ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 01:17   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...2829303132333435363738 39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 01:01:01sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
·notsp· :

Ben eğlenilecek erkek değilim, evlenilecek erkeğim :))

Yeni dostum ben. Eskilerde takılı kalmayın. Daima ileri bakmak lazım.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 01:04:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·notsp· :
·notsp· :

Ben eğlenilecek erkek değilim, evlenilecek erkeğim :))

Yeni dostum ben. Eskilerde takılı kalmayın. Daima ileri bakmak lazım.

Hollandaya yerleşeceksin o zaman, başka tavsiyem olamaz.

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 01:18:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

vogen :
·notsp·
Yazıların bana eski bir dostu anımsatıyor, umarım doğru düşünüyorumdur. Bu eğlence zamanı anlamına gelir benim için.

Buna mukabil latife yapmak adına eğlencelik sıfatını kullanarak bi mizansen yapalım dedik sen bizi Hollanda vatandaşı yaptın iki dakikada. :) Üç dakika daha düşünsen Hollandaya bile göndermeyecek kadar alaylamana gerek yok. Madem amacın alaylama, en salak ben olayım en zeki de sen ol benim tasfirimden. Bu şekilde de oh dedirtebilmiş olurum sana. Daha iyi olmaz mı :)

Çok kasma bu kadar. Halen forumun amacının dışındayız dikkat edersen. Bel altı hikayesi... Bu konuda son yolladığım resim hakkında düşüncelerin nedir? Varsa yazarmısın.

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  30.May.2008 Cum 01:26:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hayır latifen hiç hoş değildi, latife yaptığını düşünüyorsan aldığın cevabı da kabullenmek zorundasın.

Benim tarzım bu hak edene hak ettiği cevap, forum beni kabul etsin, etmiyorsa atsın, istemiyorsan bana yazmazsın......

Zeki insanlar yazmıyormuş, sekreterinden duydum.

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Tem.2008 Cum 13:03:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Tem.2008 Pzr 18:25:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

"Ve ne icin taktigi da onemli mi? Ister sıklık olsun, ister dininin geregi isterse de basinda olabilecek ve estetik acidan rahatsiz oldugu bir seyi ortmek icin.Sanane ki?"

istinaden;

Padişah,ister asardı ister keserdi ister döverdi ister severdi sana neydi ki(!) ülkenin bölünmesine,milletin ezilmesine sebep olan padişahı tahtan indirip,"Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" dedin?Padişah "hem sever hem döverdi" biz razıydık...

Neden bize sorumluluk yükleyip Cumhuriyeti ilan ettin ki?Biz halimizden memnunduk,kul köle olmak tam bize göreydi.Neden bize vatandaş dedin,neden yönetimde söz sahibi yaptın ki bizi?Boyun eğmeye,emredileni yerine getirmeye alışkındık biz.Sana neydi ki?(!)

Halifeliği kaldırdın.Neden?Biz rejimimizden memnunduk.Halife ne derse o olurdu.Düşünebilme kapasitesine sahip insanlar değildik ki biz,halife bize neyi emrederse onu yerine getirirdik,onun uygun gördüğü,dediği olurdu.Sana neydi ki?(!)

Ya şeriatı kaldırmana ne demeli?Anayasa,hukuk,yasa da ne imiş?Sana neydi ki?(!)

"Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler memleketi olamaz. Türkiye Cumhuriyeti her alanda doğru yolu gösterecek, uyaracak güçtedir. Biz uygarlığın bilim ve fenninden güç alıyoruz ve ona göre yürüyoruz. Başka bir şey tanımayız"dedin.Neden?Sana neydi ki?(!)

Türk halkı,çalışkandır,zekidir dedin.Bizim herşeyin en iyisine en güzeline layık olduğumuzu düşünüp laik devrimi gerçekleştirdin.Biz gerçekten layık mıydık laik olmaya?Sana neydi ki bizden?(!)Biz alışkındık emredilene uymaya...

Sen kendinide mi hiç düşünmezsin?Neden 3-4 kadınla imam nikahlı yaşamadın ki?Kadınla erkeği nasıl eşit gördün?Seçme ve seçilme hakkı da verdin,kadınlar ezilmeye mahkumdu,kara çarşaflarının içinde mutluydular,sana neydi ki?(!)

Neden arapçayı kapı dışarı edip yerine abeceyi getirdin?Biz arap harflerini yazıp,okuyabiliyorduk.Bizim yazabilmemiz,okuyabilmemiz seni neden ilgilendirdi ki?Sana neydi ki?(!)

"Türk ulusu bilmektedir ki,yüzyıllar boyunca kendisini ilerlemekten ve uygarlık ergilerinden alıkoyan bütün engeller yıkılmış,ortadan kaldırılmıştır.Cumhuriyet Türkiye sinde eski yaşam kurallarının ve eski hukukun yerini,yeni yaşam kurallarının ve yeni hukukun almış bulunması bugün hiç kuşku götürmeyen bir olup bitti,bir yaşamsal gerçektir.Bu olup bitti,bir yaşamsal gerçektir.Bu olup bitti,yasalarla düzenlenecek,açıklanacak ve uygulanacaktır.Bu amaçla büsbütün yeni yasalar oluşturarak,eski hukukun kurallarını temelinden söküp atmak girişimindeyiz.Yeni hukuk kurallarını ABECE sinden öğrenmeye ve öğretmeye başlayacak yeni bir hukuk kuşağını yetiştirmek için bu kurumu,Ankara hukuk okulunu açıyorum..."MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ah sarı saçlım,mavi gözlüm neredesin?

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Tem.2008 Cmt 15:10:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Kadında tesettür, demokrasinin amentüsü olan kadın-erkek eşitliğine aykırıdır…

Tesettürü kadın bizzatistese bile bu temel kural değişmez; çünkü kadının dinci talebi akla, bilime, özgürlüğe, İnsan Hakları Bildirisi’ne ters düşmektedir…

Dünyanın çoğu ülkesinde tesettürlü yaşayan milyonlarca kadın, demokratik kişilikten yoksun olarak hayatlarını sürdürüyorlar demektir…

*

Faiza Hanımın Fransa’da yaşadığı olay bu olgunun çarpıcı bir örneğini oluşturuyor…

Faslı bayan Faiza bir Fransız vatandaşıyla evlenmiş, Fransızca konuşan, Fransa’ya yerleşmiş bir hanım, ancak tesettürün kölesi…

Neden?..

Çünkü burka giyiyor…

Fransız Danıştayı bu nedenle Bayan Faiza’nın vatandaşlık başvurusunu reddediyor…

Fransa’nın Müslüman kadın bakanı Fadela Amara bu konuda diyor ki:

- Kadın-erkek eşitliğine ters düşen karanlık burkaya karşı mücadele gereklidir; tesettür kadına yönelik baskının göstergesidir…

*

Kadınlarımızın çoğu bu göstergenin farkında bile değillerdir…

Türkiye’nin en acı gerçeklerinden biridir bu…

Ancak zaman içinde kadın eğitim ve öğretimle özgürleştikçe, erkek bu süreci içine sindirdikçe tesettür elbette kalkacak…

Peki, milyonlarca kadının rahatça içine sindirdiği tesettüre karşı çıkan erkeğin durumuna ne demeli?..

*

Amerika’nın ünlü iç savaşı tarihe yazıldı, Holivut filmlerinde bile sergilendi…

Avrupa’dan yeni kıtaya göçmüş, zamanına göre uygar ve beyaz Amerikalılar neden birbirlerinin gırtlağına sarılıp kan döktüler?..

Amerikan iç savaşı beyazla beyaz arasındadır…

Karaderililer için geçerli köleliğin kaldırılması davasında beyazlar birbirlerine girmişlerdir…

Zenciler neden başkaldırıp öne çıkmadılar?..

Hiç kuşkusuz iç savaşın itici gücü ekonomik nedenlerdi, Kuzeyliler Güneylilerin bedava köle kullanmasına karşı çıkmışlardı…

Ama sonuçta zenci köleliğine karşı bir savaştır bu…

*

Bugün Türkiye’de kadın tesettürüne karşı bir savaşım veriliyor…

Kadınlar ne ölçüde bu savaşa katılıyorlar?..

Çoğu kadınımız Amerikalı zenciler gibi kendi özgürlüklerini ilgilendiren kavgaya seyircidir…

Ama kimi kadındaki edilginlik ve kölelik ruhu tarihsel kavganın yazgısını belirleyemeyecek…

İnsan özgürlüğü kolay kazanılmadı…

Burka, çarşaf ya da türban bir kişinin çağdaş ve demokrat kimliğe sahip olmasını ve bu nedenle de yurttaşlık bilincini engeller…

Fransa bu gerçeğin farkında…

Türkiye de gerçeğin farkına elbette varacak...

İlhan SELÇUK/CUMHURİYET-18 Temmuz

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  20.Tem.2008 Pzr 19:07:21sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İlhan Selçuk un çok beğendiğim bir yazısını cc-forum üyeleriyle paylaştım.

Buradan sadece bu konuda kendinize pay çıkarabilirsiniz.

Hoşça kalın.

10TuncaySanli10

10TuncaySanli10 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.Ağu.2008 Sal 17:41:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Pamir i utandıran üç sahne

Yazar Balçiçek Pamir, tanık olduğu üç sahneyi yazdı. Mahalle baskısına dair çarpıcı örnekler.
Balçiçek Pamir in utandığı anlar. Habertürk yazarı 3 sahneyi yazdı. Tanıklık ettiği mahalle baskısına dair çarpıcı örnekler verdi. Ancak hemen belirtelim yazarın bahsettiği baskı tesettürlülere yönelik..

"(...)Sahne 1

Bodrum’da bir sahil. İki haşemalı genç kız denize doğru yürüyor. Ne yalan söyleyeyim ben de uzun uzun baktım. Alışık olduğum bir görüntü değil. Bir tanesi yeşil bir tanesi mor üstelik. O sıcakta terlemezler mi diye düşündüm. Bir tanesi yanıma yaklaştı. “Biz” dedi. “Bursa’dan geliyoruz, ilk defa buraya geldik. Sizin de ikizlerinizi görünce benim de 1,5 yaşında oğlum var acaba ne önerirsiniz? Ne yapsak, otelden memnun değiliz nerede kalsak?”
Bir süre sohbet ettik. Sonra ben ikizleri simitlerine oturtup denize girdim.
Sohbet ettiğim genç kadın da kız kardeşi olduğunu sonradan öğrendiğim genç bir kızla denize girdi. O sırada diğer kadınlardan taciz başladı.
Hem de yüksek sesle.
-Şunlara bak, ne biçim kıyafet… Üstelik rüküş.
-Buralara kadar geldiler. Bodrum’un da tadı kaçtı.
-Maşallah hiçbir şeyden de geri durmuyorlar.
Utandım. Öylesine utandım ki sormayın. Biz ne zaman böylesine sert, vicdansız acımasız ve tacizkar olduk? Biz ne zamandan beri insanları kıyafetlerine ve dış görünüşlerine göre yargılar ve idam eder olduk? Hep “Sorun bizi yönetenlerde, aşağıda bir problem yok” demiyor muyduk?
Haşemalı kızlardan biri dayanamadı.
“Niye bize laf atıyorsunuz, ben de sizin gibi tatile geldim. Üstelik ben sizi rahatsız etmiyorum”
Karşıdan cevap gecikmedi.
“Görüntün beni rahatsız ediyor”
Nasıl yani?

Sahne 2

İstanbul Kemerburgaz’da bir site. Sitenin sakinlerini bir telaş almış ki sormayın. Elimde bir mail var. Site sakinleri sitelerine yeni taşınan aileden son derece rahatsız olmuşlar. Neden? Çünkü ailenin “anne”si türbanlı. Diğer site sakinlerine gönderilen mailde “Hemen bir çözüm bulmalıyız deniliyor. Artık buralara kadar geldiler. Nasıl olur da böyle bir aileye ev kiralarlar anlamıyoruz. Acilen bir toplantı düzenleyip “Kimlere ev kiralanabilir” maddesinin üzerinde detaylıca konuşmalıyız.”
Kendini bilmez bir site sakini böyle bir mail atmış ne olacak ki…
Diyebilirsiniz.
Ben de öyle dedim. Bu mail bana geleli 2 ay olmuştu.
Taa ki diğer site sakinlerini cevaplarını ve konuyla ilgili önerilen çözümleri okuyuncaya kadar… İnanın öyle öneriler var ki yazmaya elim gitmiyor.
Yine utandım. Hayatımda ilk defa bu kadar net bir şekilde, ait olduğumu hissettiğim topluluktan ne kadar uzaklaştığım fark ettim birdenbire.

Sahne 3

İstanbul Levent’te bir İtalyan restoran.
Dört gün önce…
Saat 21.30’da.
Elele bir çift geldi mekana.
Kadının başı kapalı.
Kenarda bir masayı tercih ettiler.
Bir süre sonra yine taciz başladı.
Bakışlar, yüksek sesle söylenmeler, gereksiz gürültüler.
Bir süre sonra “Bir daha burayı adım atmam” diye mekanı terk edenler bile oldu.
Elimde içki kadehim ağzım açık kaldı.
O çift herkesin elinde içki kadehinden, şortlarımızdan, mini eteklerimizden rahatsız olmadan baş başa bir gece geçirmek için kalkıp restorana geliyor ve biz ne yapıyoruz? Ne yapsın adam hayatını Fatih ve çevresinde mi geçirsin?
Üstelik ortada insan haklarına aykırı bir durum yok mu?

Tekrar soruyorum biz ne zaman bu hale geldik?
Şimdi beni topa tutacak kendi deyimleriyle türban konusunda taraf olan okuyucularıma sesleniyorum. “Elinizi vicdanınıza koyun. Bu yapılanlar ayıp değil mi? Günün birinde türbanlı biri sizden bir yardım isterse el uzatmayacak mısınız? Biz böylesine insanlıktan çıktık mı?

wsirine

wsirine resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.Ağu.2008 Çar 22:25:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 Bu tartışma neden  tekrar gündeme geldi anlamış değilim.. yazarımız bu olayı gerçekten yaşamış mı orasıda belli değil,  yine bir takım spekülasyonlar yaratılmaya başlandı yapılmamış bir eylemi yapılmış gibi göstermek,  yazık insanlara yazık bizlere Türkiye Cumhuriyeti Devletini şahsı çıkarları ,Din üzerininden oy avcılığı ve karanlık emelleri uğruna zedeleyebilecek insanlarında olabileceğini asla unutmayalım.. Tek dileğim bu tahriklere gelmemek.. lütfen biraz daha dikkatli  olalım..
CC sohbet icin buraya
 <<1...2829303132333435363738 39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir