ChatCity sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç ve kendi radyo yayınını yap

Forum sayfaları sohbet arkadaş sitesi ile oyun tavla ve okey oyna, sohbet muhabbet ortamını keşfet. Oyun, okey tavla oyna, kulüp aç erkek kız arkadaş bul

sohbet banner
tavla okey sohbet forumu
sohbet, okey, tavla, chat
6 Mayıs 2024, Pazartesi 05:07   
kız arkadaş sohbet linki

ChatCity Forum
Chatcity Forumlarında mesaj yazmadan önce Forum Kurallarını mutlaka okuyunuz...

manolya41> Forum Mesajları
    manolya41'e ait Toplam 9827 Forum Mesajı var
<<1...100...200...300...400...500...600...699700701702703704705706707708709 710711712713714715716717718719...800...900...983>>

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >Yurdum İnsanı>
  6.Ağu.2008 Çar 17:00:50
fiogf49gjkf0d
RENO YU DELEN KÖPEK
Otomobilin bagajına kapatılarak aşıya götürülen köpek, sıcaktan o kadar bunalmış ki, aracın arka farını kırarak nefes almaya çalışmış. Far deliğine sıkışarak ilginç bir görüntü oluşturan köpek, uzun uğraşlar sonucu kurtarıldı. Sahibine umarız birşeyler anlatmıştır...

KÖPÜK KÖPÜK TURİZM
Türkiye ye gelen turistlerin hepsi farklı taleplerde bulunuyor. Kimine güneş, deniz, kum. Kimine tarih, kimine ise hamamda köpük... Fotoğraf Bodrum dan...
FANATİK SÜNNET DAVETİYESİ...
Birbirinden ilginç, envai çeşit davetiye gördük şimdiye kadar ancak böylesini biz ilk kez yayınlıyoruz. Hemen Fenerbahçe sünnet organizasyonu düzenliyor diye düşünmeyin. Sakaryalı Osman Arslan, oğlu Berkem in sünnet davetiyesine Fenerbahçe amblemi bastırdı, bir de üstüne Bir Fenerbahçeli daha erkek oluyor yazdı...
EN SEMPATİK HORTUMCU
Çeşme deki bir kafe bar hızla sarhoş olmak isteyenlere yarım litrelik bira ve şaraplarını hortumla ikram ediyor...
DEMOKRASİDE ANİMASYONLAR TÜKENMEZ!
Su parklarında turistlerin canı sıkılmasın diye sabah akşam aktiviteler düzenleniyor. Son moda, sörf tahtası üzerinde "oryantal yarışması"...
PİSA KULESİ DEĞİL KAMYON!.. Yaz geldi, herkes tatil için yollara düştü. Ancak yollar tekin değil. Denizli de çekilen fotoğrafın üzerine fazla söze gerek yok. Kamyon yolda ilerlerken görenler şaşkına döndü...
YAZISIZ
DOLU DOLU BİR KOMPOZİSYON!
Fotoğrafımız Aksaray dan. Ev eşyalarını taşıyan vatandaşımızın, kamyonun içine otosunu koymasına mı, tabeladaki ilginç "P" harfine mi şaşıralım, bilemedik!
ŞEMSİYE YOKSA BAGAJ VAR Burası Sakarya... Tam yaz geldi derken bastıran sağanak yağmur hazırlıksız yakaladı. Herkes otomobile doluşunca bu ikisinin payına da bagaj düştü. Konforla ilgili küçük bir sorun olsa da bagaj kapağını şemsiye niyetine kullanmak onlara yetti. Not: Araç hareket ediyor. Lütfen siz denemeyin!
NOTA DİKKAT!
Evet, bu bir eş arama ilanı. Burdurlu Bayram Teke, kadının ehliyetlisi ni tercih ettiğini belirttikten sonra bombayı alta yazdığı notta özgüveniyle patlatıyor... Yorum sizin...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >İlginç Videolar, Fotoğraflar, Grafikler, Sunumlar >Ülkemizden Kritikler>
  6.Ağu.2008 Çar 16:56:52
fiogf49gjkf0d

PROJEDE ENGEL TANIMADI!
Sakarya Ferizli de, bitişiğindeki binanın ikinci katının, kendi arsasını işgal edecek şekilde yapılması üzerine açtığı dava reddedilen Karadenizli müteahhit, çözüm yolunu bulmuş. İsmail Feyzullah, binasını duruma böyle uydurmuş!

YORUMSUZ

DİKKAT! ÇEVİRME VAR!
Alanya da D-400 karayolu üzerinde patenleriyle olağan bir şekilde kayan İsveçli turist, polisler tarafından durdurulunca şaşırdı. Trafik güvenliği için yolun kenarından gitmesi istenen turist, "Ülkemde patenciler için özel yol var. Burada olmayınca duruma uyum sağladım" dedi.

KENDİNİ İHBAR ETTİ!
Çalıntı malları yüklediği kamyonetle jandarmanın kontrolüne takılan hırsız ilginç taktiğiyle şaşırttı. Aracı bırakıp kaçan hırsız, bir de jandarmayı arayıp, aracın çalındığı ihbarını yaptı.Kısa süre sonra da yakalandı.

BİR DE YETMEZ DÖRT TANE
Osmaniye de trafik kontrolü yapan polis, gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Bir traktör, arkasına taktığı 4 römorkla trafikte seyrediyordu. Bir treni andıran görüntü için söyleyecek söz bulamıyoruz...

ALLAH TAN ÖLEN OLMADI
İşte ancak ülkemizde görülecek türden bir kaza... Gerektiği gibi bağlanmamış bir forklift kasisten geçerken üzerindeki 0 kilometre otomobili park halindeki bir başka aracın üstüne atıverdi. Bize de "Allah tan otomobilde kimse yoktu"

BANYO YAPAN KEDİ
Küresel ısınma nedeniyle azalan yağışlar sokak hayvanlarını susuz bıraktı. İzmir de iki ayağı üzerinde yükselip bir patisiyle musluğu tutan kedi, sokak çeşmesinden kana kana su içince görenleri hayrete düşürdü...

DÜĞÜNDE HIZ KESMEDİLER!
Mustafa Kutun - Okşan Yücel çifti, Konya Seydişehir deki düğünlerine motosikletle girerek, ne kadar hızlı yaşadıklarını gösterdiler.

SATMIYORUM KARDEŞİM...
Konya Beyşehir de yaşayan Efgan Yılmaz ın başı otomobilini almak isteyenlerle dertte. Çünkü O aracını satmak istemiyor. Ama modife ederek dikkat çekici bir hale gelen otomobilin herkes peşinde. o da söylemekten usanmış, artık camına yazmış.

OYNAYAN FARKLI, SEVİNÇLER AYNI
ERZİNCAN da düzenlenen Yıldız Kızlar Futbol müsabakalarında kız futbolcular sahada da erkeklere taş çıkarttı, gole sevinirken de...

YORUMSUZ

EVİNDE KONUŞAN KARGA BESLİYOR
Düzce Akçakoca da oturan 70 yaşındaki Gökçiçek Kocaadam, damadının yavruyken bulup evinde beslediği kargaya, damadının Azerbaycan a gitmesi üzerine kendisi bakmaya başladı. Cenk adı verilen karga ‘duygu’, ‘mert’, ‘eşşek’ ve ‘yok’ gibi kelimeleri söyleyebiliyor...

BİR TECAVÜZCÜ COŞKUN HATIRASI...
Defilelerde, açılışlarda mankenlerin cep telefonlarıyla görüntülenmesi artık bir klasik oldu. Ancak durum bu kez biraz farklı... Türk filmlerinin unutulmaz oyuncusu Coşkun Gürgen, Kayseri de katıldığı bir fuarda büyük ilgi gördü...

YORUMSUZ

DOSTLUĞUN BÖYLESİ
Martı ve köpekten arkadaş olur mu demeyin... Bodrum da su kayağı yaparak ünlenen ‘Cindy’ adlı köpek, enizde yaralı bir martı gördü. ‘Cindy’ uçamayan, bir ayağı ve bir kanadı yaralı olan martıyı denizden alıp karaya çıkardı. Karada dostluk kuran ikili, görenleri şaşırtıyor...

SANATÇI RUHLU HIRSIZ
Sanat galerisine gelip, kendisini heykeltraş olarak tanıtarak, sanat üzerine sohbet eden hırsız, çantalarındaki 400 YTL yi alıp, ortadan kayboldu.

BİR SES DUYUYOR MUSUNUZ?
SAMSUN da Türk Polis Teşkilatı nın 162 nci kuruluş yıldönümü Cumhuriyet Caddesi nde kutlandı. ‘Polisim’ isimli şiiri okuyan 8 yaşındaki Behire nin yüzü, boyunun kısa olması nedeniyle kürsüden görünmedi.

UÇAN BALIK IN FOTOĞRAFIDIR...
Balıkesir in Burhaniye ilçesinde uçan balık yakalandı. Beloniformis familyasına ait olan balık, yüzgeçlerini kullanarak kısa mesafeli uçabiliyor

BABAMIN OĞLU OLSA AFFETMEM
Futbol sahalarında ender görülen olaylardan biri de İzmit’te amatör bir karşılaşmada yaşandı. Maçın orta hakemi Cüneyt Bakıroğlu, kardeşi Fazıl’ı kırmızı kartla oyun dışı bıraktı, “Babamın oğlu olsa affetmem” dedi.

İNEK OĞLAĞIN SÜT ANNESİ...
Kırklareli’ne bağlı Kocahıdır köyünde bir aylık "Kınalı" adlı oğlak, annesinin yokluğunu birbuçuk ay önce yavrulayan ineğin sütünü emerek gidermeye çalışıyor.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Geyik Muhabbet >Komik Videolar, Klipler, Resimler, Karikatürler >İl Olmak İsteyen Adam>
  6.Ağu.2008 Çar 16:49:05
fiogf49gjkf0d

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Atatürk ün İlk Portresi>
  3.Ağu.2008 Pzr 02:03:06
fiogf49gjkf0d

Avusturyalı Vilhelm Victor Krausz un yaptığı Mustafa Kemal in ilk portresi (Yıl 1916, Anafartalar).

Mustafa Kemal Atatürk ün ilk portresi Anafartalar Savaşı sırasında Avusturyalı ressam Vilhelm Victor Krausz tarafından yapılmıştır. Masmavi gözleri, açık yeşil serpuşu ile o günlerin Mustafa Kemal i ilerisi için kafasında bazı düşünceler planlayan bir kahraman tipinde yansıtılmıştır. Bu başarılı bir portredir.Ressamı yukarıda da belirttiğimiz gibi Avusturyalı Vilhelm Victor Krausz1 dur. Bu ressam 1916 yılında görevle Çanakkale de bulundu. Bilindiği üzere I. Cihan Harbi nde Almanlar, Avusturyalılar, Bulgarlar Türkiye nin müttefiki olarak birlikte savaştılar. O sıralarda Çanakkale cephesinde iki ressam bulunuyordu. Bunlardan biri ünlü Türk ressamı Hayri Çizel, diğeri Avusturyalı Krausz dı. Her ikisi de müttefik askerler arasında savaş resimleri yaptılar.

Mustafa Kemal o günlerde henüz general değildi, ama bilgisi ve harp kabiliyetinin üstünlüğü ile tanınmıştı. Geleceği güneş gibi parlak bir kumandandı. Merhum büyükelçi, Atatürk ün genel sekreterliğini yapan, milletvekilliğinde bulunan, hemen her gün Atatürk ün yanında yer alan Ruşen Eşref Ünaydın dan öğrenildiğine göre bu Avusturyalı ressam Atatürk ün fizik görünümünü çok ilginç bulmuş, kendisinden izin alarak cephede kullandığı körüklü makinesiyle fotoğrafını çekmiş ve o dönemin serpuşlarından olan Enveriyesi ile portresini yapmıştır. Yıl 1916 dır.

Mihri Rasim tarafından yapılan ve yurtdışında bulunan Atatürk ün Mareşal üniformasıyla resmi.

Cumhuriyetin ilanından sonra Atatürk ün portresini yapan ilk Türk ressamı Mihri Hanım dır. Bilindiği üzere Mihri Hanım batıda eğitim gören ilk kadın ressamımızdır. Meşrutiyet döneminde kızlar için açılan İnas Sanayi-i Nefise Mektebi nin tek kadın hocasıdır.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Osman Yağmurdereli yi Kaybettik>
  2.Ağu.2008 Cmt 08:39:41
fiogf49gjkf0d
Osman Yağmurdereli yi kaybettik
Osman Yağmurdereli yi kaybettik
02 Ağustos 2008 Cumartesi 07:20
Onu sanatçı olarak tanımıştık. Sonra milletvekili oldu. Osman Yağmurdereli dün akşam hayata gözlerini yumdu.
AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, bir süredir tedavi gördüğü Kadıköy Acıbadem Hastanesinde vefat etti.

İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Keramettin Şar ve Yoğun Bakım uzmanı Erkan Kaya, hastane önünde bekleyen gazetecilere yaptıkları açıklamada, metastatik bağırsak kanseri olan ve 11 Temmuzdan beri safra yollarında enfeksiyon nedeniyle hastanede tedavi gören Yağmurdereli nin, dün sabah 05.30 sıralarında solunum yetmezliği nedeniyle yoğun bakıma alındığını belirtti.

Çoklu organ yetmezliğine giren ve yapay solunum desteği gören hastamızda 02.00 sıralarında kalp durması gelişti diyen Dr. Şar, yapılan tüm müdahalelere rağmen 02.25 te Yağmurdereli yi kaybettiklerini kaydetti.

Şar, genel durumunda bir iyileşme gördükleri için kendilerinin izni ve Yağmurdereli nin kendi isteğiyle çarşamba günü evine gittiğini, ancak durumu kötüleşince tekrar hastaneye döndüğünü anlattı.

Osman Yağmurdereli nin vefatının duyulması üzerine, ailesi, yakınları ve sanatçı dostları hastaneye geldi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı da hastaneye gelerek, Yağmurdereli nin yakınlarına baş sağlığı diledi.

Bakan Yazıcı, kısa bir süre hastanede kaldıktan sonra çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, Hayat dolu bir arkadaşımızdı, sanat dünyası ve yeni atıldığı siyaset dünyasının acı bir kaybıdır. Allah gani gani rahmet eylesin. Yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Hepimizin başı sağolsun, Türkiye nin başı sağolsun diye konuştu.

YAĞMURDERELİ KİMDİR?

Osman Yağmurdereli, 6 Şubat 1953 te Trabzon da doğdu.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik bölümü mezunu olan Yağmurdereli, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı.

Televizyon yapımcılığı da yapan sanatçı bir çok diziye de imza attı.

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Yaşamdan Kesitler >Aşk ve Sevgi üstüne >Mutlu Ol!>
  2.Ağu.2008 Cmt 08:30:59
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Geceleri üşürdüm ama soğuktan değil...Tutamamaktan sıcağı, tutunamamaktan sıcaklığa... Geceler sensiz..Geceler soğuk..Sabahlara kadar ayaz geceler..Gülümseyerek bakıyorum geçmişe. Yaşadığımız o güzel günlerin ardından sadece bunu yapabiliyorum.

Gülerken ağlıyorum.... Nasıl diye sakın sorma; resimlerimize bakıyorum önce... Yaşadığımız güzel anlar geliyor aklıma gülüyorum. Ama sonra, evet sonra, şimdiki halimize dönüyorum ve gözlerimden yaşlar akıyor... İçimdeki sevgin canlanıyor....Ne yaptıysam yok edemedim bu sevgiyi... Kurtulamıyorum bir türlü. Gün geceye dönüyor bense resimlerimize bakıp, o anları tekrar yaşıyorum... Acı çekiyor ama kurtulamıyorum işte.. Vazgeçemiyorum Senden Birtanem...Oysa ne çok demiştim kapılmayacağım, her şeye hazırlıklı olacağım diye. Meğer benimki sadece kendimi kandırmakmış.

Ben kendimi sana ilk anda teslim etmişim meğerse. Şimdi ne yapacaksın diye sorma bana sakın, inan bende bilmiyorum çünkü. Yüreğimde sen varken başkasıyla olamam. Başkalarında seni arayıp onları mutsuz edemem.Ve Senden Son İsteğim...Unut beni... Yeniden doğ bensiz.. Sakın kaybetme yaşama sevincini...

Yaptıklarımın acısını belleğinden silerek büyü. Yaralı kalbini sar yarınlarla, yeni umutlarla, yeni sevinçlerle. ilerde seni bekleyen mutluluğa koş, sana hiçbir zaman vermeyi başaramadığım mutluluğa koş.. Yoktur seni benim kadar seven ve sevecek olan, bir o kadarda sana layık olamayan, seni anlayamayan... Ben yaşarım acını, gözlerini hayal eder, vururum kendimi kelimelere..

Dudaklarına dokunup seni sevdiğimi söylemeyi özlerim ama yaşarım, yaşarım farkında olmadan... Mutlu ol, eksik olmasın yüzünden gülücükler, acılar bulmasın seni. Mutsuzluğumla, bu hayat üzerinde bundan sonra hiç olamayacak olmamla, sensizliğimle yargılayıp affet beni.

Cezamı çekiyorum ben.Her şeyden vazgeçerken tek vazgeçemediğim sana bir çift sözüm var. Seni Hala Seviyorum, Seni Seviyorum...Mutlu ol.. Mutlu ol... Benim içinde mutlu ol Sevdiğim...

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >ccahu unun dogum günü>
  2.Ağu.2008 Cmt 08:18:31
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d
Hareketli msn resimleriBir güzelim var başkada bilmem
Örülmüş saçları sırtında gezer
Öyle güzel bir bakışı var ki
Ahu gözlü bir ceylana benzer

Aşkı onda gördüm
Sevgiyi onda
Hep hayalimdedir
Gece uykularımda

Sanki bir güneş doğar üstüme
Onunla karşılaştığımda
Bir o bana bakar, bir ben ona
Gülüşürüz, bakışırız birbirimizle
Sanki tutuldum ben
Delicesine:
Bir yağmura bir sele

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> ChatCity ile ilgili her şey >ChatCity Dedikoduları >Bu Resim Kime Ait?:))>
  2.Ağu.2008 Cmt 07:53:50
fiogf49gjkf0d
fiogf49gjkf0d

LASERİN GEÇ  DOĞMUŞ  RESMİ

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Haber >Güncel haberler >Ay Yıldızsız Milli Forma>
  1.Ağu.2008 Cum 19:13:20
fiogf49gjkf0d
Ay yıldızsız milli a
Ay yıldızsız milli forma
01 Ağustos 2008 Cuma 17:54
Dün basketbol milli takımımız Amerika ile karşı karşıya geldi. Ama maçın skorundan çok bir ayrıntı dikkat çekti...

Dün Türk Milli Basketbol Takımı ile Amerika Birleşik Devletleri Basketbol Takımı özel maçta karşı karşıya geldi Ay-Yıldızlılar sahadan 114-82 lik skorla mağlup ayrıldı...

Ay-Yıldızlılar dedik ama formamızda Ay-Yıldız yoktu... 8 Ağustos ta başlayacak Pekin Olimpiyatları na hazırlanan ABD Milli Takımı nın formasında Amerika Birleşik Devletleri Bayrağı yer alıyordu ama Milli Takımımız da Türk Bayrağı yer almıyordu.

Herkes maçın skorundan ve 12 Dev Adam ın oyunundan çok, bu ayrıntıya dikkat etti. (Hürriyet)

manolya41

manolya41 resimleri

Mesaj Gönder
Forum Başlıkları

CC-Forum> Mühim Mevzular >Politika, Tarih >Atatürk ün Kaldığı Evler>
  1.Ağu.2008 Cum 17:44:55
fiogf49gjkf0d
sınırları içinde yaşadığı zaman içinde oturduğu, konakladığı veya kendisine hediye edilen evlerden günümüze gelenleri, restore edilip müze ev olarak korunarak sunulduğu "Atatürk Evleri" konulu sergide Türkiye’nin mimari açıdan da bir özetini bulacaksınız.
Atatürk, memleketin gittiği her köşesinde kimi zaman kerpiç, kimi zaman köşk veya yayla, şehir evlerinde konaklamış, çalışmalarını bu evlerde yapmış, dinlenmiş, gecelemiş.
Günümüze gelen bu evlerden bazıları yıkılmış, bazıları yangın felaketi gibi çeşitli nedenlerle ortadan kalkmışsa da bir çoğu amaca uygun olarak düzenlenmiş. Evler, o dönemi yansıtan ve Atatürk’ün kullandığı eşyalarla döşenerek müze haline getirilip ziyarete açılmış.
Atatürk’ün ruhsal yapısı içinde bulunan ev sevgisi, ev töresi, ev bakımı, ev vefası, estetik duyarlılık, ince zevkleri, unutulmayan anıları gibi özellikleri yaşadığı evlere de yansımış.
Ulu Önder Cumhuriyeti kurup, Ankara da yerleşik bir yaşam biçimine kavuşuncaya kadar Türk milleti kendisini konuk edebilmek, sevgi ve saygısını gösterebilmek için çırpınmış.
Ata’nın yurt gezilerinde konuk olduğu bir çok ev sahipleri tarafından koşulsuz olarak kendisine hediye edilmiş. Atatürk’ün ömrü boyunca kendi malı olan, ona özgü, kendi parasıyla alınmış veya yaptırılmış mülkü olmamış. Ankara’da Söğütözü’nde ki 25-30 metre karelik küçük kulübesinden başka evi de yok. Kendisine hediye edilen evlerin tüm anahtarlarını hastalığı sırasında noter aracılığı ile ve tapularıyla birlikte ait oldukları şehirlere, sahiplerine göndermiş, sahibi yaşamayanları da hükümete kültür hizmetinde kullanılmak üzere emanet etmiş.
Atatürk günlük yaşamı içersinde vazgeçemediği özelliklerinden biri de kitap, defter, kalem gibi yazma ve okuma malzemesi ile birlikte kendisini daha rahat ve huzurlu hissetmesi olarak gösteriliyor. Yalnızlığını çoğu zaman bilardo oynayarak unutmaya çalışmış, bakımlı bahçeler, sağlıklı ağaçlar, renkli çiçekler, açık hava, deniz ve deniz kenarını sevmiş bu tür mekanlarda kahve içmekle bile mutlu olmuş.
"Atatürk Evleri" konulu fotoğraf sergisinde o dönemde Ulu Önder Atatürk’ün anılarıyla yaşayan bu evlere Türkiye genelinde bir yolculuk yapacaksınız...

<<1...100...200...300...400...500...600...699700701702703704705706707708709 710711712713714715716717718719...800...900...983>>