ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 07:24   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ATATÜRK SUÇLU !! (İlhan Selçuk)
 <<123456 7891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 13:48:31sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

TÜRKİYE CUMHURİYETİ OSMANLININ DEVAMI DEGİLDİR...

Türkiye Cumhuriyeti osmanlının devamı degildir.belki inorganik baglarımız olabilir ama bu sadece bag olmaktan öteye gidemez.Cumhuriyetin ilanı ile beraber toplumsal yaşamda hayal bile edilemeyecek degişiklikler yapıldı ki en önemlisi din ile devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır.Bugün din tekrar devlet işlerine sokulmak istenmektedir.Akp iktidarından önce her cuma yapılan türban gösterileri neden artık yapılmamaktadır hiç düşündünüzmü ? ..Siz türbanın resmi kamu kurum ve kuruluşlarına girmesini isteyenler.Yarın bir hemşire cıkıp ben inancıma göre erkek hastayı tedavi edemem derse ne yapacaksınız?  veya bir doktor kadın hastayı muayene etmek istemese ne cevap vereceksiniz?Demokrasi adı altında , din adı altında bu ülkenin en hassas duyguları istismar ediliyor..velev ki siyasi simge olsun diyerek siyasi bir simge oldugu en yetkili merci ce onanmış olan türban -çarşaf anadolunun hangi kültüründe var? Kendi kültürümüzde olmayan bişeyi kabul etmemek özkültürümüze sırtımızı dönmekmidir?sizlerin cogulcu demokrasi anlayışı cok oy alan istedigini yaptırırdanmı mevcuttur? Atatürk ün bizlere bıraktıgı , bırakırken hayal ettigi ülke bumuydu ? bu memleketin muassır  medeniyetler seviyesine ulaşmasını gercekten samimiyetle istiyorsak arap-abd-ab yaptırımlarından zorlamalarından dayatmalarından sıyrılıp Atatürk ün bize gösterdigi yoldan ilerlemeliyiz.

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  2.Ağu.2008 Cmt 13:58:34sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Murat Abi burada kimsenin Osmanlıyı kötülediği,yok saydığı yok.Lütfen okuduklarınızı başka yönlere çekmeyin.Osmanlı Devleti şu zulmü yaptı,şöyleydi böyleydi dediğim tek bir cümlem var mı benim?Ben anlatıyorum anlamak istemeyenler anlamıyor.Siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz.Lütfen kafanıza göre istediğiniz yere çekip yorumlar yazmayın.Kastetmediğim anlamlar çıkarmayın.Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı Devletinin devamı değildir demek Osmanlıyı yok saymak ve kötülemek mi oluyor?Yapma lütfen Murat Abi sana yakıştıramam.

dipintodiblu

dipintodiblu resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 04:22:26sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Demokrasiden,Cumhuriyetten vs. bahsetme hakkı sadece sende değil,abuk sabuk saldırılarda bulunmadan önce sen hazmetmeyi öğren.Bu Dünyada tek akıl,düşünce seninki değil,başka İnsanlarında bu meziyetlere sahip olduğunu demokratik bir Ülkede yaşadığını unutma.İnsanların fikir hürriyetine laf etme hakkını sana kimse vermedi,tek doğruyu sen biliyorsun diye birşey yok kendine gel.

Ülkeyi bu hale getirenler kimlerdir,nelerdir aklı başında olan herkes bunların farkındadır sen dış odaklardan gem vuruyorsun.Kimler Amerikanın yanında,kimler AB ye boyun eğe eğe yere kadar eğildi,kimler Atatürk,laiklik ve türban meselesini gündeme getirip halkı birbirine düşürdü,bunların asıl gayeleri nedir önce açık ve net olarak bunlardan bahset,sonra yurtdışına açılırsın.

İkide bir davamız mavamız yazıp duruyorsun,fazla kaptırma kendini meydanlarda değilsin,kendi kendine gelin güvey oluyorsun.

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 12:03:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Senin gözün kara, benimkisi senden de kara. Yürüyün, sizi kim tutar. Fanatikliğin lüzumu yok. Saygı.

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 12:59:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

lailaflower;

Buram buram siyaset kokan,yandaşı olduğunuz partinin düşüncelerini "düşünce paylaşımı" adı altında yazdığınız yazılarınızı kınıyorum!Burası parti savunuculuğu yapılacak yer değildir.Kendinize gelin hanım efendi,destur kelimesinin anlamını ve nerelerde çekildiğini bir öğrenin.Demokrasiyi her cümlenizde vurgulamanıza rağmen ne kadar demokrasiyi sindirmiş olduğunuz apaçık ortadadır.Sizden farklı düşünen beyinlere hakaret etmek,saygısız davranmak,cümleden kastedilmeyen anlamlar çıkarmak hakkını size hiç kimse vermiyor.Ben kendimi arabesk bir tavırla "Türkiye sevdalısı" ilan etseydim kendimi düzeltmeye ilk önce dilimden başlardım.Günümüz Türkçe si ile yazar Arapça-Farsça-İngilizce kelimelerin Türkçe anlamlarını bulup öyle yazıma geçirirdim.Çünkü dilim düşüncemdir.Bu bakımdan bile hangimizin daha çok "Türkiye sevdalısı" olduğuda bellidir.Ha sen benden daha çok "Türkiye sevdalısı" ol.Ben "Atatürk devrim ve ilkelerinin ışığında laik Türkiye Cumhuriyeti" tarafındayım.Çünkü ben Atatürk torunuyum!

Sen hakaret ederek,saygısızlık yaparak insanları baskı altına almaya çalışıp onları pısırıklaştırmaya çalışıyorsun.Baskı ve dayatmalara açık kişiliklerden ne kadar "fikri hür vicdanı hür" davranışlar beklemek doğrudur?

Sizin demokrasi anlayışınız bu ise ben demokrasi yanlısı değilim!Sizin anladığınız Atatürk bu ise ben Atatürkçü de değilim!

RestlessOblivion

RestlessOblivion resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 13:34:33sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Tartışma uzadıkça konudan uzaklaşarak birbirinizle uğraşmaya başladığınızın farkında mısınız? Komik cümleler kuruyorsunuz.
Neyse, belki farketmemişsinizdir diye düşündüm. Çok önemli münakaşanızı böldüğüm için affola...
Buyrun devam edin siz.

OzmmQ

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 13:38:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Güray sen de bize katıl Ama ben komik cümle kurduğumu düşünmüyorum.Komik cümle kuranlar daha doğrusu cümle denilemeyecek birşeyler karalayanlardan değilim en azından

SeVoToRi

SeVoToRi resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 13:41:30sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Sizler sadece taşlıyorsunuzbirbirinizi cümleleriniz ile.Elbette düşünceler farklılık gösterecek insanda, muhakkak olması gereken istekler yada olmaması istenilen olaylar çok farklı olacak her iki kesimde de ama,eğer bir bütünsek ve aynı topraklar aynı bayrak çatısı altında yaşıyorsak,ben eğriyim,sen doğrusun ve hakaret olmadan,küçük düşürmeden sevgi, saygı çerçevesinde çözümler üretmek ve neler yapılırsa bu engeller aşılır deyip uygulamaları sayıp sıralarsak,  bana göre daha faydalı şeyler çıkar ortaya.Forum köşesinde bile anlaşamayan bizler mecliste yada meydanlarda nasıl olurda pozitif düşünebiliriz.Sen Atatürkçüsün diye o Atatürk`ü sevmiyor anlamına mı geliyor; belkide senden çok daha bağlı Atatürk`e çünkü Türk o arkadaşımızda..Ama dediğim gibi düşünceler farklılık gösteriyor bunu da kalkıp laikliği benimsemediğiiçin Türk düşmanı gibi gösterilmesi hoş değildir..

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 14:06:29sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Vicdan hürriyetine asla müdâhale edilemez, zira bu ferdin tâbiî haklarının en mühimlerinden biri addedilir... Her fert, istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyâsî bir fikre mâlik olmak, mensup olduğu bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sâhiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hâkim olunamaz. Türkiye de her yetişkin (reşit) dinini seçmekte hürdür. İbâdet hürriyetine gelince, insanlar hangi dine mensuplarsa o din ile ilgili âyin ve merasimleri yapmakta serbesttir. Fakat, âyinler asayiş ve genel adaba aykırı olamaz, siyâsi gösteri şeklinde de yapılamaz"

Mustafa Kemal ATATÜRK

Nefertiti585

Nefertiti585 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  3.Ağu.2008 Pzr 14:08:31sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Kişileri rencide edici, hakaret içerikli ve düşüncelere saygısız mesajlar eklemek yasaktır. Mesajı silinen arkadaşlar aynı üslupla yazmaya devam ederlerse gerekli yaptırım uygulanacaktır.

Kolay gelsin.

CC sohbet icin buraya
 <<123456 7891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir