ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 08:56   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...2425262728293031323334 3536373839>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 20:52:03sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
prangaxxx :

Konu turban wierry

basortusu, cene altindan baglanir.

Yahu ikisinin de amacı saçlarını harama karşı korumak....Örtünme tarzının bir önemi varmı bilemiyorum.....Hem bazı erkekler neden bu konuda kızlarımızın örtünmeler,ni sevimsiz karşılıyor anlayamıyorum...İki tel saç, iki baldır bacak, kol kalça göremeyecekleri içinmi bu ....Ne yobazca bir düşünce bu eğer amaç buysa.....Hem ülkemizin YÖNETİM ŞEKLİ ne kimse şöyle olsun demiyor......Kılık kıyafetle yönetimin bir alakası da olmamalı bence...u kadar dar kafalı olmayalım....4 köşeli bez (başörtüsü"bağlama tarzı öneli deil") bu ülkenin yönetimini ele geçirecek tipte büyütülecek bir konu deil...GENİŞ DÜŞÜNÜN LÜTFEN AZICIK.....GÖZLÜKLERİ ÇIKARIN.....Dünyanın heryerinde bu olay serbest.....Laik olan tüm devletlerde de....Çünk onlar bu olayı çözebilmişler....Bizim ülkedeki bu dar zihniyeti yenebilmişler.....BRAVO O ÜLKELERE....

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 21:40:47sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·prensess344· :
prangaxxx :

Konu turban wierry

basortusu, cene altindan baglanir.

Yahu ikisinin de amacı saçlarını harama karşı korumak....Örtünme tarzının bir önemi varmı bilemiyorum.....Hem bazı erkekler neden bu konuda kızlarımızın örtünmeler,ni sevimsiz karşılıyor anlayamıyorum...İki tel saç, iki baldır bacak, kol kalça göremeyecekleri içinmi bu ....Ne yobazca bir düşünce bu eğer amaç buysa.....Hem ülkemizin YÖNETİM ŞEKLİ ne kimse şöyle olsun demiyor......Kılık kıyafetle yönetimin bir alakası da olmamalı bence...u kadar dar kafalı olmayalım....4 köşeli bez (başörtüsü"bağlama tarzı öneli deil") bu ülkenin yönetimini ele geçirecek tipte büyütülecek bir konu deil...GENİŞ DÜŞÜNÜN LÜTFEN AZICIK.....GÖZLÜKLERİ ÇIKARIN.....Dünyanın heryerinde bu olay serbest.....Laik olan tüm devletlerde de....Çünk onlar bu olayı çözebilmişler....Bizim ülkedeki bu dar zihniyeti yenebilmişler.....BRAVO O ÜLKELERE....

Prenses344 sana bir şey diyeyim.Devlet kurumlarında değil türban takmak selamünaleyküm demek bile yasak.Bunu biliyor muydun?Bak bir de Atatürk sana ne diyor?

“Din birliğinin de bir ulusun örgütlenmesinde etken olduğunu söyleyenler vardır, fakat biz, bizim gözümüzün önündeki Türk ulusu tablosunda bunun aksini görmekteyiz. Türkler Arapların dinini kabul etmeden önce büyük bir ulus idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların ne aynı dinde bulunan Acemlerin ne de Mısırlıların v.s. Türklerle birleşip tek bir ulus olmalarını sağladı. Aksine, Türk ulusunun ulusal bağlarını gevşetti; ulusal duygularını, ulusal coşkusunu uyuşturdu. Bu pek doğal idi. Çünkü Muhammed`in kurduğu dinin ereği, bütün ulusların üstünde, geniş bir Arap ulusçuluğu siyaseti idi."

Ve son söz;herhangi bir bez parçası benim ne namusumdur ne de inancımdır!!!

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 21:57:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

“Din birliğinin de bir ulusun örgütlenmesinde etken olduğunu söyleyenler vardır, fakat biz, bizim gözümüzün önündeki Türk ulusu tablosunda bunun aksini görmekteyiz. Türkler Arapların dinini kabul etmeden önce büyük bir ulus idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların ne aynı dinde bulunan Acemlerin ne de Mısırlıların v.s. Türklerle birleşip tek bir ulus olmalarını sağladı. Aksine, Türk ulusunun ulusal bağlarını gevşetti; ulusal duygularını, ulusal coşkusunu uyuşturdu. Bu pek doğal idi. Çünkü Muhammed`in kurduğu dinin ereği, bütün ulusların üstünde, geniş bir Arap ulusçuluğu siyaseti idi."

Kırnızı yazılarının kaynağını istiyorum. Atatürk e ait böyle bir söz ve olay hatırlamıyorum... Anlayamadım ben bu yazını, Atatürk böyle mi demiş cidden! Lütfen kaynak belirt...

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:00:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Kitabın adı Medeni Bilgiler.Ayrıca Googleye yaz aynısını karşına çıkacak Uğraş Murat :)

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:07:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Prenses344 sana bir şey diyeyim.Devlet kurumlarında değil türban takmak selamünaleyküm demek bile yasak.Bunu biliyor muydun?Bak bir de Atatürk sana ne diyor?

Sana minnetarim en akli basinda olmasi gerekenlerin bile sacmaladigi bu yerde yazdigin OLGUN ve SAF GERCEKlerden olusan mesajlar icin.

Babaanneler prensesi sana gelince;

Buyur yaz bakalim ne biliyorsan bu konuda yaz ki bende belki sen gibi GOZLUKSUZLER ordusuna katilirim. Ama yazamayacagini biliyorum cunku TINlama dan baska ses alamadim simdiye kadar foruma yazdiklarindan.

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:09:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sağol

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:31:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Atatürk ve Paşalar Anadolu gezisine çıkmışlar. Tren ile yolculuk yaparken bir milletvekili Atatürk e gelerek kulağına birşeyler fısıldamış. O sırada, Fevzi paşa ile sohbette olan Atatürk, Fevzi Paşa ya : Paşam sizden bir şey istiyorum, kalkın ve beni takip edin, demiş. Atatürk ile Fevzi Paşa bir kompartımana vardıklarında kanepe üzerinde namaz kılan bir yüksek rütbeli subayı görürler. Atamız fevzi paşa ya dönerek bu milletvekilimizin kulağıma eğilerek birşeyler fısıldadığını sizlerde gördünüz. Kulağıma, diğerr vagonda bir yüksek rütbeli subayın namaz kıldığını fısıldadı yani bu subayımızı gammazladı. Ben de durumu sizlere de göstermek için buraya kadar çağırdım. Sağolun, demiş. Sona ilk durakta gammazcı milletvekili Trenden indirilmiş ve bir daha da milletvekili olamamıştır. O sırada Fevzi Paşa ya şu cümleleri söylemiştir: Namazı, dolayısıyla dini bu millet ve vatan için tehlikeli sayanların aramızda hele hele milletvekilliğinde yeri olamaz. Bu cümlelerden sonra o milletvekili ilk durakta indirilir ve bir daha da milletvekili olamaz.

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:33:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
prangaxxx :
·OzmmQ· :

Sana minnetarim en akli basinda olmasi gerekenlerin bile sacmaladigi bu yerde yazdigin OLGUN ve SAF GERCEKlerden olusan mesajlar icin.

Babaanneler prensesi sana gelince;

Buyur yaz bakalim ne biliyorsan bu konuda yaz ki bende belki sen gibi GOZLUKSUZLER ordusuna katilirim. Ama yazamayacagini biliyorum cunku TINlama dan baska ses alamadim simdiye kadar foruma yazdiklarindan.

Din birliğinin de bir millet teşkilinde müessir olduğunu söyleyenler vardır fakat biz, bizim gözümüz önündeki Türk Milleti tablosunda bunun aksini görmekteyiz.

BU SADECE YAZARIN KİSİSEL YORUMU
(Atatürk\ ün bu sözlerinden kolaylıkla anlaşılacağı gibi, Din Birliğinin, Türk Milleti\ nin millet teşkilinde etkili olmadığını, tam tersine zararı olduğunu vurgulamaktadır. Yazılarının devamında ise Atatürk, İslam Dini\ ni açık olarak Arap Dini olarak tanımlamakta ve bu tanımlamayı tekrar etmektedir.)

Türkler Arap\ ların dinini kabul etmeden evvel de büyük bir millet idi. Arap dinini kabul ettikten sonra, bu din, ne Arapların, ne aynı dinde bulunan Acemlerin ve ne de Mısırlıların vesairenin Türk\ lerle birleşip bir millet teşkil etmelerine hiçbir şekilde tesir etmedi.. Bilakis, Türk milletinin milli rabıtalarını gevşetti, milli hislerini, milli heyecanını uyuşturdu. Bu pek tabii idi. Çünkü Muhammed\ in kurduğu dinin gayesi (BU CÜMLENİN DEVAMI DA VARRRRR.....BENCE BU SAFSATALARA İNANMAYIN ARAŞTIRIN DERİM.....)

BU DA BENIM YORUMUM

Bence bu sözün anlamı dini yanlış öğrenip dini bilgileri yanlış kullanarak bilinçsiz davrandıkları için dinin millet teşkilindeki faydasını bertaraf ettiklerini VURGULAMIS bence bu yazıda.....Alın bakalım bu da benim yorumum...

Lastik misali çekin tarafınıza Atatürk ün sözlerini sönra da dinsiz edin ATAMIZI....YUH bu şekilde davrananlara.....

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:41:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Eksik bir tarafı var kitaptan alıntının... Medeni Bilgiler kitabının tamamını okumak ve anlamak gerek...

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  24.May.2008 Cmt 22:53:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Atatürk gibi bir lideri taraf yapmak ne senin haddindir ne de benim!Allah aşkına bugün milletler aya çıkmakla kalmadılar Marsta hayat arıyorlar!!!!Bizse hala türbanın yararlarından ve zararlarından bahsediyoruz.Hayırlara vesile yarabbim!

Madem alıntıda bir eksiklik olduğunun farkındasınız lütfen yazının devamını da getirin.

CC sohbet icin buraya
 <<1...2425262728293031323334 3536373839>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir