ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
21 Mayıs 2024, Salı 14:23   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

Nehir> Forum Mesajları
    Nehir'e ait Toplam 2574 Forum Mesajı var
<<1...100...200...245246247248249250251252253254255 256257258>>

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >KOMİK RESİMLER>
  14.Tem.2006 Cum 21:52:07

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >MATEMATİĞİN DOĞUŞU>
  14.Tem.2006 Cum 21:41:44

Matematiğin Doğuşu

Annemin kucağından okul sıralarına düştüğüm ilk günden beri daha
doğrusu ilkokul öğretmenimizin "bakın çocuklar bu sıfır sayısı" diyerek başladığı ilk matematik dersimden beri matematiğe gıcığım. Eee tabii gıcık olmamın birkaç nedeni var. Mesela bu nedenlerden en önde gideni, futbol muhabbeti yapan erkekleri "bir hava kütlesinin arkasından bu kadar konuşulmaz" diyerek eleştiren kızların, oturup tamamen varsayımlar üzerine kurulmuş olan matematiğin, ipsiz sapsız soruları üzerinde dakikalarca düşünmesi olabilir. Ya da Ahmet in 20 bin lirası var, parasının 3 de 2 siyle kalem alırsa tipindeki sorular matematiğe gıcık olmamdaki nedenlerden olabilir. Cebimizde beş kuruş paramız yokken gidip onun bunun parasının hesabını yapmak "zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış" atasözümüzün doğuş nedeni olsa gerek. Matematiğin günümüzdeki hali mağlum.. Benim asıl merak ettiğim matematiğin bulunduğu dönem. Düşünsenize ortada ne sayı var ne de bu sayıların sığındığı bir doğru.. Yani bu meret nasıl bulunmuş olabilirki? Bu soruyu yıllarca düşündüm ve cevapta geldiğim son noktayı sizinle paylaşayım. Bu matematik bilimini kuran ve öteki tarafta birçok yakın akrabası olan amca birgün bilgisayar kullanırken chatte hatunun birini
ayarlıyor ama bir dahaki buluşma zamanını bir türlü ayarlayamıyorlar. Güneş tam tepedeyken diyorlar, buluşamıyorlar. Sonraki gün tesadüf yine chatte karşılaşıyorlar bu sefer ay tepedeyken.. Yine olmuyor.. (Coğrafya biliminin kuruluşuda bu tarihlere raslar) Sonra bizim amca (tabi o zamanlar genç) bu böyle olmaz diyor ve saati icat ediyor. Sonra derken birgün evdeki duvar saatine bakarak bu böyle çok sade oldu, şöyle kenarlarına bir şeyler çizelim diyor.. Veee tahmin ettiğiniz gibi sayılar icat edilmiş bulunuyor.. Bu cevap kadar saçma olan bu bilim dalının insanlık tarihine kattığı değerleri de tabiki unutmamak gerekir. Hani hep öğrencilerin "ya hocam bu matematik ne işe yarıyor Allah aşkına söyleyin" türündeki sorularına öğretmenlerimizin verdiği
klasik cevapla yazımı bitirmek istiyorum.. Arkadaşlar öyle demeyin.. Sen köprülerin, kavşakların hatta bu binadaki kirişlerin bile ne sayesinde yapıldığını biliyor musun? Matematik olmasaydı bunların hiçbiri olmazdı!

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Şeyler >CEM YILMAZ dan SEÇMELER>
  14.Tem.2006 Cum 21:35:53
 Cem Yılmazdan Seçmeler

** Sık sık ameliyat olun, içiniz açılır!

** Oğlumun adını mafya koydum, artık ben de mafya babasıyım...

** Yazılıdan sıfır aldım, ama öneli olan katılmaktı...

** 1959 da içilen kahvelerin hatrı doldu, duyurulur.

** Yasamaya ayrı, yürütmeye ayrı zaman mı? Ben darbe kullanıyorum. Yıkıyorum, çıkıyorum.

** Sizde bit şampuanı var mı? Kirlendi hayvancıklar...

** Bende şeytan tüyü yok. Epilasyonla aldırdım.

** Size yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapın. Çok zevkli oluyor.

** Abi, beni niye anlamıyon... Sende idrak yolları enfeksiyonu mu var?

** Şiddete karşı savaş açın. Şiddet yanlılarını kurşunlayın!

** Beşbinkere söyledim; abartmayı bırak!

** Eğer turist sezonundaysak, neden onları avlamıyoruz?

** Son gülen sen olacaksın. Çünkü geç anlıyorsun...

** Ey yükselen yeni nesil... İn ulan aşağı!

** Gençliğim acı veriyordu, ameliyatla aldırdım.

** Ege bir Yunan gölü deeldir. Ege, bir Türk gölü de deeldir. Biaenaleyh Ege bir göl deeldir.

** Adamın biri birgün eczaneye sinek ilacı almaya gitmiş. Eczacı ona, Sineğinizin neyi var acaba? demiş.

** Temel Fransa ya gitmiş. Tabelada Fransa yazıyoruş. O da, Aaaa... Burayı da mı Sabancı aldı?.. demiş.

** Çocuğun biri, birgün kafasını ıslatmadan şampuanlamaya başlamış. Annesi de, Oğlum hiç saç ıslatılmadan şampuanlanır mı? deyince, çocuk: Ama anne, bu şampuanda kuru saçlar için yazıyor...

** Bir fil elektrik direğinden daha yükseğe zıplayabilir mi? Elektrik direği zıplayamaz ki!

** Yes abicim. Türkçe eğitime benden de okey!

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >KADINLAR>
  14.Tem.2006 Cum 21:19:15
fiogf49gjkf0d
KADINLAR & ERKEKLER ((( SÜPER BİŞİ YAAAAAAAAA ))) DİKKATLE OKUYUN  
" - Kadınlarla bulutların ortak noktası nedir?...
- İkiside çekildiğinde gün güzel olur.....

" - Bir kadını mutlu etmek neden zordur?....
- Çünkü eve 24 saat boyunca çiçek taşımak zordur....

" - Kadınlar tutumlu olmaktan ne anlıyor?....
- İhtiyaç olmayan ayakkabıyı taksitle almak....

" - Tuz ruhundaki kadın nedir?....
- Çözülmüş problem....

" - Bir erkeğin neden yakışıklı olması, akıllı olmasına tercih ediliyor?....
- Kadınlar düşünme yerine görmeyi daha iyi becerebildiklerinden

" - Yoğurt ile kadın arasındaki fark nedir?...
- Yoğurdun kültürü vardırrrrr......

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Eski Chatcity ajanları >Ajan Adaylarına Örnek Başvuru Maili :))>
  14.Tem.2006 Cum 19:46:58
fiogf49gjkf0d

Ben zenciyim efendim şansım varmı acaba

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >Kopulası Şeyler >Alttaki için bir beddua seçelim :)>
  14.Tem.2006 Cum 19:34:09

Autummmmm elimde kalırsan bakkkkk

Aşkından kül olursunda sürünürsün inşallah alttaki

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Anne Baba SMSleri>
  14.Tem.2006 Cum 18:25:25
fiogf49gjkf0d
GÜLME KRİZİNE GİRMEK İSTİYORSANIZ OKUYABİLİRİNİZ... Bu yazıyı arkadaşıma yolla
Bir arkadaştan gelen mail, aynel vaki yaşanmış bir hadise, gülmemek için kendinizi çoook zor tutacaksınız :)

Bir dönem bir genel müdür yardımcılığı yapmış birisi anlatıyor:

"Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel kalem müdürü yardımcısıyım.. Bayrama 10 gün var.. Benim müdür hastalandı.. Ben ise işe gireli 2 hafta olmus, olmamış.

Genel Müdür bey beni çağırttı:
- Tebrik kartları hazır mı?.. Şaşırdım:
- Anlamadım! Hangi kartlar efendim?

- Aman evladim, Şükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartları şimdiye kadar hazır olmalıydı.. Tüh tüh.. Eyvah...

- Çabuk hemen hazırlayıverin.
- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin kartı nasıl yazacağım?

Genel müdür bey, bütün kartları çini mürekkebiyle ve en güzel yazımla yazmamı istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt takilere şu sekilde yazacaktım:

"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"

1.000 tanesi de üst makamdakilere olacaktı ve onlarda da şu ifade yer alacaktı:
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim." Sabaha kadar 3 bin kart, düşünebiliyor musunuz?!?..

Ne yapalım? Çaresiz mecburen kolları sıvadım ve başladım öncelikli 2000 karta:

"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramını kutlar, gözlerinden öperim"
...

1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yazıyorum, yazıyorum bitmiyor!.. Nasıl sıkıntı bastı bir bilseniz!... 738, 918..

2,5 paket Samsun u bu arada bitirmişim. Öyle işkence çekiyorum ki, ekmek parası olmasa bırakıp kaçacağım. Sıra 2000. karta geldiğinde şafak söküyordu. Ben de bitmişim ama önümde hala yığınla kart duruyor!

Şimdi de 1.000 tane de üst makamlara yazılması gerekenler var. 4. Paket sigarayla birlikte "Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim"e başladım..

Boyuna yazıyorum, göz kapaklarim iyice ağırlaştı, takoz koysam gene de kapanacak.

209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama artık kalemi parmaklarımın arasında tutamaz oldum. Ben kaleme değil, kalem bana hakim:

"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
"Sizin ve eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, sıhhatli ve başarılı günler niyaz ederim."
...

Ve bir müddet sonra gerisini nasıl yazmışım hiç hatırlamıyorum:

"Niyaz ederim başarılı günler sizinle eşinizin bayramını kutlarken.."

"Kutlarken eşinizin bayramını saygıyla sıhhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim.."

“Sizin, niyazi ile eşiniz birlikte bayramınızı sıhhat dilerim, tebrikle beraber.”

"Niyazi ile birlikte sizin ve eşinizin bayramını kutlarken ayrıca sıhhatle ederim.."

"Önce bayramınızı başarılı eder, sonra eşinizle Niyazi ye tebrikli günler dilerim.."

"Sizin de eşinizin de Niyazi nin de bayramını saygıyla eder, sıhhatli tebrik dilerim.."

“Bayramınız niyazi ile sıhhat bulsun, eşiniz ile birlikte tebrik olsun”

"Sıhhatli eşinizin bayramını saygıyla kutlarken, Niyazi ye başarılar diler aynı zamanda ederim.."

"Bayramınıza etmeden önce eşinizi saygıyla kutlar Niyazi nin gözlerinden öperim.."

"Sizin de, eşinizin de, Niyazi nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, geçmisini de bayramını beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."

"Önce niyazi bayramı tebrik etsin, yok öyle yağma, ben size ve eşinize sıhhat dilerim sonra"

“Bayram günü eşiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”

“Niyazi bey bayram günü eşiniz ile birlikte sizi sıhhat ile tebrik etsin”

“Tebrik ederim niyaziyi, eşiniz ile birlikte sizin bayram sabahı sıhhatinizi dilemiş”

Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanağı bir halde kartları yetiştirdim.. Genel müdür bir-ikisine şöyle bir baktı: "Aferin" dedi.

"Güzel yazmışsın. Hemen postalayın!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..

3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da tahmin ettiğiniz gibi bendenizi postaladılar!..

Eveeet, yahu ben bu ara Niyazi yi merak ettim: Niyazi Nereden çıktı? :))))

Selametle arkadaşlar

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >SINAV BAHANELERİ KAÇIRMAYINNNNNNN>
  14.Tem.2006 Cum 18:09:46

Teşekkür ederim arkadaşlar bende çok güldüm ama dogrusu böyle bahanelere hiç benimde itiyacım olmadı çünkü yalnız çalışırdım hoş,hala ders çalışıyorum  ama hala yalnız

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >Yeni Bin Yıla Mektup>
  14.Tem.2006 Cum 16:04:55
Sevgili torunum Yilmaz,
(Bizim yasadigimiz donemde cocuklara dedelerinin adini koymak gibi adet vardı bu aliskanlik hala suruyorsa, bu isimde bir torunum olabilir ama ben bu gelenegin bitmis olmasini umarim, zira sirf dedesinin adi Şuayip diye hayati kayan yavrucaklar var.)

Sana bu mektubu iki bin yilindan yaziyorum. Gazeteden istediler. Sen simdi gazete nedir, diye sorarsin! Biz bu yillarda haberi kagitlara yazip dagitiyoruz. Kabul ediyorum, cok zor ve cok ilkel bir yontem ama o kadarda kotu durumda degiliz canim, gecen gun deden buyuk bir fiyakayla internette chat yapti.

Henuz geyik muhebbetinde kullaniyoruz bilgisayari ama olsun. Ayrica ben senin yasindayken buyuk buyuk dedemin bana yazdigi mektup iki ton agirligindaydi! Magaranin duvarina kazimis,
getiren arkadas az kalsin gocuk altinda kaliyordu. Yani beterin beteri var Yilmaz cigim.

Aslinda bu mektubu sana biraz da ozur dilemek icin yaziyorum. Benden once yasamis cok akilli ve huzunlu bir Kizilderili nin soyledigi "bu dunya bize atalarimizdan kalmadi, cocuklarimizdan odunc aldik" sozunu anlamasina anladik, hatta bir suru kartpostal da
yaptik, cok guzel grafik tasarimlarla yazdik bu akilli adamin lafini ama yine de herseyi berbat ettik. Enerji lazimdi ve tepemizde gunes bazen on saat cayircayir donerdi ama biz kendimizi bir golgeye atip nukleer salakliklarla ugrasirdik. Yani su anda okul arkadaslarinin bazilarinin uc tane kulagi varsa bunda hepimizin sucu var.

Ama sen benim torunum olduguna gore mutlaka yapmiyorsundur ama sakin o cocuga "kulagini ac da beni iyi dinle" turdunden kulak memesi kivaminda sakalar yapma. (Mektubun bu acikli bolumunun aynisi buyuk buyuk dedemin bana yazdigi mektupta da vardi
maalesef. Umarim senin yazacagin mektup da boyle bir bolum olmaz.)

Evet iklimi de degistirdik. Kitaplarda ya da bilgi kaynagi olarak ne kullaniyorsaniz iste onda yazanlar dogrudur. Bir ara dort mevsim vardi. Mesela bunlardan bir tanesinin adi bahardi ki inanamazsin butun insanlarda hatta hayvanlarda bile asik olma ihtiyaci uyandirirdi.

Tabi bu durum kimi kazalara da yol acmiyor degildi ama yine de omrun en guzel mevsimiydi. Sonra yaz... O muhtesem kamasma... Ama hala anlamiyorum ayni yerde hem iseyip hem nasil yuzdugumuzu.

Sevgili Yilmaz , iki bin yilina gelene kadar cok aptalca seylerle mucizevi isleri birarada yapmis insanogullarindan sadece birisi olarak ve buyuk deden olma sifatiyla sana soylemek istedigim sudur: Ben bilimkurgu sevmem.

Bizde gelecegi duslerken abartma adeti vardir. Inanmazsin benim cocuklugumda Uzay 1999 diye bir televizyon dizisi vardi
ve orada anlatilanlar gercek olsaydi benim gecen sene Jupiter deki yazligima tasinmam gerekiyordu ama su anda en buyuk numaramiz yukariya binlerce uydu gondermis olmamizdir. Antenin hallicesi iste...

Ben yuz yil sonra isinlanmayi bile becerse insan, insan kalacaktir diye dusunurum.(Isinlanma bizim bilimkurgucularin buldugu bir laf, alay edeceksin onlarla, et)

Sevgili Yilmaz, ucan arabalara bile binsen, onur her insana lazimdir. Onurunu ve asik olma yetenegini asla kaybetme. Buyuk deden bunlara dikkat ederdi. Gozlerinden operim. Haa bu arada 2071 yilinda saniyorum buyuk bir tantanayla Turkler in Anadolu ya girisinin bininci yili kutlanmistir. Merak ettim Malazgirt in yolu da yapildi mi?

Deden Yilmaz Erdogan

Nehir

Nehir resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Öylesine muhabbet >SINAV BAHANELERİ KAÇIRMAYINNNNNNN>
  14.Tem.2006 Cum 15:49:51
SINAV BAHANELERİ KAÇIRMAYINNNN Bu yazıyı arkadaşıma yolla
---Babacım ben bu akşam arkadaşımda kalacam. Yarın önemli bir
sınavımız var. Birlikte çalışacaz..

---Yemezler kızım hadi naş!
---Nası yani?
---Sen böyle bir sınav akşamının mahsulüsün! bize sökmez!!!

2
---Anne bu akşam arkadaşımdayım ben, ders çalışacaz!!!
---Niye? tek çalışamıyormusun sen?
---Ama anneee!!!!
---Aması maması yok!!! Vakti zamanında bizim de üzerimizde az ders
çalışmadılar. Şimdi düştüğüm duruma bak. Seni kimle çalıştığımı bile
hatırlamıyorum!!!

3
---Baba ben bu akşam ders çalışmak için arkadaşımdayım.Okey ?
---Okey de "okey"i unutma.Temiz bi çalışma olsun. Başımıza iş açma!! ---Ya
baba saçmalama Hikmet e gidiyorum ben..
---Ne hikmeti lan.?i.....oldun sen erkek erkeğe ders mi çalışılırmış.
kırarım bacaklarını!
---Of baba,offf baba!!!

4
---Anne,biz bu gece Aylalarda ders çalışacaz! Meral, Aysun, Seda da gelecek!!
---Tabi Osman, ahmet , mehmet, hüseyin de gelir. topluca çalışırsınız!!
---Ne ilgisi var anne ya?çok önemli bi sınavımız var yarın!!
---Grup olarak çalışıp,pratik yapacaksınız yani... Babana söylemeden git
odana zıbar.!! Akşam akşam günaha sokma adamı!!!

5
---Abiii biz bu akşam Aylinlerde ders çalışacaz. Bizim sınıfta var ya
hani,sarışın olan!!
---Çok ilginç Aylin le bugün bizde Tolgaların evde çalışacaz. Tesadüfünde
böylesi!!!
--!!!!!????
---Almıyayyım ayağımın altına defooll!!!

6
---Anne ders çalışmaya gidiyorum ben. arkadaşımdayım bu akşam!!
---Tamam canım. dikkatli çalış, bu yaşta sarktı göğüslerin!!!

7
---Anne bu akşam selinlerdeyiz ..ders çalışacaz. tamam?
---Tamam canikom.haplarını almayı unutma!!!

8
---baba bu akşam evde yokum. arkadaşla ders çalışacaz!!
---ah be güzel kızım bulamadın kendine zengin bi partner. o çulsuzla ders
mi çalışılır!!!
<<1...100...200...245246247248249250251252253254255 256257258>>