ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Mayıs 2024, Salı 09:17   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<12345 6789101112131415...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 02:24:50sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Güzel bir üslubla anlatmışsın muratuğras ama ne var ki en can alıcı noktaları cevaplamadan geçmişsin. Farz edelim ki yorumlarından dolayı seni haklı bulup düşüncene taraftar oldum (bir kereden birşey çıkmaz demiş oldum). Peki ya kanunun kabulü ve devamında da aşağıdaki en can alıcı soruların cevabı ne olacak?
(Dipnot: Türbana karşı biri değilim, sadece Eğitim-Öğretim yuvaları olan Üniversitelerin bu kanun ile suistimal edileceğini düşünüyorum.)

-Türbanı "inancı gereği" takıyor.
-Çarşafı da "inancı gereği" giyiyor.
-Çarşafla da girecek mi ?
-Türban için "kişisel özgürlüktür" derken, çarşaf için "kişisel özgürlük değildir" diyebilir misin?

wiyerriy

wiyerriy resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 02:35:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
xxxAlexandroxxx :

Güzel bir üslubla anlatmışsın muratuğras ama ne var ki en can alıcı noktaları cevaplamadan geçmişsin. Farz edelim ki yorumlarından dolayı seni haklı bulup düşüncene taraftar oldum, bir kereden birşey çıkmaz demiş oldum. Peki ya kanunun kabulü ve devamında da aşağıdaki en can alıcı soruların cevabı ne olacak?

-Türban için "kişisel özgürlüktür" derken, çarşaf için "kişisel özgürlük değildir" diyebilir misin?

peki xxxAlexandroxxx İnsanlar canları istediği için saçı açıkda geziyor saçı açık diye ozaman canları istediğinde üstlerindeki kıyafetleride çıkartsınlar. Saçı açık olan kişisel özgürlüğü varda üstlerinde kıyafet olmayanın kişisel özgürlüğü yokmu. Bu şekilde hiçbir yere vara mayız. Bana kalırsa zaten bu yüzden türkiye ilerliyemiyorya. Keşke bu tür ufak ayrıntılara takılcağımıza daha güçlü bir türkiye için hep beraber yaşamayı kabul etsek. Farzetki Türkiyede değil sadece okullarda her yerde türban kalkacak annelerimiz ninelermizin başörtüleride. Ozaman sence dahamı özgür olacayız. Ozaman sadece başörtüsüne kısıtlama olmazmı nerde kaldı özgür laik türkiye anlayışı. Yani ne yöne gidersen git Özgürlüğün bir yanını çiniyoruz...

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 02:43:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

MYSToRiouSS :
ramazan bayramına şeker bayramı diyen ALLAH a tanrı(ALLAH ın 99 isminde tanrı yok) diyen insanlar tesettür savaşına girmesin bu millet yemiyor artık

1- Ramazan bayramına şeker bayramı demem.
2- Kimi zaman Allah, kimi zaman Tanrı derim.
3- Başörtüsünün üniversitelerde serbest kalması gerektiğini savunuyorum.

Kendimden örnek verdim gördüğün gibi. Demek ki önyargılı olmamak lazımmış; insanları belli kalıplara sokmak yanlışmış.
Yazındaki alıntı yapmadığım diğer kısımlara ise hak veriyorum.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:14:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
xxxAlexandroxxx :

Güzel bir üslubla anlatmışsın muratuğras ama ne var ki en can alıcı noktaları cevaplamadan geçmişsin. Farz edelim ki yorumlarından dolayı seni haklı bulup düşüncene taraftar oldum (bir kereden birşey çıkmaz demiş oldum). Peki ya kanunun kabulü ve devamında da aşağıdaki en can alıcı soruların cevabı ne olacak?
(Dipnot: Türbana karşı biri değilim, sadece Eğitim-Öğretim yuvaları olan Üniversitelerin bu kanun ile suistimal edileceğini düşünüyorum.)

Suistimali insanlar yapar, devlet yapmaz... Devlet eğer su istimal ederse o zaman sorun var demektir, fakat acıkca Bir yök kanunuyla ve anayasayla denecektir neyin ne olacağı. Unutulmalıki bir çarşaflı kişi türban takabilir ama bir türbanlı çarşafa bürünemez. Ve Çarşaflı insanların cevremizde az olduğunu bilerek olayın gözünün üstünde kaş var anlamına getirilmesinden de ben korkuyorum. Çünki ona cevap veremem işte neden kaş olduğunu. Ben ülkemizin en güzel üniversitesinde okudum ve türbanlı arkadaşlar üniversitemize girebiliyordu. Türkiye de kendini kanıtlamış bir üniversite ama daha geride olan bir üniversite ad da vereyim Sanırım 100. Yıl üniversitesiydi, orada kaç kere finale alınmayan insanların haberlerine tanık olduk. Aradaki fark nedendi biliyor musunuz, birisi özgür bir üniversite idi diğeri beyinlere pranga vuran bir üniversiteydi. Üniversiteler her türlü görüşe acık yapıda olmalıdırlar ve içine almalıdırlar. VE HER İNSAN İNSAN OLDUĞU İÇİN EĞİTİM GÖRMELİDİR.

MYSToRiouSS

MYSToRiouSS resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:17:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

·RestlessOblivion· yazım senin için değildi sadece genel yazıları okudum ve düşüncelerimi yazdım yanlış anlaşılma olmasın lütfen

ama şunuda eklim tesettürlü ve açık diye ikiye ayırırsak bölücü terör örgütünden varkımız kalmaz çünkü buda bölücülüğe girer istenen tek şey insanların özgür bırakılmak istenmesi kimseye diretemessiniz şöyle giyineceksiniz diye herkesin bir görşü bir inancı var saygı  duymak lazım kaldıki unuversitelere bundan böyle herkes tesettürlü girecek denmiyor isteyen tesettürlü girsin istemeyen girmesin deniyor

bir arkadaşımız erkeklerin kadınları  zorla kapatacagından bahsetmiş

peki tamamen kendi arzusu istegi ve inancı doğrultusunda kapanan bayanların hakkını kim savunacak onu abisi babası yada kocası zorla kapatmıyor sonucta tamamen kendi istegiyle kapanan bayanlarımız var

bir taraftaa ailesi zorla kapan dedi diyelim buna halk dilinde yobazlık diyoruz haklısınız tabiki

diğer tarafta kendi arzsusuyla kapanan bayanlara zorla açılın diyen zihniyetler de yobazlık yapmış olmuyormu :=) sanırım bunda da haklıyız

bakın elinize bir odun parçası  alın ve keserle yontmaya çalışın keseri her vurdugunuz da kırılan odun parçası kendi tarafınıza düşer

yani ağacı hep kendi tarafınıza yontmayın hep bana hep bana derseniz özgürlük istiyoruz değil özgürlük istiyorum olur yani kendi menfaatim için istiyorum kimse beni ilgilendirmez demek oluyor buda

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:18:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·RestlessOblivion· :

MYSToRiouSS :
ramazan bayramına şeker bayramı diyen ALLAH a tanrı(ALLAH ın 99 isminde tanrı yok) diyen insanlar tesettür savaşına girmesin bu millet yemiyor artık

1- Ramazan bayramına şeker bayramı demem.
2- Kimi zaman Allah, kimi zaman Tanrı derim.
3- Başörtüsünün üniversitelerde serbest kalması gerektiğini savunuyorum.

Kendimden örnek verdim gördüğün gibi. Demek ki önyargılı olmamak lazımmış; insanları belli kalıplara sokmak yanlışmış.
Yazındaki alıntı yapmadığım diğer kısımlara ise hak veriyorum.

Arkadaşlar neden o zaman televizyona televizyon diyoruz, neden Tanrı kelimesi ALLAH ın tüm sıfatlarını taşımamaktadır. Ama ALLAH kelimesi tüm sıfatlarını karşılamaktadır. O kadar dilimizde yabancı kelime varken nedem ALLAH ı benimsemiyoruz. Neden otobüse oturgaclı götürgec demiyoruz ne komik değil mi! ALLAH kelimesi de mi KOMİK kalıyor. ALLAH diyelim her zaman bir şey kaybetmeyiz.

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:24:54sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Murat Hocam ben bu konudaki düşüncelerimi ve bildiklerimi başlığın önceki sayfalarında belirttim.

MYSToRiouSS benzer düşünüyoruz aslında. Farkında değilsin ama sen yazarken bir yandan beni uzun uzun yazma zahmetinden kurtarıyorsun. 

muratugras82

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:33:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Yok üzüldüğüm konu herşeyi aşmışız sadece kelimelerde anlaşamıyoruz gibi olmuş sanki de.. Ondandı öyle demem =)) Sanki ALLAH deyince bitecek sorun gibi olmuş hissettim yoksa ...

RestlessOblivion

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 03:42:20sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Merak etme, bir sorun yok.  Haşa Allah kelimesine karşı bir garezim elbette olamaz. Dediğim gibi Allah da derim, Tanrı da. Örneğin felsefi bir konuşmaysa, Tanrı derim; dua ederken Allah derim. Zaten bu gidişle tüm dini yaşamımı ChatCity halkına duyuracağım.

Not: Keşke tüm sorunlar benim seçtiğim kelimelerle bitecek kadar basit olsaydı...

xxxAlexandroxxx

xxxAlexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 09:31:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

muratugras82 :
Unutulmalıki bir çarşaflı kişi türban takabilir ama bir türbanlı çarşafa bürünemez. 

Ne yazık ki olayın yukarıdaki yönü beni ilgilendirmiyor sevgili muratugras. Kişisel özgürlük adı altında verilen tavizlerin sonuçlarının nerelere kadar çıkabileceği yönünde endişeliyim ben. Osmanlı dönemindeki dış devletlere verilen Kapitülasyon ları bilirsiniz herhalde... Taviz verilince gerisi gelmez. Gelmedi de...

EVET Mİ? HAYIR MI?

"KANUNUN KİŞİSEL ÖZGÜRLÜK MADDELERİNE GÖRE BÖYLE İÇERİ GİRERİM SANANE" DERSE NE OLACAK?

-Üniversitelerimize herkes eşit giyim-kuşam ile gitse (veya kanunen zorunlu kılınsa)....
DİN ELDEN GİDER Mİ?

CC sohbet icin buraya
 <<12345 6789101112131415...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir