ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 22:20   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ATATÜRK SUÇLU !! (İlhan Selçuk)
 <<1234567 891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 17:55:49sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

·OzmmQ· :
Güray sen de bize katıl Ama ben komik cümle kurduğumu düşünmüyorum.Komik cümle kuranlar daha doğrusu cümle denilemeyecek birşeyler karalayanlardan değilim en azından

OY OYOYY

BİZ SÖZLÜK KARIŞTIRMIYORUZ

GEÇMİŞMİZDEN GELEN KÜLTÜR VE KİTAP OKUMANIN ÇEŞİTLİ FİKİRLERİ ARAŞTIRIP  ONA HASIL DÜŞÜNCELRİN PEKİŞTRİLMESİNİN ETKİSİDR TÜRKÇEMİZ

sende okumayı dene ozman bu kadar yazdıklarıma hakaret edeceğine onu olmayan  birikimenle bertaraf etmeye çalışacağına  sende zorlanmadan sözlük bakmadan yazdıklarımı anlayabilirsin.

Büyük düşünceler daima sıradan düşüncelerin şiddetli tepkisine hedef olur

EİNSTEİN

WitcHqirLL

WitcHqirLL resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 18:36:48sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Nefertiti585 :
Vicdan hürriyetine asla müdâhale edilemez, zira bu ferdin tâbiî haklarının en mühimlerinden biri addedilir... Her fert, istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyâsî bir fikre mâlik olmak, mensup olduğu bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sâhiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz. Türkiye de her yetişkin (reşit) dinini seçmekte hürdür. İbâdet hürriyetine gelince, insanlar hangi dine mensuplarsa o din ile ilgili âyin ve merasimleri yapmakta serbesttir. Fakat, âyinler asayiş ve genel adaba aykırı olamaz, siyâsi gösteri şeklinde de yapılamaz"

Mustafa Kemal ATATÜRK

Bukadar açık ve nettt "ATATÜRK ümüzn kendi cümleleri, tartışmamızın konunun uzamasının bir anlamı yok.Bizim kızgınlığımız dini kullanarak siyaset yapılması ve insalarmızın inançlarını bu konuda sömürülmesi ve kullanılması.Ama bundan öncesindede aramızda başörütülüsü vardı ve gayet kimse kimseyi yargılamadan yaşayabiliyorduk çünkü HERKESİN KENDİ İNANCI, KENDİ DEĞERLERİydiii..KİMSEYE HİÇBİRŞEY DEMEK DÜŞMEZdiii..peki şimdi fark ne?Ne oldu da böle nerdeyse ikiye bölünür hale geliyoruz?Derdimiz ne,dertleri ne?? Bu ülkede kimse kimseye art niyet güdmüyordu taa kii bu türban meselesi ortaya atılıp laiklik adına yapılan söyleşilere kadar..Amaçları çok belllii ama BAŞARAMIYACAKLAR..!

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 18:42:42sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

İşte çözümlenen (analiz edilen) lailaflower in dili ve düşüncesi aşağıdaki şekildedir:

teori:Kuram (Fransızca)

silsile:Birbirine bağlı, birbiriyle ilgili şeylerin oluşturduğu dizi, sıra (Arapça)

done:Veri (Fransızca)

beka:Kalıcılık, ölmezlik (Arapça)

kategori:Aralarında herhangi bir bakımdan ilgi veya benzerlik bulunan şeylerin tamamı, grup, ulam (Fransızca)

hegomonya:TDK BULAMADI.

nizam:Düzen,kural (Arapça)

infaal:TDK BULAMADI

jurnal:Biriyle ilgili olarak yetkililere verilen kötüleme, ihbar yazısı (Fransızca)

gladyo:TDK BULAMADI

cunta:Bir ülkede yönetime el koyan kimselerden oluşan kurul.(İspanyolca)

partikül: Parçacık (Fransızca)

muassır:Çağdaş

tedrisat:Öğretim (Arapça)

destur:İzin, müsaade. (Farsça)

histerik:Histeriye tutulmuş olan, isterik. (Fransızca)

mamafih:Bununla birlikte, durum böyleyken (Arapça)

haiz:Bir şeyi olan, elinde bulunduran, taşıyan (Arapça)

sathi:Yüzeysel (Arapça)

asimile:Benzeşmek, kendine uydurmak (Fransızca)

sansür:Sıkı denetim. (Fransızca)

müreffeh:Refah ve varlık içinde yaşayan, gönençli (Arapça)

"Milli duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli duygusunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir, yeter ki bu dil bilinçle işlensin. Ülkesini yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır" MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

"Milliyetin çok belirgin niteliklerinden biri de dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

" Türk demek, Türkçe demektir ! Ne mutlu Türk üm diyene ! " MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 18:53:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Fikri hür vicdanı hür sonsuz bekaası olan bir türkiye cumhuriyeti davamız(mış)...

Daha ne mutlu türküm diyemeyen bir zihniyetin temsilcileri , devletin her kurumunu ele gecirmeye calışan bir zihniyetin temsilcileri , güzel ülkemizi arabistana cevirmeye calışan-arap kralı karşısında diz çöken bir zihniyetin temsilcileri , atatürk ün bırak yaptıklarını resimlerinden bile nefret eden bir zihniyetin temsilcileri olarak sizlerin davası fikri hür vicdanı hür bir türkiye yaratmakmı ? yoksa her anlamda bütün kaleleri feth edilmiş, şeriatla yönetilen,muassır medeniyetler seviyesinden uzak,yüzünü doguya dönmüş,arap kültürünü benimsemiş  bir türkiyemi? size de cok enteresan gelmiyormu o cok sevdikleri arap kralları ile ortak yönlerinin atatürk ü sevmemeleri olması?..acaba atatürk ü unutturmaya calışmalarının sebebi ne olabilir sizce ?

Biz Atatürkün torunları olarak; ne arap krallarının önünde  diz çökeriz , ne seyhlerin dervişlerin tarikatların hocaların eteginin dibinde dururuz , nede kendimize kültürümüze ait olmayan şeyleri kabul ederiz.Bizim davamız ATATÜRK ÜN GÖSTERDİGİ MUASSIR MEDENİYETLER YOLUNDAN ŞAŞMAYAN LAİK,MODERN,CAGDAŞ BİR TÜRKİYEDİR...

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE....

dipintodiblu

dipintodiblu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 19:05:01sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

lailaflower,silinen mesajındaki hakaretlerin,aşağılamaların aslında senin uslubunu ortaya sermişti,şanslısın ki bu mesaj silindi fakat şanssızım ki bu mesajı silinmeden gördüm.Bana bir özür borçlusun lakin senden bunu beklemek NASA nın Ay a Gergedan gönderdiğini iddia etmekten zor gibi görünüyor.

İnsanın kalitesi tartışmada belli olur,kişi ne zaman ki saldırıya,hakarete başlar o kişide mantık aranmaz hale gelir.Mantığın olmadığı yerde ise sağlıklı bir tartışma,fikir alışverişi mümkün değildir...o gelecek bana hakaretler edecek,aşağılayacak sonra ben bu şahsı kale alıp cevap vereceğim...yok öyle dava. (!)

Bu mesajı yazmamın sebebi son sözlerim olduğunu belirtmekdi zira sorularıma cevap gelmiyor,sürekli demagoji vs. mantık dışı tavırlarla,söylemlerle kaybedecek zamanımın olmadığını belirtmek istedim.

lailaflower

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 19:22:57sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
dipintodiblu :

lailaflower,silinen mesajındaki hakaretlerin,aşağılamaların aslında senin uslubunu ortaya sermişti,şanslısın ki bu mesaj silindi fakat şanssızım ki bu mesajı silinmeden gördüm.Bana bir özür borçlusun lakin senden bunu beklemek NASA nın Ay a Gergedan gönderdiğini iddia etmekten zor gibi görünüyor.

İnsanın kalitesi tartışmada belli olur,kişi ne zaman ki saldırıya,hakarete başlar o kişide mantık aranmaz hale gelir.Mantığın olmadığı yerde ise sağlıklı bir tartışma,fikir alışverişi mümkün değildir...o gelecek bana hakaretler edecek,aşağılayacak sonra ben bu şahsı kale alıp cevap vereceğim...yok öyle dava. (!)

Bu mesajı yazmamın sebebi son sözlerim olduğunu belirtmekdi zira sorularıma cevap gelmiyor,sürekli demagoji vs. mantık dışı tavırlarla,söylemlerle kaybedecek zamanımın olmadığını belirtmek istedim.

Akşam yazdığım yazıya mantıklı bir sav getireceğine direk bana hakareti borç bilir bir yorum yazmıştın kişi ayinesine bakacak sonra şikayet edecek sen önce içeridekini anla sonra dışarıyı karıştır  yok meydanlardamısın v.s oluşan hakaret ithamlı sözlerin had safhadaydı  ancak ben yinede nezaket kuralları çerçevesinde yazdıklarına atıfta bulundum.

Öyle bir şey düşünsünler ki okuyanlar orda DÜNYA POLİTİKALARI VE ONLARIN TÜRKİYE YE  YANSIYAN YADA YANSIMASI MUHTEMEL HESAPLARDAN BAHSETTİM HER MANTIK SAHİBİ İNSAN BUNU OKUR VE ANLAR VE ONA GÖRE YORUM YAZAR  fakat sizin yaptığınız ise sadece HakaRETTİR

DEMOGOJİİ DEDİĞİN ŞEY dünya konjüktürü ve ülke geleceğinin beş on yada  onbeş yıllık politikalarlaa sağlanamyacağını anlatmammıdır dünyadaki gidişatı işaret etmemidir  işte okuduğundan çıkarttığın özet bu senin.

Ciidden kaile almıyorum sinirlenmiyorum sadece yazdıklarının  farkına varman için sanaa cevap veriyorum .

SEn  ve senin zihniyetinde olanlar BİZLERİ ANLAYAMAZ çünki anlık psikolojik fikirlerle BU ÜLKENİN YÖNETECİLİĞİNİ SANIYORSUNUZ .

Aramzıdaki fark bu ve uçurumlar yaratan bu farkları yine bizler GERÇEK DEMOKRATİK HAREKETLERLE AŞACAĞIZ.

FİKRİ HÜR VİJDANI HÜR VE SONSUZ BEKASI OLAN  TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR  BÜTÜN DAVAMIZ. 

lailaflower

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 19:33:09sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

Fikri hür vicdanı hür sonsuz bekaası olan bir türkiye cumhuriyeti davamız(mış)...

Daha ne mutlu türküm diyemeyen bir zihniyetin temsilcileri , devletin her kurumunu ele gecirmeye calışan bir zihniyetin temsilcileri , güzel ülkemizi arabistana cevirmeye calışan-arap kralı karşısında diz çöken bir zihniyetin temsilcileri , atatürk ün bırak yaptıklarını resimlerinden bile nefret eden bir zihniyetin temsilcileri olarak sizlerin davası fikri hür vicdanı hür bir türkiye yaratmakmı ? yoksa her anlamda bütün kaleleri feth edilmiş, şeriatla yönetilen,muassır medeniyetler seviyesinden uzak,yüzünü doguya dönmüş,arap kültürünü benimsemiş  bir türkiyemi? size de cok enteresan gelmiyormu o cok sevdikleri arap kralları ile ortak yönlerinin atatürk ü sevmemeleri olması?..acaba atatürk ü unutturmaya calışmalarının sebebi ne olabilir sizce ?

Biz Atatürkün torunları olarak; ne arap krallarının önünde  diz çökeriz , ne seyhlerin dervişlerin tarikatların hocaların eteginin dibinde dururuz , nede kendimize kültürümüze ait olmayan şeyleri kabul ederiz.Bizim davamız ATATÜRK ÜN GÖSTERDİGİ MUASSIR MEDENİYETLER YOLUNDAN ŞAŞMAYAN LAİK,MODERN,CAGDAŞ BİR TÜRKİYEDİR...

Bu ve benzeri yorumlarına daha önce açıklık getrmiştim  aynı dön baba dönelim tekerlemesine ısrarla devam etmek istyorsan buyur et

HALÜSÜNASYONLARIN AĞIR NÖBETLERDE SANA NE DİYEBİLRİMKİ BAŞKA

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ağu.2008 Pzt 00:28:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
lailaflower :
durty :

Bu ve benzeri yorumlarına daha önce açıklık getrmiştim  aynı dön baba dönelim tekerlemesine ısrarla devam etmek istyorsan buyur et

HALÜSÜNASYONLARIN AĞIR NÖBETLERDE SANA NE DİYEBİLRİMKİ BAŞKA

Lailaflover...

Sen yazılanlar hakkında mantıklı acıklamalar , bilgi-fikir-kültür sahibi insanların yaptıgı gibi tartışmak yerine agzından salyalar sacarak hakaret etmek , kendi fikirlerini zorla kabul ettirmek dışında hangi yazdıgıma cvp verdin?Halüsülasyon nöbetleri demişsin ki bunu dogru bile yazamamışsın , cagdaş ,atatürkün gösterdigi yolda ilerleyen,muassır medeniyetler seviyesine ulaşmış bir türkiye hayal etmek ne zamandan beri halüsülasyon oluyor?

Neden aynı şeyleri yazdıgım hakkında bir fikrin yok cünkü okudugunu anlamaktan cok uzaksın..Bunları tekrar tekrar belki anlaman umudu ile yazıyorum.Ama anlıyorumki nafile bir caba..Sen ve senin gibilerin hayalini kurdugu türkiye hiçbir zaman varolmayacaktır..

Bir gün NE MUTLU TÜRKÜM diyebilmen dilegi ile.....

dipintodiblu

dipintodiblu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ağu.2008 Pzt 08:42:22sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Orada dur bakalım !.Ben son sözlerim diyorum sen hala arkamdan yalan yanlış şeyler yazıyorsun.Gerçek dışı,yalan yazıyorsun bunu açık ve net ifade ediyorum.İpe sapa gelmez fikirlerin bir yere kadar lakin yalan dolana giremezsin,kendine gel.

Sen ne yazdın da içindekini anlamadık ?,10 yaşında çocukların bildiği konuları anlamsız laf salatalarıyla yazınca fikir ürettiğine,Ülkeyi kurtaracağına inanıyorsun bu kadar basit.Yurtdışına gitme,somut örnekler ver,Ülke içinden başla diyorum ses yok.

Hakaret ithamlı kelimelerim hangileridir ?..bu başlık altındaki mesajlarım silinmedi,bunlar içinde şahsına yöneltilmiş imalı/açık,hakaret,aşağılama vs. hangisini bulabilirsen çıkart getir karşıma.Ben ortaya hedefsiz laflar atarak cümleler kurmadım,açık ve net belirttim,belirtirim.Sen hakaret edince mesajın silindi,ben edince silinmedi demek...algılamada önyargılı olmak,konulara negatif yaklaşmanın tipik sonuçlarıdır bunlar.

"Nezaket kuralları çerçevesi" anlayışın o mesaj mıydı ?..senin nezaket anlayışın yalan,aşağılama ve hakaretten mi oluşuyor ?.Bugün hangi çağdaş mantık hakareti olağan görebilir ?.Hakaretin,aşağılamanın normal sayılabilmesini mümkün gören zihniyetlerin demokrasiden bahsetmeleri olası değildir,gerçekleri saptırmayalım.Aslında çok şaşırmıyorum zira zamanında bambaşka söylemleri olup şimdi demokrasiden bahsedip "ananıda al git" diyen bir başkanın olduğu Ülkede bunlar çok enteresan yaklaşımlar değil.Hatanı biliyorsun fakat inat uğruna hakareti savunur haldesin,bu durumda gelip mantıkdan bahsetme.

"sen ve senin gibiler" :)..yine bir algılama sorunu...işine gelmedi mi,gücün yetmedi mi "sen ve senin gibiler" olur nedense.Sen benim hangi görüşte olduğumu bile anlayamamışsındır lakin klasik martabal okuma taktikleri "sen ve..." gerektirir zira kategorize edersen hedef küçültür bir taşla iki kuş vurduğunu sanır kendini kandırırsın...Polyanna misali.

Sorularıma cevap vermeyip alakasız,anlamsız uzun cümleler kuracaksan hakkımda birşey yazma.Sen,yasaların,forum kurallarının izin verdiği ölçüde fikirlerini belirtmeye devam edebilirsin lakin gerek genel ahlak kavramı içinde,gerek o yasaların/kuralların izin vermediği ölçüde bana ya da başkalarına itham,hakaret,aşağılamalarda bulunamazsın.Bu Ülke muz cumhuriyeti değil burası da Dingo nun ahırı değil,bunları da inkar edecek halin yoktur artık.

[/QUOTE]

Akşam yazdığım yazıya mantıklı bir sav getireceğine direk bana hakareti borç bilir bir yorum yazmıştın kişi ayinesine bakacak sonra şikayet edecek sen önce içeridekini anla sonra dışarıyı karıştır  yok meydanlardamısın v.s oluşan hakaret ithamlı sözlerin had safhadaydı  ancak ben yinede nezaket kuralları çerçevesinde yazdıklarına atıfta bulundum.

Öyle bir şey düşünsünler ki okuyanlar orda DÜNYA POLİTİKALARI VE ONLARIN TÜRKİYE YE  YANSIYAN YADA YANSIMASI MUHTEMEL HESAPLARDAN BAHSETTİM HER MANTIK SAHİBİ İNSAN BUNU OKUR VE ANLAR VE ONA GÖRE YORUM YAZAR  fakat sizin yaptığınız ise sadece HakaRETTİR

DEMOGOJİİ DEDİĞİN ŞEY dünya konjüktürü ve ülke geleceğinin beş on yada  onbeş yıllık politikalarlaa sağlanamyacağını anlatmammıdır dünyadaki gidişatı işaret etmemidir  işte okuduğundan çıkarttığın özet bu senin.

Ciidden kaile almıyorum sinirlenmiyorum sadece yazdıklarının  farkına varman için sanaa cevap veriyorum .

SEn  ve senin zihniyetinde olanlar BİZLERİ ANLAYAMAZ çünki anlık psikolojik fikirlerle BU ÜLKENİN YÖNETECİLİĞİNİ SANIYORSUNUZ .

Aramzıdaki fark bu ve uçurumlar yaratan bu farkları yine bizler GERÇEK DEMOKRATİK HAREKETLERLE AŞACAĞIZ.

FİKRİ HÜR VİJDANI HÜR VE SONSUZ BEKASI OLAN  TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR  BÜTÜN DAVAMIZ. 

[/QUOTE]

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  4.Ağu.2008 Pzt 09:11:58sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

durty :
Sen ve senin gibilerin hayalini kurdugu türkiye hiçbir zaman varolmayacaktır.

dipintodiblu :
Bu Ülke muz cumhuriyeti değil burası da Dingo nun ahırı değil...

CC sohbet icin buraya
 <<1234567 891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir