyip islerinin basina döndüler. Kâmil Usta, halen açik duran sandiga yatirdigi mermiye hüzünle bakip "Selametle git aslanim. Allah muvaffak etsin. Çok bekletme bizi" dedi.

Kovan, Birinci Inönü savasi siralarinda üzerindeki ilk notla Kâmil Ustanin eline geçtiginde bu fikir dogmustu. Karahisarli Seyfi Çavusun baslattigi bu gelenegin süreceginden emin degildi; ama denemeye degerdi. Nitekim Aksekili Ethem Çavus umutlarini bosa çikarmamisti. Cephede patlayan her merminin kovani buradaki ustalarin elinden geçtigine göre bir aksilik olmazsa yeniden görüseceklerdi. * * * Eylül 1922 - Ankara Bir buçuk yil içinde kovan sekiz kere daha atölyeye ugradi. Üzerindeki mesajlarin sayisi da sekize ulasmisti. Mesaj yazanlarin sekizi de baska alay ve taburlardan farkli kisilerdi. Kovan her keresinde atölyedekilere daha büyük bir cosku yasatiyor, istiklâl savasinin her zorlu duragindan Ankara ya barut, kan ve zafer kokusu tasiyordu.

Türk ordusunun Izmir e girdigi gün Ankara da bayram havasi eserken kovan yeniden gelmis, ama bu sefer tüm atölyeyi yasa bogmustu. Kovanin içinde, çelik kalemin yani sira bir mektup ile bir tane de bakir künye vardi. Kovanin üzerine kazinmis dokuzuncu notta; "Karahisarli Seyfi Çavus. 4. Alay 2. Tabur 8. Batarya 12 Muharrem 1341*** Banaz" yaziliydi. Atölyedekiler mektubu açip okumaya koyuldular;

"Bismillahirrahmanirrahim.

Selamün aleyküm gayretperver ustalar. Allah a sükürler olsun ki mendebur düsman kaçiyor. Muzaffer Türk ordusu bes gündür durup dinlenmeksizin kâfiri kovaliyor. Güzel Izmir e, kalplerimizdeki imânimiz kadar yakiniz artik. Iki gün evvel Banaz daki muharebede bataryamin çavuslarindan Seyfi, kalles düsmanin kursunuyla sahadete ermistir. Cenazesini sihhiyecilere teslim etmeden önce mintaninin içinde bu kovani buldum. Malumunuzdur ki vefat eden neferin künyesi ailesine yollanir. Lâkin bes gün önce Karahisar i ele geçirdigimizde, Seyfi Çavusun ailesinin düsman tarafindan katledildigini ögrendik. Bu kahraman Türk evladi kederini yüregine gömüp anacigini, babacigini defnedemeden düsmanin pesine düstü. Üç gün sonra kendisi de hakkin rahmetine kavustu. Kovandaki yazilardan anladigim üzere bu topçu neferlerin bir ailesi de sizler olmussunuz. Bu sebeple Seyfi Çavusun künyesini sizlere yolluyorum. Basiniz sag olsun. Hayir dualarinizi bizlerden, Fatihalarinizi aziz sehitlerimizden esirgemeyiniz. Hakkin rahmeti üzerinize olsun. Yüzbasi Muhsin Talat. 4. Alay 2. Tabur 8. Batarya 14 Muharrem 1341 Salihli

Mektup bittiginde tüm personel agliyordu. Atölyeye bir ölüm sessizligi çökmüstü. Hiç tanimadiklari halde iki satir yaziyla kardes olduklari Seyfi Çavusun ardindan Fatiha okuyup amin dediler. Amin, isin bahanesiydi. Ellerini yüzlerine sürüp çevrelerine belli etmeden gözlerini silmekti dertleri. Oysa her biri bir digerinin de agladigini biliyordu. Disaridan gelen nese dolu mars sesleri bile kederlerini dagitamiyordu. Kâmil usta yutkunarak tezgâhinin basina oturdu. Kovani yeniledi ama bu sefer, minik iki perçinle Seyfi Çavusun künyesini kovanin dibine çakti. Yine her zamanki merasimle mermiyi kundaklayip sandiga yatirdi. Oysa o mermi bir daha düsman mevzilerine gönderilmeyecekti.

***Ocak 1923- Ankara Savasin bitmesinin ardindan Ankara daki mühimmat depolarinda sayim ve temizlik yapiliyordu. Sandiklar tek tek açiliyor, mermiler sayilip yeniden sandiklaniyor, kayda geçirilip daha tertipli bir cephanelige gönderiliyordu. Tegmen Hamdi Vâsif, Kâmil ustanin hazirlayip kundakladigi mermiyi buldu. Böyle bir aninin -belki de yillarca- sandiklarin içinde kalmasina gönlü elvermedi. Ciddi bir suç isliyor olmayi göze alip mermiyi evine götürdü. Niyeti, ömrünün sonuna kadar mermiyi bir ani olarak saklamakti. Öyle de oldu; ama mermi bir kez daha kullanildiktan sonra Hamdi Vâsif in evinde, camekânli konsolun içindeki yerini alacakti. Üstelik tegmen, bir tesadüf eseri merminin hikâyesini ögrenecek, bu hikâyeyi hatiratinda yazacakti.

* **29 Ekim 1923 - Ankara Tegmen Hamdi Vâsif Ankara kalesine çikan dik sokaklari kosarak tirmaniyordu. Soguga ragmen kan ter içinde kalmisti. Surlara ulasinca 75 mm lik toplardan birinin yanina kostu. Yarim saat önce 20:30 siralarinda meclisten, cumhuriyetin ilan edildigi duyurulmustu. 101 pare top atisiyla cumhuriyet kutlaniyordu ve Seyfi Çavus un mermisi bu söleni kaçirmamaliydi. Yetmis, belki de sekseninci atista topçularin yanina ulasabilmisti. Yüzbasi Muhsin Talat in yanina giderek sert bir asker selami verdi.

"Hamdi Vâsif Edirne! Bir maruzatim var komutanim" Yüzbasi sorar gözlerle genç subaya bakiyordu.

"Evet tegmenim? Sizi dinliyorum"

Tegmen, üniformasinin içinden mermiyi çikarip yüzbasiya uzatti. "Yüzbirinci pareyi en çok bu mermi hak ediyor komutanim. Müsaadenizle bu serefi ondan esirgemeyelim"

Yüzbasi Muhsin Talat gözlerine inanamamisti. Sevinç gözyaslarini tutamadi.Hamdi Vâsif a defalarca tesekkür ediyor, çevresindeki askerlere mermiyi sökebilecegi bir iki alet getirmelerini emrediyordu. O kadar heyecanlanmisti ki neredeyse aralarindaki rütbe farkina bakmaksizin genç tegmenin ellerini öpecekti.

Mermiyi alip çekirdegini dikkatlice yerinden çikardi. Kovanin tepesine bir bez parçasi tepip iyice sikistirdi. Subay sapkasini çikarip surun üzerine koydu. Mermiyi sapkanin içine yatirdi. Toplar atislara devam ediyordu. 82, 83, ...97, 98, 99... On dakika kadar sonra, atislari sayan çavus "Yüzüncüyü attik komutanim" diyince, Muhsin Talat, kovani topun yatagina kendi elleriyle sürerek ates emrini verdi. Subaylarin kiliçlarini çekerek selamladigi o son top sesi Ankara nin her duvarindan yankiyip dört yillik istiklâl savasinin tüm hikâyesini anlatmisti sanki. Rütbe ve mevkilerine bakmaksizin topun basindaki tüm askerler kucaklasarak birbirlerini kutladi. Son olarak Yüzbasi Muhsin Talat ile Tegmen Hamdi Vâsif sarildilar. Kovan ayaklarinin dibindeydi. Yüzbasi egilip saygiyla kovani yerden aldi. Avuçlarinin yanmasina aldirmadi bile...

Eline emegine saglık dostum gercekten yasanmış bir  hikayeyi bizimle paylastıgın için cok teşekkürler...Bir o zaman ki ruha bak birde Cumhurbaskanlıgındaki resepsiyona katılmayı reteden alcakların ruhuna bak..........

Atam Türban seneye Çankaya’da diyorlar

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Önemli Bilgiler >Kesinlikle; Kadınınların Eline, Verilmemesi Gerekenler...>
  29.Eki.2006 Pzr 10:12:21
fiogf49gjkf0d

1-Direksiyon (Çarpışan Arabalar Dahil)
2-Kredi Kartı

diger sıkları bilmem ama bunlara kesinlikle katılıyorum

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Merak Edilenler >Chatcity deki üyeler hangi takımı tutuyor?>
  29.Eki.2006 Pzr 10:04:41
fiogf49gjkf0d

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >sarkı ısımlerı okuyun :D>
  29.Eki.2006 Pzr 09:46:12
fiogf49gjkf0d

Arkadas dikkattli okumamış heralde sarkı isimleri soru cevap seklinde olmuş eline saglık sabah sabah iyi güldüm

erut2005

erut2005 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Atatürkün paintle çizilen resmi (29 ekim için)>
  29.Eki.2006 Pzr 09:42:02
fiogf49gjkf0d

Cok güzel hele imza dahada hoş durmuş

<<1234 567891011121314>>