ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
28 Nisan 2024, Pazar 20:09   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...481482483484485486487488489490491 492493494495496497498499500501...600...700...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Doğanın Ölümcül Cazibesi..>
  10.Ara.2008 Çar 20:44:21
fiogf49gjkf0d
İnsanoğlu, gelişen teknoloji sayesinde uzay boşluğuna bile hükmeder hale geldi. Ama her zaman boyun eğdiği büyük bir güç var: Doğa... Bir yanardağdan püsküren lavlar, karlı dağların doruklarından kopup gelen çığ, kocaman binaları bile önüne katıp sürükleyen fırtınalar bu gücü bir kez daha hatırlatıyor. Sonuçları kötü olsa da doğa fotoğrafçıları bu "ölümcül cazibenin" peşinden ayrılmıyor. Onları en çok büyüleyen doğa olaylarından biri de yanardağ patlamaları. İşte bu görkemli olduğu kaar ölümcül doğa olayından doğa fotoğrafçılarının objektiflerine takılanlar.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Sanat ve Felsefe >Işıklı Boyama Sanatı>
  10.Ara.2008 Çar 20:41:26
fiogf49gjkf0d
Işıkla boyama sanatı, genellikle karanlık ya da fazla ışığa maruz kalmayan bir ortamda, bulb modunu kullanarak veya uzun pozlama yaparak herhangi bir ışık kaynağı (genellikle fener) ile, çalışılan konuda istenilen yerlere ışık düşürülerek filme (sensöre) yansıması şeklinde uygulanıyor.

Bu sanatı uygulayan iki fotoğrafçı Cenci Goepel ve Jens Warnecke, dünyadaki birçok yeri gezmiş ve bu yerlerde uyguladıkları ışıkla boyama sanatının muhteşem örneklerini sergilemişler.

sonuç:
ışık, karanlık ve hareketin etkileyici birleşimi.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Yağlıboya Resimlerle Kurtuluş Savaşı>
  10.Ara.2008 Çar 20:38:25
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Şarkı Söylemek Lazım>
  10.Ara.2008 Çar 20:26:57
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >TıKLa Ve Dans Et>
  10.Ara.2008 Çar 20:23:48
fiogf49gjkf0d
TabLoLara tıkLayın

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Kültür Sanat Hobiler >Sanat ve Felsefe >Penjing Sanatı>
  10.Ara.2008 Çar 20:16:28
fiogf49gjkf0d
Penjing 2000 yıllık bir geçmişi olan ve bonsai sanatına ilham olan, Çin de doğmuş bir sanattır.Günümüz mimarlarının proje maketlerine benzer yönleri vardır. Penjing te doğal manzaralar gerçek materyaller kullanılarak oluşturulmaktadır. Yaşayan ve küçültülmüş gerçek ağaçların gölgesinde meditasyon yapan insan heykelcikleri (genellikle budist rahipler ) veya etrafındaki keçilerini otlatan çoban figürleri yaygındır. Bu sanatta boyutlar çok önemlidir. İmgeler, kullanılan ağaçlarla orantılı olmalıdır. Bu gerçeklik hissini daha da arttırır.

Korean Boxwood (Buxus sinica) with Turtle Shell Rock
Birbirlerine çok yakınlar.Ama penjing hem taşıdığı unsurların fazlalığı,çeşitliliği hem de daha canlı ve hareketli görünümü itibariyle bonsai yi aşıyor. Estetik olarak daha üst konumda.bu işin esasında tabiattaki herhangi bir köşeyi minyatürize etmek var. Küçük bir tabiat parçası-köşesi oluşturmak; nehirle bölünmüş bir orman,ağaçlar altında yayılan atlar,vb..

Hayvanlar.yaşlı ulu görünümlü bir ağaç altında düşünceye dalmış bir Budist. Deniz ortasında kayalık adacık, üzerinde ağaçlar.. Kayalık dağlar.. Bu türden manzaralar penjing de çok kullanılıyor. Ama böyle bir manzara-köşe oluşturulurken estetik bileşim-kompozisyon a çok dikkat ediliyor. En küçük taşın yeri bile çok önemli. Her parçanın konumunun tabi olması isteniyor. Çoğu penjingde görülen bir durum var; tek ağaçtan bile penjing yapılıyor. Yani tek ağaçlı manzaralar bile penjing olabiliyormuş. Burada bonsaiden farkı o ağacın tabiatı yansıtmasındaki kuvvet olmalı.tek başına tabii bir manzara oluşturmaya yettiğinden belki penjing oluyor.tek ağaçlarda saksı;ama birden fazla ağaç,kayalık,nehir vs..oluşumlarda düz bir satıh-platform kullanılıyor.
Penjing hayalimizdeki bir cennet köşesini,herhangi bir konuda bir sahneyi minyatür halde oluşturabileceğimiz;belki de bir çok arkadaşın harikalar çıkarmasına imkan verebilecek bir sanat.üretkenliğe çok açık.

ENCHANTED ISLAND 1

ENCHANTED ISLAND 2

ENCHANTED ISLAND 3

CLIFF FANTASY 1

CLIFF FANTASY 2

CLIFF FANTASY 3

Five Needle Pine (Pinus parviflora)

Chinese Elm (Ulmus parvifolia)

Fukien Tea(Carmona microphylla)

Chinese Elm (Ulmus parviflora)

Dwarf Japanese Juniper (Juniperus procumbens Nana )

Japanese maple (Acer palmatum)

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Doğuştan Kolsuz Kız, Ayaklarıyla Uçak Kullanıyor>
  10.Ara.2008 Çar 20:12:17
fiogf49gjkf0d

ABD, iki kolu da olmayan 25 yaşındaki pilotu konuşuyor.

Ercoupe tipi uçağı ayakları ile idare eden Jessica, 6 ay içinde verilen pilotluk sertifasını özüründen dolayı 3 yılda aldı.

89 saatini uçarak geçiren ve amacına ulaşan Cox, dünyanın kolları olmayan ilk pilotu olarak kabul ediliyor.

Arizona eyaletinin Tucson kentinde yaşayan Jessica Cox, üniversitede psikoloji okudu.

Ayaklarını elleri gibi kullanan Jessica, ayaklarıyla yazıyor, saçını tarıyor, telefon ahizesini kaldırıp konuşuyor.

Başarısını azmetmesine ve hiçbir şeyden korkmamasına bağlayan Cox, "Ben asla bunu yapamam demem. Uçmak dünyanın en fantastik duygusu" diyor.

Aynı zamanda da eski bir dansçı ve tekvandoda çift kara kuşağa sahip olan Cox, pilotluktan sonra şimdi listesinde dağ tırmanışı ve ayaklarıyla saçlarını at kuyruğu yapmak olduğunu belirtiyor.

Cox, "Doğuştan böyle olduğum için beceri kazanmam zor olmuyor. Olumsuz duyguları olumluya çevirmede ustayım" ifadelerini kullandı.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Süper,Çılgın,Zekice Reklam Afişleri>
  10.Ara.2008 Çar 19:55:32
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Ben kurbana karşıyım!>
  10.Ara.2008 Çar 18:11:22
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Haydar Dümen, Kurban Bayramı nda bir televizyon kanalında katıldığı programda kurbana karşı olduğunu söyledi.

Doktor Haydar Dümen, "Ben kurbana karşıyım. İster iyi desinler, ister kötü desinler. Kurban artık bugün için tekrar tekrar düşünülmesi gereken bir konu, hem ekonomik hem sosyal hem inançsal açıdan belirli bir şeyi bir bedelle satın alma olayına pek taraftar değilim" diye konuştu.
Cennete gidebilmek için kurbana ihtiyacım yok

Dümen, cennete gidebilmek için kurbana ihtiyaç olmadığını şu sözlerle ifade etti: "İçimi ben doğru tutarsam, hiç yalan söylemez, hiç yanlış yapmaz, hiç haram yemezsem ve ben cennete de gideceksem kurbana ihtiyacım yok."
Bu bayramın adı, yardımlaşma bayramı olmalı

Kurbanın cennete gitmek için bir vasıta olduğunu ifade eden Dümen, "Üzerine bineceksin, sırat köprüsünden geçeceksin. Bizim öğrendiğimiz bu. Eğer kurban bir yardımsa başkasına, bu bayramın adı bence yardımlaşma bayramı olmalı. Dünyaya böyle açılım yapmalı. Çok insancıl bir şey."Doktor, tanrının yer yüzündeki elidir

Yardımın kalıcı olduğunu, etin ise kalıcı olmadığını belirten Haydar Dümen, kendisinin para ve her türlü insani yardımı tercih ettiğini belirtti. Dümen, doktorların her gün bir insana yardım ettiğini anlattı ve "Doktorluk yapıyorsam, ben her gün kurban kesecek kadar yardım yapıyorum demektir. Çünkü doktor, Tanrı nın yer yüzündeki elidir. Bu söz benim, ben ürettim bunu. İyiye çalışırsa hayat kurtarır, kötüye çalışırsa anaları ağlatır."

Hayvanların acısız kesilmesi gerektiğine de değinen Haydar Dümen, bunun için Diyanet in de onay verdiği şoklamanın yapılması gerektiğini sözlerine ekledi.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Bu Kareler 93 Yıl Saklı Kaldı>
  10.Ara.2008 Çar 17:56:15
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

<<1...100...200...300...400...481482483484485486487488489490491 492493494495496497498499500501...600...700...800...900...983>>