ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

17 Mayıs 2024, Cuma 00:42   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ATATÜRK SUÇLU !! (İlhan Selçuk)
 <<12345 67891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ağu.2008 Cum 14:02:53sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Unutkan bir toplumuz.Tarih bilgisinden yoksun olmak değil de tarihten hiçbir ders çıkartamamış olmamız bizim hatamız.Ve üzerimize sindirdiğimiz uyuşukluğu ve umursamazlığı bir türlü üzerimizden atamıyoruz.Daha da önemlisi;bütün bunları algıladıktan sonra harekete geçemiyor olmamız.

Atatürk ün en gerçek yol gösterici saydığı bilimin yoluna ne zaman geçeceğiz,çağdaş uygarlık seviyesini ne zaman yakalayacağız ve onu aşacağız?Yanıtı belli...İnandığımız dini ve nesnelerini,Arap dilinin,Arap gelenek ve göreneklerinin baskısından,dayatmalarından kurtarma yürekliliğini gösterebldiğimiz zaman...Bugün kendimizi ne denli Atatürkçü,demokrat,uygarlıkçı sayarsak sayalım,bilinçaltımızda İslam ortaçağının karanlıklarını aydınlığa çıkaramadık.Her ne kadar biz laikçiğiz,demokratiğiz desekte bunu ne yaşam biçimi olarak görüyoruz ne de bunu yaşadığımızı kanıtlayabiliyoruz.

"Cumhuriyet ne demektir,biliyor musun Falih diye sordu.Sonra anlattı,sözlüğe baktım,"chose puplique"sözcükleriyle verilmiş.Bizde de anlamı bu olmalı?Gazi nin sözü hangi konuya getirmek istediği belliydi.Anayasada yeni hükümet biçiminin açıkça gösterilmek sırasının geldiğini Meclis te açıkça söyleyen Sabri Toprak;mesele bugünkü durumun resmen ifade edilmesinden ibarettir,demişti.Gazi,ben tasarıyı gördüm.Çok eksik yerleri var.Bu hafta kendim oturup uğraşacağım.Sonra bazı arkadaşlarla özel olarak görüşürüz ve partiye getiririz.Yunus Nadi,bunu en güçlü zamanmızda yapmalıyız,deyince Gazi,kalemini masaya vurark:En güçlü zamanımız bugündür,dedi.Sonra da yeni Anayasanın,kendi niyetine göre,ilk maddesini okudu:"TÜRKİYE CUMHURİYET USULÜ İLE İDARE OLUNAN BİR HALK DEVLETİDİR.!..."F.Rıfkı Atay.

Beyinleri körlenmiş,padişahın buyruğu altında ezilmiş,horlanmış,özlüğünden uzaklaşmış,kendi tarihine,değerlerine yabancı kalmış bir toplumu Cumhuriyet ışığı ile diriltti Atatürk.Nasıl oluyorda Türkiye Cumhuriyeti ni Osmanlı devletiyle bir tutuyorsunuz?Değişmeyen tek gerçek saf Anadolu Halkı dır.Yine söylüyorum,TÜRKİYE CUMHURİYETİ OSMANLI DEVLETİ NİN DEVAMI DEĞİLDİR.

XSekhmeTX  i cesaretinden dolayı ve Türkçe yi doğru anlayabildiği için takdir ediyorum.Tek bir cümleye bağlı kalmayıp düşüncelerini bizimle cesurca paylaşabildiği için teşekkür ediyorum.

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ağu.2008 Cum 20:50:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Merhabalar,

İnsan olmak demek farklı düşüncelere sahip olmak demektir. Farklı düşüncelere sahip olmasaydık robot olurduk. Kişiler fikirlerini lisan-ı müsaiple açıklayacaklar ki orta noktada buluşalım. Hepimizin bir yerlerde eksiği var muhakkak. Hiçkimsenin kendisinin mükemmel olduğunu bize anlatmasına gerek yok. Forum da bu eksiği gidermek amacıyla ortak bir noktada buluşmak üzere kurulmuştur.

Bazı arkadaşların demokrasi çatısı altında diğer görüşteki insanlara hakaret etmelerini ve akılları sıra tehditle “Silmezseniz görürsünüz!” gibi davranışlarını görmezden geldiğimiz sanılıyorsa bir yerlerde yanlış var demektir. Karşılarındaki insanı tahrik ederek bir yerlere gelmeye çalışan kişiler editörlüğüm süresince karşılarında beni bulacaklardır.

Sözün özü; ben dahil olmak üzere herkes haddini bilecek! Yoksa burada sadece börtü-böcekten başka bir şey paylaşamayız birbirimizle.

Kolay gelsin.

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  1.Ağu.2008 Cum 21:02:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Simac öncelikle kırmamak adına rüzgar estirip fırtına biçtiğiniz için teşekkür ederim.Ancak ben açık yüreklilik ve korkusuzca sözlerimi yinelip benimsiyorum,siz katılmak zorunda değilsiniz,TÜRKİYE CUMHURİYETİ OSMANLI DEVLETİ NİN DEVAMI DEĞİLDİR.Bu demek değildir ki ben tarihimi,soyumu yok sayıyorum.Anlatılmak istenilen şey;Türkiye nin yapısının,işleyişinin ve amaçlarının Osmanlı dan çok farklı oluşudur.Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne yapısal yönden Osmanlı devlet düzeni ve bu düzenin işleyişiyle benzeşir,ne de içeriği ilkeleri ve işlevi yönünden.Eski ile yeni arasında ki biricik ortaklık,hiçbir zaman Osmanlılaştırılamamış Trakya ve Anadolu halkıdır.Neden derseniz,Yeni Türkiye Cumhuriyeti Devleti,iç ve dış düşmana,insanlığın yüz karası sömürgeciliklere,yayılmacılıklara ve insanlığa köleleştirici anlayışlara karşı verilmiş bir Ulusal Bağımsızlık Savaşımı nın ortaya koyduğu bir olgudur,çağcıl,ulusçu bir kurumlaşma istencidir,bağılsız,koşulsuz bir halk örgütlenmesidir.Çünkü,Ulusal Bağımsızlık Savaşımı ve sonuçları,başından sonuna,halk gücü,halk dayanışması ve devrimleriyle elde edilmiştir,devrimci dayanışmacı bir utkudur.Öyle ki şu an padişah ve saltanat yok.Atatürk ün tanımıyla halk devletiyiz ve cumhuriyet ile yönetiliyoruz.Atatürk Osmanlı devleti nin devamı olmayı kabul etse idi,bu devletin ne adını değiştirirdi,ne saltanatı kaldırırdı,ne de hilafeti kaldırırdı.Tam bağımsız yeni bir devlet kurmak için kurtuluş savaşını başlatmazdı.

Kurtuluş savaşı sadece askeri alanda kazanılan bir başarı değildir.Bugün bile hala kurtuluş mücadelesi veriyoruz.İslam şeriatının ilkelliklerini bilincimizden yok edip,Arap kültürünün baskısını ve dayatmasını reddettiğimiz gün gerçekten kurtulmuş olacağız.

Böyle düşündüğüm için bana kırılıyor musunuz?Kırılın :)

Aklımızı inancımızın önüne alıp çağdaş medeniyet seviyesini çabucak yakalayıp inancımızla birlikte korkutulmadan çağdaş medeniyet seviyesini aşabilmemiz umuduyla ve saygıyla... 

murekkepbaligi

murekkepbaligi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 01:03:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Ünlü şair şöyle der;

Barika-i hakikat müsademe-i efkârdan doğar

Yani; "Fikirlerin çarpışmasından gerçeğin kıvılcımı doğar"

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 04:01:45sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

OSMANLI İMPARATORLUĞU VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ  yönetim ve işleyiş olarak elbette farklı iki kategoridedir bunlara aynı dersek o zaman  ciddi bir mantık sorunumuz var demektir ancak bu TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve OSMANLI İMPARATORLUĞUNU  birbirine bağlayan manevi değerler vardır sosyolojik değerler vardır kronolojik olaak sıralarsak tarihte pek çok TÜRK devleti kurulmuştur ancak tarihteki en son bağımız  atalarımız OSMANLIYA dayanmaktadır kimseler kalkıp burda geçmişine dinine hakaret vari yada küçümseyen düşünce biçimlemeleriyle cümle kurmasın yok sen yobazsın yok başörtüsü fransızlardan çarşaf yahudilerden kültürümüze geçti  die ortalarda salınmasın çünki Dinimiz örtünmeyi emreder buda kişinin bireysel tercihidir benim başım açık senda açıcaksın yahuttda  benim başım kapalı seninkide kapalı olacak die dayatmalarla gidemez hatta bunu fikir olarak bile beyninde geçiremez eğer geçirise hem İnsan hakları hemde dinimiz açısından  Allah ve kul arasına girmiştir ki bizim dinimizde aracı kurum die birşey yok biz hristyan yada yahudi değiliz biz MÜSLÜMANIZ   AYETTE  ne buyuruyor BİZİ YARADAN  eğer ben isteseydim hepinizi aynı yaratırdım diyor yani hiç şüphe yokki herşey ama herşey ALLAHIN TAKDİRİDİR.

Çeşitlilik ilk insandan itibaren hayatımızın bir parçası eğer öyle olamasaydı farklı dinler  ve ırkların devamlılığı olarak bu günlere gelmezdik yaşadğımız zaman dilimini değerlendirecek olursak daha çoğulcu ve daha insan  hak ve özgürlüklerine bireysel  eşit özgürlükler sağlamanın savaşı vardır kimilerine göre herkes onun gibi düşünmeli öğrenmeli ve hayatını idame ettirmelidir kimilerine göre ise kişi kendi yaşam kalitesini oluşturmakta özgürdür  ve bunu bazı zümrelere hasıl değilde  DEVLETİN NİZAMI KANUNLARLA en tabana KOŞULSUZ ŞARTSIZ  yayılması İSTEĞİDİR  işte bu noktdaki açmaz birinci grupta olan ve tek tip düşünce tek tip giyinme ve tek model insana vurgu yapan ve  hayali bir hegomonya  peşinde olanlardır.

Amacımız sadece ve sadece çoğulcu demokrasidir zümre demokrasisi değil bunu kabullenmek  neden bu kadar zor sen ört ama ben örtmüyorum sen ASlına sırtını dön hatta  hiç tanıma ama ben KÖKLERİME ölümüne bağlıyım sen ATAYI ilahlaştır  ona sadece resim ve heykel olarak sev anla .

Ama ben ATATÜRKÜ fikirleriyle bu ülke için yaptıklarıyla 1923 deki DEMOKRASİ ataklarıyla kurduğu yönettiği ÜLKEMİ onlara demokrasi artıları ekleyerek bu MEMLEKETİN  her karış toprağındaki insana saygı duyarak onu benimseyerek özüne dokunmadan olduğu gibi severek kabullenmişim .

Sen başörtülüye vebalı insan gözüyle bak  ve kamusal alanda yeri yok ama evinde başörtyle dolaşsın camiye gidebilirsiniz de

Ama ben  başı açık  yada kapalı sakallı yada sakalsız  Kürt yada Türk herkes kamusal alana girsin  diyorum çünki o kamusal alanlar  bu HALKA  ayrım yapmadan şekilci yaklaşmadan HİZMET etmek ZORUNDADIR.

Sen TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ yıkmaya  halkta infaal yaratcak oyunlar çalışan  türlü türlü tezgahlar açan pkk mosad mason cıa gibi teşkilatlarla irtibat halinde olanlara servis yapan  SUÇLARI ATATÜRKÜ sevmek  ve CUMHURİYETİ DEMOKRASİYİ korumak de.

Ben bunlara jurnalci DEMOKRASİ DÜŞMANI GLADYO SEVDALISI  CUNTACI  TÜRKİYE CUMHURİYETİ İHANETÇİLERİ partikülleri DİYORUM

Eğer ki bu MEMLEKET GELİŞSİN  ve MUASSIR Medeniyetler seviyesine ulaşsın tüm  iç ve dış ;dini yada halkların  düşmanlığından kurtulmak istiyorsak TEK ÇIKAR YOL VARDIR ODA  DEMOKRASİ İPİNE SIKI SIKIYA SARILMAK.

Ülkemiz üzerindeki tedrisatlara bakarsak

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN BEKASI  birileri kabul etmesede buna bağlıdır arkadaşlar.

FİKRİ  HÜR VİJDANI HÜR BİR TÜRKİYEDİR DAVAMIZ. 

sevginetix

sevginetix resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 09:29:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Merkez bankasının İstanbul a taşınması gibi bir fikir attılar şimdi ortaya bilmem haberdar mısınız. Yarın da İstanbul u tekrar başkent yapalım diyeceklerdir. Nedense Cumhuriyet öncesini hatırlattı bu olay bana. Ya ben fazla art niyetliyim ya da bazı kesimler saman altından su yürütmeye devam ediyor. (gözüme takılan küçük bir ayrıntı)

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 10:27:24sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sevgili Atam....

Eminimki  yattıgın yerden bize hayretler içinde bakmaktasın.Seni, inkilaplarını, devrimlerini , yaptıklarını ,yapmak istediklerini,düşüncelerini anlayamayanlar tarafından suclanmak ne acı.Dün senin arkana sıgınanlar bugün seni putlaştırmaktan seni zorla sevmekten bahseder oldular.tv ekranlarına cıkıp seni sevmediklerini sen olmasan herseyin daha güzel olacagını haykırıyorlar Atam.Senin bize armagan ettigin vatana biçtikleri ülke modeli MALEZYA ..Biliyorum hayretler içindesin Atam...ezber seanslarından ,  seni zorla sevmekten bahsediyolar..ben rahmetli dedemin kurtuluş savaşı hikayeleri ile büyüdüm Atam..ben bu vatan için neler yapıldıgını , nelerden vazgecildigini , nasıl fedakarlıklar yapıldıgını ögrendim Atam..Seni  okullardan- devlet dairelerinden, hastanelerden, kitaplardan, resimlerden dahada kötüsü hafızalardan silmeye çalışıyolar sevgili Atam.Bugün demokrasi adı altında din sömürüsü yapanlar , hilafet-halifelik hezeyanı ile yaşayanlar var.Ülkemin bütün kaleleri işgal altında Atam.Nasıl olur dedigini duyar gibiyim..tek tip , düşünmeyen , kendisine ait fikri olmayan , tembel , çalışmayan , üretmeyen bir toplum bir ütopya oluşuyor Atam..Ne dedigini duyar gibiyim Atam...NERDE HATA YAPTIK ?

Saygılarımla...

dipintodiblu

dipintodiblu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 11:10:46sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Türban meselesinin sorumlusu Milli görüş zihniyetidir,tüm kapatmalar ardından son anda kapatılmaktan kurtulan son temsilcisi AKP dir.Bu zihniyet Türbanı siyasi simge haline getirirken gıkları çıkmayanlar şimdi çenelerini boşuna yormasınlar.RTE* "velevki.." diye başlayan sözlerinde ağzındaki baklayı çıkarmıştır.RTE zamanında ağzındaki baklayı açık açık çıkartmış asıl amacını,"durmak yok,yola devam" dediği yolun imam hatip okullarından,türbandan geçtiğini defalarca kameralar önünde tekrarlamışdır.Yıllar geçtikçe yöntemin işe yaramayacağını anlayıp değiştiğini iddia etmeye başlamıştır lakin bu değişim özde değil sözdedir zira ne zaman Cumhuriyetin temel değerlerine saldırsalar Anayasa mahkemesi duvarına çarptıklarından artık takiyye zamanıdır.AKP nin kökü olan Refah partisi "kanlı mı olur,kansız mı..." gibi söylemlerinden ötürü kapatılmıştır.Tabanında şeriatçılarıda bulunduran AKP buna rağmen ders almamış,laiklik karşıtı faaliyetlerin odağı olarak tescillenmiş,cezaya çarptırılmışdır.

Türban şu anda siyasi bir simgedir,bu değişmediği,partiler arası bir konsensüs sağlanmadığı sürece serbest bırakılmayacakdır.AKP iktidar olduğu sürece kamusal alanda suç işleyerek türban kullananlara göz yumacakdır,AKP den güç alanlar da şanslarını zorlamaya devam edeceklerdir lakin bu konuda son sözü Anayasa mahkemesi söylemiştir ve AKP nin en fazla yapabileceği suç işleyenleri görmezden gelmeye çalışmakdır.

Bugün Dünyada tek bir Türkiye ve bayrağı vardır o da Türkiye Cumhuriyeti dir ek olarak Osmanlı,İslam gibi tanımlar yoktur,olmayacakdır,olamayacakdır.

Bugün bazıları "Atatürk ü sevmiyorum" diyebilmektedirler..diyebilirler lakin bu söylemlerin AKP döneminde ortaya çıkması şans değildir,planlı klasik nabız yoklama oyunlarıdır.

Herkes her istediğini istediği yerde giyemez kafanızdan uydurmayın.Bunları özgürlükle bağdaştırmak gibi mantık dışı söylemlere ise hiç girmeyin.Bugün askere git ve "ben saçımı,sakalımı kestirmek istemiyorum özgürlük istiyorum !" de bakalım o saçlarla ne kadar kalacaksın."benim inancım böyle" diyerek göbeğin açık bir giysiyle camiye gir bakalım neler olacak.Özgürlük sadece Dinden ibaret değil işinize geldiği gibi yontmayın kavramları.

Ergenekondan bahsetmeden önce konu nedir,hangi safhadadır bilmeden söylentileri baz alarak taraflı ve bilgisizce yorumlardan bahsedilmesi ise tam bir mantıksızlık örneği.Ergenekon kapsamında tutuklananlarla alakalı herhangi bir hüküm yoktur,iddianame bile o kadar zaman sonra yeni hazırlanmıştır ama arkadaş bu İnsanlar ceza almış gibi kendi kafasından uydurduğu hükümlere inanarak tantana koparmış.Bu İnsanlar hüküm giysin çık o zaman yaz bunları ama ispatlanmamış konuları gerçekmiş gibi yansıtma.

*:Recep Tayyip Erdoğan.

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 12:43:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
lailaflower :

OSMANLI İMPARATORLUĞU VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ  yönetim ve işleyiş olarak elbette farklı iki kategoridedir bunlara aynı dersek o zaman  ciddi bir mantık sorunumuz var demektir ancak bu TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve OSMANLI İMPARATORLUĞUNU  birbirine bağlayan manevi değerler vardır sosyolojik değerler vardır kronolojik olaak sıralarsak tarihte pek çok TÜRK devleti kurulmuştur ancak tarihteki en son bağımız  atalarımız OSMANLIYA dayanmaktadır kimseler kalkıp burda geçmişine dinine hakaret vari yada küçümseyen düşünce biçimlemeleriyle cümle kurmasın yok sen yobazsın yok başörtüsü fransızlardan çarşaf yahudilerden kültürümüze geçti  die ortalarda salınmasın çünki Dinimiz örtünmeyi emreder buda kişinin bireysel tercihidir benim başım açık senda açıcaksın yahuttda  benim başım kapalı seninkide kapalı olacak die dayatmalarla gidemez hatta bunu fikir olarak bile beyninde geçiremez eğer geçirise hem İnsan hakları hemde dinimiz açısından  Allah ve kul arasına girmiştir ki bizim dinimizde aracı kurum die birşey yok biz hristyan yada yahudi değiliz biz MÜSLÜMANIZ   AYETTE  ne buyuruyor BİZİ YARADAN  eğer ben isteseydim hepinizi aynı yaratırdım diyor yani hiç şüphe yokki herşey ama herşey ALLAHIN TAKDİRİDİR.

Çeşitlilik ilk insandan itibaren hayatımızın bir parçası eğer öyle olamasaydı farklı dinler  ve ırkların devamlılığı olarak bu günlere gelmezdik yaşadğımız zaman dilimini değerlendirecek olursak daha çoğulcu ve daha insan  hak ve özgürlüklerine bireysel  eşit özgürlükler sağlamanın savaşı vardır kimilerine göre herkes onun gibi düşünmeli öğrenmeli ve hayatını idame ettirmelidir kimilerine göre ise kişi kendi yaşam kalitesini oluşturmakta özgürdür  ve bunu bazı zümrelere hasıl değilde  DEVLETİN NİZAMI KANUNLARLA en tabana KOŞULSUZ ŞARTSIZ  yayılması İSTEĞİDİR  işte bu noktdaki açmaz birinci grupta olan ve tek tip düşünce tek tip giyinme ve tek model insana vurgu yapan ve  hayali bir hegomonya  peşinde olanlardır.

Amacımız sadece ve sadece çoğulcu demokrasidir zümre demokrasisi değil bunu kabullenmek  neden bu kadar zor sen ört ama ben örtmüyorum sen ASlına sırtını dön hatta  hiç tanıma ama ben KÖKLERİME ölümüne bağlıyım sen ATAYI ilahlaştır  ona sadece resim ve heykel olarak sev anla .

Ama ben ATATÜRKÜ fikirleriyle bu ülke için yaptıklarıyla 1923 deki DEMOKRASİ ataklarıyla kurduğu yönettiği ÜLKEMİ onlara demokrasi artıları ekleyerek bu MEMLEKETİN  her karış toprağındaki insana saygı duyarak onu benimseyerek özüne dokunmadan olduğu gibi severek kabullenmişim .

Sen başörtülüye vebalı insan gözüyle bak  ve kamusal alanda yeri yok ama evinde başörtyle dolaşsın camiye gidebilirsiniz de

Ama ben  başı açık  yada kapalı sakallı yada sakalsız  Kürt yada Türk herkes kamusal alana girsin  diyorum çünki o kamusal alanlar  bu HALKA  ayrım yapmadan şekilci yaklaşmadan HİZMET etmek ZORUNDADIR.

Sen TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ yıkmaya  halkta infaal yaratcak oyunlar çalışan  türlü türlü tezgahlar açan pkk mosad mason cıa gibi teşkilatlarla irtibat halinde olanlara servis yapan  SUÇLARI ATATÜRKÜ sevmek  ve CUMHURİYETİ DEMOKRASİYİ korumak de.

Ben bunlara jurnalci DEMOKRASİ DÜŞMANI GLADYO SEVDALISI  CUNTACI  TÜRKİYE CUMHURİYETİ İHANETÇİLERİ partikülleri DİYORUM

Eğer ki bu MEMLEKET GELİŞSİN  ve MUASSIR Medeniyetler seviyesine ulaşsın tüm  iç ve dış ;dini yada halkların  düşmanlığından kurtulmak istiyorsak TEK ÇIKAR YOL VARDIR ODA  DEMOKRASİ İPİNE SIKI SIKIYA SARILMAK.

Ülkemiz üzerindeki tedrisatlara bakarsak

TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN BEKASI  birileri kabul etmesede buna bağlıdır arkadaşlar.

FİKRİ  HÜR VİJDANI HÜR BİR TÜRKİYEDİR DAVAMIZ. 

Hepimiz bu vatanı çok seviyoruz.Yaratılışımızdan ötürü farklı düşünebilme yetisine sahibiz.

*Sen Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı Devleti nin devamı olduğunu düşünürsün ben de sana derim ki hayır devamı değildir çünkü Türkiye Cumhuriyeti devleti bir HALK DEVLETİDİR.

*Sen çoğulcu demokrasi istersin ben de sana derim ki çoğunluk artık iktidarda olanın sözü demektir,bugün bu ülkede Anayasa Mahkemesinde ki çoğunluğun kapatılmasını istediği parti azınlığa sözünü geçirememiştir.Sen daha benim düşünceme saygı duyamıyorsun ve beni cahil ilan ediyorsun,tarih bilgisinden yoksun olmakla suçluyorsun,foruma yazı yazarken destur çekmem gerektiğini söylüyorsun ama demokrasiyi savunuyorsun.Bu ne çelişkidir?

*Sen türbana,çarşafa,sakala ona buna evet devlet dairelerinde izin verilmeli dersin,ben de derim ki hayır izin verilmemeli.

-Çünkü türban bizden değildir,Arapların kendi öz değeridir.Anadolu kadınının başörtüsüne türban diyemezsin derim.

-Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti laik bir devlettir derim.Layık olunmadan laik olunamayacağını her seferinde vurgularım.

-Çünkü maneviyat denilen ve her önüne gelenin çekip sündürdüğü isterilerden kendimizi,kafamızı arındıralım derim.

-Çünkü Türkiye Cumhuriyeti Devleti nin Ulusal Bağımsızlık Savaşı nı doğru kavramak,Atatürk devrim ve ilkelerinin birbirini bütünleyen,bu bütünlükte devletin,ulusal felsefemizin kurucu öğelerini unutmamak zorundalığındayız derim.

*Sen Atatürk ü ilahlaştırmaya,resimlerine büstlerine gerek yok ben görmek istemiyorum dersin.Bende sana derim ki Atatürk ün resimleri büstleri neden bu kadar seni ilgilendirdi?Resimler büstler günah olduğu için mi?HAYIR ATATÜRK ÜN RESİMLERİ DEVLET KURUMLARINDA KALACAK,TÜRBAN ORAYA GİRMEYECEK DERİM!Çelişkinin farkındasın değil mi?Türbana geçit var,Atatürk resimlerine gerek yok.Öyle mi?

*Sen Atatürk ü taraf yaparak,Atatürk benim anladığım Atatürk tür,sizin anladığınız Atatürk ü kabullenemiyorum,kabullenmek istemediğim için sizi vatan haini olmakla suçluyorum dersin ben de seni yargıya karşı gelmekle suçlarım.Yargının göremediğini sen mi gördün derim?

*Sen çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşmanın demokrasi ipine sıkı sıkı sarılmaktan geçtiğini söylersin.Bende ilk önce benim düşünceme saygı duy sonra demokrasiden bahset derim.Evet demokrasiye sıkı sıkı sarılmalıyız artı;

-Arap dilinin,Arap gelenek ve göreneklerinin baskısından ve dayatmasından kurtulabilme yürekliliğini gösterebildiğimiz zamandır çağdaş medeniyet seviyesini yakaladığımız ve aşmaya başladığımız zaman.

*Sen son derece Arapça-Farsça-İngilizce-Türkçe (Her telden yazarak Türkçe yi katledersin.) yazarsın,ben ise yalın,sade günümüz Türkçe si ile yazarım.

*Son olarak sen burda savunduğun partinin düşüncelerini yazarsın bense ATATÜRKÇÜ TÜRK GENCİ OLARAK KALIRIM.KİMSENİN SAVUNUCULUĞUNU YAPIP DESTEK VERMEM.

Dipintodiblu yazdıklarınızı kimse hazmedemeyebilir,hatta çok ileri giderler vatan hainisin sen derler sırf onlardan farklı düşünüyorsunuz diye,sizi yazdığınız cesur yazınızdan dolayı takdir ediyorum.Aynı düşünceleri paylaşmak,aynı fikirde olduğumuzu bilmek beni sevindirdi dipin abi :)

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 13:45:08sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Selam arkadaşlar;

Tarih bilimi üzerinde bilgisi olmayanların yorumlarını şaşkınlıkla izliyorum. Deniyor ki, Türkiye Cumhuriyet’i halk Devleti’dir. Buna ne şüphe. Ama bir karşılaştırmaya gidiyoruz. Burada şunları sormak isterim:

1. Fransız İhtilalinden önce bir devlet gösterin bana Cumhuriyetle yönetilen?
  2. Osmanlı’nın son zamanlarını dikkate alarak Osmanlı’nın tüm 600 yıllık tarihini kötülemeye çalışanların mantığı nedir?
  3. Osmanlı’nın yıkılma sebeplerini ne kadar biliyorsunuz?
  4. Bilir misiniz ki kendilerini örnek aldığımız devletler uluslar, bir zamanlar birilerini sömürerek birilerine zulüm yaparak gelişmişler, bunu yapmayan, yapamayan demiyorum dikkat edin, Osmanlı çağa ayak uyduramayıp yıkılma sürecine girmiştir. Bunun yorumunu yapabilecek kadar, kulaktan dolma bilgiler değil, akademik bir geçmişe, bilgiye, okumuşluğa sahip misiniz?
  5. Kimse diyemez ki, halk eziliyordu halkın konuşma hakkı yoktu. Güler geçerim niye mi? O zaman halk memnundur, ezilmiyordu halk. Toprak sistemini bilip öyle konuşun.  Fransız İhtilalinden önce diyorum. Ki o derece bir bağlılık vardı. Osmanlı hiçbir zaman halkını ezmemiştir. Ne zaman art niyetli kişiler çıktıysa o zaman basmıştır kafalarına.
  6. Çağdaş diyoruz, Osmanlı’nın dünya tarihine getirdiği ilkleri saymak istemiyorum, ZAMANINDA Osmanlı da Çağdaştı. Dünya gelişimine ayak uyduramadığı için Son zamanlarında halkın ihtiyaçlarına karşılık veremediği için son bulmuştur. Dünya’ya ayak uydursaydı zaten bu cümleleri kuruyor olmayacaktık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de günün ihtiyaçlarına göre kurulmuş Bir Devlettir. Türkiye’de dünyaya ayak uyduramazsa yıkılmayacağını kim garanti edebilir. Sonra Cumhuriyet diyelim duralım. Bunları yorumlayabilecek kadar bilgi sahibi misiniz? Ukalalık ise ukalalık.
  7. Ne yani Osmanlı’yı övüyoruz da Osmanlı’ya bir özlem mi duyuyoruz zannediyorsunuz? Tabii ki Hayır. Ama O’nla gurur duyuyoruz. Buna kimsenin laf  atması haddine değildir!
  8. Ve bu da son: Tarihi o zamanın şartlarına göre değerlendirmek gerek. Sizlerin yaptığı şu: Osmanlı da ta en baştan bir beylikken Cumhuriyetle Yönetilse idi keşke. Ne saçmalık ne saçmalık. Kulaktan dolma görüşleri, birilerinin arkasına saklanarak söylenen sözleri, bir de her yanı bilgisizlik kokan yazıları okudukça yazasım gelmiyor. Çünkü bu yazıma da bel altı vuracaksınız. Madem bilimselsiniz, Bilimin, Tarihin en önemli kuralını unutmadan yorum yapmak gerek: TARİHİ YORUMLUYORSAK BUGÜNE GÖRE DEĞİL O GÜNE GÖRE DÜŞÜNEREK YORUMLAYALIM.

Not: Osmanlı’nın son dönemine bakıp koca bir İMPARATORLUĞU yok saymak kötülemek ne kadar iyi niyetle bağdaşır. Ya da 1500 lü yıllarda yaşasaydım televizyonsuz ne yapardım acaba? Demek kadar saçma yanlışlıklara düştüğünüzü gördükçe inanın hiç bir şey yazasım gelmiyor.O zaman Arapların adet ve geleneklerini aldıysak şimdi de batının örf ve adetlerini alıyoruz. Haksız mıyım? Ne kadar iyi niyet ararsam arayım yine de her yanı bilgisizlik kokan yazılara bir karşılık vermeyeceğim artık.Yorumu kendiniz yapın. Yiğidi öldürün hakkını verin. Ve şunu da hatırlatmak gerek: Osmanlıyı güzel anlatanlar o günlere özlem duyduklarından değil O’nla gurur duyduklarından yazıyorlar. Sanılmasın ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile gurur duymuyorlar. Ne yani savunma iç güdüsüyle saçmaladığınızın haksızlık yaptığınızın farkında mısınız? Yok varsa Türkiye Devleti Cumhuriyeti’ne laf atan hep birlikte verelim karşılığını. Türkiye Devleti’nin yönetimini bayrağını, kuruluş özelliklerini benimsemeyenin bu ülkede yeri yoktur zaten. Ve son bir söz: BİZ NE KADAR ANLATMAYA CALIŞIRSAK ÇALIŞALIM, KARŞIMIZDAKİNİN ANLAYABİLECEĞİ KADARDIR.

muratugras82

CC sohbet icin buraya
 <<12345 67891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir