ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Mayıs 2024, Salı 16:57   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<12345678 9101112131415161718...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

MYSToRiouSS

MYSToRiouSS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 22:50:19sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

19. yüzyıl sonları ve 20. yüzyıl başlarında Türkiye de yayılan masonluğa karşı en ciddi gelişme, 10 Ekim 1935 te bizzat Mustafa Kemal Atatürk ün emriyle masonluğun yasaklanması olmuştu. Mason locaları kapatılırken, locaların bütün mal varlıklarına el konularak bu mallar Halkevleri ne devredilmişti. Mason locaları ancak 5 Şubat 1948 de İsmet İnönü nün emriyle yeniden faaliyete başladı.

Masonlar 1948 de yeniden örgütlenmeye başladıktan sonra Atatürk ün ve Cumhuriyet değerlerinin çok sıkı takipçileri olduklarını belirterek, belirli milli günlerde rutin balolar tertipleyip Atatürk ilkelerine bağlılıklarını göstermeye çalıştılar. 

aslında masonların  burda amacı biz atatürkün ilkelerine bağımlıyız diyerek biz türk milletini ikiye bölmektir ha bu numarayı kimisi yiyor kimisi yemiyor bu başlığada yiyenlerde yazıyor yemeyenlerde :=) şahsen ben yemeyenlerdenim çünkü atatürkün yasakladıgı bir insana Rey vererek onu halkımın başına lider yapmam bu atatürke saygısızlık olur

o günlerde atatürkün yasak getirdigi masonculara bugun  Rey vererek ülkemize başbakan cumhurbaşkanı yada belediye başkanı yapıyoruz

demekki taa o günlerde atatürk bunların ülkemize zarar vereceğini görmüşkü mason localarını kapatmış kaldıki hapse atılanlarıda biliyorum ben

o gün atatürkün şiddetle karşı çıktıgı bu masonlarla aynı safta durarak atatürke sırt çeviriyorsunuz sonrada çıkıp atatürkçüyüz diyorsunuz bence tesettürlü insanlar bazılarından daha fazla atatürkçü en azından atatürkün bazı şeylerini kendi çıkarları için kullanmıyorlar sadece istedikleri tek şey görüşe inanca ve atatürkün de verdiği özgürlüğe saygı duyulması

yeni bir haberi verim size  bir askerin yemin töreninde başı kapalı annesi yemin törenine gidiyor ama yemin törenine almıyorlar gereçke olarakta kapalılığını gösteriyorlar. o anne de şöyle diyor o askerin annesi kapalı annesi kapalı bir erkegi askere neden alıyorsunuz verin oğlumu asker olmasını istemiyor

şapkayı önünüze koyun iyi düşünün burda anne çok haklı :=)

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 22:57:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

wiyerriy :
peki xxxAlexandroxxx İnsanlar canları istediği için saçı açıkda geziyor saçı açık diye ozaman canları istediğinde üstlerindeki kıyafetleride çıkartsınlar. Saçı açık olan kişisel özgürlüğü varda üstlerinde kıyafet olmayanın kişisel özgürlüğü yokmu. Bu şekilde hiçbir yere vara mayız.

Wiyeriy ben mantık ve gerçeklik ilkelerine dayanan bir yorumda bulunup sorumu sordum. Senden de gerçeğe uygun bir cevap beklerdim doğrusu. Üniversite ye çıplak girmek isteyen birini bul ve bana getir; senden özür dileyeceğim! Bu hayal ürünü cevabına karşılık başka diyecek birşey bulamıyorum. Cevaplanmasını istediğim soruya dair kişisel yorumunuzu bekledim ama nedense kimse cevap veremedi. Wiyeriy vermeye çalıştı ancak cevabı mantığa aykırıydı. Üniversitelere herkes gibi aynı tarz giyim kuşam ile giderseniz din elden gider mi? Gider veya gitmez diyecektiniz! Bu kadar zor olmasa gerek. "Evet, din elden gider" deseydiniz komik duruma düşeceğinizden korktunuz sanırım. "Hayır din elden gitmez" demek de işinize gelmediğinden diyemedi kimse.

muratugras82 :
Laiklik şu değildir ki devlet işleriyle din işlerinin birbirinden ayrılması. Tekrar diyorum sokaktaki mahreme kimse laf atamaz.

Sevgili muratugras82; Konumuz sokaktaki mahremle ilgili değil zaten. "Türkiye de türban yasaklansın mı? Yasaklanmasın mı? (veya Türkiye de türban yasağı kaldırılsın mı)" Konumuzun bu olmadığını hepimiz biliyoruz. Konu bu olsaydı, böyle birşey olmayacağı-olamayacağı için şahsen o kadar kafamı yormazdım. Peki neden yerel seçim arefesinde böyle bi konuyu gündeme getirdi İktidar Partisi (+MHP)? Düşünecek olursak oy sağlamak için olduğu kimsenin gözünden kaçmaz. Demek ki bu işte birilerinin çıkarı var. Amaç, sadece Türkiye ye özgürlük (adı altında Cumhuriyet ilkelerinden çıkar amaçlı taviz) vermek değilmiş. Üniversiteler, İlim-Fen in öğretildiği kurumlar olarak, dogmatizm den arınmış olmalı ve öyle de kalmalı. Yarın-öteki gün üniversite mezunu bir gencimizin sağlık probleminde doktora gitmek yerine, ilahi çareler beklediğini de görebiliriz. Evet bunlar gülünç ve saçma gelebilir ancak Türkiye de olmayacak şey yoktur!

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 22:58:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

iyice ucmussun mys. konu nerede sen nerede ve ne suclama yapiyorsun ???

once ATATURK`u olusturan harfleri gordugunde buyuk harf ile baslamayi dene 

Sonrasi mi?

sonrasini yazariz...

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:07:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
MYSToRiouSS :

yeni bir haberi verim size  bir askerin yemin töreninde başı kapalı annesi yemin törenine gidiyor ama yemin törenine almıyorlar gereçke olarakta kapalılığını gösteriyorlar. o anne de şöyle diyor o askerin annesi kapalı annesi kapalı bir erkegi askere neden alıyorsunuz verin oğlumu asker olmasını istemiyor

Bir Kural yahut Kanun varsa bu Uygulanmak icin koyuluyor oraya buraya yazilip duygu sömürüsü yapilmak yahut bunun propaganda araci kullanilmasi icin diyl..

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:12:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
MYSToRiouSS :
yeni bir haberi verim size  bir askerin yemin töreninde başı kapalı annesi yemin törenine gidiyor ama yemin törenine almıyorlar gereçke olarakta kapalılığını gösteriyorlar. o anne de şöyle diyor o askerin annesi kapalı annesi kapalı bir erkegi askere neden alıyorsunuz o zaman diyor verin oğlumu asker olmasını istemiyor

Bu yazıda anlatılan bir propaganda mı?

Daha 1 ay önce amcamın oğlunun yemin töreni için Edirne`de idim(319. Kısa Dönem Süloğlu 3. Tugay Komutanlığı). Halam, ve iki yengem de vardı aramızda. 3 bayanın da başında BAŞÖRTÜSÜ vardı. Ve yemin töreninde bize kimse bir şey demedi. Bizim gibi birçok aile de vardı, onlara da ses çıkarılmadı.

Son yıllarda nedense Türk Silahlı Kuvvetleri`ni yıpratmaya yönelik faaliyetler artmaktadır. Bunlar bilinçli bir çabanın ürünüdür. Birtakım propaganda faaliyetlerin içinde olan art niyetli kimseler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Türk ordusu kahramandır. Böyle oyunlara hiçbir zaman da alet olmamıştır. Türk askerini kötülemek kimsenin haddi değildir.

Sözüm sana değil Mysteriouss. Sen, sana gösterildiği kadar biliyorsun. Bu senin hatan da değil. Unutma ki; bu kahraman ordu var diye bizler rahat nefes alabiliyoruz.

Genel Bir Not: Okumuyoruz, okumuyoruz, okumuyoruz.. Zorla okuyunca da anlayamıyoruz. Başlığa yorum yapan arkadaşlar; sizden ricam ilk sayfadan itibaren kelime atlamadan anlayarak okumanız, ve dahilinde yorumlar yazmanız. Kolay gelsin..

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:32:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·HoKKaBaZ· :

Laiklik nedir?

Laiklik, eşitlik demektir. Kadının erkeğin eşit olduğu, hukukun dinin etkisinden kurtulduğu yerde olur. Zaten hukukun içinde din öğesi olursa onun adı hukuk değil, günümüz anlamı ile şeriat olur.

Devletlerin dini olamaz, olmamalı da zaten.. Türkiye Cumhuriyeti sadece müslüman Türklerin değil, kalbi bu ülke için atan bütün Türklerindir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü açısından bu şarttır.

Diğer başlıkta da belirttiğim üzere; şu an biz türban, çarşaf, başörtüsü, laiklik vs. hakkında tartışmalara giriyoruz, ve kazanan siyasetçiler oluyor. Yerel seçimler öncesi bir yatırımdır bunlar. Mhp neden Akp ile yanyana geldi birden? Daha 22 Temmuz`da havada ipler uçuşuyorken, şimdi neden bu yakınlaşma?

Cevap: Belediye kapma sevdası..

Geçen gün Ankara`da bir gösteri yapıldı BAŞÖRTÜSÜ ile ilgili. Birçok teyzem vardı Anıtkabir`de başında BAŞÖRTÜSÜ olan. Bir tanesine mikrofon uzatıldı, ve dedi ki: "Benim başıma kimse karışmıyor milletim, kimse de bana çıkar başındakini demedi." Teyzem haklıydı, benim yengem senelerce Heybeliada`ya Deniz Lisesi`ne gitti geldi. Bir asker de demedi ki, "Yahu bu başındaki ne?" diye.. Çünkü o asker bizim askerimiz. Demek ki, asker başörtüsüne karşı değilmiş.

Başörtüsüne neden izin verilmiyor peki(üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarında)?

Çünkü hala BAŞÖRTÜSÜ`ne, TÜRBAN, hatta ÇARŞAF diyenler var. Bu ayrımı yapamadığı için halkımız, izin verilmiyor.. Örf ve ananelerimizden gelen bir uygulamayı, nasıl da din ile bağdaştırmışık değil mi?

Atatürk, İsmet İnönü`ye ülkeyi emanet ederken şöyle demiştir: "Zamanı gelene kadar çok partili döneme izin verme. Halk ne zaman hazır olur, o zaman bunu yap." Atatürk ülkede bir grup kesimin dini siyasete alet edeceğini biliyordu, çünkü deneme yapılmış ve kötü sonuçlar alınmıştı. Bu yüzden 1946`ya kadar çok partili hayata geçilemedi.

Kubilay Asteğmeni hepimiz biliriz. O içi nurla dolu öğretmeni şehit ettiler. O Cumhuriyet Şehidi oldu. Bir grup kesim halkımın dini duygularını sömürerek o gencecik öğretmene kıydı..

Şimdi bunları neden dedim ben?

Ben BAŞÖRTÜSÜ`nün üniversitede ve birçok yerde insanımın başında görmekten sevinç duyarım. Annem de BAŞÖRTÜSÜ takar. Ama TÜRBAN ve ÇARŞAF`ın üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarında görme taraftarı değilim. Zamanı gelinceye kadar da, böyle bir serbestliğin olmaması gerektiğini savunuyorum.

Daha geçen gün bir grup ÇARŞAFLI biz de dinimizi yaşamak istiyoruz, demedi mi? Yanlış anlaşılmasın ben türban ve çarşaflı düşmanı değilim. Herkesin dini kendinedir zaten. Allah ile kul arasındadır din. Ne işi var üniversitede? Üniversite objektif bir kurumdur. Din ve benzeri öğeleri barındıramaz, olmamalı... Bilimde dogmatizm yoktur...

Uzun lafın kısası; dinin yeri üniversite değildir. Din, Allah ile kul arasındadır. Özeldir, kutsaldır. Kutsallık yüreklerde saklıdır. Asıl saklanması gereken kutsalınızdır, dininizdir.

Biz bunları tartışırken, birileri saman altından su yürütüyor... Bu ülke gündemini kim belirliyor dersiniz?..

Oncelikle shairim bu yazi icin tesekkur ediyorum...

Cok guzel anlatmissin, ama biliyoruz ki anlamak istemeyenler, yine anlamayacaklar ve bu yazidan itibaren baktigimda anlamamislar ve israrla konuyu annelerimizin cene altindan baglanan basortusune goturmek istemisler ki  taraftar olusturulsun :))

Oysa hep dedik yine diyelim; Annelerimiz TURKIYE CUMHURIYETINDE her devlet kurulusuna girebiliyor bu tur basortusuyle ve kimsenin buna itirazi yok, olamaz da...

Siyasi sembolunuzu (TURBAN) okullarimizda ve kamu kuruluslarinda istemiyoruz cunku bunu ATATURK`e ragmen yapmaya calisiyorsunuz!!!

benim yazimda birazdan geliyor.  Ama bu guzel yazinin kaybolmasini istemedim arada...

prangaxxx

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 23:51:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Burada ulkemiz gundemini tartismak disinda bir sey daha ispatlamakti amacim :

Ben Turkiye ve Turban diyecegim,

bir takim egitimi okul gorunumunde mescitlerde alanlar ise annemiz basini mi acsin diyecek dedim...

Ki o kadar degerli fikirler ureten arkadaslar olmasina ragmen, yine islerine gelen kisimlara takilip kalmislar.

Ve yanilmadim...

Onemi yok alistik biz bundan yaklasik 35-40 yil oncesinde baslamis bir ekolun
ZIHNI DOLDURULMUS cocuklarina

Gecinme sikintisi ceken ailelerden ucretsiz yatili egitim adi altinda
okullara (icerigi iseTEKKE!!!) alinan cocuklarin
bu gunlerde 18-25 yaslarinda cocuklari var!

Simdi o cocuklar ogretmen!!! (Hicbirsey ogretemez cahilleri ve caresizleri kendine benzetmekten baska)

Simdi o cocuklar doktor!!! (Sakali gobegine kadar uzamis ve dogum yaptiriyor (ucretsiz!!!)FATIH semtinde)

Simdi o cocuklar YAZAR!!! (Hic birsey yazamaz kendine gore ayarladigi hadisleri ezberden  baska)

Simdi o cocuklar siyaset yapiyor!!! ( hoca efendileri nin kanunlari dogrultusunda )

simdi o cocuklarin torunlari ise, 3 (uc yasinda yanlis gomediniz)
7(yedi yasinda bunu da yanlis gormediniz) yaslarinda ve erkekler mini cuppe GIYDIRILEREK dolastiriliyor,
o minik kizlar ise turban ile dolastiriliyor sokaklarda...

Durum ne kadar vahim TURKIYEM...

Durum ne kadar vahim...

AMA ben her bulundugum ortamda tekrarlayacagim,

Laiklik, milli kutuphaneden aldigim su paragraf ile tanimlanir :

Laiklik yalnızca devlet ve dinin birbirinden ayrılması anlamına gelmez ayrıca eğitim,
kültür ve yasama alanlarının da dinden bağımsız olması anlamını taşır.
Laiklik, düşünce özgürlüğü ve kuruluşların dini düşünce ve dini kuruluşların etkisinden bağımsız
olmaları anlamına geliyor.
Devrimlerin birçoğu laikliği gerçekleştirmek amacıyla yapılmış ve diğerleri ise laikliğe ulaşılmış olması sayesinde gerçekleştirilebilmiştir. Laiklik ilkesi akılcı ve dini siyasetin dışında tutan bir ilkedir.
Osmanlı döneminde matbaanın geciktirilmesinde olduğu gibi dinin yenilikler karşısında
nasıl tutucu bir silah haline geldiğini yaşamış olan Türkiye Cumhuriyeti kurucuları açısından
dinin din dışı sivil yapı üzerinde yaratabileceği baskıları önlemenin bir aracıdır.
ATATÜRK ün laiklik ilkesi Tanrı karşıtı bir ilke değildi.
Bu akılcı ve dini siyasettir dışında tutan bir ilke idi. Bu ilke aydınlanmış İslam a değil,
çağdaşlığa karşı olan Müslümanlığa karşısındaydı.

Murat (hoca!)

altta da ogretmen yemini var,

Türkiye  Cumhuriyeti  Anayasasına, Atatürk inkılâp ve  ilkelerine,
Anayasada  ifadesi  bulunan  Türk  Milliyetçiliğine  sadakatla  bağlı kalacağıma;  
Cumhuriyeti  kanunlarını Milletin hizmetinde olarak tarafsız  ve  
eşitlik  ilkelerine   bağlı  kalarak   uygulayacağıma;  Türk Milletinin milli,  ahlakı,  insanı,  
manevi ve kültürel değerlerini benimseyip, koruyup, bunları   geliştirmek  için   çalışacağıma;   
insan  haklarına ve   Anayasanın temel  ilkelerine  dayanan  milli,   demokratik,  
laik bir  hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne  karşı  görev  ve  sorumluluklarımı bilerek,
bunları davranış   halinde   göstereceğime  namusum  ve   şerefim  üzerine   yemin ederim.

sen bu kosullari kabul ederek ogretmen olursun...

Bu ulkede devleti temsil eden herkes benzeri bir yemin eder; ben buraya kopyalamayacagim hepsini arayin interette bulun...

yoksa baska bir yemin mi ettin bilmiyorum. Ya da ogretmen misin onu da bilmiyorum(orasi seni ilgilendirsin artik)

ASAGIDAKI KISIM ISE HER TURK VATANDASINI ILGILENDIRIYOR :

Son olarak ANAYASA da olan ATATURK lu maddeleri koyuyorum;

MADDE 2: T.C., (...) insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk Devletidir.

MADDE 42: Eğitim ve öğretim, Atatürk ilke, inkılapları doğrultusunda, (...) yapılır.

MADDE 58: Devlet, istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müspet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda (...) gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.

MADDE 81: Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeleri, göreve başlarken aşağıdaki şekilde and içerler: "Devletin varlığı ve bağımsızlığını, (...) laik Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma (...) namusum ve şerefim üzerine and içerim."

MADDE 103: Cumhurbaşkanı, görevine başlarken TBMM önünde aşağıdaki şekilde andiçer: "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, (...) Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, (...) namusum ve şerefim üzerine and içerim."

MADDE 134: Atatürkçü düşünceyi, Atatürk ilke ve inkılaplarını, Türk kültürünü, Türk tarihini, dilini bilimsel yoldan araştırmak, tanıtmak ve yaymak ve yayınlar...

BU madddelere uymayacak HER TURK VATANDASI ANAYASA SUCU ISLER... (hangi gorevde olursa olsun)

son cumlem GENELDIR... Kimse birey olarak ustlenmesin.

Yoksa siz, ATATURK DEVRIMLERI ustune devrim mi yapacaksiniz ???

Buyrun gorelim...

ALEEVVVV

ALEEVVVV resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2008 Çar 00:08:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

3xxx bütün görüşlerine sonuna kadar katılıyorum... burdaki ögretmen arkadaşa soracakdım... sen gercekden ögretmenmisin diye... sagol sen benim yerimede sormuşsun aynı düşünceyi senle paylaşmak çok güzel .. iyiki yazılarınla burdasın sevgili arkadaşım...

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2008 Çar 00:26:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Başıörtüsü konusunda yıllardır dayatmacı ve yasakçı bir anlayışı savunanların herşekilde dile getirdikleri bir cümle vardır: “Biz başıörtüye (çene altından bağlama şekline) karşı değiliz,türbana karşıyız”Ki bu türban yıllar önce YÖK tarafından getirilen şuan türban denilen başıörtü bağlama sitilini ortadan kaldırma amaçlı boyun açıkta kalan eşarp arkadan bağlama sitili idi ve YÖK daha sonra bunu da yasaklamıştı...Bir dönem yasaklar ortadan kalktı (Özal dönemi)1998 de bu yasaklar yeniden gündeme geldi ve yasalarla yeniden uygulamaya geçti...O zamana kadar adı başıörtü olan bu model,çeşitli medya oyunlarıyla yerini türbana bıraktı...(Ki ben türban kelimesini asla kabul etmiyorum,direkt başıörtü diyorum,çünkü aslı budur...)

Samimi değiller;çünkü biliniyor ki üniversiteler çene altından bağlamayı da kabul etmiyor...Dahası birgün bile karşısında olmadıklarını söyledikleri çene altından bağlama şeklini kullanabilecek olanların eğitim hakkından yararlanması gerektiğini kimse savunmadı...

Başıörtünün hertürlüsüne karşı oldukları için...Nitekim,bu konuda son günlerde yapılan yasal düzenlemelere karşı çıkılmalardan da samimi olunmadığı çıkarılabilir...

Türbanın kabul edilmeyişinin altında yatan bir gerçekte:Kentte yaşayan kadınların başlarını örtme biçiminin daha estetik,daha şık durması...Estetik olan her obje,herzaman özendirici olma gibi bir durumu da beraberinde getirdiği için,çok fazla estetik durmayan,daha çok köy gibi kırsal kesimlerde yaygın olan,temeli geleneğe dayalı,çene altından bağlama modeline karşı olmadıklarını dile getirmekteler genel olarak...Bunun altında yatan ince detayı anlamamak işten bile değil...Tercümesi bende kalsın :)

Esas nedense laiklikle karşılaştırılıp bunun imkansızlığını ortaya koymak...Ki imkansız değil...Laikliğin ince detayına girip uzun uzadıya yazmak,ayrıca da pranganın yazılarına hitaben yazmak istemiyorum...Atatürk ilke ve inkilapları konusuna da girmek istemiyorum...Çünkü buna şuan zamanım yok...

Bu arada:şuanda anayasa da başıörtüsünü yasaklayan herhangi bir madde yok...Kanunlarda başıörtü yasağı ile ilgili herhangi bir ibare de olamaz...Şuan ki mevcut yasaklar tamamen siyasi ve kamu görevlilerince yetki aşımı ile faaliyete geçirilmiş olaylardan ibarettir...Şuan ki anayasal düzenlemeden de çok farklı sonuç çıkacağını sanmıyorum...Anayasa mahkemesinden geri dönme ihtimali yüksek...Dönmezse bile yasaya göre sadece üniversite öğrencilerini kapsayacak bir özgürlük olacak bu ve yasayla da kamu kuruluşlarında başıörtüyle görev almanın yasal olarak da önüne geçilmiş olacak...

(Not:Yazılarım genel olup başlığı açan yada yorum yapan kişileri hedef almamaktadır...)

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  6.Şub.2008 Çar 00:37:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Bir avuç fındık iyi gelir..... tabi ki yerseniz!
CC sohbet icin buraya
 <<12345678 9101112131415161718...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir