ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
17 Mayıs 2024, Cuma 19:26   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   TAŞ KESİLEN İNSANLAR...
 <<1...4567891011121314 1516>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 14:01:21sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
·TaseronChatci· :

İki türlü inançsız vardır. Yarım ataist, tam ataist.

Yarım ataist:
Bir yaratıcının  varlığını kabul ederler. Allah veya farklı bir isimle anmayıp, sadece oluşumun hakimi olarak görürler. Bu kısım ataistler, din ve inançların insan sömürüsü olduğunu, ticari ya da manevi çıkarlar doğrultusunda çıkartıldıklarına inanırlar. Varoluştan bu yana gelmiş geçmiş hiç bir peygamberi ve dini kabul etmezler.

Tam ataistler:
Evrenin varlığını tamamen bilime dayandırırlar. Ne yaratıcı inancına, ne de dini inançlara sahiptirler. Varolan her nesnenin oluşumunda bilimsel bir açıklama getirmeye çalışırlar. Olayın en özüne inildiğinde, Allah ın varlığı ile karşı karşıya kaldıklarında bilimin orada kilitlendiğini, gelişimin tamamlanmadığını düşünürler. Bu gelişimi tamamladıklarında, (Haşa) Allah ın varlığı tezini yok edeceklerini sanırlar.

Şimdi İlahiben; sen bu inançsızlara Kur-an dan ayetlerle neyi açıklamaya çalışıyorsun?

zamanında bu yazıyı yazıpda kendinden farklı düşünenleri ateist yarı ateist diye ayıran biri için  cok caf caflı oyunlar bunlar..evet herkesin amacı belli ve seninde amacın belli konu ile ilgili tek alakan dur hangisine ateist desemde rahatlasam ama kimse bilmesin ne menem bi kişi oldugumu..gercekten hiçbişey hakkında kendine ait fikirlerin yok...hala dini sıfatları kopyala yapıştır yapıosun..bari bunu yaptıktan sonra cümle yetisinden bilgiden birikimden bahsetmeki bogazına kadar battıgın cehaletin ortaya cıkmasın

FairBABY

FairBABY resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 14:28:35sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Konu Yanardağ patlaması sonucu taşlaşan insanlar Konu önce darwin teorisine sonra AK PARTİYE dönmüşş ee sırada ne var.Yoksa DENİZ FENERİ rezaletini yapanlardamı Taş kesilmişşş vah vah

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 16:26:43sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

dikkat ediorum da notsp özellikle fikirlerinin dogrulugu husunda bir kale edası ile saglam duruyo ama aynı şeyleri tekrar ediyor..onun mantıgından bakarsan sag akım magdur , sag akımın ögretilerinden bagrından cıkıp bu ülkenin evlatlarını dini söylemlerle dolandıranlar solcu yada komplo yada başka bişey..yada her dolandırıp Elhamdurillah Müslümanım diyen bizdenmi diyerek içerdeki pisligin üstünü örtme calışması içinde..biz diyoruzki bu ülkede herkes dolandırdı sagcısı solcusu ama başlık kanımca tamamen istismarı gölgelemek için varsa ozaman ona görede yazarsın...bu ülke soldanda dolandırıcı gördü sagdan da gördü ama sagdaki din istismarı üzerinden yapıldıgından ve toplumdaki cehalet dizboyu olup bu istismar devam ettiginendir dikkat cekmesi..yorumlanması

Bak canim kardesim, saniyorum sen 1980 den sonraki olan olusumlarla alakali pek bilgi sahibi degilsin. ben bunu yazmaktan biktim, sen ben bilirim demekten bikmadin.

Kenan Evren bir programa ciktiginda cok basit bir sekilde sunu soyledi; solcu kesim surekli memnuniytetsizligini dile getirip bununla ilgili propaganda yaparken Turkiye yi koruyup Turkiye icin savas veren Sagcilardir" dedi ve salonda buz kesmisti. Kimse de buna ne bile kelime edebildi nede bununla alakali muhalefet edebildi. Bunun nedenini sen istedigin kadar bahanelere bagla, bu insan cikip eger boyle bir seyi ifade etmis ise durup dusuneceksin neden soyledigini.

Tum basliklarina baktim. Bana dogrudan yanlisin, taraflisin diyen sen toplam 10 baslik acmissin. Basliklarin adlarina bakalim:

Kusura bakma kardesim, sen bu sekilde bir fikirle dogrudan kosullu gelirsen ben tarafli olur ve sadece bunlari degil, diger olanlari da yaz derim. Amaca hizmet etmeyin.

·SCHRODINGERINKEDISI· :

EE nonstop bu benim fikrim asparagas olup olmaması benim bunu yazamiyacağım anlamına gelmiyorki.Yani RTE yahudi de diyebilirim  ve pek çok şey

bizim hep savundumuz bu ülkede düşünce özgürlüğü olması

Kimi düşünceler vardır gülünür,Kimileri vardır ciddiye alınır ,Kimileri vardır tartışılır.

Şimdi ben bu fikrim yanlış diye yazmıyayım mı  doğru değil diye?

Ben senle bunun tartışmasını yapmıyorum dikkat et doğru yada yanlış olabilir

Ben burda  aslında ben napolyon bonapartım desem sen fransız tarihini anlatıp bu kadar içten içe kendini yermisin?

İkiside asparagas diyelim ee

O zaman sende sempatizanlık yapmıcaksın.

Olan veya olmayan bir haber ile fikrin ne oldugunu anlamaktan ve bunlari ayni konseppet dusunen yoksun kisi :)

Bak fikir dedigin, olan olaylar karsisinda senin dusuncelerini toparlaman ve beyninde yorumlamandir. Seyh Saidi sen kafanda toparlayamazsin, Seyh Saidin torunu diye istedigin kisiyi gosteremezsin cunku bu fikir sayilmaz. Fikirle Asparagas arasindaki buyuk ucurumun bilincinde olmayan bir bilgi eksikligin var, ac oku bisileri.  

Sen acikca Seyh Said in torunlari diyerek aklinca AKP olusumunu gostermissin. Bunu neye dayandirdigini sordugumda bu sadece fikirdi dersen ben o anda senin bu zamana kadar gostermis oldugun akilli dirayete saygi gosterir bir halim kalmaz, akilli birisi olmadigini dusunur cikarim, kaldiki oyle oldu.

Taraflisin, yonlusun, sempoatizansin demek icin once kendi yazdiklariniza bakin. Surekli Dini Ataturke dusman bir edebiyatta gosterir haldesiniz. 1376 sene hutbesi ile inananlari buyumus bir tasavvufun hakarete ugramasi, ozellikle de yazili olarak bu sekilde hakarete ugramasi elbetteki sizin sucunuz degil. Dini para kapisi olarak goren 3 4 capulcunun isidir. Sen egerki o 3 4 capulcunun yapmis oldugu isi cikip farkli sekillerde degerlendirir, bunu tum islam alemine mal edersen o zaman dur derim kardesim. Buna haddin yok cunku.

Yalniz sunu da yazin, "Bizim asil amacimiz Sunni ve Safi kesimin inanci olan Islami otelemek, cirkin gostermek, camur atmak" diyin bu yasimda ikinizde benden kucuksunuz gelir elinizi operim duruslugunuzden dolayi. Varmisiniz?

Bakiniyorum belli bir taraf olmussunuz, sami selcugun dedigi gibi islam geliyor seriat geliyor nidalari ile bir seylerin goreve gelmesini temenni ediyorsunuz. Kardesim adam oldurmeye bu kadar mi meraklisiniz siz? Yine mi olaylar zinciri olsun? Ha simdi sunu dusunebilirsin, biz karsi koymazsak din gelecek. Meraklanma din dahi gelse su kutsal yonetimi deviremez. Sulanmis 3 4 kisinin sulu fikrileri onlar. Bunu 80 zamanlarinda da yaptilar, olmadi, simdi de yapmaya kalkiyorlar yine olmayacak. CHP Turkiyeye lider olamaz, cunku zihni Turkiye kosullarina uygun degil. Bundan onceki yazilarimda da bisi yazdim ama dikkat edemediniz galiba; gecen sefer yanlis DENIZ I astilar, bu defa sasiracak kimse yok, dogrudan adresler belli.

Birde bana gecip dini istismardan da bahsetmeyin, Alevileri istismar eden senelerce CHP, DSP, SHP, SODEP ve DTP idi. Deniz Baykal kendi fikirleri ve hirsi icin Turkiyeyi yakacak kadar kara gozlu bir sunnidir, Alevi dusmanidir. Gel gorki ne hikmetse Alevilerin gerisinden de ayrilmaz. Bunun da nedeni oy dur. Sen simdi bana dini istismar diyorsun CHP nin yaptigi cem evi istismarlarini es geciyorsun. Ne guzel. Saldir bi bahaneyi bulup, ardindakini de gorme. Yok 3 kurusa 5 kofte. Once elestiri yapacak mesafeye geleceksin, ardini temizleyecek, duru dusuneceksin.

Ikinize de soru: Halk evleri nasil ve neden kuruldu? Kuranlar kim?

Ikinizde duru dusunemiyorsunuz, az okuyun, paklayin cevrenizi sonra yazin.

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 17:14:50sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
[

[/QUOTE]

Bak canim kardesim, saniyorum sen 1980 den sonraki olan olusumlarla alakali pek bilgi sahibi degilsin. ben bunu yazmaktan biktim, sen ben bilirim demekten bikmadin.

Kenan Evren bir programa ciktiginda cok basit bir sekilde sunu soyledi; solcu kesim surekli memnuniytetsizligini dile getirip bununla ilgili propaganda yaparken Turkiye yi koruyup Turkiye icin savas veren Sagcilardir" dedi ve salonda buz kesmisti. Kimse de buna ne bile kelime edebildi nede bununla alakali muhalefet edebildi. Bunun nedenini sen istedigin kadar bahanelere bagla, bu insan cikip eger boyle bir seyi ifade etmis ise durup dusuneceksin neden soyledigini.

Tum basliklarina baktim. Bana dogrudan yanlisin, taraflisin diyen sen toplam 10 baslik acmissin. Basliklarin adlarina bakalim:

Kusura bakma kardesim, sen bu sekilde bir fikirle dogrudan kosullu gelirsen ben tarafli olur ve sadece bunlari degil, diger olanlari da yaz derim. Amaca hizmet etmeyin.

·SCHRODINGERINKEDISI· :

EE nonstop bu benim fikrim asparagas olup olmaması benim bunu yazamiyacağım anlamına gelmiyorki.Yani RTE yahudi de diyebilirim  ve pek çok şey

Kimi düşünceler vardır gülünür,Kimileri vardır ciddiye alınır ,Kimileri vardır tartışılır.

Ben burda  aslında ben napolyon bonapartım desem sen fransız tarihini anlatıp bu kadar içten içe kendini yermisin?

Olan veya olmayan bir haber ile fikrin ne oldugunu anlamaktan ve bunlari ayni konseppet dusunen yoksun kisi :)

Bak fikir dedigin, olan olaylar karsisinda senin dusuncelerini toparlaman ve beyninde yorumlamandir. Seyh Saidi sen kafanda toparlayamazsin, Seyh Saidin torunu diye istedigin kisiyi gosteremezsin cunku bu fikir sayilmaz. Fikirle Asparagas arasindaki buyuk ucurumun bilincinde olmayan bir bilgi eksikligin var, ac oku bisileri.  

Sen acikca Seyh Said in torunlari diyerek aklinca AKP olusumunu gostermissin. Bunu neye dayandirdigini sordugumda bu sadece fikirdi dersen ben o anda senin bu zamana kadar gostermis oldugun akilli dirayete saygi gosterir bir halim kalmaz, akilli birisi olmadigini dusunur cikarim, kaldiki oyle oldu.

Taraflisin, yonlusun, sempoatizansin demek icin once kendi yazdiklariniza bakin. Surekli Dini Ataturke dusman bir edebiyatta gosterir haldesiniz. 1376 sene hutbesi ile inananlari buyumus bir tasavvufun hakarete ugramasi, ozellikle de yazili olarak bu sekilde hakarete ugramasi elbetteki sizin sucunuz degil. Dini para kapisi olarak goren 3 4 capulcunun isidir. Sen egerki o 3 4 capulcunun yapmis oldugu isi cikip farkli sekillerde degerlendirir, bunu tum islam alemine mal edersen o zaman dur derim kardesim. Buna haddin yok cunku.

Yalniz sunu da yazin, "Bizim asil amacimiz Sunni ve Safi kesimin inanci olan Islami otelemek, cirkin gostermek, camur atmak" diyin bu yasimda ikinizde benden kucuksunuz gelir elinizi operim duruslugunuzden dolayi. Varmisiniz?

Bakiniyorum belli bir taraf olmussunuz, sami selcugun dedigi gibi islam geliyor seriat geliyor nidalari ile bir seylerin goreve gelmesini temenni ediyorsunuz. Kardesim adam oldurmeye bu kadar mi meraklisiniz siz? Yine mi olaylar zinciri olsun? Ha simdi sunu dusunebilirsin, biz karsi koymazsak din gelecek. Meraklanma din dahi gelse su kutsal yonetimi deviremez. Sulanmis 3 4 kisinin sulu fikrileri onlar. Bunu 80 zamanlarinda da yaptilar, olmadi, simdi de yapmaya kalkiyorlar yine olmayacak. CHP Turkiyeye lider olamaz, cunku zihni Turkiye kosullarina uygun degil. Bundan onceki yazilarimda da bisi yazdim ama dikkat edemediniz galiba; gecen sefer yanlis DENIZ I astilar, bu defa sasiracak kimse yok, dogrudan adresler belli.

Birde bana gecip dini istismardan da bahsetmeyin, Alevileri istismar eden senelerce CHP, DSP, SHP, SODEP ve DTP idi. Deniz Baykal kendi fikirleri ve hirsi icin Turkiyeyi yakacak kadar kara gozlu bir sunnidir, Alevi dusmanidir. Gel gorki ne hikmetse Alevilerin gerisinden de ayrilmaz. Bunun da nedeni oy dur. Sen simdi bana dini istismar diyorsun CHP nin yaptigi cem evi istismarlarini es geciyorsun. Ne guzel. Saldir bi bahaneyi bulup, ardindakini de gorme. Yok 3 kurusa 5 kofte. Once elestiri yapacak mesafeye geleceksin, ardini temizleyecek, duru dusuneceksin.

[/QUOTE]

bak güzel abicim..1980 den sonraki devlet politakalarından ve bu politikalrın sonuclarından birtek sen haberdar degilsin..cok uzaga bakma sende bende bu politikaların ürünleriyiz...görev süresi boyunca zamanın sol kesimini ezmiş işkence etmiş sindirmiş katletmiş biri olarak evrenin zaten sagı öven konuşmadan başka bişey söylemesinde düşünmek cocukluk olurdu..

şu konuyu sanırım anlamamışsın...din üzerinden tasavvuflarla yada dinsel söylemlerle dolandıranlar cok var ama sol kesimdende yolsuzluk yapan yok degil..ama ben din istismarını önce oya sonrada paraya ceviren zihniyete karşıyım cünkü düşünce yapım itibari ile sag bana ters , din üzerinden siyaset bana ters , bu siyaseti ranta cevirmek bana ters ,inanıyorumki din birey ile Allah arasında kalmalı şova dönüşmemeli , bunun için insan öldürülmemeli ,parası çalınmamalı vs vs...bu suretten ben tarafım objektif degilim olmakda zorunda degilim

ayrıca sen hangi mantıkla benim taraf olmama istinaden taraf oldugunu söylüyorsun.daha bikaç gün önce solcular dinsizdir diye buyuran sen degilmiydin? yada solcular müslüman degil diyen ? bu na cevaben bende bütün sagcılar beline bomba baglayıp elkaide yemi üye desem ? yada evinde  hangi çekmecede domuz bagı var desem ? bütün sol düşünceyi genelleme yapıp dinsiz ilan etmek ,  müslümanlıktan cıkarmak  , din istismarının ne boyutta ve düşünce olarak sizlerin bu istismarın neresinde oldugunuzu gösteriyor zaten..bunun için evrenin panellerde konuşmasına gerek yok...istisnalarda kaideyi bozmaz diyip sonrada pişkin pişkin gelip sen tarafsın fikirlerim dogru koşulu ile gelirsen  bende tarafım diyecegine  esas söylemek istedigin olan Chp düşmanlıgını yap bende yanaklarından öpeyim...şimdi diyeceksin ki chp içinde bölücü örgüte yardım edenler var yolsuzluk yapanlar var bilmem ne yapanlar var..tamam var kardeşim var ama benim pisligim senin pisliginden temiz mantıgı ile yaklaşırsan sonrada müstesna biçimde sizler yüzünden taraf oldum dersen yandaş düşüncenin pisligini örtüyosun derim bende..kürtçe konusup güneydoguda aşiretlerle kol kola olan  milletvekilleri olan , pisligin başbakanın en yakınındakilere hatta kendisine bulaştıgı  , partinin ileri gelenlerinin bu Cumhuriyetin ömrü tamamlandı dedigi , laikligi yeniden tanımlayalım diyen  , 2. Cumhuriyet diye karnından konuşan  bir partiden bahsediyoruz..hatırlatayım dedim...

nekadar kabul etmesende nekadar görmezden gelsende bu ülkeyi tarikatlara kul köle olan ,emirlerine amade olan bir zihniyet yönetiyor..nakşibendiler bi bölgede nurcular bi bölgede bilmem kim bi bölgede almış başını yürüyor..şimdi senin efendim ne münasebet şeyh sait in torunları yönetmez memleketi ,dedigin zaman sen bu olanları görmezden geliosan es geciosan senin taraf olman için bana benim fikirlerimin dogrulugunu kanıtlamam için yaptıklarıma yada vs başka bişeye ihtiyacın cünkü sen taraf olarak dogmuşsun - doldurulmuşsun derim..

eger hangi tarikatlar akp içinde nası yuvalanmış dersen sana kasım gülek ismini veririm..ama muhtemelen içinizden biridir biliyosundur zaten

notsp

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 18:06:41sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Ben AKP yi savunuyorum, savunurumda. Nedenine gelince,

Partinin kurulus amaci, partinin dine bakis amaci, partinin insana bakis amaci yorumlanmisti ilk toplantida. Hic kimsede fark gozetilmeden toplum icinde her bir bireyin ozgurlugunu savunuyordu.

Bu gune gelelim. Olan oldu siyaset adamlari aldilar ellerine oyuncaklari, istedigi gibi oynatmaya basladi.

Celallenen Celalettin

Her yil 23 Nisanda Ataturk Spor Salonunda tum dunya cocuklarinin ciddi bir organizasyon ile cikip guzel bir sentez olusturma durumunu bu yil nereden ciktigi belli olmayan bir kulup bozmaya kalkti. Kulup baskani Celalettin Han denen kisi yonlendirilmis bir kisidir. Bunu ben degil AKP tabani da biliyor, yonetimi de.

Nereden geldigi bir para ile cikip bir kisi boyle bir seyi ozellikle 23 NISAN DA yapmasi bunun amacli yapildigini da gosteriyor. Hedef belirletmek amacli yapilmis bir sey bu.

Bu olayi ustlenen kimse olmadi. Yalniz Parti icinde oyuncaklari ile oynayan hasaralarin kim oldugunu da herkes cok iyi biliyor.

Zamanin sol kesimini ezmis dedigin kisi boyle bir fikirle gelmeseydi bu zihniyetin cocuklariyiz dedigin bizler suan ya dogmamis olurduk yada suan hala kendi icimizde savasiyor olurduk. Sen bir seyleri surekli iskence gorduk, asildik kesildik mantigi ile gorursen cokluk saglamak adina Bolucu Teror Orgutlerine hem eylemler icin hem de olusumu desteklemesi, partiye adam kazandirmasi icin kullanan, silahli olusumlari konuslandiranin da suan senin kendinde siper edindigin CHP oldugunu anlarsin. DEV lerin yaraticisi, Zulfikarlari on planda tutup kendisine silahtar yaratan kisinin de SAV, BAYKAL ve SEPTIOGLU oldugunu da bilirsin. SEPTIOGLU said torunu bu arada bilgine.  

Bundan once sana bir sey yazmistim sende bilmiyorum demistin. Bir toplumun inancini kaybetmesi icin toplum icindeki bireyleri fislersen! bu insanlar bu fisleyenleri cok umursamadan silerler kagit uzerinde. Suan eger politikalariniz tutmuyorsa bunun icin nedeni, sen cok biliyorum dedigin tarihlerde incele derim.

Sol, dunyada Enternasyonel birligin kollari ile dusunceleri hedef kitleye aktarilmasi gereken en onemli bir siyasi yasam seklidir. Sen bu yasam seklini kendince durup, burusturduktan sonra cikarlarina alet edersen seni Enternasyonel Yillik olagan toplantilarina da cagirmazlar, gitmekte de zorlanirsin.

Sol gorus nedir? Sag gorus nedir? Simdi dogrudan kafanda Sagin kapitalis dusuncede, Solun ise Sosyal Demokrasi oldugu tezini one sureceksin. Yahu bana Ufuk Aras i ornek gosterin tamam Sosyal Demokrasinin asigi adam derim. Fakat su olusumu ile CHP yi gosterdiginizde oturur heryerimle gulerim. Kendi binalari, Is bankasindaki edinimleri futursuzca harcamalari ne SOLU simgeler nede Sosyal demokrasiyi. Madem Sosyal Demokrasinin cok piriltili cocuklari bu kisiler o zaman oncelikle ATATURK UN Vasiyetini yerine getirsinler! Madem bu kadar toplumu kucaklamaya yonelik insanlar bunlar o zaman Alevi, Sunni, Solcu, Sagci, Dinci, Bizden altilamasini kullanmasinlar.

Sol eger Turkiye uzerinde dogru bir sekilde uygulansin herkes SOL cu olur. Bende dahil.

Bir toplumun olusumunda herkesin aristokrat, bilim adami ve okumus, okudugunu cozup asmis adam olmasini bekleyemezsin. Elbetteki tip toplumlarda cahil ve kullanima uygun meyilde olan insanlar vardir. Cok gelismis Amerika da bile bu tipte cahil insanlar var. Olmakta zorunda. Cunku herkes okumus adam olamaz. Olursa toplumun duzen diyagraminda surekli mikroislemciler olur ve kondansatorler olmaz. Buda gelen elektrigin mikroislemciyi yakmasina neden olur. Toplumumuzda bulunan cahil insanlarinda kandirilmaya en musait duygusu Dindir. Bu zamana kadar her yol denendi ve surekli tutan tek yolun bu oldugu goruldu. Bu sadece bizde degil Dunya icin de gecerli.

Sen simdi kalkmis Dini kullanan bu meymenetsiz insanciklarin sorgusunu bir kenara birakip sucu surekli takkiye dedigin Din tasavvufuna yaziyorsun yaziyorum, sen hemen ben oyle demek istemedim diyorsun. Yahu sana kalsa sen basortusu ile bir anneyi oglunun mezuniyet torenine alirmisin? Ben alirim. Bunun nedeni ise o kadin basini ortmus ise o kadinin senin dusuncende olan insanlar tarafindan ezilmemesi icindir. demoktasi budur. Dinde bizim, Haklta bizim sloganlarini savurturken alttan fislemeyle demokratik olunmaz.

Ben sana solcular dinsizdir demedim. Turkiye de olan olusum Solculari dinsiz olarak tanitiyor maalesef dedim. Bunun sebebi sadece AKP veya Dindar kisilikler mi? El insaf, fisleyen kimdi? Acin okuyun yahu bir seyleri. Aileden, gruplasma yaptigin arkadaslarindan ogrenme. Eger hakikaten bir demokrasi istiyorsan senin isteklerin benimkiler ile ortusur. Solcularda Turkiye icerisinde SOL yonetimini yaptigini sanan iki acemi kaptan yuzunden benim gibilerin dilinde DINSIZ olarak nitelendirilir. (Not: kesinlikle Safiligi karistirmiyorum bu konular icine, cunku Allah bir diyen bir mezheptir safilik. Alevilik kokeninde safilige dayanir fakat Turkiye de zaman icinde degistirilmis ve basli basina bir dinmis ve Allah olarak nitelendirilen Hz. Ali inanci olusmustur. Ne yazikki bu boyle)

Tarikatlara bende Karsiyim. O yuzden hic bir sey diyemiyorum bu konuda. O kisilerle olan iliskilerinde hos olmadigini dusunuyorum. Ha sen bu adamlarla gorusup, konusur, istisarelerde bulunursun. Fakat bu insanlar tarafindan yonlendirmeler ile Ulke yonetilmez, adami Asarlar zamani gelince.

28 senedir Turkiye yi taniyan bir irk ne savas gormus, ne de o gunku gruplasmalara sahit olmus. Ankara Tuzlucayir, Dikmen gibi semtlerde Turbanla gezeni kadin erkek doverlerdi. Ayni sekilde Gazi Univertsitesinde de Solcu oldugu bilinen bir kisi Reis denen otonom sapkinlik ornegi kisilerin emri ile dovulurdu. Bunu isteyen bir yoldasiniz siz dikkat edin.

notsp

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 18:13:53sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

eger hangi tarikatlar akp içinde nası yuvalanmış dersen sana kasım gülek ismini veririm..ama muhtemelen içinizden biridir biliyosundur zaten

Yazdigini ben mi yanlis okuyorum yoksa sen mi yanlis birisini yazdin. Kasim Gulek Ittihat ve Terakkici bir babanin evladidir.

TCGedincik

TCGedincik resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 18:31:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·notsp· :
durty :

dikkat ediorum da notsp özellikle fikirlerinin dogrulugu husunda bir kale edası ile saglam duruyo ama aynı şeyleri tekrar ediyor..onun mantıgından bakarsan sag akım magdur , sag akımın ögretilerinden bagrından cıkıp bu ülkenin evlatlarını dini söylemlerle dolandıranlar solcu yada komplo yada başka bişey..yada her dolandırıp Elhamdurillah Müslümanım diyen bizdenmi diyerek içerdeki pisligin üstünü örtme calışması içinde..biz diyoruzki bu ülkede herkes dolandırdı sagcısı solcusu ama başlık kanımca tamamen istismarı gölgelemek için varsa ozaman ona görede yazarsın...bu ülke soldanda dolandırıcı gördü sagdan da gördü ama sagdaki din istismarı üzerinden yapıldıgından ve toplumdaki cehalet dizboyu olup bu istismar devam ettiginendir dikkat cekmesi..yorumlanması

·SCHRODINGERINKEDISI· :

NOA bu cc senden ne zaman kurtulacak görevden aldılar hala geziniyorsun insalara sataşıyorsun ukalalık yapıyorsun......

SCHRODINGERINKEDISI

SCHRODINGERINKEDISI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 20:46:19sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Sevgili Osman barış  bak biz yorumlarımızı yaprken  dikkat ediyorsan düşüncelermiz dışına çıkmıyoruz.Konu hakkında bilgi sahibi olmamak o konu hakkında yorum yapamıyacağın anlamına gelmez zira görüyorsun ki akıl ve mantığa dayalı her düşünce dile getirilebilir diye düşünüyorum.

Bunun içinde senin doğru bildiğin konseptlere karşı bizim ortaya koydumuz karşı konseptler senin konsepti ileri süren kişi hakkında yorum yapmanı sağlıyorsa o zaman ortada duygusal kontrol mekanizmalarının zayıflığı ile ilgili  bir sorun var demektir değilmi?

Şimdi duygusal olarak senin fikirlerine karşı çıkan insanlara karşı kendini tutamadını bildiğim için daha soft bir şekilde seni bilgilendirmek istedim zira bazen fikrini savunurken tabiri caizse sustalı sallıyan bakire kız modeli kimliğine bürünoyorsun.

Dikkat edersen ben ve serkanın sana hitap biçimi hiç bi zaman belli bir çizgiyi aşmaz.İnsanın olgunluğu hazmı ile doğru orantılıdır yanlış olsada doğru olsada meydan savaşı nidalarını bir kenara bırakıp daha anlayışlı daha sakin daha bi pozitif  olarak yazılanlarımızı değerlendirirsen emin ol hem bilgi edniyim aman rezil olmıyım paranoyasından kurtulursun hemde propagandasını yaptıgın zamanında ve belkide hala ekmeğini yediğin sisteme karşı sempatizanlık yaparken daha rahat hissedersin kendini.

Bunnu yanında tek bir doğrunun olamıyacağından yola çıkarak göreceli  kavramlar hakkında yorum yaptımızdan bu senin benim adını  "edinilmiş bilgi fazlalığı saçmalığı sendromu" olarak isimlendirdiğim kalıpdan bir nebze olsun kendini arındırıp daha relax daha konuya dönük daha işlevsel bilgileri ortaya koymanı sağlıyacaktır

Örneğin çok basic bir örnek;

"Olan veya olmayan bir haber ile fikrin ne oldugunu anlamaktan ve bunlari ayni konseppet dusunen yoksun kisi :)"

Şimdi bu cümleyi inceleyecek olursak bir sinirlenme ve sinirlenmenin sonunda sinirlenmedini göstermemek için koyulmuş bir :) ifadesi yer almakta

Yoksun olduğumu sana düşündürcek teze karşı ortaya karşı tez sunarak bunu sağlaman çok daha yakışıklı olurdu kocaman adam oldun kulak çekicek değilsin ya.

Tabi çoğu yurdum egoist erkek modeli gibi seninde karşı tez sunarken kaynağa dayalı saldırı modeli geliştirmen tuaf değil  ama emin ol seni anlıyorum ve fikirlerine ve bilgine karşı her zaman saygı duymuşumdur bana ters gelsede

İnternet ortamında kişiler ve olayların içinde olmadınız ve belgeye dayalı olmıyan bilgi süreçlerini ortaya koydunuzdan dolayı "edinilmiş bilgi fazlalığı saçmalığı" ından öteye geçemeyiz

Her zaman söylemişimdir realist olmak bazen çözümün ta kendisidir.

Ama okurum saygı duyarım bana ters olduğu için aşşağılamam dur bide gülme koyıyım sinirlendiğim belli olmasın :)

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 20:51:51sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Madem saflar belli oldu ozaman kaldıgımız yerden devam edelim…

Ben Chp yi savunuyorum savunurumda nedenine gelince ;

Öncelikle herseyden önce Atatürk ün kurdugu bir parti oldugundan bu benim için en önemli liyakattır..kurulan Cumhuriyet te din ve devlet işleri birbirinden ayrıydı ki şimdi oldugu gibi dini istismarlar olmasındı amac..şimdiki gibi  dini ögelerin göze sokulup prim saglanmasın diye..

Gelelim bugüne..bugün Chp ve Türkiye solu na deniz Baykal harici yeni bir lider yeni bir anlayış yeni bir nefes gereklidir.sol görüş sadece aleviler üzerinden siyaset yapmakla karıştırılıyor.şu an için sol politikalarının tutmamasının sebebi gecmişte yapılan fişleme degil ( ki konu madem fişleme youtube u acarsın ordu içinde şeriat karşıtı subay astsubayların savcıların soy agaclarını- yaptıklarını konusmalarının dinleme yolu ile yayınlandıgını görürsün) Türkiye dinamiklerine göre dogru politkaları oluşturmayıp aynı şeyleri tekrar etmeleridir kanımca

Kendi düşüncemiz iyidir  sag görüşün içinde ayrık otları olabilir ama bunu bütün bir ideolojiye mal etmeyin diyip ondan sonrada bir belediye başkanının bölücü örgüt evine baskını engellemek için yaptıklarını örnek gösterip bunu bütün bir sol düşünceye mal etmek btün sol ideoloji ile bagdaştırmak ne derece dürüstlüktür dogrucu davutlukdur sormak isterim..ben her yazımda dini tasavvuflar üzerinden inanan insanları degil inanan insanları dolandırmak için dini tasavvfları kullanan  kişileri ve buna müsaade eden sistemi eleştirdim…ısrarla bu eleştiriyi bütün inananlara yaymak maksatlı bir davranışdır bence..ama siz kendi içinizde eleştri yapmayıp ben bunu eleştirdigimde ( dikkat edin inananları degil inanc üzerinden cıkar saglayanları) bana kafir putperest yahudi hristiyan derlerse bende oturur biyerlerimle gülerim ( dün oldugu gibi )..

Daha enteresan olan ise Türkiye de oluşan sol akım solcuları dinsiz olarak tanıtıyor demek..bu konuda fişleme olayından başka verebilecegin hiçbi örnek yok ne yazıkki yazdıgın gibi…Yıllarca bu devlet vatandaşına aman kominizm geliyor diye korkutursa , aman solcular dinsizdir psikolojisini beyinlere kazırsa , ihl leri ,ışık evlerini , kendi eli ile yaratıp düzenleyip degiştirir cıkarına göre yönlendirip yorumlarsa halk üzerinde özellikle hemfikir oldugumuz cahil kesim üzerinde normal olarak hem solcu hem inanan olamayacagı safsatası ortaya cıkıyo..solcular içinde Allah a inanmayanlar oldugu gibi sag görüşe mensup aynı felsefede olan insanlarda vardır ..ama kişilerin düşünceleri ideolojileri hiçbir zaman bir görüşe akıma mal edilemez – edilmemelidir.dogru olan budur..

Olan yada olmuş her olaya dini sıfatlar yapıştırmayıp bunun yerine önce aklı mantıgı bilimi ilimi kullanan biri olarak insanların fikirleri yüzünden birbirini yaralaması öldürmesini degil , insanların acıklama yaparken yada günlük hayatta aklını mantıgını zekasını bilimi kullanmasını istedigim içindir bunları yazmam..yaşımın x olması y olması yada orada olmamam olanlardan haberdar olamayacagımı degil olanlara şahit olamadıgımı gösterir.

Tarikatlara karşıysak , eger bunu gercekten içten yazıyorsak ozaman akp nin şu anda yaptıgı yada yapmaya calıştıgı bazı şeylerinde karşısında olmalıyız..mesela egitim sisteminde 90 lı yılların önemli olaylarında pkk köpegi aponun yakalanışının yazması gibi…mesela başbakanını cumhurbaşkanının suudi kralının ayagına koşarak gidip dizinin dibinde oturması gibi..mesela hayran oldukları iran cumhurbaşkanı ahmdinejad ın Atatürk ün başkent secitigi Ankara ya gelmeyi red edip ( cünkü biliyorki Ankara ya gelirse Anıtkabir i ziyaret etmek zorunda..ki begenmdiginiz Ecevit ahmedinejat Ankara yerine İstanbula gelmek istedigi zaman Anıtkabir e gelmeyeceksen gelme Atamızı tanımayanı tanımayız demiştir ) İstanbul a geliyorsa akp ve yandaşları bunları kendine yediriyorsa daha agızlarından NE MUTLU TÜRKİM sözcügü cıkmıyorsa sen gercek demokratsan yemeyeceksin karşı koyacaksın karşısında olacaksın…

Gelelim kasım gülek e..1998 senesinin şubat ayında fg ile papa buluştu..güleni papa ile buluşturan kişi eski Ankara abd büyükeçisi morton abromowtiz di..abromowitz ile gülenin ortak dostu ve papa ile görüşmeleri ayarlayan kişi ise kasım gülek di..kasım gülek1996 yılında gülen sözde saglık kontrolü için gitti newyork tayken abromowitz i önce gülenle tanıştırdı ki bunu da gülen kendisi acıkladı ..bndan sonra da cemaatleşmede gülene siyasette de Tayyip erdogan a tam destek verildi..kasım gülek yıllarca yurt içinde ve yurt dışında hertürlü üst görevde bulunmuş olmasına ragmen gülen in bugün bu derece büyüyüp ilişkilerinin ahtopot şeklinde yayılmasının en önemli nedenlerinden biridir..bundan sonra ne gülenin ne tayyipin önü kesilemedi..dün de bugün de yarında tayip erdogan ve  yansıttıgı irade tamamen fethullah gülen tarikatı Amerika ve onların cıkarlarına hizmet etmektedir…

prangaxxx

prangaxxx resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey
ozel karakter ile sohbete katil
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  11.Eyl.2008 Per 21:58:36sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

serkan ve ekin siz siz olun incir ve zeytin yiyin yoksa helak olur ve bu hale gelirsiniz

CC sohbet icin buraya
 <<1...4567891011121314 1516>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir