ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

7 Mayıs 2024, Salı 12:58   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1234 567891011121314...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 03:35:13sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
Dance0fButterfly :

2. Sen şöyle kenara çekilir misin, önümü göremiyorum.(Erdener abi)

Bir de Otisabi var -bilen var mı bilmem-, ama o türbana filan hiç bulaşmasın bence.

Darkdays13

Darkdays13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 10:54:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

TÜRBANI HEPİMİZİN ANNESİ YADA NİNELERİ TÜRBAN TAKMIŞTIR OLAYI TÜRBANA BAĞLAMAYIN LÜTFEN BU İNANÇ GEREĞİ YADA GELENEKSEL AÇIDAN KULLANILAN BİRŞEY. BİZ TÜRKLER ZATEN DEVAMLI BİRBİRİMİZİ ELEŞTİRMEKTEN YANAYIZ  MAALESEF.SİZE BELKİ  SİZE TERS GELECEK AMA OTURDUĞUM BÖLGE NEDENİYLE BAZI OLAYLARA ŞAHİT OLUYORUM BİZE GERİ DÜŞÜNCELİ DİYEN KİŞİLER YADA ZÜMRELER İLKOKUL ÇAĞINDAKİ  ÖĞRENCİLERİ KİLİSEDE DİNİ EĞİTİM VERİYORLAR BUNA MÜSAAEDE EDİLİYORSA ÖZGÜR BAĞIMSIZ TÜRKİYEDE DE TÜRBANLI KIZLARIMIZ OKUSUN...

Darkdays13

Darkdays13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 11:00:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
ŞUNU DA EKLEMEDEN GEÇEMEYECEĞİM KARDEŞİM ŞİŞLİ SEMTİNDE ÖZEL BİR OKULA GİDİYOR BU OKUL ÇIKIŞINDA (UYANIŞ) İSİMLİ DERGİ ÖĞRENCİLERE DAĞITILIYOR BUNA MÜSAADE EDİLİYORSA DENECEK KELİME YOK.AMA TÜRBANI SİYASETE KARISTIRMAK SACMA GELİYOR 

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 19:51:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Derin bir başlık olmuş :)

Türkiye deki en büyük sorunlardan birisi kavram kargaşası...Olumsuzluklar olumlularla harmanlanıp bir güzel paket yapılıyor ve daha sonra da insanların önüne sunuluyor...Laiklik elden gidiyor,Türkiye geriye gidecek nidaları da cabası...

Şahsen ben,Ayşe nin başını süs (!) için örttüğü eşarp,başıörtüsü,ya da çeşitli oyunlarla adı türbana çevirilen örtünme sitiliyle ilgilenmiyorum...Fatma nın ojeli tırnaklarıyla,mini eteğiyle,açık göğüs dekoltesiyle de ilgilenmniyorum...(Ki ilgilenilmemesi gerekir)Herkes giyim tarzında özgürdür düşüncesiyle...

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 21:34:49sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Arkadaşlar, daha önce bir kaç yazıda da bahsetmiştim. Bir ülkenin ekonomisi iyi, yaşantıları rayına girmiş insanları ve yaşadığı topraklara ölesiye bağlı vatandaşları varsa ordusu, askeri de güçlü ise onu silah zoruyla kaba gücle yıkamazsınız. O toplumu oluşturan iç dinamiklerini birbirine düşürerek bunu başarabilirler. yani BİZİ BİZE düşürerek. Gözümüzü açık tutmalıyız. Acaba neden böyle bir konuyu süsleyip süsleyip önümüze bırakıyorlar? Bir kutuplaşmadır gidiyor farkediyor musunuz? Türbanlılar ve CUMHURİYETE SAHİP CIKANLAR diye iki gruba ayrıldık gösteriler yapıyoruz. O büyük harfleri bilerek kullandım, nedeni de Kendilerini bu uğurda adamış insanlar olarak gösteriyorlar diğer vatandaşlarımızı kardeşlerimizi CUMHURİYETE, DEVLETİMİZE düşman olarak göstermeye calışıyorlar. İçin için sızlıyor yüreğim. İsim vermeden diyeceğim, bazı kanallar da bunu teşvik ediyor. Ne yani bir Türbanlı vatandaşımızın Laik Türkiye Cumhuriyeti ne ne kadar kötülüğü olabilir? Türban takan bir kişi laik olamaz diyorlari kahkaha ile gülüyorum ben bu cümleye. KİŞİ LAİK OLMAZ ZATEN, DEVLET LAİK OLUR be akıllım.

Getirelecek yasayla üniversitelerimizde türban yasağı kalkacakmış. Kalksın cok aşırı olmadıkca herşey serbest olmalı herşey. Üniversite orası, bilimin ilimin yuvası. En aykırı sözler bile söylenmeli o ortamlarda. Beyinlere pranga vurarak nereye kadar ilerleyebiliriz? Ama yasa üniversitelerle sınırlı kalmalı, genişletilmemeli.

Söyleyecek o kadar çok şey var ki aslında. Böyle bırakayım ben.

Saygılarımla...

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Şub.2008 Pzt 22:20:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Görüşlerine saygı duyduğumu belirtirken aşağıdaki makaleyi hatırlatmadan da geçemeyeceğim. Aşağıdaki soruların cevapları ne olacak?

Aşağıdaki makale bu konuya bir giriş niteliğinde olsun, bunu yorumlayarak başlayabiliriz sanıyorum.

Kızlarımız sadece "18 yaşını doldurduğu zaman" türban taksaydı, "türban üniversiteye girmeli mi" tartışması, yeterli olabilirdi belki.
Halbuki...
Kızlarımız sadece "reşit olduktan sonra" türban takmıyor; henüz 10-11 yaşındayken takıyor veya taktırılıyor.
Dolayısıyla...
Üniversiteye türbanla girecekse...
Liseye de türbanla girecek mi?
İlkokula?
Öğrenci türbanla girecekse, öğretmenin de türbanla girmesinin ne sakıncası var?
Veya, öğretim üyesinin?
Türbanı "inancı gereği" takıyorsa...
Çarşafı da "inancı gereği" giyiyor.
Çarşafla da girecek mi ?
Türban için "kişisel özgürlüktür" derken, çarşaf için "kişisel özgürlük değildir" diyebilir misin?
Ulemaya mı soracaksın?
Yoksa, işine geleni "din"le, işine gelmeyeni "hukuk"la mı tarif edeceksin ?
Çarşafla girerse, ki girer...
Sarıkla da girecek mi ?
Mecbur mu cekete, kravata ?
Cüppeyle niye girmesin ?
Sen değil misin "sana ne" diyen...
"Sana ne ?" demezler mi adama?
Veya spor... Yetenektir.
İlla "okul" gerekmez.
Farz edelim, türbanlı bir kızımızın doğuştan kabiliyeti var, voleybolcu, hentbolcü, halterci... Ve, milli...
"Milli takımda türbanla oynamak istiyorum" derse, ne denilecek?
"Spor başka şey, dine-siyasete karıştırmayalım, bu özgürlük sadece üniversite için geçerli" dersen...
"Anayasal hak" olarak üniversiteye, spor akademisine türbanla giriyorsa, "milli forma"yı türbanla niye giymesin ?
Ne kadar karmaşık bir durum değil mi  : )

Özetle...
"Türban üniversiteye girmeli mi" sorusu hem eksik hem de yanıltıcıdır.
ÖSS dediğin...
Tek soruyla olmaz !
"Ampul aydınları"mızın, üniversiteye girmeden önce  kıvırmadan mertçe yukarıdaki soruları cevaplaması zorunludur..

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 01:06:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İnsan olduğumuz için bir takım haklara sahipiz. Bunların en başında Yaşama hakkı gelir. Daha sonra da ve en önemlisi de EĞİTİM GÖRME-ALMA hakkı gelir diyorum. Bakın demiyorum ki sadece EĞİTİM demiyorum. Eğitim görme-alma bir haktır, eğitim verme işi de bir DEVLET görevidir ve her vatandaşımıza da hangi inanctan hangi mezhepten hangi ırktan vb olursa olsun DEVLET BU GÖREVİ ÜSTLENMİŞTİR ve buna ilişkin alt yapıyı kurmakla YÜKÜMLÜDÜR. LAİK İNSAN OLMAZ LAİK DEVLET OLUR demiştim bir önceki yazımda eğitim gören kişi bir kuruluş değildir devlet hiç değildir, devleti temsil eden biri değildir. SADECE BİR İNSANDIR. Dolayısıyla eğitim görme hakkı en doğal hakkıdır ve de devlet bunu desteklemelidir. EĞİTİM VERME devletin işidir. Devlet kavramı soyut bir kavramdır. DEVLET KİMDİR? DEVLET KAMUDUR? KAMU KİMDİR? DEVLETİ TEMSİL EDENLERDİR. O halde kamuda çalışan insanlar, Yani devlette çalışan insanlar DEVLETİMİZ LAİK olduğundan düzene uymak zorundadırlar. Yani LAİK DEVLET deyimini en iyi şekilde temsil etmelidir. Farkı anlatabildim inşallah. Buradan şunun cevaplarını alabilirsin:Öğrenci türbanla girecekse, öğretmenin de türbanla girmesinin ne sakıncası var?
Veya, öğretim üyesinin?
Türbanı "inancı gereği" takıyorsa

yani sonuc olarak;

ÖĞRENCİ ----- insandır

ÖĞRETMEN, ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ----- Devlettir. Ne demiştim başta insanlar laik olmaz devlet laik olur.

İlköğretim çağındaki çocuklara türban takılmasına tamamen karşı olduğumu belirtmek isterim. AMA bir şeyi bilmekte yarar var. Türban konusu kamuya hizmet veren yerlerde sorundur, sokağa ait bir sorun değildir. Çocuklarımıza coğu alışkanlıkları küçükken veririz. Meselâ yemeği nasıl yemesi gerektiğini, meselâ tuvalete nasıl gitmesi gerektiğini, meselâ büyüklerine ne şekilde davranacağını, meselâ temiz olmasını... Bunları neden öğretiriz? Çocuğumuzun iyiliğini düşünerek. Dinde kapanmak vardır ama nasıl kapanılacağı yazılmamıştır. Yoruma son derece açık bir konudur. Biz anne-baba olarak dini öğretmekle DİNİMİZCE mükellefiz. Buna kimsenin dil uzatmaya hakkı yoktur. Kapanma konusu yoruma acık olduğundan ben o şekilde düşünürüm sen bu şekilde. Kapanma da dinsel bir değişmez olduğundan bunu çocuğumuza anlatmakla mükellefiz. Sakın demeyin ki iköğretim çağındaki bir çocuğu da mı KAPANDIRACAĞIZ. Hayır tabii ki de. Onun kalbine gireceğiz kalbini güzelleştireceğiz. Dini anlatacağız. Yani bir nevi Kalbini namahremlerden uzak tutacağız. O yüzden KAPANMA nın anlamını bilemeyecek bir insan zaten kapanmakla mükellef olamayacağından kapanmasına(fiziki olarak) yoktur. Yaş konusu önümüze cıkabilir, kızlar şu erkekler bu yaştan sonra diyebilirler. Hayır kapanma ne zaman kapanmakla mükellefiz biliyor muyuz? İyiyi kötüyü ayırınca bu iyi bu kötü deyince kapanmakla mükellefiz. Eğer öğrenci ilköğretim öğrencisi okulda kapanıyorsa sorun vardır evet ama evde başını kapattırıyorlarsa kimse buna dil uzatamaz. Bazıları buna yobazlık diyorlar ama yobazlık değil ONLARIN KAPANMA YORUMLARINA GÖRE COCUKLARINA ALIŞKANLIK KAZANDIRMA olayı olarak görmek gerekir bu olayı. Kaldı ki toplumuzda böyle bir sorun da yoktur. İlköğretim cağındaki cocuklar kapanmıyorlardır. E bir kaç istisna cıkartırsanız, korkarım ki buraya kadar boşa okumuşsunuzdur boşa değerli zamanınızı harcamışınızdır. Lise ye gelince lise dekız cocuklarımızın başını actırmak daha kolaydır. O yüzden liseye bu tartışma yansımayacaktır. En dincisi bile kızını liseye göndermektedir. Ha özel okula ha devlet okuluna. Tersi düşünenler birkaç istisna ile karşımıza cıkarlarsa yine bırakın burada okumayı. TEKRAR DİYORUM sokaktaki çocuklara biz söz söyleyemeyiz. Herkes kendi cocuğuna bakmalı. Ama okuldaki ÇOCUK kapanamaz.

Bu paragrafta da şuna: Kızlarımız sadece "reşit olduktan sonra" türban takmıyor; henüz 10-11 yaşındayken takıyor veya taktırılıyor.
Dolayısıyla...
Üniversiteye türbanla girecekse...
Liseye de türbanla girecek mi?
İlkokula?

bir yorum aradık.

Kara çarşaf, sarık vb şeyler zaten TÜRKlüğe uymayan kavramlardır. Zaten anayasamıza göre bunlar giyilemez takılamaz. Zaten toplumumuzda da cok azlar. E bunlara da özgürlük istenirse zaten sorun var demektir. Dine bakışları böyle olan kişiler zaten çocuklarını genelde okutmadıklarından pek bir sorun değildirler.Çarşafı da "inancı gereği" giyiyor.
Çarşafla da girecek mi ?
Türban için "kişisel özgürlüktür" derken, çarşaf için "kişisel özgürlük değildir" diyebilir misin?
Ulemaya mı soracaksın?
Yoksa, işine geleni "din"le, işine gelmeyeni "hukuk"la mı tarif edeceksin ?
Çarşafla girerse, ki girer...
Sarıkla da girecek mi ?
Mecbur mu cekete, kravata ?
Cüppeyle niye girmesin ?
Sen değil misin "sana ne" diyen...

Sporculara gelince de ONLAR DEVLET olduklarından LAİK OLMALILAR. Bakınız yorumun başı. Spor akademisinde eğitim gören KİŞİDİR maclarda ülkemizi temsil eden DEVLETTİR. Hatırlayınız Yorumun başı.Spor başka şey, dine-siyasete karıştırmayalım, bu özgürlük sadece üniversite için geçerli" dersen...
"Anayasal hak" olarak üniversiteye, spor akademisine türbanla giriyorsa, "milli forma"yı türbanla niye giymesin ?
Ne kadar karmaşık bir durum değil mi ?

Kelimelerde yazım hatası yaptımsa ayıplamayın. Yazıyı yazmak için bayağı bir uykumdan yedim de...

Saygılarımla.

MYSToRiouSS

MYSToRiouSS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 01:46:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

selamlar

aslında bu başlığa yazmayı düşünmüyordum çünkü çok saçma bir konu diye düşünüyorum ama yinede düşüncelerimi dile getiricem

dış devletlerde gençler kapalı okuya bilirken bizler müslüman ülkede türban tartışması yapıyorsak bize yazıklar olsun derim laik bir ülkenin insanlarıyız bir tesettür laikliği bozmaz dış devletlerde bozmadığı gibi bizdede bozmaz merak etmeyin laik oldugumuz kadarda özgür bir ülkede yaşıyoruz insanları özgür bırakın lütfen sizler nasıl özgürseniz onlarda özgür olsunlar sadece inanca saygı duyun

bizler dünya savaşını turbanlı kadınların taşıdıgı  toplarla kazanamdık mı

neden kimse çıkıp demiyorki o topları türbanlı kadınlar taşıdı biz türbanlı kadınların taşıdıgı toplarla kazanılmış bir zaferi kabul etmiyoruz

ve unutmayın ki güney doğuda şehit veridigimiz en az 50 bin askerin annelerinin %90ı turbanlı biz o kadar şehidi sizler turban savaşı yapın diyemi verdik yani

ben biliyorum ki turbana savaş açmış kişiler cenazelerinde başlarını kapatırlar şimdi soruyorum sizler başınızı ölüye saygıdan mı  yoksa inancınızdan dolayımı kapatırsınız

neden insanarı giyimiyle degerlendiriyorsunuz neden karşınızdakinin bir insan oldugunu görmüyorsunuz yoksa korkunuz yıllardır turbanlıları  öcü gibi gösterdikten sonra böyle tanıttıktan sonra unuversitelerden turbanlı olmayan öğrencilerden daha zekileri çıkar diyemi korkuyorsunuz  biz bu turbanlılara yıllarca insan muamelesi yapmadık şimdi çıkıpta büyük başarıyla diplımalarını alırlarsa bizim tezimizi çürütürler diyemi çekiniyorsunuz

karşınızdakileri ne zaman insan gibi göreceksiniz bunu merak ediyorum

ramazan bayramına şeker bayramı diyen ALLAH a tanrı(ALLAH ın 99 isminde tanrı yok) diyen insanlar tesettür savaşına girmesin bu millet yemiyor artık

bence sadece insan olarak düşünmeniz yeterlidir

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 01:58:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İyi ki yazmışsın MYST abi...

Onların sokaktaki türbanlıya sözleri yok ki Onların okullardaki türbana sözleri var, ben mi yanlış hatırlıyorum yoksa=))

Neyi ne için ve nasıl eleştireceğimize bakmadan yazıyoruz küçücük bakışlarımızla. Siz nasıl dersiniz sokaktaki bir insana örtünme, nasıl dersiniz aklım almıyor, nasıl mahremlerine laf atabilirsiniz ya!!!

KONU LAİKLİK, LAİKLİK ELDEN GİDİYOR DİYORSUNUZ YA KONU O...

Yazıklar olsun bize...

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 02:20:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türkiye de örtünme dendiğinde akla İran gelir.Kara çarşaf giyimli kadınlarda yüz bütünüyle açıktır. Şifon takan kadınlarda ise saçın yarısı açıktır.
Kadın yüzü boyalıdır. Kapanma mollaların yönetimi ellerine geçirmeleri ve İslam Cumhuriyeti kurmalarından sonra başlamıştır. Bu güne dek, uçağa kapalı olarak binen İranlı bir kadının Türkiye ye indiğinde örtüsünü taktiğini daha görmemiştir.

İranlı kadınlar örtünme baskısını istemiyor. Türkiye de ise, inancı siyasi çıkarlarına aracı yapan Erbakan’ın çaktığı kıvılcımla erkekler kadınları kapatmaya başladı. AK Partinin yönetime gelmesiyle, özellikle genç kızlar arasında sıkma baş, yaşlılarda kara örtü oldukça yaygınlaştı.
İranlı kadınlar kaygıyla soruyorlar "Türk kadınlarına ne oluyor? Bizi güç kullanarak "mollalar" kapatıyor. Siz özgür, ayrıca laiksiniz. Sizin kadınlarınız niye kapanıyor?
Kapanan kadın değil, kapatan erkek. Arabistan da, Afganistan da, İslam Cumhuriyetlerinde sürekli erkeğin dayatması ile kadın kapanıyor. Yine erkeğin çengeline takıldı kadın, kadınlarımız.Bu bir oyun değil bir gerçek. Baskıyla kapanmaya karşı, aydın kadınlarımızın sessiz kalmalarını anlayamıyorum. Erkeğin dayatmaları ile kadınlarımız yine tutsaklaştırılıyor. Yasa koyucular, din bilginleri susuyor. Siyasiler, gericiler at koşturuyor. Cumhuriyetle kazanılmış olan eşitlik yitiriliyor.
Bu sessizlik sürerse yarın bizler de kapanacağız, aynı İran’daki gibi… Dönüşü olmayan bir yoldayız.
Gericilik; demokrasinin hoş görüsünü kullanarak özgürlüğü kapanına alıyor.

CC sohbet icin buraya
 <<1234 567891011121314...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir