ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
29 Nisan 2024, Pazartesi 05:47   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...2627282930313233343536 373839>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

prensess344

prensess344 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.May.2008 Pzr 11:33:30sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
vogen :
HurremSuItaan :
vogen :

20 yaşımdayım, 40 senedir duyduğum bir laf vardır "eller aya, biz yaya" 90 sene sonra yine duyacağım sanırsam. Sizce sebebi ne? Haberleşme uydularımızın Fransız lar tarfından yapıldığını düşünürseniz!

Vogen, 20 yaşında mısın?  Ve 40 senedir bir laf duyuyorsun... Bu cümleyi nasıl kurdun şekerim? Hangi şaşkın anına denk geldi?

Canım cım, erken atlamışsın, anlayana babında yazmıştım. Bak devamında 90 sene sonra da duyacağım yazıyor.

40-20= 20, 20+90= 110, 110+40= 500, yani 500 sene sonra bile "eller aya, biz yaya" lafı yurdum insanı tarafından söyleniyor olacak. Çaktın köfteyi?

SAÇMALAMIŞSIN....

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  25.May.2008 Pzr 22:45:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Din tasavvuftan öte çoğu kişi için yaşama nedeni ve doğruluk yoludur.

Sen bir doğruyu demokrasini yaralayarak yada başka insanları rencide ederek, üzerek veya zarar vererek bulmaya çalışır ve hatta yaşarsan o zaman senin yaşamın özgürlük düşüncesini barındıran bir kültten çıkar marazlı bir eşşeğin çırpınışları olur. Bu lafım türban, daha doğrusu baş örtüsüne karşı çıkana ve insanın başını açtırmaya çalışana da, türbanı pek bir amaçlı savunup insanları salak yerine koyarak cebini doldurmak isteyene yada baş örtüsüz insanlara zarar vermek isteyen kerkilere.

Bu türban hikayesinin uzatılma amacı insanların bir biri ile didişmesi anında birilerinin işini yapma çabası. Haydi onları geçtim, çünkü adamların kötü de olsa amacı belli. Ya gözü şehla bakıp bunlara inanarak türban takanlara sözlü saldıranlara ne demeli? Amaçsız insanın amacı uydurma kabiliyeti maalesef ve bu Türkiyede bol. Tarkan ödül alırken "çişim geldi" dedi "Atatürkün gençliği böyle mi olacaktı" denildi, Liselerde gençler kavga etti "Atatürk bunu görseydi..." denildi. Daha bir çok örneği eminim vardır çevrenizde. Artık yeter. Kendisini çok bilen sanıp bir okuldan belgesini alan cahil bir ırk var ülkemizde ve işte o şehla bakanların en başında da bu insanlar var.

Hiç unutmam Eski bir Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısından şu sözleri işitmiştim; "Beni görünce kendini yere attı, başını halının altına sokup örtmeye çalıştı. Sara krizi geçiriyor zannettim. Meğer bu hanım başının açık olduğu bir sırada eve erkek geldi diye böyle davranıyormuş. Bu hanım Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Haşim Kılıç ın eşi"  Bu sözleri için açılan mahkeme sonucunda 2500 YTL para cezasını ödedi bu kişi. Şehla bakmaya da devam ediyor. 

Bu din düşmanları ve dini kullanan, Atatürkü kötüleyen hacı hoca çok dindar YOBAZLARA şunu anımsatmak lazım: "Türkiyede Cuma Namazında cemaate hutbe okuyan tek Cumhurbaşkanı kimdir?" 

Dindar olup dininden olmayanı dövmek değil sevmek lazım. Çünkü oda insandır. Dini her ne olursa olsun. İslam bir hoşgörü dinidir. Kuran ı kerimi okumadan fetva veren ümmilere duyurulur.

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.May.2008 Pzt 12:56:25sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhabalar...İlk sözüm başörtü özgürlüğünü savunan arkadaşlara...

Başörtüyü kabul etmek istemeyenler genel olarak kendi olması istediği düşüncelerinden yola çıkarak laikliği tanımladıkları için ne söylerseniz söyleyin cümleleriniz havada kalacak ve anlatmak istedikleriniz kayda değer olsa bile kayıtları dışında kalacak kendi tanımlarına soktukları laikliği önünüze defalarca getireceklerdir…Bu sebeple devletin laikliğini savunan bir birey olduğunuz halde başörtüyü kabul etmek istemeyenlerin kalıplarına uymadığınız takdirde kendileri tarafından anti laik ilan edilebilmeniz bile mümkündür :)Hatta öyleleri vardır ki laiklikten bahsederken insanların değil,devletin laik olması gerektiğini unuturlar ve din-vicdan özgürlüğünü akıllarına bile getirmezler,ayrıca başörtülü insanlardan da çift kişilikli davranmalarını beklerler…(Evde farklı,okulda farklı,iş yerlerinde farklı olmalarını isterler…)Bundan birkaç sene önce yaşlı bir kadının üniversite hastanesinde başörtülü olduğu için tedavi edilmediğini anımsıyorum…Öyle ya :)Başörtülü gelmekle laiklğin bir ilkesi ihlal (!)edilmişken bu  kadının tedavi neyine :)Yanlış anımsamıyorsam bir dönem bu yasağın bazı sokaklara kamusal alan adı altında  yansıması bile gündeme gelmişti…O kadar abartılı dönemlerden geçtik yani :)

Buraya kadar olan yazılarım kişisel olup birileriyle münakaşaya girme amaçlı yazılmamıştır…

Son olarak türban ve başörtü ayırımından bahsetmek istiyorum…

Türban:Yıllar önce YÖK tarafından uygulama amaçlı getirilen ve adına şuan türban denilen başörtüyü kaldırma amaçlı sadece saçları örten boyun açıkta kalan bağlama modelidir…Buradan anlayabiliriz ki,türbanın kaynağı:Yüksek Öğretim Kuruludur…Daha sonra YÖK tarafından türbana da yasak getirilmiştir…

Başörtüsü:İsteğe göre:iğne ile yada çene altından bağlama modelidir…İğne ile olan bağlama modeli çeşitli medya oyunları ile adını türbana bırakmış,üzerine siyasi terimler yüklenmiş,insanların bu yolla kafalarının karışması da sağlanmıştır…Daha çok kırsal kesimlerde tercih edilen ve estetik olarak hoş durmayan çene altından bağlama modelinin adı başörtü olarak devam etmiştir…

Şuan türban denince asıl adı başörtü olan iğne ile bağlama modeli akla gelmektedir ve bu terim son zamanlar oldukça rağbet görmüş ve çoğunluk tarafından kabul edilmiştir…Türbanın esas olan modeli de Türkiye de işlevini kaybetmiştir...

MeZarb0ncuqu

MeZarb0ncuqu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  26.May.2008 Pzt 13:32:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ben burda türbanı kötülemek istemem tabi ki taksınlar kendi seçimleri ama şöle bi durum var bız şöle diyoruz kim ne karışır onlara ama kendılerine yenı tarz yaratıolar sanırım dinden çıktı hebsi altına kısa etek ustunde uzun kımısı dar pantolon gıyıo ustune kısa etek kırmızılı ayakkabılar hep dikkat çekiyolar ha bide bizim gibiler var piercing takmış saç uzatmış yda giyinişimiz siyah die paso dışarda onlardan laf yiyen biziz bi kere bile dönüb kimseye bişi demedik ama sizde görüonuzki kadıköyun moda sahılıne gıdın ve turbanlılara bı kere ordan bakın gercekden din içinmi bunlar kımse kımsnın beynını yıkamasın sokakta 4 yaşında cocua turban takıolar eskıden hıc bole dııldı ulkemız ataturk varken sorun turbanlılara hebsı ataturke dusman ırkcılık gıbı bıseyde var ulkemızde daha çok kı bu turbanlıların çoğundada var ve onlar gıbı dusunen erkeklermızdede ben artık burda ülke falan savunmuyorum bıraktım artık battık artık turkıye dıye bısı kalmadı onnar yabınca ii biz yabınca bırakın sizde savunmayın savuncak bişide kalmadı zaten

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  27.May.2008 Sal 01:41:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·MeZarb0ncuqu· :
ben burda türbanı kötülemek istemem tabi ki taksınlar kendi seçimleri ama şöle bi durum var bız şöle diyoruz kim ne karışır onlara ama kendılerine yenı tarz yaratıolar sanırım dinden çıktı hebsi altına kısa etek ustunde uzun kımısı dar pantolon gıyıo ustune kısa etek kırmızılı ayakkabılar hep dikkat çekiyolar ha bide bizim gibiler var piercing takmış saç uzatmış yda giyinişimiz siyah die paso dışarda onlardan laf yiyen biziz bi kere bile dönüb kimseye bişi demedik ama sizde görüonuzki kadıköyun moda sahılıne gıdın ve turbanlılara bı kere ordan bakın gercekden din içinmi bunlar kımse kımsnın beynını yıkamasın sokakta 4 yaşında cocua turban takıolar eskıden hıc bole dııldı ulkemız ataturk varken sorun turbanlılara hebsı ataturke dusman ırkcılık gıbı bıseyde var ulkemızde daha çok kı bu turbanlıların çoğundada var ve onlar gıbı dusunen erkeklermızdede ben artık burda ülke falan savunmuyorum bıraktım artık battık artık turkıye dıye bısı kalmadı onnar yabınca ii biz yabınca bırakın sizde savunmayın savuncak bişide kalmadı zaten

Sevgili kardeşim fikirlerini yazmışsın. Çok güzel fikirlerini paylaştıkça insan olduğunu hissedersin buda toplumun bir parçası olduğunu kanıtlar. Fakat bir şeyi gözden kaçırıyorsun. Her türban yada başörtüsü yada başına bir şey takan Mustafa Kemal in düşmanı değildir. Çoğu yazımda da belirttim; dine veya dindarlığa karşı kin ve nefrete Mustafa Kemal i dahil ederek Mustafa Kemalin olmayacak fikirleri onun fikirleriymiş gibi insanlara empoze etmesi başka insanlar tarafından yanlış anlaşılıp bu empozasyon sonucunda düşmanın ta kendisi olarak Mustafa Kemal i görme durumu söz konusu. Yani bu insanlar kin duyuyorsa bunun müsebbibi Gazi Mustafa Kemal değildir, olmayan fikirleri onun fikriymiş gibi çıkarıp insanları farklı bir dinsizliğe sokan totoliter rejim sulakçısı iki üç çapulcunun işidir. Şimdi çapulcu diyince siz fakir fukara birşey sanmayın bunları. Minimum 500 milyarlık araca biner sana tepeden bakar tiplerdir bunlar. Sende düşmanısındır aslında fakat etkili değilsindir. Hele bi etkili ol bak seninde bir zaafını bulur hemen bunun üzerinde oyunlar oynar.

Bak sana bir resim koyacağım. İyice incele tüm başörtüsü veya türbanları. Bu insanlar cepheye yardımcı olmuş Türk Analarıdır. Bu kadınlar ve bunlar gibi niceleri olmasa bizde olmazdık. Hiç bir şeye saygı duymayan sosyal demokrasi olmaz. Hele hele dine saygısızlık yapan bir sosyal demokrasi hiçmi hiç olmaz. Umarım bunu yakında anlarlar. Din herkesindir. Bir partinin yada bir gruplaşmanın değil...

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

tUrUnCuBaSLlkLIkIz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 01:08:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Herkes iyi kötü yorum yapmış da tarafsız objektif olan hiç yok gibi neredeyse..

Neyse türban,eşarp,başörtüsü,yemeni,yazma,bez parçası sürekli artıyor tanımlar yetişemiyorum artık:)

İnsanların düşüncelerine,inançlarına saygı duymayı ne zaman öğreneceğiz merak ediyorum doğrusu..Ben saygı duyuyorsam ki duyuyorum insanların da bana inancıma düşünceme saygı duymalarını beklemem en doğal hakkım sanırım..

Bir türban meselesi almış başını gidiyor,başörtüsü farklıymış:)Nesi farklı amaç aynı değil mi??

Annelerimizin taktığı gibi takın bişe demeyiz diyorlar!Yemeniyle dolaşsalar yobaz derler:)

Abuk subuk resimler konulmuş al işte busunuz siz bu mu yani?:)İlkokulda yapardık biz bunları; Ama o da bana vurdu öğretmenim :)) Aklı başında biri sanardım ya seni neyse!O resimleri koymandaki amaç ne onu anlamış değilim:)Genelleme yapamazsın bir kere buna hakkın yok amaç nedir yani onu söyle bana:)Söyleyecek söz bulamayınca çamur yöntemi,yağmasa da gürler en azından değil mi?:)Onu geçtin kaşlarını neden alıyorlar?:)SANANE Ey insanoğlu insanların yaşamları ne yaptıkları seni neden bu kadar ilgilendiriyor??

Madem FETVA verecek kadar iyi biliyorsun dinini ve vecibelerini neden yaşamıyorsun?Şimdi diyeceksin ki ne biliyorsun yaşamadığımı?:)Herkes işine baksın,siyasi simgeymiş,parayla takanlar varmış,zorla örtünenler varmış!BANANE,SANANE,KİMENE!!

Başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum;

Metrodayım 50li yaşlarda bir teyze bindi kalktım hemen yer verdim,yüzüme bakışı öfke dolu(sanki babasını vurmuşum:) ) oturmam kalkma dedi. Neden teyzecim? dedim. Kapalısın sen dedi,vebalıyım sanki:)Hiç sesimi çıkarmadan oturdum yerime!Buyur burdan yak,bunun tam tersini yapan,başı açık olanlara namussuz gözüyle bakan insanlar da var!

Sen kapalısın Atatürk düşmanısın Ya Kardeşim ne biliyorsun sen benim içimi müneccim misin?

Sen açıksın namussuz seni cehennemde yanacaksın Ya kardeşim ne biliyorsun belki bu fesatlıkla sen yanacaksın!:)

İşte o 2 uç noktada yaşayanlar bu hale getirdi ülkeyi!İnsanları birbirine düşürmeyi hedef almışlar sanki!

Neyse kimsenin saçı başı kaşı gözü beni ilgilendirmiyor benimkisi de kimseyi ilgilendirmesin!:)

NOT:Bu ilk ve son yorumumdur yoruma cvp verenlere cvp verilmeyecek tarafımdan. Aa söyleyecek söz bulamadı,bak kaçtı,Bişey diyemiyooo kiii gibi sözlerle tahrik etmeyin!Gazla çalışmıyorum ben:)

ALLAH HAYIR ETSİN SONUMUZU!

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 01:24:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
tUrUnCuBaSLlkLIkIz :
NOT:Bu ilk ve son yorumumdur yoruma cvp verenlere cvp verilmeyecek tarafımdan.

Öyle hemen kaçmak yok işte; dur bakalım.
Düşüncelerini takdir ettim diyeceğim, nezaketen bir teşekkür de mi etmeyeceksin?

tUrUnCuBaSLlkLIkIz

tUrUnCuBaSLlkLIkIz resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 01:49:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Denerim:)

SezenciSekoya

SezenciSekoya resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 02:38:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Üniversitede türbana evet,Devlet dairelerinde hayır..

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  29.May.2008 Per 21:56:15sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Turuncu başlıklı kız bence konunun içeriğinden ve amacından bihabersin.Senin türbanından kime ne evet haklısın ama  mesela ben türbanın devlet dairelerinde ve üniversitelerde takılmasına karşıyım.Yoksa gündelik hayatında,evinde tak türbanını inancını da istediğin gibi yaşa banane.Kimsenin bu konuda söz hakkı yoktur.

Türbanla başörtüsünün takılmasında ki amacında aynı olduğunu düşünmüyorum.Biri tamamen anadolu kadınının örtünme gereksinimi duymasından kaynaklanmıştır.Ki bu gereksinim taaa Havva dan beri vardır.Diğeri ise yani türban; dış ülkelerin üzerimize oynadığı siyasi amaçlı bir oyundur!

Bana göre ;senin kapalı olman ya da benim açık olmam namusumun ve inancımın göstergesi değildir.Dediğin gibi müneccim miler ki benim içimi biliyorlar."Zorla takanlar varmış,parayla takanlar varmış" buna gelince zorla taktıranlara ya da parayla taktıranlara diyecek bir lafımda her zaman vardır!Bazı kendini bilmezlerin parayla ya da zorla altımızı oymasına izin verilemez.Parayla takan kişi yoksuldur neticede.

Türban takma hakkın olduğu gibi cevap vermeme hakkında tabiki var.

CC sohbet icin buraya
 <<1...2627282930313233343536 373839>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir