ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

8 Mayıs 2024, Çarşamba 00:15   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<1234567 891011121314151617...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 16:26:46sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :
bakTerii :

muratugras82 :
  Ama laiklik şu değildir ki devlet işleriyle din işlerinin birbirinden ayrılması. Tekrar diyorum sokaktaki mahreme kimse laf atamaz.

Allah Allah..Murat o zaman biz okullarimizda ögrencilerimize yanlis bilgiler veriyoruz:))  Laik bir düzende temel esas Demokrasi dir ..Ama Laik ligin özü din ile devlet islerinin birbirinden ayrilmasidir....Bu Bakis Acina Bakar evet ama baktiginla kalir ..Senin yahut bir baskasinin Bakis Acisi bu Gercegi Deistirmez..Deistiremez..

Bakteri Git LAİKLİK le ilgili bir araştırma yap ondan sonra bir gel yaz. LAİKLİK nedir kulaktan dolma bilgilerle gelmeyin karşımıza. Karşılık bile veremiyorum size bilgisizlikten. Yazımdan alıntı yapacaksanız o zaman şunu sorayım Benim dediğim doğru değilse DOĞRUSUNU ANLATIN. Yada yazımdan alıntı yapmayın lütfen. Beni bilgilendirin lütfen doğrusu nedir?

Beni Övmeyi Bırakın; Gelecek için neler yapacağız, onları söyleyin. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Murat iyimisin sen? :)) Ne kulaktan dolmasi  ne arastirmasi :))!!!  Bunca insan her Turban meselesinde TURKIYE laiktir laik kalacak die bosuna bagiriyo o zaman Murat Laik ligin gercek tanimi sendeymis meger  :)))

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 16:41:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bak yine alıntı yaptı hay Allah ım geleceğim yanına he Bakteri=) Bıktım meram anlatmaktan... Konuyu kendi tarafmdan kapatıyorum.

Saygılarımla...

bakTerii

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 16:45:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
muratugras82 :

Bak yine alıntı yaptı hay Allah ım geleceğim yanına he Bakteri=) Bıktım meram anlatmaktan... Konuyu kendi tarafmdan kapatıyorum.

Saygılarımla...

Hey Allahim bide naz kapris cekioruz burda kültür mantarligi yetmezmis gibi:))

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 17:41:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Laiklik nedir?

Laiklik, eşitlik demektir. Kadının erkeğin eşit olduğu, hukukun dinin etkisinden kurtulduğu yerde olur. Zaten hukukun içinde din öğesi olursa onun adı hukuk değil, günümüz anlamı ile şeriat olur.

Devletlerin dini olamaz, olmamalı da zaten.. Türkiye Cumhuriyeti sadece müslüman Türklerin değil, kalbi bu ülke için atan bütün Türklerindir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü açısından bu şarttır.

Diğer başlıkta da belirttiğim üzere; şu an biz türban, çarşaf, başörtüsü, laiklik vs. hakkında tartışmalara giriyoruz, ve kazanan siyasetçiler oluyor. Yerel seçimler öncesi bir yatırımdır bunlar. Mhp neden Akp ile yanyana geldi birden? Daha 22 Temmuz`da havada ipler uçuşuyorken, şimdi neden bu yakınlaşma?

Cevap: Belediye kapma sevdası..

Geçen gün Ankara`da bir gösteri yapıldı BAŞÖRTÜSÜ ile ilgili. Birçok teyzem vardı Anıtkabir`de başında BAŞÖRTÜSÜ olan. Bir tanesine mikrofon uzatıldı, ve dedi ki: "Benim başıma kimse karışmıyor milletim, kimse de bana çıkar başındakini demedi." Teyzem haklıydı, benim yengem senelerce Heybeliada`ya Deniz Lisesi`ne gitti geldi. Bir asker de demedi ki, "Yahu bu başındaki ne?" diye.. Çünkü o asker bizim askerimiz. Demek ki, asker başörtüsüne karşı değilmiş.

Başörtüsüne neden izin verilmiyor peki(üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarında)?

Çünkü hala BAŞÖRTÜSÜ`ne, TÜRBAN, hatta ÇARŞAF diyenler var. Bu ayrımı yapamadığı için halkımız, izin verilmiyor.. Örf ve ananelerimizden gelen bir uygulamayı, nasıl da din ile bağdaştırmışık değil mi?

Atatürk, İsmet İnönü`ye ülkeyi emanet ederken şöyle demiştir: "Zamanı gelene kadar çok partili döneme izin verme. Halk ne zaman hazır olur, o zaman bunu yap." Atatürk ülkede bir grup kesimin dini siyasete alet edeceğini biliyordu, çünkü deneme yapılmış ve kötü sonuçlar alınmıştı. Bu yüzden 1946`ya kadar çok partili hayata geçilemedi.

Kubilay Asteğmeni hepimiz biliriz. O içi nurla dolu öğretmeni şehit ettiler. O Cumhuriyet Şehidi oldu. Bir grup kesim halkımın dini duygularını sömürerek o gencecik öğretmene kıydı..

Şimdi bunları neden dedim ben?

Ben BAŞÖRTÜSÜ`nün üniversitede ve birçok yerde insanımın başında görmekten sevinç duyarım. Annem de BAŞÖRTÜSÜ takar. Ama TÜRBAN ve ÇARŞAF`ın üniversite, kamu kurum ve kuruluşlarında görme taraftarı değilim. Zamanı gelinceye kadar da, böyle bir serbestliğin olmaması gerektiğini savunuyorum.

Daha geçen gün bir grup ÇARŞAFLI biz de dinimizi yaşamak istiyoruz, demedi mi? Yanlış anlaşılmasın ben türban ve çarşaflı düşmanı değilim. Herkesin dini kendinedir zaten. Allah ile kul arasındadır din. Ne işi var üniversitede? Üniversite objektif bir kurumdur. Din ve benzeri öğeleri barındıramaz, olmamalı... Bilimde dogmatizm yoktur...

Uzun lafın kısası; dinin yeri üniversite değildir. Din, Allah ile kul arasındadır. Özeldir, kutsaldır. Kutsallık yüreklerde saklıdır. Asıl saklanması gereken kutsalınızdır, dininizdir.

Biz bunları tartışırken, birileri saman altından su yürütüyor... Bu ülke gündemini kim belirliyor dersiniz?..

bakTerii

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 18:14:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hokkabaz Arkadasim üsenmemis benim "Laik düzende temel esas demokrasi dir" cümle mi acip ayrintisiyla aciklamis.. tesekkürler HOKKABAZ...ancak demokrasi yi ne kadar acarsan ac esnetirsen esnet Laik kelime sinin özündeki Laik ligin özündeki din isleri ayri devlet isleri ayri dir..kavram i deismez...

bakTerii

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 18:40:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
sevgili sinem daha ne kadar sölicez biz basörtüsünden diyl türban dan bahsedioruz diye bu pankart lar hikaye :))) Türban takmis elinde basörtüsü kimligimizdir yaziyo anamin kafasindaki kimligimdir evet senin kafandaki diyL! :))

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 18:51:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Hay Allah, Tanrı kelime olarak doğrudur ama bizler Allah deriz demiştim, bir deli kuyuya bir taş atmış hesabı olmuş.... İyi ki örtünenlerin, örtünme tercihleriyle ilgili düşüncelerimi yazmamışım, yoksa yazmışmıydım

Dinde şekilcilik yoktur, Kuran da örtünmeyle ilgili tarif vardır, kadın ve erkeğin nerelerini örteceği yazar diye bilirdim. Hee derseniz bu da bir nevi modadır, günümüze uyarlanmıştır, belki yiyen çıkar.... Türban temelinde laik düzene karşı siyasi bir simgedir, baş kaldırmadır, zamanla gerçekten inançları doğrultusunda kapanan insanlarda benimsemiştir. Bu yüzden insanların korkuları var, türbanı yasal kılmaya çalışanların geçmişleri, geçmişte söyledikleri, ideolojileri, korkuların olmasının en büyük sebebidir.

Keşke hiç olmasaydı, hiç yaşanmasydı bunlar, hiç yasaklanmasaydı, hiç yasaklatılması için uğraşılmasaydı. Ama olacak, türban olmasa, pardösü olurdu, pardösü olmasa, çarık olurdu. Birileri her zaman kaşıyacak, halkımız da buna müsait olunca kaşıyacakki Türkiye Cumhuriyeti rahat nefes almasın!

bakTerii

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 18:55:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Pek Bir MuhtereM.. Mr..Cat..Erbakan in Gündem Yaratmak iCin Ortaya Attigi Turban Geldi "Turkiye" min basina Dolandi...

alesta83

alesta83 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 19:20:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
 Arkadaşlar hemen hemen yazılanların hepsini okudum hepinizin özgür  düşüncelerinize sonsuz saygı duydum.
Türban ve Türkiye konusunu birbirimizi kırmadan devam edelim..
Bu baş örtüsü meselesi değildir sorun başı kapatmakta değil açmakta değil
sorun 90 yıllık cumhuriyetimiz sorgulanıyor adeta
cumhuriyeti içine sindiremeyenler var bizler daha ileri
gidip buluşlar icatlar yapacağımıza insanlık tarihine katkılar yapacağımıza ülkemizi nasıl ileri götürüp refah seviyesini nasıl yükselteceğimize bir baş örtüsü tutturuldu gidiyor türbanmı baş örtüsümü
ayrıca örtünmeye sadece çene altında bağlama şartı getirirsen çarşaf giyip başını çenesinin altından bağlayan kızlarımızda
üniversiteye girebilir
kaldıkı anayasanın asla değişmez 3 maddesi var
bu çelişki değilmidir atatürkün kılık kıyafet kanununa aykırı değilmidir?
türkiye cumhuriyeti anayasasına uymak bu kadar zormudur
üniversitelerde gruplaşmaya yol açacak sorunları çoğaltmak kime ne fayda getirecek laiklik herkese eşit mesafede olmalı bütün dinlere bütün mezheplere eşit olmalı ,arkadaşlar bunun çorbası çıkar
biri gelecek benim mezhabim böyle emrediyor
ben öyle yapacağım biri gelecek benim dinim şunu emrediyor ben gerektiği gibi yaparım diyecek bunun sonu yok
sizler okumayamı gidiyorsunuz yoksa siyasi şow yapmayamı
amacınız ne türkiye açlık la boğuşuyor iş yok para yok esnaf kan ağlıyor dışborçlar giderek büyüdü kapatılamıyor
güneş balçıkla sıvanmak isteniyor.. Allah sonumuzu hayır etsin..

Yıkın Heykellerimi

Ey milletim
Ben Mustafa Kemal im
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim
Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi
Yıkın diktiğiniz heykellerimi

Özgürlük hala
En yüce değer
Değilse eğer
Prangalı kalsın diyorsanız köleler

Unutun tüm dediklerimi

Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı
Baş tacı edebiliyorsanız
Sanatın içine tüküren adamı

Unutun tüm dediklerimi

Yetmediyse acısı şiddetin savaşın
Anlamı kalmadıysa
Yurtta sulh dünyada barışın
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın

Unutun tüm dediklerimi

Özlediyseniz fesi peçeyi
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi
Hala medet umuyorsanız
Şıhtan şeyhten dervişten
Şifa buluyorsanız
Muskadan üfürükçüden

Unutun tüm dediklerimi

Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek
Karaçarşafa girsin diyorsanız
Yobazin gazabından ürkerek
Diyorsanız ki okumasın
Kadınımız kızımız
Budur bizim alın yazımız

Unutun tüm dediklerimi

Fazla geldiyse size
Hürriyet cumhuriyet
Özlemini çekiyorsanız
Saltanatın sultanın
Hala önemini anlayamadıysanız
Millet olmanın
Kul olun
Ümmet kalın
Fetvasını bekleyin şeyhülislamın
Unutun tüm dediklerimi
RAHAT BIRAKIN BENİ

Süleyman Apaydın

bakTerii

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 19:31:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
alesta83 :

Yıkın Heykellerimi

Ey milletim
Ben Mustafa Kemal im
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim
Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi