ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 01:35   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...2728293031323334353637 3839>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

cubaseahmetsx

cubaseahmetsx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 22:20:50sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Çok çeşitliii bi ülkede yaşıoruzz...sunnisi alewisi hiristiyanii yahudisi çerkezii kürtü türkü lazıı...tabikideee herkezii her kesimiii tam anlamıyla memnun etmeeee olamayabilirr...ama eğer bizler karşımızdakine tahammulde bulunursak hoş görüylee bakarsak   yaşantısına saygıı duyarsak işte o zaman tatmin edici sonuca varırızz.kimse kimseyii dinii dilii mezhebi we yaşantısı yüzünden yargılayamazz..onun içindir kiii baş örtüsünüü takanaa  kimse karışamaz  yargılayamazz..dinim yüzünden takıooorum diyenee  sen yalan sölüosun sen irtica için takıosun diye kimsee söleyemez....dindee örtünmee war iseee we bi bayan örtünüoosaaaa kimseee onuuu başka anlamlara çekemez...insanları görünüşlerii için değilll akıllarıylaa beyinleriyle yargılayınnn..

ltfen biraz tahammulunuz olsun..

herkez bi can taşıooooo

belkii sizin o dalga geçtiğiniz baş örtüsüüü  onu takan için namusturr...

annem kapalı bi bayan we dualarıı bu ülkemiz içinnn ...

cubaseahmetsx

cubaseahmetsx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 22:26:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Turuncu başlıklı kız bence konunun içeriğinden ve amacından bihabersin.Senin türbanından kime ne evet haklısın ama  mesela ben türbanın devlet dairelerinde ve üniversitelerde takılmasına karşıyım.Yoksa gündelik hayatında,evinde tak türbanını inancını da istediğin gibi yaşa banane.Kimsenin bu konuda söz hakkı yoktur.

Türbanla başörtüsünün takılmasında ki amacında aynı olduğunu düşünmüyorum.Biri tamamen anadolu kadınının örtünme gereksinimi duymasından kaynaklanmıştır.Ki bu gereksinim taaa Havva dan beri vardır.Diğeri ise yani türban; dış ülkelerin üzerimize oynadığı siyasi amaçlı bir oyundur!

Bana göre ;senin kapalı olman ya da benim açık olmam namusumun ve inancımın göstergesi değildir.Dediğin gibi müneccim miler ki benim içimi biliyorlar."Zorla takanlar varmış,parayla takanlar varmış" buna gelince zorla taktıranlara ya da parayla taktıranlara diyecek bir lafımda her zaman vardır!Bazı kendini bilmezlerin parayla ya da zorla altımızı oymasına izin verilemez.Parayla takan kişi yoksuldur neticede.

Türban takma hakkın olduğu gibi cevap vermeme hakkında tabiki var.

tahammulun olsun

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 22:29:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Turuncuesarpli kiz,

mesajini direkt bana yazmissin acikca anlasiliyor.

Eger cevap vermemi bekliyorsan "Evet Lutfen cevap ver" diye yaz. Ve cevabimda yazacaklarima sen de cevap vermek zorunda hisset kendini.

"Ben dusuncemi yazdim ama cevap yazarsaniz birsey yazmayacagim kacti sanmayin ha " gibi kacak oyunlarla ilgim olmaz haberin olsun.

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 22:33:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Anlayana sivri sinek saz anlamayana davul zurna az.Bunun tahammülsüzlükle ne ilgisi var.Ben sen türban takma,hiç bir kadın türban takmasın mı diyorum!Sen Anlamaya çalış bence!!!

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 23:53:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
prangaxxx :

Turuncuesarpli kiz,

mesajini direkt bana yazmissin acikca anlasiliyor.

Eger cevap vermemi bekliyorsan "Evet Lutfen cevap ver" diye yaz. Ve cevabimda yazacaklarima sen de cevap vermek zorunda hisset kendini.

"Ben dusuncemi yazdim ama cevap yazarsaniz birsey yazmayacagim kacti sanmayin ha " gibi kacak oyunlarla ilgim olmaz haberin olsun.

Sen daha Burdamısın. Hiç İlerliyememişsin Halen Bıraktığım Yerdesin.

Gündem Değişti Ama Sen Halen Aynı Mahallede Sardunya Satıyorsun. 

Neyse kimseye karışmadan Ben Sağdan Sağdan Devam Edim Gülmelerime.

Seneye görüşürüz Gene Bu Başlık Altında. Nasılsa Seneye gene gelir Gündeme.

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 00:03:40sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Turuncu başlıklı kız bence konunun içeriğinden ve amacından bihabersin.Senin türbanından kime ne evet haklısın ama  mesela ben türbanın devlet dairelerinde ve üniversitelerde takılmasına karşıyım.Yoksa gündelik hayatında,evinde tak türbanını inancını da istediğin gibi yaşa banane.Kimsenin bu konuda söz hakkı yoktur.

Türbanla başörtüsünün takılmasında ki amacında aynı olduğunu düşünmüyorum.Biri tamamen anadolu kadınının örtünme gereksinimi duymasından kaynaklanmıştır.Ki bu gereksinim taaa Havva dan beri vardır.Diğeri ise yani türban; dış ülkelerin üzerimize oynadığı siyasi amaçlı bir oyundur!

Bana göre ;senin kapalı olman ya da benim açık olmam namusumun ve inancımın göstergesi değildir.Dediğin gibi müneccim miler ki benim içimi biliyorlar."Zorla takanlar varmış,parayla takanlar varmış" buna gelince zorla taktıranlara ya da parayla taktıranlara diyecek bir lafımda her zaman vardır!Bazı kendini bilmezlerin parayla ya da zorla altımızı oymasına izin verilemez.Parayla takan kişi yoksuldur neticede.

Türban takma hakkın olduğu gibi cevap vermeme hakkında tabiki var.

ZONGULDAK Karaelmas Üniversitesi (ZKÜ) Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü nün mezuniyet törenine katılan öğrencilerin türbanlı yakınları, güvenlik görevlilerinin uyarısı üzerine türbanlarını başörtüsü şeklinde çene altından bağlayarak töreni izledi. Rektör Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, "Üniversite kampusuna biliyorsunuz türbanlıları almıyoruz" dedi.

ZKÜ Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü nden mezun olan 91 öğrenci için, şehir kampusundaki Karaelmas Canpolat Pamay Spor Salonu nda mezuniyet ve ant içme töreni düzenlendi. Törene Rektör Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı. Konuşmaların ardından, mezun olan öğrencilerin üniversitede geçirdikleri 4 yılı anlatan bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

GÖREVLİLER UYARDI
Bu sırada üniversitede görevli iki kadın güvenlik görevlisinin tribünlerde dolaşarak, türbanlı kadınları uyardıkları gözlendi. Güvenlik görevlileri, el işaretleriyle kadınlara türbanlarını nasıl bağlamaları gerektiğini gösterdi. Kadınlar da görevlilerin uyarısı üzerine türbanlarını çene altından başörtüsü şeklinde bağladı. Türbanlı kadınlar, görevlilere karşı çıkmadan isteklerini yerine getirdikten sonra töreni izlemeye devam etti. Görevlilerin, türban takan küçük bir kızı da aynı şekilde uyarması dikkat çekti.

Törende, bölümü 1, 2 ve 3 üncülükle bitiren öğrencilere diplomalarıyla birlikte çeşitli ödüller de verildi. Diplomaların dağıtılmasının ardından öğrenciler hep birlikte üniversite marşını okuyup, keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevincini yaşadı.

Törenin ardından salondan çıkan bazı velilerin örtülerini yine türbana dönüştürmesi dikkat çekti.

Törenin ardından DHA muhabirinin törendeki türban uygulamasıyla ilgili sorusunu yanıtlayan Rektör Prof. Dr. Açıkgöz, üniversite kampusuna türbanlıları almadıklarını, bu yüzden böyle bir uygulama yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

"Üniversite kampusuna biliyorsunuz türbanlı almıyoruz. Türbanlı öğrencileri, türbanlı bayanları almıyoruz. Anadolu insanı herhangi bir siyasi amaçla bağlamıyor başını. Anadolu kadını yemeni bağlar. Başörtüsünü, uzun süre tarlada çalıştığı için, ağır iş yaptığı için saçını korumak için takar. Bunda herhangi bir siyasi amaç yoktur. Bizim anneannemiz, ninelerimiz hepsi aynı şekilde takarlar. O şekilde takan hiçbir insanla sorunumuz yoktur. Saygımız sonsuzdur."

Şimdi ben kadın olacağım. Çocuğum olacak. Türban, yaşmak, eşarp veya her ne ise onu takacağım, çocuğumun mezuniyet töreninde benim başımı askerde boyalı postal tertipi gibi bağlamamı isteyecek... Tamam üniversitelerde öğencilerin örtülü olması yasak. Devlet dairelerinde örtülü olması(*) yasak. E peki ben sadece çocuğumun törenini izlemeye geldim. Geldiğimde dini inanışım başımın her ney şekilde örtülmesi gerekliliğini söylüyorsa ben onu yapmayarak farklı şekilde mi örteceğim?  Demokrasiye bak beee. Yalayıp yutmak lazım. :)

(*) ben şu günün geleceğine eminim. (Devlet hastanesi acil Saat: 02:00) "Karım hasta doktor ölüyor." Doktor gelir kapıda bakar ve eşe şunu der "Burası hastane efendi. Devlet dairesidir. Türbanını çıkartın öyle sokun hastaneye..." Hipokratta bunu isterdi. Türbana oda karşı nede olsa :)

Almanya Lufthansada çalışan Türbanlı bir mühendis kadın Türkiyeye geldiğinde havaalanında kadına iki kadının arkadan attığı laf "Örümcek beyinli kadın" :)

Yok yok. Bu 1980 yaramadı. Birde 2010 lazım. Oda belki bi 20 yıl sübvanse eder nominal spider beyinleri.

notsp

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 00:12:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tamam bu tipteki provokasyon hevesindekileri konunun dışında tutuyorum ve bende ayıplıyorum. Okulda okurken takmıyorsun niçin kep töreninde takıyorsun??? Amaç ne? Gündem amaçlı iş budur işte. Bunu ayırmak lazım.

Kurunun yanında yaşı yakmamak lazım

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 00:14:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·notsp·
Yazıların bana eski bir dostu anımsatıyor, umarım doğru düşünüyorumdur. Bu eğlence zamanı anlamına gelir benim için.

notsp

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 00:19:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ben eğlenilecek erkek değilim, evlenilecek erkeğim :))

Yeni dostum ben. Eskilerde takılı kalmayın. Daima ileri bakmak lazım.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 00:55:32sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Tercihlerin seni ilgilendirir, ben burada yazılan düşüncelere bakıyorum.

CC sohbet icin buraya
 <<1...2728293031323334353637 3839>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir