ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
14 Mayıs 2024, Salı 20:48   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1...1718192021222324252627 28293031323334353637...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

mezarqabul

mezarqabul resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  17.Şub.2008 Pzr 13:21:31sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
boldman007 :
·mezarqabul· :

gelelim asıl meseleye. Gercek olarak bunları tartısma yalnıs cunku Turkiyede yasıyoruz ve dinin en serbest yasandıgı kesim. Herkezin Bu tur seylere alıskın oldugu yer. bir fotoraf gordum ve ornek cok guzeldi. Turban konusunu genel hayata yansıtmak yaLnıs. Ayrıca Kurtulus savasını ve bu vatanı Ataturk Kurtarmadı atalarım kurtardı senin onun ataları kurtardı siz napıyorsunuz sokakta gezerken gevis getirip tukuruyorsunuz? Ee Atalara saygı nerde Ataya saygı nerde arkadaslar? Sonuc olarak ulke nereye gidiyor bilinmez ancak siyaseti bu hale getirenler utansın. Sonucta Benim sulalemde turbanlı olmayan yok diyen cıkmaz! Herkezin sulalesinde vardır. Osmanlı Tarihine kadar inin isterseniz cıkar mutlaka... Turkiye Cumhuriyeti Burası Republic of Turkey deqiL! bunu herkez yazsın cizsin. Turban yasaklanmısmıs bu zamana kadar yaasakmıydıki bugundne sonra yasaklansın? Universitelerde okudukları zaman mezun oldukları zaman is imkanı is sahibi olabiLeceklermiki onlarca universite mezunu su an issiz farklı alanlarda is arayıp o islerde calısıyorlar. MisaL ben daha mezun olmadan alanım haricinde isLer yapıyorum mecburiyetten oturu. Bu yuzden arkadaslar yargı yapmayaLım ve yargılıyoRsunuz. Turban konusunu buyutmeye gerek yok burası ozgur bir ulke ve herkez istedigi gibi giyinmekte ozgurdur. Eyvallah.

Bi düzeltme yapmak istiyorum arkadasım  türban dedigimiz örtünme şekli  30 40 senelik bi olay  osmanlıya falan dayandıgı yok ..Siz hala osmanlıda kalmıssınız Atatürkte kalmışsınız arkadaşlar o günün şartları koşullarıyla günüzü kıyaslamak ne kadar doğru ??

Duzeltme yapayım diyoRsun hocam eyvallah yapmıssın duzeltmeni ancak suna geleyim turbna dedigin bir bezdir. Ve osmanlıdan dahada once bu Vardı! arastır ogren derim sana... Tarihine guveniyoRsanda yorumunu yaz! Turbanı tartısmıyorum ben anlatmak istedigim seyi saptırmıssın. Bez parcasıyla namusun bi es anlamı yok! anlatabildim mi. İnsanın icinde olmadıktan sonra namus = bez anlamında olmuyoR. misaL turban takmak istemiyor ama aile zoruyla takıyor. ancak Dısarıdaki ortama ozeniyor ve ev ortamından uzaklastıktan sonra hemen ustunu basını degisiyor hic mi gormediniz sanki bırakalım bu bos konusmaları ... Gunumuzun gerceklerine doneLim. Siz hala turbandasınız bir ton sorun var ulkede hala turban turban. Asın bunları arkadaslar ulke gundemini saptırmak icin ortaya atılmıs bir konu. Ve hala siz gidip abuk zubuk bir meseleyle vakit olduruyorsunuz gelen zamlar enflasyon iranın dogal gaz sorunu gibi... Gundem saptırıldı. İnanın yapmak istedigini basarıyla yapmıs bir hukumet bulunuyor karsımızda;)

ilahibenxx

ilahibenxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  18.Şub.2008 Pzt 17:52:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

konuşan bir Türkiye, tartışan bir Türkiye görmek çok güzel..Thumbs Up

fakat fikir ayrılıkları bütünlüğü bozuyorsa çok tehlikelidir. zamanında olduğu gibi sağ-sol, alevi-sunni ve malesef etnik köken Türk-Kürt..

Şimdi sıra turban-laiklik...

kendi penceremden yorumlayayım..

Aslında bütün bu sorunlar çözülmüş bir biçimde bize bırakıldı, elbette Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk zamanında. O vefat ettiğinde bu ve bunun gibi sorunlar çözümlenmişti. Türkiye bütünleşmiş, kenetlenmişti..

Peki sonra ne oldu da bu sorunlar sırayla karşımıza çıkıyor?

1) eğitim eksikliği : o gunden bugune 3 bilemedin 4. nesil biziz. O zamandan bu zamana gelen nesillere Cumhuriyeti anlata  bilmiş miyiz? Türkiye Cumhurıtetının yeni bir devlet oldugunu, yeni bayrak, yenı bır dil, yeni devlet düzeni.... vs (yenıler bitmiyor) anlata bilmiş miyiz? Malesef Hayır. peki dönüp bakınca geriye bu eksiği kimler doldurmuş?

birde unutmadan kımse demesın devletın ımkanı yoktu! eğitim ondan aksadı! devletin imkanı yoktu diyenler Mustafa Kemal Atatürkün zamanına baksın imkanlar nelerdi? neler yapılmış?

2) Yanlış polıtıkalar: bunu bı kaç başlıkta açmak mumkun. fazla açmayayım bu konuyu malumunuz.. Aslında bu konuda yazacak o kadar çok şey var ki neyse.. dokunulmazlıkları var ellemeyelım...

siyasetçilerin tek amacı olmalı o da halkın milletın refahını arttırmak, birbirine düşürmek değil!! siyasetçilerın en buyuk özelliği kendılerını vatanına milletine adamalarıdır! bu nedenle Ticarethanesi olmayanlar makbuldur..

3) Darbeler : yapılma amaçları niyet bakımından iyi olabilir. peki sonrası? uzaklaştırılanlar halk kahramanı olmadı mı? 7 kere gidip 8 kere gelmediler mi?

4-5 diye şıkları arttırmak mümkündür

büyüklerden duyduğum biz söz vardır "Aile içten çöker".. %100 katıldıgm bir söz bu...

bırakın kıldan yünden şeylerle uğraşmayı.. bugun kenetlenme zamanı...

Ayrımcılık ekiliyorsa biliniz ki birileri pasta götürüyordur! sonuç olan bize, vatandaşa olur! tartıştıklarımız, birbirimize düşmeler, kırdığımız kalpler yada kırılan kalbimiz  vs de cabası..

boldman007

boldman007 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Şub.2008 Sal 11:03:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·mezarqabul· :
boldman007 :
·mezarqabul· :

gelelim asıl meseleye. Gercek olarak bunları tartısma yalnıs cunku Turkiyede yasıyoruz ve dinin en serbest yasandıgı kesim. Herkezin Bu tur seylere alıskın oldugu yer. bir fotoraf gordum ve ornek cok guzeldi. Turban konusunu genel hayata yansıtmak yaLnıs. Ayrıca Kurtulus savasını ve bu vatanı Ataturk Kurtarmadı atalarım kurtardı senin onun ataları kurtardı siz napıyorsunuz sokakta gezerken gevis getirip tukuruyorsunuz? Ee Atalara saygı nerde Ataya saygı nerde arkadaslar? Sonuc olarak ulke nereye gidiyor bilinmez ancak siyaseti bu hale getirenler utansın. Sonucta Benim sulalemde turbanlı olmayan yok diyen cıkmaz! Herkezin sulalesinde vardır. Osmanlı Tarihine kadar inin isterseniz cıkar mutlaka... Turkiye Cumhuriyeti Burası Republic of Turkey deqiL! bunu herkez yazsın cizsin. Turban yasaklanmısmıs bu zamana kadar yaasakmıydıki bugundne sonra yasaklansın? Universitelerde okudukları zaman mezun oldukları zaman is imkanı is sahibi olabiLeceklermiki onlarca universite mezunu su an issiz farklı alanlarda is arayıp o islerde calısıyorlar. MisaL ben daha mezun olmadan alanım haricinde isLer yapıyorum mecburiyetten oturu. Bu yuzden arkadaslar yargı yapmayaLım ve yargılıyoRsunuz. Turban konusunu buyutmeye gerek yok burası ozgur bir ulke ve herkez istedigi gibi giyinmekte ozgurdur. Eyvallah.

Bi düzeltme yapmak istiyorum arkadasım  türban dedigimiz örtünme şekli  30 40 senelik bi olay  osmanlıya falan dayandıgı yok ..Siz hala osmanlıda kalmıssınız Atatürkte kalmışsınız arkadaşlar o günün şartları koşullarıyla günüzü kıyaslamak ne kadar doğru ??

Duzeltme yapayım diyoRsun hocam eyvallah yapmıssın duzeltmeni ancak suna geleyim turbna dedigin bir bezdir. Ve osmanlıdan dahada once bu Vardı! arastır ogren derim sana... Tarihine guveniyoRsanda yorumunu yaz! Turbanı tartısmıyorum ben anlatmak istedigim seyi saptırmıssın. Bez parcasıyla namusun bi es anlamı yok! anlatabildim mi. İnsanın icinde olmadıktan sonra namus = bez anlamında olmuyoR. misaL turban takmak istemiyor ama aile zoruyla takıyor. ancak Dısarıdaki ortama ozeniyor ve ev ortamından uzaklastıktan sonra hemen ustunu basını degisiyor hic mi gormediniz sanki bırakalım bu bos konusmaları ... Gunumuzun gerceklerine doneLim. Siz hala turbandasınız bir ton sorun var ulkede hala turban turban. Asın bunları arkadaslar ulke gundemini saptırmak icin ortaya atılmıs bir konu. Ve hala siz gidip abuk zubuk bir meseleyle vakit olduruyorsunuz gelen zamlar enflasyon iranın dogal gaz sorunu gibi... Gundem saptırıldı. İnanın yapmak istedigini basarıyla yapmıs bir hukumet bulunuyor karsımızda;)

=))  

simonkala

simonkala resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Şub.2008 Sal 12:02:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

TÜRBANA KARŞIYIZ VE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ DEDİLER... Türban düzenlemesine karşı miting

Cumhuriyet Kadınları ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öncülüğünde 60 sivil toplum örgütü türban düzenlemesini protesto etmek için Anıtkabir de miting düzenledi.

Cumhuriyet Kadınları ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği öncülüğünde 60 sivil toplum örgütü tarafından düzenlenen 222-A mitingine Türkiye nin çeşitli illerinden gelen binlerce kişi katıldı. Mitinge katılanlar aslanlı yol ve Anıtkabir in ziyaretçi girişinde ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle birlikte Anıtkabir in bulunduğu meydana geldi. Burada toplanan kalabalık Türkiye laiktir laik kalacak , Mustafa Kemal in askerleriyiz şeklinde sloganlar attı.

Daha sonra grup adına üzerinde Laik cumhuriyet için yazısı bulunan çelengi Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ankara Şube Başkanı Ülkü Günay ve 14 Nisan Çalışma Grubu Başkanı Murat Aygın, Atatürk ün mozolesine bıraktı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından mitinge katılanlar Atatürk ün mozolesine karanfiller bıraktı. Bir kısım vatandaşın ise mozolede dua etmesi dikkat çekti. Günay ve beraberindekiler daha sonra Misak-ı Milli Kulesi ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri ni imzaladı. Günay, 60 dernek adına Anıtkabir Özel Defteri ne şunları yazdı:

"Yüce Atatürk güzel yurdumuz zorlu bir dönemeçten geçiyor. Cumhuriyetimizin temelini oluşturan kazanımlarımız, iktidarın ve yandaşlarının siyasi emellerine kurban edilmek isteniyor. Ulus devletleri, milliyetlere ve inançlara bölerek birbirine düşürmek isteyen emperyalizm şimdi de ülkemizde kutsal din duygularını araç edinerek, cumhuriyetimizin temel ilkelerinden olan laikliği ortadan kaldırmaya çalışıyor. Devrimlerimizle karanlıktan aydınlığa çıkmayı başarmış olan kadınlarımız esaretin simgesi olan türbana mahkum edilmek isteniyor. Bu esaret de özgürlük gibi gösteriliyor. Biz bu oyunun farkındayız. Ülkemizi karşı devrimin işgaline teslim etmeyeceğiz. Sizden güç alarak burdayız. Ayakta ve uyanık olmaya devam edeceğiz."

Mitinge katılanlar türbana karşı olduklarını ve sonuna kadar mücadele edeceklerini söyledi. Miting nedeniyle Anıtkabir içerisinde ve çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Katılımcılar Anıtkabir girişinde emniyet güçlerininin oluşturduğu güvenlik şeridinden tek tek arandıktan sonra içeriye alındı. Miting, katılımcıların olaysız bir şekilde dağılmasıyla sona erdi.

Öte yandan meczup olduğu belirtilen bir kişi ise yaptığı taşkınlık nedeniyle emniyet güçleri tarafından alınarak Anıtkabir den uzaklaştırıldı. Top Cumhurbaşkanında:)

sarrriii

sarrriii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Şub.2008 Sal 13:01:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

sarrriii

sarrriii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  19.Şub.2008 Sal 16:39:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Nedir paylaşılamayan?  Başörtüsü:)) türban:)) yemeni:)) vs vs..

Biri çıkmış bir resim koymuş bak başörtülünün yaptığına diyor, yok efendim başörtülü nasıl olurda kaşını alırmış heee söle bakalım nasıl olur diyor:)) Öteki çıkmış İran olacağız diyor:) beriki çıkmış efendim türban simgedir çünkü şöle şöle bağlanıyor oysaki şöle şöle bağlansa başörtüsü olacak ve simge olmaktan çıkacak gibi komik bir şey söylüyor, bir diğeri yok efendim böle diyor vs..

Kardeşim kadın başını örter çıkar parkta sevgilisine sarılır SANANE? Şimdi ben nufus cüzdanından dini islam yazan ve - ben müslümanım- diyen ama oturup her gece rakı şişesinde balık olan adamın resmini buraya koyup - bakın hele müslümanın deyip şunun yaptığına bakın- mı demeliyim:) adam müslümanım der balık olur BANANE.

Kadın Allah ın emrini yerine getirir aynı zamanda içinde bulunduğu yaşadığı dönem itibariyle nefsini körlemek, eşine güzel görünmek ( kaldıki, bu, bir kadının yapması gereken şeydir ve Yüce ALLAH ta böyle buyurmustur) için gider abartmadan kaşınıda alır SANANE?

Başörtüsü yasağı kalkıyormuş aman dikkaaat İran oluyormuşuz:)))) Kardeşiimmm senin irandan farkın NE? Şeriatla yönetilen ülkelerde baskıyla başörtüsü taktırılıyor, bizdede eğitim alacaksan BAŞINI AÇÇÇ!!!!! deniliyor.

Ey arkadaşım eğerki sen gerçekten iranı kınıyor olsan, gerçekten demokrasi istiyorsan olsan ve gerçekten insan temel hak ve özgürlüklerine saygılıysan, şimdiye kadar bu yasağın kalkmamış olmasına tepki gösterirdin:))

Ama amaç başka başka olunca amaç bu ülkede ya benim gibi yaşarsın yada kendin gibi YAŞAAAARSIN!!!  olunca insanlar savundukları şeyle kınadıkları ve istemedikleri şeyin AYNI ŞEY olduğunu bile anlamıyor..:)

Böyle oluncada bu kişilere söylenecek pek söz yok :)

Bırakın kardeşim bu dar kafalılığı, bırakın insanlar özgür yaşasın!!

IIKII

IIKII resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  21.Şub.2008 Per 22:19:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
                             İçelim güzelleşim kafamızda hep güzel olsun!

LadyTron

LadyTron resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Şub.2008 Cmt 13:27:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Abdullah Gül, türbanı üniversitede serbest bırakan anayasa değişikliğini onayladı. Zamanlaması harika değil mi ? Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

LoRinn

LoRinn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Şub.2008 Cmt 15:19:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Ooo atı alan üsküdar ı geçti.Biz hangi kabul edilmemesi gereken türbandan bahsediyoruz?Deyim yerindeyse bas bas bağırıyoruz.Anayasa değişikliği daha onaylanmadan bile ünv giren türbanı mı?Türban olayı gündeme oturduğu zaman çarşafda serbest olsun diyen insanları mı?İlerleyen zamanlarda başını örtmediği için sıkıştırılacak ünv öğrencileri mi?Ünv.lerde çıkan tartışmaları,kavgaları mı?Yoksa laik Türkiye yi mi ?(:
LadyTron nunda dediği gibi onaylama zamanı mükemmel tam gündem de (Irak taki) 5 şehitimiz varken (gündem değişmişken) onaylandı oldu bitti ye geldi hayırlı uğurlu olsunn ne diyelim (:

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  23.Şub.2008 Cmt 15:37:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

"Tevekkülün manası hiç öyle değil
  Yazık ki beyni örümcekli bir yığın cahil
  Nihayet dine oynayarak en rezil oyunu
  Getirdiler, ne yapıp yaptılar, bu hale onu."

Mehmet Akif Ersoy

CC sohbet icin buraya
 <<1...1718192021222324252627 28293031323334353637...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir