ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
16 Mayıs 2024, Perşembe 11:38   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   ATATÜRK SUÇLU !! (İlhan Selçuk)
 <<123 4567891011>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 00:12:56sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

Ben artık sıkıldım cevap vermekten aynı konu hakkında bir sürü yazı yazdım otur oku hepsini simacc aradığın cevapları belki orada bulabilirsin.Cevap veremediğim için sana cevap vermediğimi sanıyorsan çok büyük bir yanılgıya düşüyorsun.

Hep diyorum Atatürk büyük bir dahi idi!Halk laikliğin tanımını bile bilmezken laik rejimi getirdi bu ülkeye.Şu an bizler sokakta ki kadının başörtüsüne,daha ağır ve araplaştırılmış tabirle türbanına mı karışıyoruz?Dur takma mı diyoruz?Ben başörtüsüne ya da türevlerine karşı değilim,çarşaf mı giyeceksiniz giyin,türban mı takacaksınız takın!!!Ama benim ülkemin devlet dairelerine türbanı sokamazsınız!Nüfus cüzdanımda T.C yazıyor ise ben buna karışırım!

HoKKaBaZ

HoKKaBaZ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 00:34:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

simacc :

1. Bu konuyla ilgili tum basliklari inceledikten sonra cevap verilmeli diye bir kural yok.Burda onlarca basligi inceleyip de cevap veremeyebilirim.

2. Zaten iligili basliktaki yazimda "(Oncelikle su ana kadarki 38 sayfanin hepsini incelemedigimi belirtirim.O yuzden asagida verdigim fotograflar onceden verilmis olabilir)" diye de bir not dustum ilk yazima baslarken, bu da senin benim yazimi incelemedigin anlamina gelir aslinda.

3. Madem cevaplari var en azindan bahsettigin cevaplara link de verilebilirdi diye dusunurum.

4. Yazimi da sanirim hic okumamissin ki ilk basta yazdigim bu cumlemi bilmiyorsun.Ama sana kizmiyorum gunde belkide onlarca forum sayafasi okuma zorunlulugun oldugu gorevine sahip bir moderator olup da yazimi inceleme luksunden kactigin bu durum icin...

5. Zaten bu resimlerin ilistirilerek anlatilmasi istenen: Ataturk un Latife Hanimin giyinme ozgurlugune karsi gosterdigi sayginlik ve demokrasi anlayisi.Belirttigin gibi ·HoKKaBaZ· kilik kiyafet kanunundan sonraki Latife Hanim farkli olsa da giyinme ozgurlugune Ataturkun gosterdigi tutumda yine bir degisiklik yok.Zaten mesele de bu ya.Giyinme ozgurlugune karsi demokrasi anlayisi...

Simacc :))

Emin ol ki ben bu forumdaki mesajların tamamına yakınını okumuşumdur. Gözümden kaçan olmuştur muhakkak, ama senin o başlığındaki mesajlar dahil olmak üzere bütün mesajlarını okudum. "İlk başta da dediğim gibi" diye bir cümle söz konusu olamaz bu başlıkta. Neden mi olamaz? Çünkü sen bu başlıkta "ilk başta" diye başlamadın cümlelerine. Yani fi tarihinde "ilk başta" diye başladığın bir cümleyi buraya taşıman gerçekten komik bir durum. Biz seninle bunu değil konuyu tartışmalıyız, konuyu komik yönlere çekmen bile kurtarmıyor seni maalesef :)

Ayrıca bir topic`te aynı soru sorulup cevaplanıyorsa bu soru tekrar sorulduğunda diğer  üyeler  tarafından kaale alınmaması gayet normal bir durum. Yani üyelerin hepsi senin bilgilenmen için mi uğraşacaşak, yoksa kendi fikirlerini geliştirmeye mi çalışacak? Burada esas olan kişilerin kendileri çözüm yolları bulmalarıdır.

Son olarak, ben sana Latife Hanım`ın kıyafet kanunundan sonraki fotoğraflarından birkaç tane koydum, hani belki aklında ışık belirir diye :)) Ama sorun değil. Tarihi değiştirmek kimsenin elinde değildir. O yüzden bu sorunuzun yanıtı Kılık Kıyafet Kanunu`nda gizlidir. Bunu bilmiyorsanız ben size en fazla "Açın kitapları karıştırın." diyebilirm.

Size bu sonu olmayan tartışmanızda kolay gelsin :)

Latife Hanım

vogen

vogen resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 00:37:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Murat hoca Okyanus Koleji hocası mı dır? Hoca CC ajanıdır, CC sponsoru muhtemelen Dülgerdir, düşüncemi destekliyor...

Autum, başörtüsü, türban aynı şey değildir....

Atatürk yazmayı 10 defa düşünüp, 1 defa yazmayı denerken , 10 defa daha düşüneceğiniz bir kişiliktir!

dekmannnn

dekmannnn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 01:42:16sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·OzmmQ· :

Ben artık sıkıldım cevap vermekten aynı konu hakkında bir sürü yazı yazdım otur oku hepsini simacc aradığın cevapları belki orada bulabilirsin.Cevap veremediğim için sana cevap vermediğimi sanıyorsan çok büyük bir yanılgıya düşüyorsun.

Hep diyorum Atatürk büyük bir dahi idi!Halk laikliğin tanımını bile bilmezken laik rejimi getirdi bu ülkeye.Şu an bizler sokakta ki kadının başörtüsüne,daha ağır ve araplaştırılmış tabirle türbanına mı karışıyoruz?Dur takma mı diyoruz?Ben başörtüsüne ya da türevlerine karşı değilim,çarşaf mı giyeceksiniz giyin,türban mı takacaksınız takın!!!Ama benim ülkemin devlet dairelerine türbanı sokamazsınız!Nüfus cüzdanımda T.C yazıyor ise ben buna karışırım!

TÜRKİYE CUMHURİYETİ BİR OSMANLI ARTIĞI VEYA UZANTISI DEĞİLDİR.

Ülkemizdeki bu çift başlılığın en önemli kaynağının bencillik olması muhtemel bir sonuçtur. Ki kişi kendi düşüncelerinide herkese mal ederse bu nasıl bir düşüncedir tartışılır. Nüfus kagıdında TC yazılması ne anlama gelmektedir bu da sanırım bu yazıdan sonra başka bir tatışma konusu olacaktır. Ama ben şunu biliyorum ki eger Osmanlı birşeyler kazanmasaydı ne kaybedecek ne de tekrar kazanabilecek bir toprağımız olurdu. Ve zırt pırt Atatürk ün dahiliğinden basedilmesi ve bunu bilen kişilere gözlerine ittire ittire söylenmesinin manasının ne olduğunu merak ediyorum. Burada Atatürk gençliğine Atatürk propagandası mı yapılıyor. Yok yok sanmıyorum.. Çünkü,Atatürk ün sahip olmuş olduğu potansiyeli her akıllı insan kavramıştır. Ve bu ülkenin değerleri hakkında senin,benim,onun şeklinde bir paylaşım içerine sürüklenmesi çok üzücüdür..Madem bu kadar tarih bilginiz var bakın kurtuluş mücadelesini vermiş olan o Anadolu halkı kimdi..Siz neyi kime kabullendirmeyi çalışıyorsunuz? Siz insanları başındaki örtüyle mi değerlendiriyorsunuz? Siz idol olarak seçtiğiniz dahi dediğiniz M.K.Atatürk ün yapmadığını mı yapacaksınız? Osmanlı yaşadığı yüzyıla damgasını vurmuş büyük bir imparatorluktur. Siz onların bıraktıkları üzerindesiniz bunu unutmayın sakın.! Ve Türkiyede asla bir artık değildir. Bilakis kendi topraklarına sahip çıkmış büyük bir ülkedir. Ve şimdi rahat rahat konuşup yorumlar yapılan o ülkeyi dolaylı yada direkt olarak kurtulmasında pay sahibi olmuş atalarımıza böyle hakaret edilmemelidir. Öyle bir konuşuluyor ki sanki Türkiye kurulurken Osmanlı hakimiyetindeki toplum değilde başka yerden gelmiş bir toplum sahip çıkmış bu ülkeye. Herşey ayan beyan ortadadır. Görmek isteyen görür görmek istemeyen de Osmanlının bir artığı değiliz der. Bunu diyen kişilerin nereden geldiğini çok merak ediyorum. Orta asyadan mı yoksa BALKANLARdan mı? :)

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 03:05:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İnsanlar herhangi bir fikre katılmak yada benimsemek   yahutta sevmek gibi zorunluluklara haiz değildirler ancak ne varki karşındakini anlamaya çalışmak ona saygı duymak zorundadırlar hiçkimse karşısındakine hakaret etmek nezaket kuralları dışında bir üslupla tın v.b saygı kuralları dışına çıkan bir üslupla itham edemez bırakın böyle bir davranış hakkkının  lüx olarak nitelendirilmesini öyle bir bireysel hakka dahi sahip değildir.Ortada bir gerçek vardır ki   bunu görmemek için ciddi manada art niyet taşımak gerekiyor oda OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN  tüm DÜNYAYA 600 YILLLL HÜKMETTĞİDİR ama niyet hadi onu geçin zihniyet çamur atma fikriyatı taşıdığı için koca CİHAN İMPARATORLUĞUNA  artık diyebilme cesaretini kendinde bulabilmiş cahiliye ütopiklerinin oluşturdğu zavallı olan bir çırpınıştan öteye gidemiyecek acziyet silsilesidir. Dünyanın hangi kıtasına giderseniz gidin OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN izlerini göreceksiniz onlar TÜRK İSLAM BAYRAĞINI her yerde şanla şerefle dalgalandırdılar her ne kadar ihanetçiler onu arkasından bıçakladılarsa da o halkı  bu coğrfayda yok etmeye güçleri yetmedi  ve yeniden DİRİLİŞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK  Önderlğinde bu YÜCE MİLLETİN VÜCUDUNDA VUKU BULDU herşeye rağmen herkese rağmen ECDADIMIZ  bunu BAŞARDI ve OSMANLI İMPARATORLUĞUNUN küllerinden TÜRKİYE CUMHURİYETİ DOĞDU bunu inkar etmek ayıptır günahtır ECDADINA Küfür edenler sanmasınlarki bu bir haktır, şımarıklıktır, yahutta meziyettir. Bunu yapmak ASLINI İNKARDIR GELECEĞİ GÖREMEMEKTİR ağaç köküyle vardır bizler köklerine sahip çıkan insanlarız ve kimseyde küfür ETTİRMEYİZ  HERKES HADDİNİ BİLSİN EDEBİNİ TAKINSIN kimseler kör tek düze içi boş  ATATÜRK sevgisiylede  bize ATA sevgisi öğretmeye kalkmasın bizler o büyük komutanın bu millet için neler yaptığını bilecek  anlayacak ve DEMOKRASİSİNE sahip çıkacak kadar basiret sahibi bu ÜLKE SEVDALISIYIZ.

Eğer amaç ÜLKEMİZİN sonsuz BEKASI ise; yolunda ölmeye hazırırz nasılki Ecdadımız ÇANAKKALEDE SAKARYADA  DOĞU BATI GÜNEY CEPHELERİNDE SAVAŞIP Canlarını hiçe sayarak bize bu EMANETİ BIRAKTILARSA bizlerde o KUTSAL EMANETE AHİRETE KADAR sahip çıkacağız bu böyle biline.

Fakat anlaşılmayan birşey varki tüm bu VATAN SATHININ  birliğini sağlamak GERÇEK DEMOKRASİ ve halkının BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜYLE sahip olunacak bir anahtardır.Ülkemin her santimetre karesinde yaşayan her birey bunu hak edecek kadar Değerli ve Kıymeti HArbiyesi vardır. BAşörtüsü kavramı insanların İnançları gereği kullandıkları bir örtüdür ve kıyafet yahutta giyimle ne kimse bu ülkenin düşmanı olur nede bu ülkeyi çok sever önemli olan kıyafetler değildir zihniyetler ve kalplerdir.

Hiç kimse konuştuğu dilden dolayı yahutta giyim tarzından dolayı baskı altına alınamaz yok sen buraya girebilrsin şuraya giremezsin denilemez yahutta sen çok içiyorsun olmaz be kardeşim denilip asimile edilemez bunlar basit örneklerdir arkadaşlar ancak ne varki birileri bu ülkenin güçlenmesini ve Ülkedeki  İç Huzurun sağlanmasını istemiyor çünki bu olursa TÜRKİYE CUMHURİYETİ Hükümetleri ve halkı başını kaldırırp etrafına bakabilecek elindeki o MÜTHİŞ GÜCÜN FARKINA VARACAK Amerika İsrail İngiltere Almanya gibi ülkelerin değil kendi ÜLKE ÇIKARLARINA HİZMET EDECEK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİ Dünya Yönetiminde bende varım bu benim genlerimde var benim ECDADIM bunu 600 sene yaptı bende onun TORUNUYUM  DEYİP DİMDİK AYAKTA DURABİLECEK .İşte bizim bütün derdimiz budur arkadaşlar GÜÇLÜ DİMDİK SÖZ SAHİBİ DEMOKRASİ gereklerinin tam açılımıyla yaşandığı BÜYÜK TÜRKİYE CUMHURİYETİDİR gerçek sansürsüz kişiye özel olmayan belli bir zümreye ve onun tekelleşmiş fikriyatlarına değil TÜM TÜRKİYE HALKINA hitap eden bir DEMOKRASİ İSTİYORUZ.

Bişeyleri resimlerle  köşelerle şekilcilikle sevmiyoruz onu fikirleriyle bize verdği mesajlarla hayalini kurduğu özgür bağımsız güçlü müreffeh TÜRKİYE HAYALİ İLE SEVİYOR VE onun bıraktığı EMANETE birşeyler ekleyerek  yok ederek değil birşeyler ekleyerek yapalım diyoruz bunu istemek suç ise ne elzemdirki  EVET BİZLER SUÇLUYUZ.

OzmmQ

OzmmQ resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 11:52:55sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Yani size hakketen gülüyorum

Siz daha okuduğunuzu anlamıyorsunuz ki,ben de size birşeyler anlatmaya çalışıyorum.Asıl hakaret eden ve tarih bilgisinden yoksun olan sizlersiniz!Türkiye Cumhuriyeti ile Osmanlı devleti arasında ki farkları;yapısını,hukukunu,işleyişini bilecek kadar tarih bilginiz yok!

Türkiye Cumhuriyeti bir Osmanlı artığı ya da uzantısı değildir cümlemden kendinizi haklı çıkarmak uğruna saçma sapan yorumlar çıkarmayın.Ben tarihimi yok mu saydım yahu bir anda cahil ilan ettiniz beni.Tarih kitabını geçtim ilk önce Türkçe kitabı okuyun!

Ben Fatih Sultan Mehmet,Kanuni Sultan Süleyman ile de gurur duyuyorum.Onlar bizim atalarımız,nasıl onları ve tarihimi yok saydığımı iddaa edersiniz!!!

Türkiye Cumhuriyeti,Osmanlıdan her yönüyle farklı yeni bir Türk devletidir!Aralarında ki tek benzerlik Türk halkıdır!

Atatürk demek Atatürk ü sık sık söylemek altında bile kötü niyet arayanlar var,evet evet oyunlar başarıyla sonuçlanmış.Aferin size gençlik!!!!!

Lütfen okuduğunuzu anlamaya çalışın.Karalamak,cahil göstermek,hakaret etmek,muhalefet olmak uğruna böyle bir savaşım içine girmeyin.

Bu konuda anlatmak istediğim şeyi anlayasıya kadar size cevap vermeyeceğim.Hala anlamamak için direnirseniz size güleceğim.

dekmannnn

dekmannnn resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 12:15:04sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Osmanlı İmparatorlugu saltanatla yönetilmiş bir bakıma monarşinin hakim oldugu bir İmparatorluktu. Türkiye ise Cumhuriyet rejimiyle yönetiliyor. Bunu bilmyeyen biri mi var? Var mıdır acaba???? Bunu anlatmaya çalışmak kime hakarettir,kime ders vermeye çalışmaktır. Ki zaten bu farkı kim anlayamayacaktır??? Bence anlatamak istediğini süslü cümleler yerine daha anlaşılır şekilde anlatmak daha tesirli olacaktır. Ama anlatılmak istenen kesinlikle anlaşılmıştır. Türkiye Osmanlının bir uzantısıdır. Türkiyede değiştirilemeyecek,yeri doldurulamayacak ve kesinlikle inkar edilemeyecek kültür,sanat,tarih ve bilim adına sağlam yerlere sahip Osmanlıdan günümüze kadar gelmiş büyük olgular vardır. Osmanlı gerek bilim adamlarıyla(Farabi,İbni Rüşt,Harezmi,İbni Sina,Mimar Sina....) gerekse sahip oldugu devletsel ve milletse vasıflarıyla günümüz Türkiyesinde sağlam bir yer sahibidir. Etrafınıza baktıgınızda o degerleri görürsünüz. Osmanlı yapısı,hukuku,işleyişiyle 600 yıl dünya üzerinde hakimiyet kurmuştur. Burada begenilmeyen buysa eger bu tezide ortadan kaldırmış oluruz. Eger bu özelliklerde abartıldıgı kadar sorun olsaydı bu imparatorluk bırakın 600 yıl ayakta durmayı 100 yıl dayanamazdı. Siz bırakın Osmanlıyı da günümüzdeki uygulanan rejimdeki aksaklıkların  ve verilen kararların basiretsizliğini konuşun. Siz çok mu iyi hukuk sistemine,işleyişe ve yapıya sahipsinizde Osmanlıya kalkıp dil uzatıyorsunuz? Ve lafda sevgi değil saygı istiyoruz.!!!

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 13:30:52sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Bakın yine bel altına vurulmuş cok fena hem de... Peki ben de mi bel altına vurayım... Beli acık göbekleri acık dolaşma, mini etekler giymek, saçlara başlara değişik şekiller vermek, ilgiyi üzerimize cekmek için tüm yollara başvurmak mı öz değerimiz? Dersem ben de bel altına vurmuş olacağımdan bu şekil konuşmanın bana yakışmayacağını da bilerek bel altına vurmak istemiyorum...

Bu ülke hepimizin. Mevlana torunuyuz. Kim olursan ol gel... Diyen bir Irkın torunlarıyız. Bu ülke ne senin ne benim. Sanki türbanlı kardeşlerimiz bu ülkeyi sevmiyor, bunu böyle göstermek kimsenin haddi değil. Benim senin onun bunun ne kadar hakkı varsa herkesin o kadar hakkı var bu ülkede... Biz ancak birbirimizi döveriz!

Melissa606

Melissa606 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 13:52:11sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Laliaflower..Bu forum başlığında yazdığın her cümleye imzamı atarken yapılan yorumlara hitaben birkaç yorumda ben eklemek istiyorum…

Osmanlı Devleti ni bir artık görecek kadar yok saymakla,başörtüye türban ifadesini yapıştırıp  TC de devre dışı bırakmaya çalışmakla,Osmanlı halkını küçük görerek latince harflere sahip yeni alfabeye geçmiş ve haliyle tamamıyla değişik bir sistemle tanışma sürecini geçirirken o yılların Türkiye nin bu haliyle kıyas edilmesiyle,laikliğin tanımının olduğu gibi değilde istenilen yönde anlatılıp çeşitli seneryolar üretilmesiyle Atatürkçü olunmuyor…

Saygılar…

muratugras82

muratugras82 resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  28.Tem.2008 Pzt 14:39:37sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
Tarih irdelenirken altın kural şu: Tarihi günümüzün şartlarına göre değil, O ZAMANIN ŞARTLARINA göre değerlendirmeliyiz. Yoksa çok büyük hatalar yapmış oluruz. O zamanın şartlarına göre onlar yapılması gerekiyormuş ve o zamanın şartlarına göre bu yapılanın doğru veya yanlış olduğunu değerlendirme yapmalıyız.
CC sohbet icin buraya
 <<123 4567891011>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir