ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet, okey, tavla, chat
15 Mayıs 2024, Çarşamba 01:46   

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

En İyiler  Son Eklenenler       
sohbet forum basliklari  CC-Forum> Mühim Mevzular > Politika, Tarih
forum sohbet oyun basliklari
   TAŞ KESİLEN İNSANLAR...
 <<12345678 910111213141516>>
Mesaj Ekle, sohbet ve oyun icin cagir
sohbet forum arkadaş cagir

forum arkadaş sohbet linki

durty

durty resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

sohbet icin online durumu
Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 16:15:26sohbet oyun linki
Bu Mesajdan Alıntı Yaparak Mesaj EkleMesaj Ekle
fiogf49gjkf0d

alınmadım... ama forum üzerinden inanmayan , inancsız , cehennemde yanacaksın , hesap günü görüşürüz , capulcu diyen birisi için cok fazla iddalı ve janjanlı laflar bunlar..bizlerin yada benim helak olan toplumlarla ilgili problemimiz yok  ama benim bu yok olmuş toplumlara dini tasavvuflar yapıştırarak bunu farklı göstermeye calışan zihniyetle problemim var..islam dinine de degil saldırıganlıgım , islam dinini degerlerini kullanıp bunu arac haline getirenleredir.sizin gibi düşünmeyen herzamanki gibi kafir dir inancsızdır yada art niyetlidir yeni bişey yok...neyi nasıl hangi üslupla yazacagını bileceksin demek için önce belirli bir üsluba kültüre egitime sahip olacaksın...ayrıca benim dini tercihimi bilmeden inancsız kafir inanmayan dedikten sonra ama ama ben inanmayanlara saygı duyuyorum neden böyle yapıyorsunuz dersen sonra burdan gerici yobaz cag dışı mantıksız sıfatlarını şak diye yapıştırırlar..

sahteciligin , ikiyüzlülügün , oldugundan farklı görünmenin , başkalaşmanın , yabancılaşmanın , yobazlıgın , gericiligin ,bel altı vurmanın , degişmenin ama gelişmemenin , takiyyenin en yaptıgı günümüzde geldigin noktayı eminimki cok çalışarak haketmişsindir..

iyi günler..

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 17:16:06sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
durty :

alınmadım... ama forum üzerinden inanmayan , inancsız , cehennemde yanacaksın , hesap günü görüşürüz , capulcu diyen birisi için cok fazla iddalı ve janjanlı laflar bunlar..bizlerin yada benim helak olan toplumlarla ilgili problemimiz yok  ama benim bu yok olmuş toplumlara dini tasavvuflar yapıştırarak bunu farklı göstermeye calışan zihniyetle problemim var..islam dinine de degil saldırıganlıgım , islam dinini degerlerini kullanıp bunu arac haline getirenleredir.sizin gibi düşünmeyen herzamanki gibi kafir dir inancsızdır yada art niyetlidir yeni bişey yok...neyi nasıl hangi üslupla yazacagını bileceksin demek için önce belirli bir üsluba kültüre egitime sahip olacaksın...ayrıca benim dini tercihimi bilmeden inancsız kafir inanmayan dedikten sonra ama ama ben inanmayanlara saygı duyuyorum neden böyle yapıyorsunuz dersen sonra burdan gerici yobaz cag dışı mantıksız sıfatlarını şak diye yapıştırırlar..

sahteciligin , ikiyüzlülügün , oldugundan farklı görünmenin , başkalaşmanın , yabancılaşmanın , yobazlıgın , gericiligin ,bel altı vurmanın , degişmenin ama gelişmemenin , takiyyenin en yaptıgı günümüzde geldigin noktayı eminimki cok çalışarak haketmişsindir..

iyi günler..

oy oyyy OY OYY

KİM TUTAR SENİ DURTY

İNANÇSIZ OLUP SONRADA BEN İNNAÇLYIM DİYECEKSİN  ben aklımla bakarım mantık diyeckesin lav diyeceksin gak diyeceksin guk diyeceksin AYETLERLE ANLATILAN HELAK OLMA NİTELİK VE NİCELİKLERİNİ HADE ORDAN CANEM DİYECEKSİN SONRA KALKIP KENDİNİ SAKLAYACAKSIN SONRADA TAKİYEEDEN BAHSEDECEKSİN

KENDİN OLMAYI DENE SAHİP OLMADIĞIN DÜŞÜNCELERE  HIRSIZ BEKÇİLİĞİ YAPMA

HEM İNANIYORUM DEYİP SONRADA HELAK EDİLEN TOPLUMLARI ANLATAN YADA VURGULAYAN KURAN AYETLERİNİ GÖRMEZDEN GELİP  KÖR OLMAYA CANHARAŞ  ŞEKİLDE TALİP OLACAKSIN  bunu tasavufi karşılayan dini olgu diyen insanlara ve yazdıklarına saçmalık iması yapacak densizlği göstereceksin  ARSIZ OLMAK KİŞİYE MÜNHASIRDIR fikrinden yola çıkarsak

BU TEZLERİN  FAZLACA  RİYAKAR OLMUŞ YAHU

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 17:38:44sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
lailaflower :
durty :

oy oyyy OY OYY

KİM TUTAR SENİ DURTY

İNANÇSIZ OLUP SONRADA BEN İNNAÇLYIM DİYECEKSİN  ben aklımla bakarım mantık diyeckesin lav diyeceksin gak diyeceksin guk diyeceksin AYETLERLE ANLATILAN HELAK OLMA NİTELİK VE NİCELİKLERİNİ HADE ORDAN CANEM DİYECEKSİN SONRA KALKIP KENDİNİ SAKLAYACAKSIN SONRADA TAKİYEEDEN BAHSEDECEKSİN

KENDİN OLMAYI DENE SAHİP OLMADIĞIN DÜŞÜNCELERE  HIRSIZ BEKÇİLİĞİ YAPMA

HEM İNANIYORUM DEYİP SONRADA HELAK EDİLEN TOPLUMLARI ANLATAN YADA VURGULAYAN KURAN AYETLERİNİ GÖRMEZDEN GELİP  KÖR OLMAYA CANHARAŞ  ŞEKİLDE TALİP OLACAKSIN  bunu tasavufi karşılayan dini olgu diyen insanlara ve yazdıklarına saçmalık iması yapacak densizlği göstereceksin  ARSIZ OLMAK KİŞİYE MÜNHASIRDIR fikrinden yola çıkarsak

BU TEZLERİN  FAZLACA  RİYAKAR OLMUŞ YAHU

işte memleketimden insan manzaraları ...  inancsız olup sonrada inanclıyım diyeceksin demiş..şimdi burada duralım..bu hanımefendiye küçüklügünden beri ögretilen yegane şey inanan insan aklını mantıgını kullanamaz , kişilere denilene duyduguna biat eder.bu bilgilerle yetişmiş birisi elbetteki biz siz ayırımını yapar inanan-inanmayan der..nedense dini tasavvuflarla herseyi yorumlayan kişiler akıl mantık ilim bilim kelimelerini duyunca kontrollerini kaybediyolar..çünkü biliyolarki aklın mantıgın bilimin oldugu yerde insanları kandıramazsın yönlendiremezsin inandıramazsın..çünkü biliyorlarki  aklın mantıgın bilimin oldugu yerde barınamazlar...bu sebeptendirki ısrarla inanmayan sıfatının bana yapıştırılması..çünkü eger hem inanıp hem akılla mantıkla bilimle izahat getirirsem bu arkadaşların bugüne kadar inandıgı hersey başlarına çöker..cünkü bu arkadaşlar için inanmak demek beynini buzdolabında derin dondurucuya bırakmak demek..çünkü bu arkadaşlar için inanmak demek bilimden ilimden medeniyetten uzak olmak demek..çünkü bu insanlar için inanmak demek beyninin kıvrımları ile vezüv dagının kıvrımları arasındaki farkı bilmemek demek..

ne beynim derin dondurucuda , ne medeniyetten  ilimden bilimden uzagım nede kıvrımlar arası farktan bihaberim...bu sebepten işte inancsız denmesi , bu sebepten saldırılması...

lailaflower

lailaflower resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 17:58:02sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

SEn korkma ezilme  akilane canlı

Aklın mantığın gücüne inanırım bilime inanırım ama bunu pervasızca kul olduğumu unutarak yapmam ve görüyorumki tezatların  sende viran çöküntüler yaratmış  ilahi güç kavramı vardır sen bunu tanımamışsan oda

ALLAHIN sana bir lütfu gözleri kör kulakları sağır kalpleri mühürlü  kullardan biriysen benim suçum yok tek diyebileceğim ALLAH SİZLERİ HİDAYETE ERDİRSİN.

Cnn olsa ne yazar ben ordada izlesem aynı şeyi düşünürüm ALLAHIN GAZABI DERİM

ha bu arada insanlara itham yaparken önce bir sor stv  izliyrmsun de?

ama neyse ben cevap verim nede olsa cahiliye toplumu ürünüsün .

STV İZLEMİYORUM VE bu yazıyı  nette gördümm sonrada sitede ha burdan sakın  stv izlemek  bööö demek değil iletişime açığım senin yada senin gibi insanlar gibi bilgi kompleksim yok

SCHRODINGERINKEDISI

SCHRODINGERINKEDISI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 18:24:00sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

İnanç allah ile birey arasındaki connection(bağlantı) dan ibarettir.Connection hatalıysa bireyler fikirlerini  ortaya sürebilir.Neden fikrinin ortaya sürüyorsun demek, insanların kafalarını karıştırıyorsun diye şahsı hor görmek, uygar düşünceye aykırıdır.İnsan  bağlantıdaki problemleri görebilicek kadar zeki olduğunda(herkez üstüne alınmasın)bunları rasyonel bi şekilde dile getirebiliyosa içindeki toplum uygar toplum demektir.Malesef bunları dile getirdiğinde yüzeysel bi şekilde eleştiriliyorsa inancın mantıkla bütünleştiği bir toplum söz konusundur.İnanç ile mantık bütünleşirse ki bu tuzlu su ile tatlı suyun karışmasına benzer toplumsal hang(işlemsel çökme) durumu yaşanır(chat citiy).Avrupa bu durumu  klisenin toplumsal süreçlere karışmasını engelliyerek sağlamış ve adına rönesans demişdir.Biz ise bu konuda malesef 500 sene geride sayılırız.Siz sizin gibi düşünmeyen insanları  eleştirirken inanmış oldunuz sistemin neden doğru oldunu dile getireceğinize "ya sen kafirmisin böyle konuşma bu memleketin yüzde 90 ı müslüman" deme yolunu seçerseniz; müslümanlıkda belli bir süre sonra hang olucaktır.

Geçenlerde klisede çevrilen bir seks filmi izlemiştim bunu izleyen bir hiristiyan ile camide böyle bi durum olsa verilecek tepkilerin süreçleri sizce aynımı olurdu?

Bunun anlamı bunu ideoloji olarak gören zihniyetle obje olarak gören zihniyet arasındaki uçurum.

Yani söylemek istediğim gerçek  olan ile mantığa uygun olanın peşine düşün size öğretilenin değil eğer size öğretilende bir sorun görüyorsanız bunu araştırın kabullenmeyin yada birileri bununla ilgili bir kanıt koyarsa ortaya sizde  kanıt koyun aşşalamayın.

Oruç tutmuyor diye dayak yiyen birçok insanın oldugu bi memelekette uygarlığı bilimi ve teknolojiyi savunurken bunu ztn islamda bunu savunuyor diyeceğinize bunu engellemeye yönelik tarzda düşünün

Hem islamda bunu savunuyor diyip genede insanları inançları için bu şekilde yargılarsanız yürüyen merdivende arkanızı dönüp abi ben iniyorum  görüyomusun dersiniz

Bi kaç kişi ya ne yargılaması kim neyse ne biz karışmayız diyebilir yada birkaçı tekbirrr allahuekber nerde domuz bağı diyebilir saygı duyarım(genede çoşmayın)

Forma çok katılan bi adam değilimdir ama doğru olan  için doğruyu yazarım bunu bence bir düşünün.

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 18:28:12sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

Hepsini okudum su yazilanlarin olay yine donup dolasmis dini kullanarak cikar elde eden adamlara donmus. Guzel, bu sekilde istismarlar kesinlikle unutulmamali ve ona gore hareket edilmeli. Secim vakti pipetciler, hortumcular susar, halk konusur.  

Sunu ele almak lazim. Turkiye de sadece dini istismar yapilarak yolsuzluk yapilmiyor. Gidelim geriye soyle bi;

Ahmet Mesut Yilmaz, Turkbank
H.Husamettin Ozkan, Halkbank
Recep Onal, Halkbank
Yasar Topcu, Karadeniz Otoyolu
Ismail Safa Giray, Karayollari
Cengiz Altinkaya, Karayollari
Atayal Coskunoglu, Karayollari
Serafettin Elci,
Selahattin Kilic,
Ismail Ozdaglar,
Mehmet Baydur, Arpa safsatasi
Hilmi Isguzar,
Tuncay Mataraci,
Cumhur Ersumer, Beyaz Enerji
Koray Aydin, Luks Ardiyeci.

Daha bunun gibi niceleri var. Ben soyle bir sey sezinliyorum; "Turkiye de olan tum yolsuzluklari Dinci kesim yapar" ??

Tapinak sovalyeleri, ihaleye fesat katanlar, Nufus hafiyeleri, irtikapciler, Zimmetciler, cantacilar Turkiye de kimi zaman DSP(Turkiye nin en buyuk yolsuzlugu da Husamettin Ozkan zamaninda olmustur), CHP, kimi zaman MHP, kimi zaman Anap veya Dyp kendi icerisinde bunlarin hepsini yapti. Suan hala yapiliyor veya oluyor. Bunlar hukuki uslupla cozulmesi gereken curumlerdir fakat her ne hikmetse Koray Aydin Cankayada binalarina her aksam aracindan inip buyuk bir onurla bakar. Ne onur ama. Onursuz insanin kendisini onurlu hissetmesi kadar igrenc bir sey yoktur.

Unutmayin, dinin maddi menfaati olmaz. Hic bir din tasavurunda ihtiyacin karsilanmasina yonelik yorumlar vardir. Bu sebeple dogrudan kesinlikle Dini suclarmiscasina, dini butun! olan tum zumreyi koyup hayali kefede oynatmaya kalkmayin, alelade olur.

Defalarca yineledim, yine de yazarim, pek cekinmem. Ozellikle gizliden gizliye bir savas varmis gibi gidiyor aramizda. Mesneti bireylere dayali olanlari sen bir topluma mal edersen o toplum zaman icinde icten ice fitillenir. Bunu zamaninda Deniz Baykal yapti, gidip yanlis Denizi astilar. Suan yine ayni oyunlar oynaniyor. Bu defa hedefi sasacak ne bir Evren var nede bir guc...

Hic kimse Turkiye uzerinde huzursuzluk olmasini istemez. Ben de istemem. Siz de istemeyin. Isteyen fakat bunu acikca soyleyemeyen bir tutumda da olmayin.

Kisiler istedigi sekilde olaylari yorumlayabilir. Vezuv patlar adamlar olur. Bilimsel aciklamasi da olabilir, Dini aciklamasi da. Inanan istetigini secer. Bu dalga gecilecek bir olay degildir. Dalge gecersen zamani gelir dalga gecilir olursun, yalniz kalirsin. Cumku sonucunda suradaki konustugunuz cogu kisi Dini tasavvuru olan kisilerdir. Tahrik amacli yazilar yazmayin, bu defa uc kurusla veya iki sohbete surada kendine destek amacli da kimseye yazdiramazsin.

Net olurken karsindakinin dusunceleri ile dalga gecen hacivat ve karagoz bile kellerini yitirdiler, suan o durumda degiliz velakin toplum cezalandiracak bir yolu muhakkak bulur.

Kolay gele

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 19:28:27sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

söylemekten dilimizde tüy bitti ama yine de tekrar edelim...hırsızın dini olmaz...hırsızın ideolojisi olmaz..Türkiye de olan tüm yolsuzlukları dinci kesim yapmaz tamam ,partiler içinde pislige bulaşmamış yok gibi buda tamam , ama söylenmek istenen dini tasavvuflar üzerinden yapılan sömürüler sonucu olan yosuzluklar..biz hiç demedik bizim hırsızımız iyidir diye..hep dedikki kimki bu devletten 1 kuruş çalıyorsa muhakkak hesabını vermeli...dini sömürüler neticesinden olan yolsuzluklar-dolandırıcılıklar bütün bir zümreye inananlara mal edilmiyor edilemez..bunu demek populist yaklaşımdan başka bişi degildir....suclanan insanlar belli...cadıkları belli..gittigi yerler belli...ama  yorumları okudukça varolan bu cehalet ile bu yolsuzlukların bitmeyecegini net olarak görüyorum...

kişilerin istedigini istedigi gibi yorumlandırması neticesinde inancsız kafir cehennemde yanacaksın imaları-saldırıları ile karşıkarşıya kaldıgında bu tür yorumları yapmayanlar nedense yandaş düşüncelere prim tanıyor belki bilinçli belki bilinçsiz...

belki anlamayan vardır diye yine söylüyorum..hırsızın dini olmaz..hırsızın ideolojisi olmaz..

SCHRODINGERINKEDISI

SCHRODINGERINKEDISI resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 21:14:13sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d

Dingil(kusra bakma i mi L mi  anlaşılmıyor)

Diyelimki müslüman değil yada ateist yada hiristiyan yada putperest

sen şimdi böyle olmayı bi meziyet gibi sunarak müslüman olmamanın bir dezavantaj oldunumu savunuyorsun.

Sanane kardeşim adam ister müslüman olur ister  hiristiyan

Adam din üstüne yapılan siyasetten şikayet ediyor bir kaç dünyanın en yüzeysel insanı çıkıp din hakkında konuşma diyor

Kardeşim yıllardır siz ve sizin giblerin refahı için savaş veren insanlara kominst dediniz dinsiz dediniz.Hiç bu koministleri başa getirdinizmide kalkıp  akbili yaptı diye  diktatör yaptınız adamı burda din teması olarak kullanıyosunuz.

Seni hoş görüyorum dingil yaşın yada kültürün itibariyle  bazı bilgilere vakıf olamamn senin değil bizim suçumuz bende şahsen bu konuda kendimi yetersiz görüyorum ama sünnetsiz diye(durty alınma) insanları yargılamıyorum

Bence aklınızı başınıza toplayın gençler biraz tarih  kitapları okuyun kapitülasyonları okuyun bu ülkenin nasıl  daha önce elden  gittiğini okuyun tarih tekekrürden ibarettir

Kurtuluş savaşında kaçan 35 bin askerin torunları yönetiyor türkiyeyi senin adam dediğin adamın dedisinn desi şeyh said

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

notsp

notsp resimleri ve sohbet sayfasi forum oyun tavla okey

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 22:11:18sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
·SCHRODINGERINKEDISI· :

Kurtuluş savaşında kaçan 35 bin askerin torunları yönetiyor türkiyeyi senin adam dediğin adamın dedisinn desi şeyh said (**)

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın

Ali Riza Septioglu, Abdulmelik Firat, Muhammed Akar, Fuat Firat, Mahmut Sonmez, Abdulillah Firat ve muthis adam Kasim Firat...

Su yukarida cizgili olan alan cok hakli bir dusunceyi net bir sekilde yazmis, bravo. Simdi su yukaridaki isimleri soyle bi inceleyin bakalim kimin ini, kimin ciniymis ve hangi olusumlarda yer almislar. Oyle ya; fikir sahibi olmadan once bilgi sart. 

Eger isteyen varsa bu isimlerin kim oldugunu ve hangi olusum icerisinde olduklarini tek tek yazarim. Oyle ya; bilgi sart

Kasim Firati ozellikle bold yazdim, bunun da nedenini isteyen olursa yazarim. Oyle ya; bilgi sart

(**) Saka bir yana boyle cumleler kurarken oncelikle background hakkinda bilgi sahibi olun, yanlis bilgilendirmeyin kimseyi.

Kolay gele

durty

Mesaj Gönder
Forum Mesajları
Forum Başlıkları

oyun sohbet linki, arkadaş tavla okey sayfasi  10.Eyl.2008 Çar 22:34:05sohbet oyun linki
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

yukarıda isimleri yazanların tamamı şeyh saitin torunu yada yakın akrabasıdır..özellikle kasım fırat  şeyh saidin öz torunu olup murat karayalçın ile shp yi kurdu yanlış bilmiosam.

Abdülmelik Fırat (DP-DYP), Fuat Fırat (MSP- RP), Ali Rıza Septioğlu (AP-CHP-DYP), Mahmut Sönmez (ANAP), Abdulillah Fırat (RP), Muhammed Akar (AKP)...

birde mehmet dir mengi fırat var..onu ayrı tutuyorum düşücelerinden ve fikirlerinden dolayı..

şeyh said zamanında 14 ili kapsayan bi isyan başlattı.bu isyanın sonunda 46 arkadaşı ile idam edildi ..

şimdi konunun neden buraya geldigini merak ediyorum notsp... ve bekliyorum

not : yukarıdaki bilgiler alıntıdır..tek yanlışımda alıntı oldugunu söylememekse varsın o olsun :)

CC sohbet icin buraya
 <<12345678 910111213141516>>
Mesaj Ekle, arkadaş oyun sohbet icin cagir