ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
7 Mayıs 2024, Salı 08:33   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   Turban ve Turkiye
 <<123456 78910111213141516...39>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

xrainheart13

xrainheart13 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 10:19:31sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Selamlar ;

Makelemi izinSiz kullanmayınız lütfen.. Eğer ki ısrarcı iseniz özelime telif hakkı olan 1000 cc kabul ettiğinize dair bir beyanatta bulununuz.

Turban ve Turkiye konusuna gelinCe ;  yaSa çıkacak gibi görünüyor hayırlıSı olsun demek düşer kalın sağlıcakla..

xxxAIexandroxxx

xxxAIexandroxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 12:05:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

(Yılmaz Özdil e 2500 cc ödeme yaptım zaten.)  :)

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 12:27:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Alex im hassasiyetini anlıyorum... Yalnız konuda daha fazla konuşmak istemiyorum... Konu LAİKLİK... Kişilerin giyim tarzları sadece araç. LAİKLİK e nasıl baktığımız önemli. Sen farklı bakıyorsun ben de farklı sanırım. Ama senin baktığın yön şu andaki bakış ama bizi de ileriye getirmeyen bakış ve doğruluğu da tartışılır belki benim bakış açım da yanlıştır. Ama laiklik şu değildir ki devlet işleriyle din işlerinin birbirinden ayrılması. Tekrar diyorum sokaktaki mahreme kimse laf atamaz.

POLICEE21

POLICEE21 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 12:48:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Merhabalar...Bu tartismalari uzaktan insanlar gülerek izliyor:( neden bu ülkede dinin bir geregi olan bir uygulamayi hayata gecirmek belli kesim insanlari bukadar rahatsiz ediyor anlamis digilim...Dünyanin hicbir yerinde zülme dayali egitim olamaz.siz insanlarin egitim hakkini basina taktigi türbanindan dolayi aliyorsaniz sizin islam diniyle bir sorununuz var demektir.ki Anitkabirde toplanan sahsahali kalabaliga sesleniyorum defalarca cumhuriyet mitingi yapildi otobüslerle ordan burdan adam getirilirek derme catma kalabaliklar olusturuldu sonuc ne oldu?secme hakki elinden olan iktidara halk yapilan haksizligi gördü ve daha fazlasiyla getirdi yine iktidara:)...Iktidarin hakkini elinden almak isteyen darbe cigitkanligi yapan insanlar secim günü birbirlerine düsmüslerdi bayada bi sesleri cikmadi simdi yine basladilar:)...Arkadaslar her konuda Avrupayi örnek aliyorsak bu konudada Avrupayi örnek alicaz neden bunu görmezden geliyoruz anlamiyorum:( bakin inanin ilkögretime giden cocuklar bile türbanlariyla burda cok rahatlikla okula gidebiliyorlar ve yabanci ögrencilerle hicbir sorunlari yok( ki burasi birde hristiyan ülkesi...Bukadar basitlesmeyelim lütfen.Bu ülkede en büyük güc milletse MILLETIN SECTIGINE SAYGI DUYUCAKSINIZ. Her kafadan bir ses cikiyor adamlar dagda askere kursun SIKIP meclistedede yaptiklarini savunuyorlar ve bu laiklik iste darbe cigirtkanligi yapan insanlarin bu bölücülere hic sesleri cikmiyor nedense:))) Aklima yillar önce Türban ve Imamhatiplilere (bende bir imamhatipliyim) yasagin ilk uygulandigi zamanlar geldi...Okul kapilarindan yasaga karsi cikan türbanli ögrencilerin yaka paca disari atilislari geldi gözümün önüne:((gecenlerde anitkabirdeki bir kadin diyorki^^ konu sadece türban yasaginin kalkmasi digil diyor,eger türban yasagi kalkarsa bizede türban takin diye baski yapicaklar biz baskici yönetimler istemiyoruz^^ diyor...Bu lafi söyleyen ve bu zihniyette olan insanlara sesleniyorum siz yillardir sirf türban takiyor diye insanlarin egitim haklarini ellerinden aliyor,baski uyguluyor okul kapilarindan yaka paca disari atiyor göz altina aliyorsunuz asil baskici rejim bu digilmidir???ama sunu bilin insanlarin kalbinden islami asla silemiyceksiniz.Yillar önce bir cok insani bende dahil sacma nedenlerle magdur ettiniz ama simdi devlet onu ortadan kaldirmak icin ugrasirken bu cigirtkanlik niye???ben bugün Vatanimdan ayri yasamak zorundaysam bunun tek nedeni ayrimciliga ugramam ve elde ettigim haklarin verilmemesidir:(((konusurken biraz mantikli konusucaksiniz...Agziniza sakiz etmissiniz ^^^TÜRKIYE LAIKTIR LAIK KALICAK^^ bu sözü söyleyenlerin cogu anlamini bile bilmiyor:)) ve burdan o sekilde bagiran insanlara onu savunan insanlara diyorumki ben vatanimin o insanlardan daha fazla seviyor daha fazla saygi duyorum ve kanimin son damlasina dekte müdafa ederim...SAYGILARIMLA

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 13:01:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

muratugras82 :
  Ama laiklik şu değildir ki devlet işleriyle din işlerinin birbirinden ayrılması. Tekrar diyorum sokaktaki mahreme kimse laf atamaz.

Allah Allah..Murat o zaman biz okullarimizda ögrencilerimize yanlis bilgiler veriyoruz:))  Laik bir düzende temel esas Demokrasi dir ..Ama Laik ligin özü din ile devlet islerinin birbirinden ayrilmasidir....Bu Bakis Acina Bakar evet ama baktiginla kalir ..Senin yahut bir baskasinin Bakis Acisi bu Gercegi Deistirmez..Deistiremez..

nasibishesin

nasibishesin resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 13:05:07sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Gündem sürekli ve hızlı bir biçimde değişiyor. Daha dün terör ve kuzey Iraktan bahsediliyordu. Şimdi Dünya Amerikadaki ekonomik durgunluğun, (gelişmekte olan (bitürlü gelişemedik :)) ülkelerine yansıyanı ve önlemleri tartışıyor. FED %0.25 faizi indirdi piyasalar toparlandı deniliyor :)

Çok kısa bir süre önce, Türkiye hakkında theGuardian, thetimes... gazetelerinden biri AKP sempatizanlığını anlatmak için ılımlı İslam dedi, biri çıktı Malezya olurmuyuz dedi, biri çıktı İran oluruz dedi :) Devlet başkanları, başbakanımızın izlediği politika ve siyaset yönünü örnek aldığını röportajlarında dile getirdiler. Ağlanacak halimize artık sinirden gülüyorum.

Bu günlerde hararetle tartışılan türban meseleside, bence sadece yerel seçimlerde oy potansiyelini artırmak, başka birşey değil.

Biraz okuyunca aslında türban ve laiklik tartışmalarının başlandığı dönem, sanki 28 Şubat Milli Güvenlik Kurulu toplantısında,  Türkiye nin milli düşmanı komünizm değil , irtica olduğu yönündeki tavrıyla başladı.

Bugün de pek çok insanın düşündüğü Türkiye dinci oligarjik yavaş yavaş yapıyı mı benimsiyor. Demokrasi deniyor. Nedir demokrasi? "milletin irdaesi". :) Muhiş bir kavram tartışması var. ( En çıltıtanlardan bitanesi Devlet lailtir birey laik olamaz.) Demokrasi bana göre çoğunluğun içinde azınlığınında hakklarının temsil edildiği bir sistemdir. Pekçok düşünürde bunda hem fikir. Başı örtülü olduğu için üniversiteye gidemeyen veya disiplin cezası alıp öğrenciliğine son verilenler, bu yeni yasayla yüksek öğrenim hakkını alabilecekler. Buna karşı olan kimse yok anladığım kadarıyla. Öğrenim hakkı hiçbir şekilde kimseden alınamaz engellenemez falan filan zaten Avrupa nın hiç bir ülkesinde inanışından ötürü öğrenimden mahrum madur bırakılamıyor. Ancak, öte yandan sosyal hukuk devletin sağlamakta ve korunmasından sorumlu tutulduğu iş bulma, sağlık hizmeti... (anayasa kitapçığında var bunlar) gibi konular var. Yüksek öğrenim hakkında, öğrenim hakkıda derken "demokrasiyi ve özgürlüğü" güzel bir araç kullanırken, Şerif Mardin nin şu "Mahale Bakısı" dediğini napacaklar. Tepki olarak bazı akademisyenler üniversitede derslere girmeme eğiliminde. Burda kesinlikle bir sıkıntı yaşanacaktır. Çünkü yine her düşünce sistemin sapkınları, uç noktaları olacaktır. Umarım sağduyu olunur, herşey az gelişmişlikten kurtulmak adına hayırlı olur.

İyi günler.

POLICEE21

POLICEE21 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 13:14:23sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Tekrardan Merhabalar.^^nasibishesin^^ nicki arkadasim güzel bir konu hatirlatmissin:) bazi ögretim üyeleri dersleregirmiycez dedi devlete baskaldirmaktir resmen bu.Bu durumda devletin aciz kalmayip aninda okisiler hakkinda sorusturma baslatip gerekirse aciga almasi gerekmektedir.tekrar söylüyorum meclisteki insanlari oraya halk yollamistir SAYGI DUYMAK tan basla alternatifi olamaz...Bu ülkede is arayan okadar cok üniveriste menzunu varki yani birkac kisinin derslere girmemesi birsey ifade etmez aninda yerleri dolar kimse merak etmesin:)

bakTerii

bakTerii resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 13:21:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sen "ATA" nin Bu Ulke icin ön gördügü.. Reform lardan birinin Öz ünü deistirmeye Calisiyorsan....  O Reform u Sorguluyorsun Demektir  Dolayli Olarak ta "ATA" nida Sorguluyorsun demektir..Bunu Deistirmek Demekte Yargilayip Mahkum Etmekten Baska Bisey Diyldir.....Ki$isel GörüsüM...

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 15:19:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
bakTerii :

muratugras82 :
  Ama laiklik şu değildir ki devlet işleriyle din işlerinin birbirinden ayrılması. Tekrar diyorum sokaktaki mahreme kimse laf atamaz.

Allah Allah..Murat o zaman biz okullarimizda ögrencilerimize yanlis bilgiler veriyoruz:))  Laik bir düzende temel esas Demokrasi dir ..Ama Laik ligin özü din ile devlet islerinin birbirinden ayrilmasidir....Bu Bakis Acina Bakar evet ama baktiginla kalir ..Senin yahut bir baskasinin Bakis Acisi bu Gercegi Deistirmez..Deistiremez..

Bakteri Git LAİKLİK le ilgili bir araştırma yap ondan sonra bir gel yaz. LAİKLİK nedir kulaktan dolma bilgilerle gelmeyin karşımıza. Karşılık bile veremiyorum size bilgisizlikten. Yazımdan alıntı yapacaksanız o zaman şunu sorayım Benim dediğim doğru değilse DOĞRUSUNU ANLATIN. Yada yazımdan alıntı yapmayın lütfen. Beni bilgilendirin lütfen doğrusu nedir?

Beni Övmeyi Bırakın; Gelecek için neler yapacağız, onları söyleyin. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

redIineF1

redIineF1 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  5.Şub.2008 Sal 16:07:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Selam arkadaşlar.

Bir türban konusu aldı başını gidiyor. Asıl konu ne kadar özgür yaşayabiliyoruz olur bence. Resmi kurumlar la üniversitelere türbanla girmek laik liği zedelemez bence. Laiklik din ve devlet işlerinin bir birinden ayrılmasıdır. Zaten bence Türkiye Cumhuriyeti hiç bir zaman laik olamadı. Ya devlet dine karıştı, yada din devlet işlerine karıştı. Laikliğin açıkça yaşanabilmesi için bağımsız bir yargının olması lazımdır. Onun bunun güdümünde olan yada birinin torpili ile iş yapan yargı olduktan sonra laiklik olsa ne yazar olmasa ne yazar. Şu anda asker zihniyetiyle yazılmış bir anayasa ile yönetilmeye çalışıyoruz. Önce insanların özgürlüğü yüreklerinde hissedebilmeleri lazımdır. Bir millete topluma baskı yapılamaz. İnsanlar özgür iradeleriyle yaşayabilmelidir. Silahların ve baskının altında ne kadar yaşayabiliriz. Bir yerden patlak verecektir. Artık bırakalımda insanlar özgürce düşüncelerini söyleyebilsinler. Bırakalımda insanlar özgürce istedikleri yere girebilsinler. Eğerki özgürlüğü tam yaşabilirsek ne türban sorunu kalır nede laiklik elden gidiyor sorunu. İnsanların düşünüşlerine ve yaşayışlarına saygılı olmalıyız bence. Kimse kimseye demesinki öyle yada böyle gideceksin bir yere diye. Benim bildiğim birtek kolluk kuvvetlerinde olmalıdır kıyafet yönetmeliği. Heleki üniversiteler özgür yaşamın temellerinin atıldığı yerdir. Orada böyle saçma bir tartışmanın asla olmaması lazımdır. İsteyen istediği gibi gidebilmelidir.

CC sohbet icin buraya
 <<123456 78910111213141516...39>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir